Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Diétás édességek fórum

Diétás édességek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
13. f954ece72f (válaszként erre: 7. - Vince)
2004. márc. 22. 11:31

1083BP, Százados u.18

Tel:o6-1/210/6348


Lehet, hogy felvásárolta a készletet Györesz azrét nem jelentkezik:))

Nehezen tudom elképzelni, hogy lenne ch. mentes édesség, cukormentest már inkább.Vagy gyönge a fantáziám??

12. ata (válaszként erre: 8. - Kisvica)
2004. márc. 22. 11:23

Bár nem nekem szólt a kérdés, talán nem gond, ha válaszolok.

Herbaház VIII. ker. Százados út 18. Tel: 210-6348. Egyébként infot találsz még: www.herbahaz.hu

11. ata
2004. márc. 22. 10:58

Rózsaszín álom


25 dkg ricotta, 1 dl tejszín, pár csepp folyékony édesítőszer, 1 löttyintésnyi Szobi Vital málnaszörp. A ricottát elektromos habverővel összetöröm, hozzáöntöm a tejszín, jó krémesre keverem. bele az édesítő és a málnaszörp. Jól behűtöm és már lehet is nasizni.

10. Lbj
2004. márc. 22. 03:00

Tojásfehérje kemény habbá verve + bármilyen gyümölcs ( fagyasztott málna, eper stb..)+ édesítőszer. Könnyű, gyors, finom.


--------------------------------------


Maskarpone jellegű krémsajt + 2 tojás + édesítőszer. Rádobálni egy kis gyümit + tejszínhab

a tetejére. Kicsit hüteni a hütőben. Nagyon fincsi.

9. Lbj
2004. márc. 22. 02:55

Ricottás túrótorta:

hozzávalók:750 g ricotta tipusú túró, 4 db.tojás, 1 csésze író, édesítószer ízlés szerint, 2 tk. reszelt citromhéj, 2 tk. citromlé.


A túrót elektromos keverővel törjük át, hozzáadjuk a tojásokat ( egyszerre csak egyet, minden tojás után jól el kell keverni). Töltsük hozzá az írót, az édesítőt, a citromhéjat és a citromlevet. Keverjük addig amég az egész összeáll. A masszát öntsük bele egy előre kivajazott tortaformába. A formát helyzzük bele egy nagyobb, vízzel teli tálba, úgy hogy a víz a forma feléig érjen. A két egymásba helyezett edényt tegyük a sütőbe és közepes hőmérsékleten 1 órán át süssük, amég a massza teteje is megkeményedik. A sütőből kivéve hagyjuk szobahőmérsékletűre hülni, csak azután vegyük ki a tortaformából. Bármilyen bogyós gyümivel diszíthető ésetleg epermártással tálalható.


A legjobb akkor ha 1 napot hütőben áll ( Azt hiszem ez nálam nem fog bekövetkezni!)

Javaslat mielőtt a tortaformát a vizes edénybe helyeznéd takard be alufoliával az alját és oldalát.


Sajna én még nem készítettem el,de hanarosan megcsinálom.

Kaptam róla képet ( olyan könnyűnek és fincsinek látszik ).

8. kisvica (válaszként erre: 6. - Gyöngyi)
2004. márc. 21. 22:17
Gyöngyi, én is kérlek, segíts rajtunk, h. hol van ez a hely, sokan indulnánk arra heti zarándok útra, azt hiszem...
7. vince (válaszként erre: 6. - Gyöngyi)
2004. márc. 21. 18:28

merre ?? azonnal mond meg kerulet stb.:)))))

mar ott tartunk, hogy a legdragabb ch mentes edesseg is nem lenne eleg olcso, ha megtalalnank

2004. márc. 21. 17:43

A Százados úti Herbaházban isteni szénhidrátmentes cukrok és csokik is vannak.Igaz, hogy az áruk csillagászati de tényleg finomak.

Gyöngyi

2004. márc. 20. 18:57

Ismeritek a gumi sütit?

Meg lehetne csinálni szörpból üdítő helyett.

2004. márc. 20. 18:55

Hát

a legegyszerűbb a tejszínt felvered édesítővel és szórsz rá egy kis kakaót mennyire tud örülni ennek az ember férje! És ráadásul nam is nagy meló!

3. vince (válaszként erre: 2. - F954ece72f)
2004. márc. 20. 11:35
A suti recept bitato, de hutovasarlasnal mellenyultam es nincs fagyaszto:(
2004. márc. 20. 10:02

A mazsolát el kell felejteni!


JEGES KUGLÓF:• 5 dkg mazsola

• 5 evőkanál rum (konyak)

• 1 rúd vanília

• 1 narancs

• 3 tojássárgája

• 5 ek. édesítőpor + a szóráshoz

• 3 tojásfehérje

• 1 tk. citromlé

• 4 dl tejszín

• 1 csapott evőkanál diabetikus kakaópor



Elkészítése:


A mazsolát megmossuk, a rumba áztatjuk. (Akár egy éjszakán át is állni hagyjuk.) A vaníliarudat kettévágjuk, a vaníliapépet kikaparjuk. A narancsot alaposan megmossuk, héját lereszeljük, és a tojássárgákkal, 3 evőkanál édesítőporral, a vaníliapéppel forró vízfürdőben habosra keverjük. Az edényt hideg vízbe állítjuk, és a krémet hagyjuk kihűlni. Közben többször megkeverjük. A tojásfehérjét a citromlével és 1 evőkanál édesítőporral kemény habbá verjük. A tejszínt szintén 1 evőkanál édesítőporral kemény habbá verjük. Mindkét habot és a mazsolát a krémbe forgatjuk. A masszát két kis kuglófformába töltjük, és a mélyhűtőben megfagyasztjuk. Tálalás előtt a formákat óvatosan forró vízbe mártjuk, és hideg tálra borítjuk. Megszórjuk kakaóporral és édesítőporral


2004. márc. 20. 09:26

Kérlek benneteket ide írjuk az édességeket, mert bele őrülök mire megtalálom tegnap éppen hol olvastam.

Köszi!

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook