Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Diploma - igen vagy nem? fórum

Diploma - igen vagy nem? (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Diploma - igen vagy nem?

1 2 3 4 5 6 7 8
125. debju (válaszként erre: 123. - Ami.)
2011. aug. 24. 16:58

mert megtehetik...

biztos van aki támogatja őket

a leírtak alapján nem arra kövekeztetek, hogy közben szorgalmasan dolgoznak

2011. aug. 24. 16:49

Én 26 vagyok és tavaly döntöttem, hogy tanulni akarok. Amit belőttem, hogy szeretnék, az esélytelen volt, mert nem indult levelezőn, nappalit én már tudok vállalni. Olyat választottam, amit élvezettel fogok tanulni, ahogy elhelyezkedni tudok e majd, az más kérdés. Jah, és magamnak fizetem.

Ha 18 évesen megyek fősulira, nem tudom hol tartanék, de nem volna bennem annyi alázat és elszántság, mint most, ez egész biztos.

123. Ami.
2011. aug. 24. 16:43

Egyik haverom BME-re jár..5 éve...és még legalább 3 mire végez vége:D Minden évben megfogadja,h nah most tanul..de heti 3-4 alkalommal buliba köt ki...

Másik az érettségiét csinálta szakma után,és buli közepén mondja,h holnap lesz a PÓT vizsga,mert az előzőre elfelejtette elmenni..erre meg azért nem fog,mert részeg lesz..hát mondom remek.

A fiatalok nagy része bulinak tekinti a fősulit,abszolút nem veszik komolyan..vizsgaidőszakba,ráfeszülnek,h nah majd most tanulunk..aztán pár óra után rájönnek,h úgyse tudják megtanulni,mert annyi mindent kéne,ami eddig kimaradt..és inkább elmennek bulizni...szóval újra egy sikertelen vizsga,és így tovább..és az évek csak telnek...

122. Fisica (válaszként erre: 119. - Nestea32)
2011. aug. 24. 15:54

nem zseni, de ha nem tudom mi akarok lenni akkor mi alapján kezdjek tovább tanulni?

most tudom mit akarok ennyi..bár biztos te már 5 évesen tudtad mi akarsz lenni és hajtottál is érte mint a gűzű és most az is lettél..egy valóra vált álom:)

121. Fisica (válaszként erre: 114. - Nestea32)
2011. aug. 24. 15:52
az meg hogy valakinek kifizetik a szülei, nem a te dolgod, a másik meg talán ismeri a szülő annyira a gyerekét hogy tudja mire képes és megéri e kifizetni:)
120. Nestea32 (válaszként erre: 118. - Derya)
2011. aug. 24. 15:51
Ok, Te így gondolod.
119. Nestea32 (válaszként erre: 117. - Fisica)
2011. aug. 24. 15:51
Jééé egy kis zseni, aki nem akart tanulni, de már akar:)
118. Derya (válaszként erre: 114. - Nestea32)
2011. aug. 24. 15:49
én erről azt gondolom, hogy ha tudja és akarja, akkor kifizeti a szülő, ha nem akkor meg majd kifizeti magának a hallgató.
117. Fisica (válaszként erre: 111. - Nestea32)
2011. aug. 24. 15:49
nekem beleszámitott a 16 is, mert 1 évvel előrébb járok mint általában az emberkék
116. Fisica (válaszként erre: 108. - C3f39fd03b)
2011. aug. 24. 15:47

nem várom el, most éppen dolgozom:)

szartam rá és? nem hiszem hogy ez neked kell hogy fájjon, nemde?:)

2011. aug. 24. 15:41
Deakevi, nem akarlak bántani...nem is tudom hogyan írjam meg neked.Nos,aki tanár,annak tudnia kellene szerintem helyesen írni.Tényleg ne haragudj,de ez nem egy elgépelés, ha tudod inkább javítsd át :$.Tényleg ne haragudj. :(
114. Nestea32 (válaszként erre: 112. - Derya)
2011. aug. 24. 15:40

Az hogy nem dől össze a világ, majd magyarázd meg az illető szüleinek, akik esetleg több százezer Ft-t fizetnek és bíznak abban, hogy a kicsike gyermekük diplomás lesz.


És sztem a Corvinusra nézve tragédia, hogy 2es, 3assal felvesznek vkit oda!

De nem vagyunk egyformák, nem gondolkodunk egyformán. Ha Te ezt nem látod tragédiának, akkor nem látod annak.

2011. aug. 24. 15:10

Sziasztok.

Én tanárképző főiskolára járok, de ha végzek, nagyon kétes hogy lesz e állásom vagy sem.

Lehet jobb lesz új szak után nézni ha meglesz a diplomám és fojtatni a főiskolát, egyetemet. Bár tény hogy kegyetlen sok összegbe kerül 1 szemeszter.

112. Derya (válaszként erre: 111. - Nestea32)
2011. aug. 24. 14:53

hát a tragédia az egészen más dolog szerintem, de egyébként nem is hiszem, hogy 2-es 3-assal nagyon felvennének valakit a Corvinusra....

de ha fel is veenék, akkor sincsen semmi.

ha valaki a középiskolában nem tanult rendesen, abból még nem következik, hogy az egyetemen sem fog.

és nem járhat mindenki a neves középsulikba.

és nem lehet így nekiindulni egy egyetemnek, hogy és mi van, ha elmegy a kedve tőle, ez előfordulhat bárkivel, és ha bekövetkezne is nem dől össze a világ, ha elhagyja az intézményt.

2011. aug. 24. 14:47

Igazából, tényleg nem lehet általánosítani. Sajna, ma már a Corvinuson (én időmben még Közgáz) is van büfészak, meg máshol is. Ezek miatt sztem romlik az iskola hírneve.


Fisica: nem a 15-16 évvel van a baj, illetve azzal is, de nem az számít a felvételibe, hanem a 17-18 éves kor eredményei, ha jól tudom. Ha valaki még ekkor sem tanul és fősulira akar menni, hát lelke rajta. Meg a szüleié is, akik belefinanszíroznak úgy egy valag pénzt, hogy lehet, hogy a 2. évben már megint nem akar az illető tanulni. Ja és még annyit, hogy ez a szülőknek iszonyatos csalódás tud lenni:(


és még 1: nem a felvételről, hanem az elvégzéséről szól a fórum, írta Derya. Hát, ha valaki egy nem éppen neves középsuliban 2es, 3as és felveszik a Corvinusra, azt hiszem az elég nagy tragédia és hírnévrontó. És nem is tudom, hogy az illető hogyan fogja elvégezni...

110. c3f39fd03b (válaszként erre: 108. - C3f39fd03b)
2011. aug. 24. 14:36
*nekem=neked
109. tavaszilány (válaszként erre: 108. - C3f39fd03b)
2011. aug. 24. 14:35

Én is erre gondoltam..illetve még 2 gondolat jutott eszembe:1.Szerintem a tanulás mellet kéne dolgozni is és beszállni a fizetnivalókba...

2.Mi van, ha 2 félévig van kedve tanulni, aztán megint nincs? Vagy a szülő már nem képes fizetni?

108. c3f39fd03b (válaszként erre: 104. - Fisica)
2011. aug. 24. 14:33
Az a gond abban,amit írtál -nekem-,hogy elvárod a szülőktől,hogy fizessék a főiskolás tanulmányaidat,mert MOST van kedved tanulni...Lehet,hogy magasak a ponthatárok,de talán nekem is több pontod lenne és elég lenne államilag finanszírozottra,ha anno nem cartál volna az egészre,mert nem volt hozzá kedved.Elhiheted,más 15-16 évesnek se nagy kedve van könyvek mellett tölteni az idejét...
107. Derya (válaszként erre: 104. - Fisica)
2011. aug. 24. 14:30

nem baj, ha fizet a szülő, ha telik rá.

egyetértek a hsz-eddel.

106. tavaszilány (válaszként erre: 104. - Fisica)
2011. aug. 24. 14:26
Miért baj ha a szülő fizet?????? Ez most komoly???? 16 évesen nem volt kedved tanulni, a szülőnek meg legyen "kedve" fizetni????
105. Fisica (válaszként erre: 104. - Fisica)
2011. aug. 24. 14:24
*vagy
104. Fisica (válaszként erre: 97. - Nestea32)
2011. aug. 24. 14:23

nem tom miért baj ha vki 2-3 volt a középsuliban, az nem azt jelenti hogy tök hülye...

sajnos nekem se kitűnő volt a bizim, és nem azért mert nem tudtam vagy nem értettem, csak egyszerűen nem volt kedvem tanulni,és abból éltem amit az órán hallottam, de 15-16 évesen tényleg nem sokmindenkinek van kedve a tanuláshoz, csak leginkább annak, aki tudja mit akar...én nem tudtam:)

Van két szakmám, az egyik "kényszerből" nem is lett a legjobb, de a másik amit szeretnék is folytatni, az 5ös vizsgával zárult.

Lett célom, és fősulira avgy egyetemre akarok én is menni, és fizetősre mivel a pontok az eget verdesik..mi a baj azzal ha a szülő fizeti? vagy hogy a középsuli nem sikerült? Aki nem oda való annak úgyse lesz jó az eredménye, aki meg tanul tisztességesen az úgyis jobban tud érvényesülni. Az esély meg van adva mindenkinek csak élni kell vele:) Persze a tandij lehetne csöppet alacsonyabb is...:P

103. Derya (válaszként erre: 101. - CsillagTM)
2011. aug. 24. 13:15

az speciális, de nyilván, meg van még, de ennyi jutott eszembe hirtelen.


általánosítás, ami legnagyobb részben igaz. :-)

és sok cég eszerint osztályoz a felvételnél.

102. CsillagTM (válaszként erre: 99. - Judy5)
2011. aug. 24. 13:08
wow, le a kalappal!! sok sikert!!
101. CsillagTM (válaszként erre: 98. - Derya)
2011. aug. 24. 13:08

a SOTE kimaradt :) és állítólag a Pannon se roszz.


ezek valóban a legnívósabb sulik, de ez is általánosítás, pl. a BME-n belül is van "büfészak". (én ott végeztem...mármint a BME-n. nem a büfészakon :D)


el tudom képzelni, h más sulikban is vannak erős szakok, de gyengébb tanári gárdával nehéz...meg ugye a tehetségesebbek nem oda mennek, hanem a nagy nevű intézményekbe.

100. Derya (válaszként erre: 99. - Judy5)
2011. aug. 24. 11:25
biztos lesznek, hajrá! :-)
99. Judy5
2011. aug. 24. 11:25

Sziasztok,

Hááát egy kicsit elkeserített amiket írtatok.:( Én 37 évesen 4 gyerekkel most szeretnék fősulira menni.Szülésznő szeretnék lenni,és mivel megszűnt az OKJ-s képzés és csak fősulin tanítják, így kénytelen vagyok diplomázni, ha szeretném elérni az álmaimat.Nincs választásom. Remélem azért lesznek jó tapasztalataim.:)

98. Derya (válaszként erre: 97. - Nestea32)
2011. aug. 24. 11:21

A Corvinust kikezdeni eléggé értelmetlennek tűnik számomra, hiszen a statisztikák igazolják a kiválóságát.

Ezen kívül ELTE, BME, Szegedi Egyetem, és Debrecen.

Ezek híre kikezdhetetlen, de persze ettől még tarthatod semmire, nem tiltja ezt a törvény. :-)

Megjegyzem még hogy nem a felvételről volt szó, hanem az elvégzésről. :-)

például az én szakomon is százhatvanvalahányan kezdtük, és elvégeztük kb. 5-en eddig.

van még kb. szintén 5, aki 1-2 éven belül be fogja tudni fejezni.

97. Nestea32 (válaszként erre: 96. - Derya)
2011. aug. 24. 11:11

jártam pszf-re, ismerősöm járt kodolányira. össze tudtuk hasonlítani az előadókat, előadásvázlatokat.

corvinusra olyanokat vettek fel, akik 2-3asokkal végezték el a középsulit. és nem 1-2 ilyen ismerősöm van.

én egyedül a műegyetem mérnöki képzését tartom valamire.

96. Derya (válaszként erre: 95. - Nestea32)
2011. aug. 24. 11:08

:-) vicces amiket írsz itt...

érdekelne milyen információk, ill. tapasztalatok alapján írod, gondolod mindezeket.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook