Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Darabos étkezés fórum

Darabos étkezés (beszélgetős fórum)


6. Bichi (válaszként erre: 1. - DReni14)
jan. 19. 10:03

Szerintem először nem kell hozzá kenyér, és a kicsit darabostól haladj a nagyobb darabos felé. Semmiképp ne adj addig neki újabb adagot, míg az előzőt le nem nyeli.

Az persze egyértelmű, hogy a számára finom falatokkal kezd.

Lehet az a baj, hogy túl sokáig vártál vele, és nagyon hozzászokott a folyékonyhoz. Én már hozzátáplálás legelején 6 hónaposan kezdtem a darabos szoktatását...

5. PöttyösPanka (válaszként erre: 4. - DReni14)
jan. 19. 08:13
Az öklendezés egy hasznos dolog. Védi attól, hogy rossz helyre menjen az étel. Az öklendezés közel sem fulladozás vagy hasonló. Ha eddig pürével etetted, könnyen lehet, hogy tompult az a reflexe, ami segíti, hogy ne menjen túl hátra az étel, mivel az etetésnél a kanál lenyomja a nyelvnek azt a részét, ami ezért felelős. A pürés babák ezért megszokják, hogy jóformán csak nyelni kell az ételt. De hamar megszokja a darabos ennivalót. Ha ez megnyugtat, sokan vannak, akik eleve falatkást hozzátáplálással kezdik, és azok a gyerekek sem szoktak megfulladni, csak öklendezni néha.
4. DReni14 (válaszként erre: 3. - Sütikee)
jan. 18. 21:47

Nem voltam vele csak gyerekorvosnál, én is és anyukám is elég félrenyelős típusúak vagyunk, sokszor a saját nyálunktól is.

Viszont nem mindig nyel félre, ha nagyobb a falat kenyér vagy mem figyel oda, azt látom ha valami hàtràbb csùszik, akkor öklendezik, hogy visszahozza aztàn megràgja.

Viszont rizset, tarhonyát ügyesen eszik.

3. Sütikee (válaszként erre: 1. - DReni14)
jan. 18. 21:29
Én is orvost javasolok, lehet hogy valami nyelőcső probléma van a háttérben. Pl nyelőcsőszűkület. Gyerek gasztrora vidd el, mielőbb.
2. Ghost👻 (válaszként erre: 1. - DReni14)
jan. 18. 20:26

Orvos látta már?

Nem emlékszem pontosan,de arra igen hogy 12 hónaposan már mindent evett a lányom,ès nem daraboltam már össze semmit.

Harapott,rágott.

jan. 18. 20:19
14 hónapos a kislányom, nagyon sok foga van már, de nem mondhatom, hogy teljesen megtörtént a darabos étkezésre való szoktatás.Kenyeret megeszi, az ebédeit igyekszem csak darabosra törni, viszont sokszor a kenyérrel is félrenyel, nem figyel oda, felgyűjti, aztán öklendezik.Sajnos elég aggódó típusú anyuka vagyok, hamarabb megijedek, mint ő.Viszont szeretném ha ő bátran felfedezne mindent és ügyesen megszokna enni minden állagot, hogy minél több ételfélét ehessen.Bármilyen tippet szívesen fogadok, légyszi ítélkezés nélkül, mert abból volt bőven részem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook