Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Diploma vs. szakma - megéri váltani? fórum

Diploma vs. szakma - megéri váltani? (beszélgetős fórum)


1 2
8. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 4. 07:58

Értelek én, csak kérdés, hogy abból hogyan fogsz tudni megélni???


Hu! Történelem szakos bölcsész! Ha mindaz a tudás az én fejemben lenne, ami ezek alapján a tiedben van... Nem mondom, hogy irígyellek, megdolgoztál érte. (Csak egy kicsit) :))

7. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 4. 07:53
Persze, hogy vágj bele. A saját álmaidat kell valóra váltani, saját életedet kell élni, nem másokét.
2022. márc. 4. 07:52

Történelem szakos bölcsész az alapvégzettségem, ehhez tanultam általános- és igazságügyi mediátori, valamint humánmenedzsment képzéseket.

Azt nem írtam, hogy családos vagyok, van 2 kisgyerekem, tehát az nem opció, hogy ez is és az is, mert annyi időm nincs :), választanom kell.

5. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 4. 07:49

Elárulod milyen egyetemet végeztél, és milyen területre szól a 2 másod diploma????


Valahogy úgy gondolkodnék, hogy megbarátkoznék a diplomás munkával, mint kenyér keresettel főállású munkakörben. Kár lenne veszni hagyni a tudást, ha már időt, energiát tettél bele. Másrészt az lenne a havi fix jövedelmed.

Mellette kiválthatod a vállalkozóit műkörmösre, és esti órákban, hétvégeken másodállásban csinálhatnád. Ez esetben még az adózás, tb-fizetés is sokkal kedvezőbb, és a megélhetésed is biztosítva van.

Azért írok műkörmöst, mert annak kevesebb hely igénye van, nem kell hajmosót, víz, szennyvíz, stb. beruházást, stb.

2022. márc. 4. 07:28

Igen, azt nyilván belekalkuláltam, hogy az emberek nagyrésze a klasszikus munkaidőn túl ér rá, vannak persze kivételes esetek, de nagyrészt így szokott lenni, mikor én jártam fodrászhoz, én is inkább a munkaidőmhöz igazítottam.

Azt is tudom, hogy magamnak kell a fix vendégkört kialakítani, kiváltképp ha el is költözünk ez még nehezebb, de vállalnám.

Bizonytalan vagyok még, annyira szeretném, de sok minden gátat szab (a fejemben).

2022. márc. 4. 07:21

Bocs, ujra


Szoval huzzak a szajukat a delutani idopontert. En meg azert nem fogok szabadsagot kivenni, h delelott tudjak kormoshoz, fodraszhoz menni.


Ertem, h foleg ha gyerek van vagy normal munkaidoben dolgozo ferj/pasi, akkor inkabb veluk lenne delutan.


De pl a munkaido nem a klasszik irodai munkaido.


Illetve a konkurencia, en kis faluban lakok, 700 lakos. Mégis van 3 kozmetikus, 2 körmös, 2 fodrasz.


A szomszedos; nagyobb faluban van vagy 5 pedikuros, 4 fodrasz, 5 körmös plusz azok, akik csak feketen csinaljak.


Gyorben is szerintem kb minden utcaban van szepsegszalon.


Ha jo leszel, akkor szerintem lesz melod, de biztos, h tobb nehezseggel, mint egy irodai melo. En senkit se ismerek, aki ne vallalkozo lenne. Szoval magadnak kell megteremteni a vendegkort.

2. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 4. 07:15
Amit vendégként látok, az az, hogy lassan a legtobb fodrasz; körmös es kozmetikus huzza a száját; ha delutani idopontot
2022. márc. 4. 06:56

Sziasztok!


Az őszinte véleményetekre lennék kíváncsi. A helyzetem röviden a következő. Felsőfokú végzettzégeim vannak, ez több szempontból alakult így, szüleim mindig azt mondták tanuljak és az eszemmel keressek pénzt, kényelmesen. A gimi, ahova jártam is ilyen szellemben nevelt minket, szinte mindenkinek lett nyelvvizsgája az érettségéig, az osztályfőnök negyedikben mindenkinek hozott be felvételi jelentkezési lapot és ki kellett tölteni ki hova akar menni továbbtanulni, 95%-ban fel is vettek minket egyetemekre, fősulikra. Abbahagytam az egyetemet, mert nem éreztem magaménak, elkezdtem dolgozni. Aztán szüleim is, párom szülei is nyaggattak, hogy fejezzem be, ha elkezdtem, államilag finanszírozottan voltam, ne hagyjam veszni. Oké megígértem nekik, hogy befejezem. Így is lett, meglett a diplomám, de hozzáteszem sosem tanultam, utáltam tanulni, figyeltem mindig az órákon és ami rám ragadt abból "éltem" (hozzáteszem elég jó eredménnyel, ez gimiben is így volt, kitűnő lett az érettségim, de egy mukkot nem tanultam rá, szüleimnek ez is rossz valahol, hogy nem látják rajtam, hogy ki akarnám aknázni magamnak azt, hogy jól fog az eszem). Aztán kinéztem még magamnak 2 másoddiplomás képzést, mert testhezállónak találtam akkor, el is végeztem mind a kettőt. De. És itt jön a de. Nem érzem magaménak ezt a "szellemi" munkát/hivatást, nem találom a helyem, nem bírok napi 8-9 órát egyhelyben, monitor előtt és papírok között ülni, nekem ez nagyon nem fekszik. Erre akkor döbbentem rá igazán, amikor ténylegesen "diplomás állásom" lett. Nem nekem való. Én mindig is szerettem dolgozni, imádom a kétkezi munkát. A fodrászat vagy a körmözés érdekelne, van is hozzá érzékem, magamnak is szívesen csinálom és úgy érzem másnak is szívesen csinálnám. Évek óta ez a két terület foglalkoztat, már az első diploma előtt is jelentkeztem egy fodrász tanfolyamra, már a gyakorlati helyet is lebeszéltem, de aztán visszaléptem a fent említett "nyomás" hatására, hogy kérték ne hagyjam veszni az egyetemet. De újra és újra itt kötnek ki a gondolataim. Szerintetek érdemes lenne belevágnom? Nem azért, hogy mit szól hozzá a környezetem, az különösebben nem érdekel mostmár, hanem hogy meg lehet-e belőle élni? Jelenleg Borsodban élek egy kisvárosban, de 1-2 éven belül el akarunk költözni vagy ide a megyeszékhelyre vagy Győrbe, ez a 2 opció van most napirenden nálunk és élesedik a helyzet, addig pedig úgy gondoltam kitanulhatnám a szakmát, hogy az új lakóhelyünkön már ebben tudjak dolgozni. Szóval megérné fodrásznak vagy körmösnek állni Miskolcon vagy Győrben?

Érdekel a véleményetek!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook