Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Diófa száraz levelét lehet komposztálni? fórum

Diófa száraz levelét lehet komposztálni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. nov. 11. 13:56
Nem kéne komposztálni, növekedésgátló anyagot tartalmaz. Sőt, a közterületfenntartók által kiküldött levélke szerint kérik, hogy ne a zöldhulladékok közé tegyük a diólombot, hanem a háztartási hulladékkal társítsuk.
2008. nov. 11. 13:34

Ezt most olvastam:



Egyébként a diófa levelét sem ajánlják a komposztba. Ezt viszont te magad is megtapasztalhatod. Ugye te sem láttál még olyan diófa alatt dús aljnövényzetet ahol nem szedik össze a lehullott leveleket?


- Zöldujj

A diófa levele is komposztálható

A diófa levele is ugyan úgy komposztálható, mint az összes többi falevél, hiszen ez is szerves anyag, tehát lebomlik. Igaz nem egy év alatt, hanem két év kell neki ahhoz, hogy a káros (növekedésgátló) anyagok teljesen lebomoljanak. Sok csersavat tartalmaz, mint a tölgyfa, kőris, nyár, gesztenye levele. Mész hozzáadásával ezt a savasságot csökkenthetjük, ezáltal felgyorsulnak a bomlási folyamatok. Amúgy érdemes ezeket a leveleket is külön helyre rakni és akkor nyugodtan végbemehet két év alatt a lebomlás.Majd jöhet a felhasználás vagy esetleg a RENDES komposztba bele lehet keverni.

2008. nov. 11. 13:34
Nem! Savasít!
10. anbene
2008. nov. 11. 13:32
NEM SZABAD! Olyan anyagot tartalmaz, ami a komposztot tönkreteszi. És szőlőlevelet, ami peronoszpórás (nem tudom, hogy kell írni) sem szabad komposztálni.
2008. nov. 11. 13:30
Mérgező és túl olajos. Semminek se használ.
2008. nov. 11. 13:26
Nem, mert mérgezô anyagokat tartalmaz. Egészen biztos.
2008. nov. 11. 13:26

A tévhit, miszerint a dió levelét nem szabad komposztálni annyiban igaz, hogy a friss levélben valóban vannak növekedésgátló vegyületek, nevezetesen juglin és csersav.


A komposztálódási folyamatok során azonban, hasonlóan a többi kiindulási anyaghoz, ezek a vegyületek is teljesen lebomlanak és jó minőségű komposzttá alakulnak. A kész komposztból tehát teljesen eltűnnek ezek a növekedésgátló hatású anyagok.


Ezt találtam a net-en, azért köszönöm a válaszokat, csak sürgősen kellett az apukámnak, mert éppen a kertben van!!!

6. 9c8432d068 (válaszként erre: 5. - 9cb35398ff)
2008. nov. 11. 13:25
Talán komposztálás előtt valamilyen speciális vegyszerrel lekezelik,és akkor jó lesz?
5. 9cb35398ff (válaszként erre: 2. - Kiss Mária)
2008. nov. 11. 13:24

Most végképp elbizonytalanodtam, előbb olvastam valahol hogy nagyon jó minőségű komposzttá alakítható!

Várom a válaszokat és előre is köszönöm!!!!

2008. nov. 11. 13:24

Semmi szín alatt,mert mérgező. El kell égetni,ne hogy véletlenül is a földbe kerüljön.

Vagy zsákba rakni,és irány a kuka....

2008. nov. 11. 13:22
Én is úgy tudom, hogy mérgező, nem tesz jót a többi növénynek sem.
2008. nov. 11. 13:20
Nem, én úgy tudom mérgező még elásni sem szabad emiatt.
2008. nov. 11. 13:20
Diófa száraz levelét lehet komposztálni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook