Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Derékfájásra tudtok valami jót? fórum

Derékfájásra tudtok valami jót? (tudásbázis kérdés)


1 2
24. a14deb9047 (válaszként erre: 22. - Tomka1)
2012. máj. 1. 15:42
Igen. A porckorong kizáródott a gerincvelőbe több milliméternyire. Csak a műtét segíthetett.
2012. máj. 1. 15:39

Remélem még nem késő, Ránéztek-e ujra a hozzászólásokra.mert ma már 1.-e van, de én csak most olvasom.

Egy kíméletesebb módszert ajánlok, nekem ez mindig beválik.

Gyógynövény boltban kell venni "mezei zsurlófű meddő hajtás" szárított gyÓgynövényt. Papir tasakban van,50 gr, kb 200 forint. Nekem mindig van otthon, hogy kéznél legyen.

Varrjunk egy vászon zacskót, ebbe tegyük a zsurlófüvet. Gőz fölött melegítsük (Edény víz,tetéjén szűrő - ebbe a vászonzacskós zsúrlófüvet, ne érjen a vízbe).Mikor már forró, tegyük egy törölközőbe, és rá a derékra, kihülésig legyen rajta. Aztán ujra melegíteni stb. ezt ismételjük 5x 6x vagy amig fáj a derék vagy láb stb. Másnapra -harmadnapra garantáltan elmúlik a fájdalom. Nekem már másnapra.

22. tomka1
2012. ápr. 29. 22:33
júúj lebénultál? :(( ez nagyon durva :((
21. a14deb9047 (válaszként erre: 20. - Tomka1)
2012. ápr. 29. 22:08
Írtak ki izomlazítót, nem szteroid gyógyszert, meg még nem tudom mit. Nem váltottam ki. És még marad a lóbalzsam... Mivel már lebénultam a gerincsérv miatt - később megműtöttek -, tudom, miről van szó... Már a CT-t is nagyon meggondolják, hogy mikor csinálják... :(
20. tomka1 (válaszként erre: 18. - A14deb9047)
2012. ápr. 29. 22:05

tényleg az advilt nem is próbáltuk. Igaz nagyim is azt szedte neki is voltak ilyen gondjai de ami most van apunak olyan erős nem volt nagyimnak. Biztos rökölte is ezt a hajlamot. Nagyim szedett advilt is de nem sokat használt neki.

Akkor erre a hideg borogatás nem is jó ugye? Inkább a meleg? Mert próbáltunk hideget is rátenni, de most sállal van körbetekerve, vagy köntössel

19. tomka1 (válaszként erre: 17. - A0c1361e44)
2012. ápr. 29. 22:03
régebben is fájdogált, járt reumára kapott kezeléseket is. De most rosszab lett, nem tudjuk mitől csak úgy jött. Elment pisilni és utána mikor felkelt a wc-ről belenyilalt a hátába derekába, úgy kiabált nekünk, hogy segítsünk mert nem tud mozdulni. Azóta hol jobb picit hol rosszabb :(
2012. ápr. 29. 21:18
A napokban ettől szenvedtem: alig bírtam kétrét menni, feküdni is magzat- vagy macskapózban. Reggel-este Advil ultra, alapos fürdés, ágynyugalom és melegentartás. Frottírköntös vettem magamra, a derekamra pehelypárna. Szerencsére már jobban vagyok.
17. a0c1361e44 (válaszként erre: 16. - Tomka1)
2012. ápr. 29. 21:10

Tehát irány a doki!

Nem írtad mitől fájdult meg a dereka.

16. tomka1
2012. ápr. 29. 20:26
Miyen vizsgálatokra menjünk? Vérvételre rendszeresen jár apum. Remélem nem lesz komolyabb ba, mint pl. a daganat :( Most megijedtem :( Nem tudtam hogy a derékfájás attól is lehet :((
2012. ápr. 29. 20:22
De én is mielőbbi orvosi vizsgálatot javaslok!
2012. ápr. 29. 20:20
Aflamin-mideton koktél. Nekem az szokott beválni. Helyileg meg lóbalzsamot. A férjemnek meg a Xilox por jött be Apranaxszal vegyítve.
13. githaj (válaszként erre: 9. - Tomka1)
2012. ápr. 29. 20:18
Akkor vigyétek el kézben, tolókocsin vagy bárhogyan.
12. githaj
2012. ápr. 29. 20:16
Orvos, orvos, orvos.... Bármi baja lehet, tessék menni mielobb teljes kivizsgálásra.
2012. ápr. 29. 20:05
Dilac addig még nem mentek el az orvoshoz,van kenőcse is nagyon jó derék fájásra,a férjemnek is elviselhetetlen derék fájása volt,és sajnos ki derült,hogy here daganata van.Persze nem biztos hogy apukádnak is az van,csak nem szabad hagyni hogy a gyógyszereket írják ész nélkül.
2012. ápr. 29. 20:00
Kiropraktőr- csodákra képes!
9. tomka1 (válaszként erre: 4. - C17fe0741d)
2012. ápr. 29. 19:47
A lába nem zsibbad szerencsére. Szerintem is röntgen vagy CT kéne csak sajnos két lépés után szinte összeesik úgy fáj neki :( Úgyhogy nem nagyon tud még a lépcsőn se lemenni, hogy elmenjen röntgenre
2012. ápr. 29. 19:46
Igen Flektor tapaszt kapott két darabosat vettünk, azt most fel is ragasztottuk
7. tomka1 (válaszként erre: 3. - A0c1361e44)
2012. ápr. 29. 19:45
júj milyen csúnya dolgot? :( Az ügyeleten tudnak röntgenezni? Csak az a baj, hogy szegény nem hinném hogy le tud menni a 2. emeletről. Két lépst megy és szinte összeesik úgy fáj neki :((
6. 41fdab80c1 (válaszként erre: 5. - 41fdab80c1)
2012. ápr. 29. 19:43
10 db van egy dobozban, annak az ára annyi.
2012. ápr. 29. 19:42
Flector gyógyszeres tapasz. Én is azzal küzdök, elég húzós ára van, napi 2-t lehet használni és talán 5 eFt. Ez csak csillapítja, megszünteti a fájdalmat, de az okot nem gyógyítja.
4. c17fe0741d (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2012. ápr. 29. 19:41
Ki kell hívni az ügyeletes orvost .Azonnali CT.Ha zsibbad a lába lehet hogy sérv .Aflamin gyógyszer nagyon jó .
3. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2012. ápr. 29. 19:40

Menjetek el ügyeletre és nézzék meg, hogy valóban a dereka fáj e?

Hallottam már csúnya dolgot...

Mitől fájdult meg a dereka?

2012. ápr. 29. 19:38
csontkovács
2012. ápr. 29. 19:37

Sziasztok!


Apukámnak péntek este szörnyű derékfájása lett. Már előtte is fájdogált a dereka, sokszor volt már hévízen is vele, meg járt kezelésekre, de ennyire rosszul még nem volt mint most :(


Kijött a wc-ről és alig bírt kiegyenesedni, meg menni. Lefektettük az ágyra de feküdni is rossz volt neki, sehogy nem volt jó. Adtunk neki kataflánt meg algopirint, attól kicsit jobb lett de csak egy ideig. tegnap kicsit jobb volt, de ma megint még talán erősebben fáj neki mint pénteken.


Hívtuk az ügyeletet, de azt mondták hogy csak voltaren injekciót tudnának beadni ami 2 órára enyhíti csak a fájdalmat. Nézegettem a csontokácsokat, de mivel nem tudjuk pontosan hogy mi lehet ez, nem tudjuk hogy érdemes-e elmenni. Szerdán be vannak jelentkezve a reumára (remélem el is tud majd menni, mert ha nem tud megmozdulni nehéz lesz) remélem megröntgenezik, nem csak úgy a vakvilágba írogatnak fel mindenféle gyógyszert.


Ma anyuék elmentek az ügyeletes gyógyszertárba, kapott tapaszt, meg voltaren dolo tablettát, meg még egy másik gyógyszert sajnos nem tudom a nevét.

Nagyon sajnálom szegényt, azt mondja az oldala is fáj, valószinűá kisugárzik. Gondoltunk még vesekőre vagy homokra de akkor nem tudna pisilni, vagy fájna a pisi, meg annak más jelei vannak nem?


Szerintetek milyen megoldás lenne jó, ami nem gyógyszer? A csontkovács? Olvastam a honlapjukon, hogy a gyógyszerek csak ideig óráig segítenek, és nem a problémát kezelik, ezért kell csontkovács. De ő honnan tudja hogy ez mi lehet? Gerincsérv, lumbágó, becsípődés? Szerintem előtte röntgenezni kéne.


Előre is köszönöm a segítséget!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook