Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Depo provera fogamzásgátló injekció- ismeri valaki? fórum

Depo provera fogamzásgátló injekció- ismeri valaki? (beszélgetős fórum)


2010. jan. 31. 09:01
Sajnos én is csak azok táborát tudom erősíteni akiknek rémálommá vált a depó provera beadása után az élete. A nőgyógyászom rábeszélésére beadattam magamnak két adagot. Az orvosok inkorrektsége abban áll, hogy a mellékhatásokat nem ismertetik és csak a csupa jó dolgot mondják el róla. Többek között, hogy nem lesz gond havonta a menstruációval, nem lesznek görcsök, nem lesz mellfeszülés a menstruáció előtt stb-stb. Ugye bár mivel ezt egy orvos szájából hallod és nem a szomszédasszonyodtól, képes vagy és elhiszed és bizalommal beadatod magadnak a szert. Senkinek nem mondják el azt, hogy esetleg a beadás után 3 hónapos menstruációban lesz majd részed, amit persze semmivel nem tudnak majd elmulasztani, mert képtelenek úrrá lenni az injekció hatásán. Még szerencsés az akinek csak 3 hónapig zavarja össze a ciklusát. Én ezzel félévig kínlódtam. Gondolom ha a doktorok elmondanák a mellékhatásokat és azt mondanák, hogy menj haza és aludj rá egyet, sokkal kevesebben adatnák be maguknak a szert és ezzel megspórolnának maguknak sok aggodalmat, sok tampont és egészségügyi betétet. Az én „kedves” doktornőm a 3 hónap vége felé, mikor már mindent kipróbáltunk, csak bájosan mosolyogva annyit mondott, hogy kap egy beutalót és kapartassa ki magát. Nem tettem. Az idegkimerülésem végső határáig kitartottam, türelmes voltam. Szedtem nagy adag C vitamint, rutascorbint, vénusz női cseppeket. A végén csak elmúlt. A szer beadása után még félévvel is össze vissza menstruáltam, viszont legalább már voltak szünetek. Most már minden rendben van, mint az óramű úgy jön meg. Aki meg csupa pozítiv dolgot tapasztal csak örüljön neki és ne ítéljen el olyanokat akik a „szenvedők” táborához tartoznak. Amúgy ha én is olyan okos lettem volna, hogy benézek ebbe a fórumba, már azelőtt, hogy megkaptam ezt a kellemes szert, biztosan soha nem adatom be. Viszont a kitartásomban az is nagyon sokat segített, olvastam itt, hogy mások ugyanolyan tüneteket tapasztalnak mint én, tehát nem velem van-volt a baj, hanem ez a depó provera mellékhatása.
128. wiki76
2010. jan. 27. 10:43

még 1 hónap van hátra :(nagyon utálom.

Ja és nem fetrengek a tv előtt chipset zabálva azhelyett hogy a páromat szeretgetném.Szexelnék éjjel nappal...csak hát vagy vérzek(ez ugye már eleve visszaveti a kedvet)vagy ha csökken kicsit hát elő kell venni a síkosítót ...ha van ihletem.

127. 099c0bed40 (válaszként erre: 126. - Bb2f4e28dd)
2010. jan. 25. 10:41

Szia, így van, erről írtam én is, ne akarjon olyan "okítani" meg "beszólni" akinek szerencséje volt , azaz bejött neki az injekció.

Az örüljön mint majom a farkának, de ne kételkedjen és ne azokban, akiknek meg nem jött be, hiába szerették volna hogy bejőjjön.


Amúgy ezt a szert eredetileg nem női fog. gátlónak gyártották, hanem szexuálisan agresszív férfi elítéltek kémiai kasztrációjára.

Úgy maximálisan működött is, ennyi progeszterontól a férfiasságuk egy az egyben felmondta a szolgálatot.

Aztán egy szép napon valakinek eszébe jutott, hogy mi lenne ha nőkön is kipróbálnák ugyanezt, nem a férfiasság lankasztást, hanem a dögletes adag progeszteronelárasztást, hisz a női hormonrendszerben komoly zavarokat okozva a 150 mg progeszteronnal jó eséllyel leállítható a petefészkek működése. Naná hogy bejött, leállnak, megbénulnak, összezavarodnak, kb. olyan a hatás mint mikor az agyat elektrosokkolják.

Itt trafáltak nagyon de nagyon mellé a T. szakemberek, hogy ezt a sikert aztán próbálták úgy reklámozni és menedzselni mint jó és olcsó és biztonságos fog. gátlási módszer.

Én--mivel érdekel a téma, nem is kicsit-- nem röstelltem utánaolvasni a statisztikáknak, az oltott nők mindössze 19 %-a volt panaszmentes és maximálisan elégedett a proverával 12 hónap elteltével.

Valljuk be őszintén, a 81 %-nyi "hibaráta" azért jó messze van a tökéletestől.....:(


Amerikában az FDA évek óta azon fáradozik hogy végre betiltassa, még nem sikerült ugyan, mert olcsó és mert sokan csak ezt engedhetik meg maguknak egyebet nem, ám ennél--hogy az ára nagyon kecsegtető-- pozitívabb hatása nem nagyon van, tisztelet a 19 %-nak, akik jól elvannak vele.

126. bb2f4e28dd (válaszként erre: 124. - Kizzsofi)
2010. jan. 25. 09:30

Képzeld, én is úgy indultam neki, hogy tök jó szer.

Aztán egyszercsak már nem volt tök jó. Vérzésproblémákat, libidócsökkenést, hízást okozott.


Arra a felvetésre, hogy legyen esze annak elkerülni, aki tudja, hogy hajlamos a mellékhatásokra: soha nem volt bajom a tablettától. Akkor honnan is kellett volna előre tudnom, hogy majd a Depo-tól lesz?


Szerintem inkább az olyan írásokkal kéne csínján bánni, ami kiosztja a többieket, amiért le merték írni, hogyan jártak pórul. Én nagyon örülök, ha ezt a topikot olvasva egyre többen elbizonytalanodnak, és mégsem adatják be, éppen azért, mert jót akarok nekik, ne járjanak úgy, mint az ideírók 90%-a.

125. 099c0bed40 (válaszként erre: 124. - Kizzsofi)
2010. jan. 24. 20:17

Szia, nem egészen értek egyet azzal hogy "horror sztorinak" minősítsd többek között az én esetemet, akit egymás után többször is meg kellett kaparni, mert nem múlt el a vérzése, miután megkapta az első adag proveráját.


Képzeld el, hogy ez egy olyan szer, aminek a jótékony vagy kártékony hatását nem lehet előre felmérni, mint ahogy azt Te gondolod.

Hogy Neked ennyire klasszul bevált az örvendetes tény, hidd el hogy a "horrortörténet-mesélők" is inkább "sikersztorikat" mesélnének, ha tudnának.


Egyébként meg azzal a résszel egyezem, hogy mindenki maga és függetlenül döntsön arról hogy mit tesz avagy nem tesz a szervezetével, és ne a környezet pozitív vagy negatív visszajelzéseit vegye figyelembe, mielőtt a végleges döntést meghozza.

2010. jan. 23. 20:55

sziasztok..

én azoknak a táborát gyarapítom,akiknek tetszett a depo..2,5 évig használtam..

azért választottam,mert a napi tabletta-bevétellel gondjaim voltak..így elég volt 3 havonta foglalkozni ezzel..árban tökéletes volt(1200ft 3 havi adag) és abszolút megszüntette a havi bajt,ami felért a mennyországgal :)nem volt stresszelés a strandon,utazáskor,nem kellett tamponra és egyebekre költenem..a libidómmal sem volt semmi probléma..nem is híztam meg tőle,sőt...

csakhogy egy idő után (kb 2év) amiatt,hogy csak progeszteront kaptam,az ösztrogén szintem a minimálisra csökkent és így gyakoriak lettek a hüvelyproblémák (hüvelyszárazság,gombás fertőzésekre való nagyobb hajlam a lecsökkent védelem miatt) ezzel párhuzamban hólyaghurutok sora, ígyhát vonakodva,de 2 hónapja visszatértem a jóöreg tablettához,a napi bíbelődéshez,a havi bajhoz, a borsos árhoz,de csak míg vissza nem áll az ösztrogén szintem..

tehát,ha nem is örökké tartó használatra,de huzamosabb ideig biztosan megfelelő és tökéletes módszer..

a többi fórumozóra reagálva: nem is értem ezt a kaparós dolgot,meg a többi horror történetet?!..miért kell elriasztani azokat,akik szeretnék kipróbálni,hasonló beállítottságúak,mint pl én,hogy olcsó,havibaj- és egyéb problémamentes fogamzásgátlót szeretnének használni és nem hajlamosak a mellékhatásokra??!!

Aki tudja magáról,hogy hajlamos a mellékhatásokra,annak legyen annyi esze,hogy nem próbál ki olyan szert,amit ha beadnak,3 hónapig "nem lehet kiszedni"..és ha valakinek fóbiája van attól,hogy nem menstruál,az se adassa be,mert valószínűleg ez szünetelteni fogja..az elhízásnak meg a libidó csökkenésnek valószínűleg az az oka,hogy inkább a TV előtt fetreng chipset zabálva ahelyett,hogy a Párját "szeretné"..

összegezve,mindenki döntse el reális infók,és nem horror sztorik alapján,hogy mit akar használni és mit nem..

123. 099c0bed40 (válaszként erre: 122. - Wiki76)
2010. jan. 5. 18:08
Szia, ne hibáztassad Magadat, sokan bedőlnek neki....meg kell várni míg kiürül, és megjegyezni hogy ilyent soha többé nem kérsz.
122. wiki76
2010. jan. 5. 15:13
December elején kaptam először(és egyben utoljára)azóta egyfolytában megvan.Libidó nuku,amit az árán megsporoltam elköltöttem betétre meg tamponra.EGY BAROM VAGYOK hogy hagytam magam rábeszélni.
121. 099c0bed40 (válaszként erre: 120. - Klenca)
2009. dec. 13. 08:27
Örülök neki! :)
120. klenca (válaszként erre: 119. - 099c0bed40)
2009. dec. 12. 20:45
Téma megoldva.:))
119. 099c0bed40 (válaszként erre: 117. - Klenca)
2009. dec. 12. 14:50

Szia Klenca, ha hiányzik valakiből a progeszteron, arra kiváló napi tabletták vannak, (provera és társai), és messze nem az a legjobb megoldás, hogy beszúrunk egyszerre 150 mg-nyi progeszteront, aztán lesz ami lesz......és ha baj lesz, akkor széttárjuk a kezünket és azt mondjuk a pórul játnak, hogy sajnos ez esetben nincs más megoldás, mint kivárni a 6-8 hónapot, amíg a szer ( szar)magától kiürül a szervezetből.

Sok nőt "megvezetnek" azzal hogy milyen frankó hogy ez injekció, így nem roncsolja a májat, mert megkerüli az emésztőrendszert, meg hogy nem kell figyelni a napi bevételre---aha, ez eddig okés is, ha nem lesz tőle vérzészavar.

De ha igen, akkor ezt a lórúgásnyi anyagot amit egyszerre belénk nyomnak,( normál szint sokszorosa) SEMMIVEL nem képesek közömbösíteni, akkor nem marad más mint a kaparás, vagy a türelmes "malmozás" hónapokon át, várva hogy szűnjön a vérzés.

118. gmoó (válaszként erre: 117. - Klenca)
2009. dec. 11. 09:15
Az megint más, ha gyógyszerként adták. Gondolom mértek hormonszintet Nálad. Nekem rendben voltak a hormonjaim ezidáig... most meg majd leshetek, rám hogyan és meddig hat, meddig vérzek stb.
117. klenca
2009. dec. 11. 07:54
Nekem pl hiányzott ez a hormon belőlem, s nem fogamzásgátlási céllal lett felírva-beszúrva. De mialatt a hatása alatt voltam, erősebbnek éreztem magamat.:))
116. bb2f4e28dd (válaszként erre: 115. - Gmoó)
2009. dec. 11. 07:50

Nekem kifejezetten a vérzéskimaradás volt a gondom, nem tudom, másra jó-e. A 3 hónap lejárta után mentem orvoshoz, ő írta ezt fel.


Lehet szoptatás mellett szedni, de azt hozzátenném, akkor már 2 év körül volt a lányom, szóval nem szopott már éjjel-nappal.

115. gmoó (válaszként erre: 114. - Bb2f4e28dd)
2009. dec. 11. 07:11

Csak vérzéskimaradásnál jó a norcolut, vagy ha össze-vissza vérzel akkor is? Mikor lehet elkezdeni a kezelést? Ha lejárt a 3 hónap, vagy ha már teljesen kiürült az injekció a szervezetünkből? A szoptatást nem befolyásolta?

Felkészületlenül soha többet nem megyek orvoshoz...

114. bb2f4e28dd (válaszként erre: 113. - Gmoó)
2009. dec. 11. 05:28

Nekem Norcolutot kellett szednem, éppen amiatt, hogy 1xi adag indjekció után hosszú hónapokig nem akart megjönni.

Mondjuk a Norcolut sem hozott igazi sikert; így amikor abbahagytam a szoptatást ű8sokáig szoptattam) és áttértem rendes fogamzásgátló tablettára, az hozta vissza kiszámítható módon a vérzésemet.

De tkp. ez sem az igazi, mivel ez meg megvonásos vérzés. Ahhoz, hogy kiderüljön, van-e rendes ciklusom, semmit se kéne szednem, de a naptár módszerben én nem bízom.

113. gmoó
2009. dec. 10. 16:53

Biztos, hogy a gombásodás is hormonális kérdés elsősorban. Nekem nagyon sok problémám volt vele szülés előtt, de azóta, hogy az első babám megszületett (öt éve) azóta egyszer sem fordult elő. Persze nem is szedtem semmit - naptáraztunk, úgy voltunk vele, legfeljebb korábban jön a következő. Most mi lesz nem tudom, mert még egyszer be nem adatom ezt a remek készítményt, de ha a ciklusomat felborítja, akkor a naptármódszernek biztos, hogy lőttek egy ideig...

Azt olvastam, hogy az injekció után egy sárgatest-hormon készítménnyel állítják helyre a ciklust és az arra is jó, ha valakinek nem apad el a teje a szoptatás abbahagyása után. Van valakinek ezzel tapasztalata?

2009. dec. 10. 15:15
Sziasztok! Én is most akartam beadatni ezt az injekciót, de az alábbiak miatt inkább nem teszem. Jelenleg Lyndinette-t szedek, de én már attól is pecsételek. A kislányom születése előtt Gracialt szedtem, de attól meg minden hónapban gombám volt. Volt azonban libidóm, de minek a gomba miatt. Mire elmúlt és rávártam pár napot, addigra megjött. Mire elmúlt, pár nap múlva jött a gomba. Szülés után libidóvisszaesés 0-ra. Gondoltam segít a gyógyszer, de nem igazán. Amíg vigyáztunk addig jó volt. Se gomba, se vérzés, se gyerek viszont libidó se. Kicsit fiatal vagyok én még ehhez. Szerintetek mi segítene?
111. 099c0bed40 (válaszként erre: 110. - Gmoó)
2009. dec. 8. 19:36

Szia, sajnállak hogy így jártál....sajnos itt is működik egyfajta "maffia", azaz a "jó doktorok" megkapják a maguk jól megérdemelt jutalmát a gyógyszert forgalmazó cégtől minden egyes "elsózott" Depot-provera után.


Hogy azután a Nők mit élnek át és mit nem, nos az már más kérdés, hisz nem nekik fáj, max. annyival vigasztalnak, hogy Te a kisebbik hányadban vagy, akiknek nem volt szerencséjük, és hogy sorry, de ez előre nem látható ez a dolog....:(

110. gmoó (válaszként erre: 109. - 099c0bed40)
2009. dec. 8. 08:10

Én a harmadik gyerekem születése után néhány hónappal mentem el a nőgyógyászhoz, hogy gondoskodjunk fogamzásgátlásról. Egyértelműen rábeszélt az injekcióra, szerinte minden szempontból jobb mint a tabletta (szoptatás alatt nincs túl nagy választék). Lévén nekem a gyerekeimhez felügyeletről kell gondoskodnom minden alkalommal, amikor orvoshoz megyek, nem szaladhattam haza mikor felírta, hogy utána olvassak. Beadattam és a végén megjegyezte, hogy az afrikaiaknak is ezt viszik a franciák...

Már nagyon megbántam. Aznap olvastam az interneten a történeteiteket. Párom azzal nyugtatott, hogy ide azok írnak leginkább, akiknek rossz tapasztalatuk van.

Sajnos úgy tűnik nem így van. Most három hete, hogy megkaptam és nálam is elkezdődött a vérzés (az első két gyerekem után, mikor nem szedtem semmi hormont - 8 hónaposak voltak mikor először menstruáltam, most még fél éves sincs a pici). A másik kellemetlen mellékhatása, hogy majd szét durrannak a melleim. Nagyon fájnak, pont mint tejbelövéskör a szoptatás elején, ez már három hete így van. Szegény Páromat is hanyagolom, no de most, hogy már össze-vissza vérezgetek ez már szinte mindegy!

Én nem magánorvoshoz járok, mert az első gyerekem születésekor ott kezdtem, és azt tapasztaltam, hogy ellátnak másutt is olyan jól, ez az első rossz tapasztalatom -, azért azonban mert nem költök százezreket orvosra, és vállaltam három gyereket, nem szükséges szerencsétlen afrikaiakhoz hasonlítani, hisz én a gyerekeim születése között is visszamentem dolgozni és mindegyiküket terveztük, vártuk...

Sajnos kevés ez a forum ahhoz, hogy másokat figyelmeztessünk, a nőgyógyászok feladata lenne az, ha már nem beszélnek le róla, legalább ne beszéljenek rá!

2009. dec. 1. 23:11

Nem lehet semmit tenni csak vérzéscsillapítót íratni, Exacil vagy Dicynon, denmezek se nagyon segítenek.

Türelem, az én ciklusomnak 3 év kellett amíg nagy dülöngések tán visszabillent,igaz sosem volt okés, de csak gyetlen szurit kaptam. :(

108. d940e2fc37 (válaszként erre: 107. - 099c0bed40)
2009. dec. 1. 12:07
Amíg le nem telik a 3 hónap, nem is lehet más gyógyszerre átállni? Bár a libidón az se változtatna, amíg ez a vacak ki nem ürül... Ezek szerint már csak abban lehet reménykedni, hogy tényleg 3 hónap lesz, és nem több.
107. 099c0bed40 (válaszként erre: 106. - D940e2fc37)
2009. dec. 1. 09:20

Igen, a leggyakoribb mellékhatások ezek...

És mégsem tiltották még be, mert vannak nők akik fittyet hányva a sok neg. figyelmeztetésnek és szakirodalomnak azt hiszik, hogy náluk majd okés lesz...meg aztán az ára is igencsak barátságos, alig több mint egy ezres, tuti buli, megéri.

106. d940e2fc37 (válaszként erre: 102. - Matyi78)
2009. dec. 1. 09:15
Én október közepén kaptam meg ezt a remek injekciót. Azért javasolta a nőgyógyász ezt, mert a tablettaszedés szüneteiben migrénes fejgörcseim voltak. 1 hónap után jött meg a vérzésem, és 3 hétig tartott. Már attól féltem, hogy kaparás lesz a vége. A mellékhatások közül a libidógyilkolás jelentkezett... Szörnyű érzés ez, akárhány éves is az ember lánya. Alig várom, hogy leteljen a 3 hónap, és inkább legyenek migrénes fejgörcseim, de soha többé nem kell ez az injekció!
105. 099c0bed40 (válaszként erre: 104. - Matyi78)
2009. nov. 25. 06:25

Abszolút egyénfüggő, hogy mennyi idő alatt ürül ki valakiből, nem lehet előre megjósolni.

Láttam olyant, aki egy hónap össze-vissza vérezgetés után helyrebillent, és feküdtem olyanvalakivel is egyszer a nőgyógyászaton, akit már ötödszörre kapartak, annyira vérzett, mindez 8 hónappal az utolsó inj. beadása után.


Ha a szerencsés hormonrendszerűek közé tartozol, akkor 1-2-3 hó után bízhatsz abban hogy minden visszatér a normál kerékvágásba,

, ha nem, akkor 6-8 hónap, vagy még több.


Remélem hogy nem az utóbbi fog bekövetkezni, minden jót Neked!

104. matyi78 (válaszként erre: 103. - 099c0bed40)
2009. nov. 25. 06:02
...és várhatóan ez mennyi idő alatt "tisztul" ki? Amíg nem jön meg...valahogy védekeznünk kell...régen (mivel atomórás volt a ciklusom) természetes módon csináltuk...mi a túúúúúrónak hallgattam és másra :(
103. 099c0bed40 (válaszként erre: 102. - Matyi78)
2009. nov. 24. 19:57
Szia, minden tünet és mellékhatás jogos, ha belegondolsz, hogy egyszerre 150 mg-nyi progeszteront juttatnak a szervezetedbe , ahol elvileg csak max.30 mg-nyinak kellene lenni, és annak sem minden nap, hanem ciklusfüggően, az ovuláció utántól kb. 10napig, nem ám évekig , folyamatosan!!!!!!!!
102. matyi78 (válaszként erre: 100. - Dedc93f75e)
2009. nov. 24. 13:49
Annak javallják aki már szült...de nincs korhatár úgy tudom. VISZONT a véleményem (személyes tapasztalatból táplálkozva) az hogy keress más megoldást. Nekem szeptemberben adták be az utsót...elvileg 1-2héten belül meg kéne jönnie. remélem nem okozott nagy károkat, és elfelejti a hormonrendszerem gyorsan. Nálam rendszertelen vérezgetést, néminemű rossz közérzetet okozott, de rettentő hatása az volt, hogy libidógyilkos! Ez 31-évesen nem kellemes... Barátnőm rendesen klimaxolt tőle hőhullámokkal, szívdobogással, és vérzéskimaradással azután is, hogy már egy éve nem kapta. Remélem belőlem hamarabb tisztul...
101. 099c0bed40 (válaszként erre: 100. - Dedc93f75e)
2009. nov. 23. 06:52
Nem igaz.
2009. nov. 22. 19:33
Erről én azt tudom,hogy csak olyan nőknek adják be akik elmúltak min 35 évesek és nem akarnak többé gyereket. Igaz ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook