Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dada - érvek mellette és ellene fórum

Dada - érvek mellette és ellene (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
90. 447396604e (válaszként erre: 89. - 0a84e34983)
2012. szept. 19. 13:04
igen, ezt én is utálom, amikor minősítenek másokat.mindenkinek más a mérce. van akinek fontos az is hogy a gyereket néha "parkolópályára" helyezve leakassza a nyakából, és kicsit foglalkozzon mással, akár a férjével is, ha kell. de ettől nem lesz rosszabb szülő.viszont ki tud kapcsolódni, ami talán a legfontosabb, hisz kiereszti a gőzt.
89. 0a84e34983 (válaszként erre: 88. - 0a84e34983)
2012. szept. 19. 12:54
Nevetséges ahogy egyes anyák ajnározzák magukat,hogy ők mindent meg tudnak oldani.Nekik minden szuperul megy.Közben meg csak irigyek mert más esetleg el tud néha menni a gyerkőc mellől egy kicsit kikapcsolódni.
88. 0a84e34983 (válaszként erre: 87. - Kistanítónéni)
2012. szept. 19. 12:50
Teljesen igazad van.Épp tegnap volt egy kis vitám szuper anyukkal egy másik fórumon.Kár,hogy nem voltál ott,mert akkor valaki nekem is igazat adott volna.
87. Kistanítónéni (válaszként erre: 84. - Da33d8ee16)
2012. szept. 19. 12:46

Én is tisztában vagyok vele, hogy többen megszólnak a városban, hogy milyen anya az ilyen, meg ennek bezzeg összejött, meg miből telik erre stb.

Az a legjobb benne, hogy ezt általában olyanok teszik akiknek a gyerekével nagymama sétál rendszeresen, meg főzi az ebédet. Miért sajnálja tőlem azt, amit ő ingyen megkap.

Hasonló ehhez az, amikor két éves fiaimat bölcsibe adom (most szoknak be), és beszólogatnak, hogy miért megyek vissza ilyen korán, meg a gyereknek három éves koráig az anyjával a helye, meg nekem különben is dupla GYES jár (ja, csak a fizetésem ennél jóval több). Ezeket a megjegyzéseket általában olyanok teszik, akiknek esélyük sincs visszamenni dolgozni.

Sajnos kis hazánkban mostanában divat lett mindent feláldozni az anyaság oltárán. Akinek nem csak és kizárólag a gyereke körül forog az élete napi 24 órában az már szaranya, és jajj milyen lelki sérülések érik a gyereket. Én úgy gondolom, hogy a kicsikéim mellett van még egy nagyobb is, van egy férjem is, van egy-két barátom és itt vagyok én is. És ez legalább olyan fontos. Pedig imádok anyuka lenni, és szeretnék még egy babát, de vannak más emberek és dolgok, amik szintén fontosak nekem. És egy dadus heti néhány órás segítségével ezt sikerül összeegyeztetnem.

Még egy sztori: megkérdeztem a 15 éves lányomat, hogy neki nem volt-e rossz, hogy bölcsibe járt. Azt válaszolta, hogy egyáltalán nem, és akikkkel három-négy évig otthon volt az anyukája, az most mind elkényesztetett, önállótlan kamasz. Szerinte az öcsikkel sem lesz semmi gond.

Bocs, ha hosszú voltam, de ezt ki kellett írnom magamból.

86. 0a84e34983 (válaszként erre: 15. - Szerénke83)
2012. szept. 19. 12:40
Kezdődik......
85. 0a84e34983 (válaszként erre: 19. - Da33d8ee16)
2012. szept. 19. 12:40
Vigyázz mert neked fognak esni,mint tegnap nekem amiért nekem van igényem a gyerkőc nélkül is elmenni itthonról néha.Szuper anyuk szerint a gyereket mindenhova magunkkal kell vinni,és milyen dolog barátnővel moziba,kávézni menni,úgy,hogy a baba nincs velünk.
84. da33d8ee16 (válaszként erre: 83. - Cippora)
2012. szept. 19. 12:26

Igen, attól "félek" én is, hogy mit fognak gondolni... Bár azt mindig igyekszem kizárni. Néha sikerül, néha nem.


Azt tapasztalom, hogy merőben más. De nem minden szempontból sajnos, csak úgy 90%-ban :)))))

83. Cippora (válaszként erre: 81. - Da33d8ee16)
2012. szept. 19. 11:19
Én ezt abszolút megértem,nekünk erre a célra van a nagyi :) csak nem volt tiszta,hogy miben és mennyit segítene a dada.Na meg arra készülj fel,hogy fognak ám furán nézni rád emiatt.Ez az ország nagyon más mint Amerika...sajnos...
82. 447396604e (válaszként erre: 81. - Da33d8ee16)
2012. szept. 19. 10:58

szerintem tök mindegy kinek miért van szükséga dadára. nekem a munka miatt kellett, mert a bölcsibe már nem fért be, és kellett valaki aki vigyáz ,mert a párom sokat dolgozik.

van akinek más miatt.de egy biztos, nem sínyli meg a gyerek egyáltalán.néha még jó is hogy ha az anyján kívül valaki más is foglalkozik vele.

az én gyerekem sem halt bele

81. da33d8ee16 (válaszként erre: 75. - Cippora)
2012. szept. 19. 10:47

Leszakítani magamról én sem szeretném, hiszen magunknak szülöm, nem másnak.


De mivel a szüleink 4 havonta egyszer vannak itthon (mondjuk néha így is sok), így nincs segítség.


Ahogy a naplómban is olvashattad, eléggé olyan pár vagyunk a férjemmel, hogy sok-sok éven át őriztük a "szerelmünk szentségét", amit érthető módon féltünk. És szeretnénk a szívünk legnagyobb szeretetét rázúdítani a gyerekre, de ahhoz az is kell, hogy néha kettesben is lehessünk.

80. Cippora (válaszként erre: 76. - Da33d8ee16)
2012. szept. 19. 10:44
Ez így teljesen rendben van!
79. da33d8ee16 (válaszként erre: 73. - Tavasz007)
2012. szept. 19. 10:42

Neked is nagyon szépen köszönöm!


Én is így vélekedem. Írtam már, hogy amerikában ez nagyon bevált módszer, hogy egy dadával együttműködve nevelik a gyerekeket.


Teret ad az anyának és tényleg igazad van, nyitottabbá teszi a gyermeket is!

78. da33d8ee16 (válaszként erre: 71. - Kistanítónéni)
2012. szept. 19. 10:40
Köszönöm!
77. da33d8ee16 (válaszként erre: 70. - B8103f009a)
2012. szept. 19. 10:38

Senkit nem kérdőjelezhetünk meg, hogy minek vállal gyereket, HA ...!


Ne ítélj, hogy ne ítéltess.


Bizonyára, akiről beszélsz, Ő sem így tervezte, de így sikerült. Kicsik azok a gyerekek még, van idő, hogy megváltoztassa a viszonyukat.

76. da33d8ee16 (válaszként erre: 69. - Cippora)
2012. szept. 19. 10:36

Itt lenne, segítene amiben éppen kérem. Vagy ha én tennék-vennék itthon, akkor ő felügyelne a babára.


Továbbá, ha nem tudnék részt venni egy-egy közös programban, pl. séta, babatorna (szerintem az fontos), babaúszás (szerintem az is jó), akkor elmenne a "fizetett barátjával".


Igen, tudom, hogy vissza is üthet, hogy jobban kedveli majd, de szerintem ahhoz nagyon el kell "hanyagolni" - amit nem szeretnék.

75. Cippora (válaszként erre: 73. - Tavasz007)
2012. szept. 19. 07:30
Egy csecsemőnek le kell szakadnia az anyjáról???Ugyan már...az én gyerekem is sokat van a nagyival,de a biztos pont az életében én vagyok,és ennek így is kell lennie!Az,hogy egy picit leszakad az anyjáról,úgyis bekövetkezik ha bölcsis,ovis lesz.Én biztos vagyok benne,hogy az semmiképp nem jó egy csecsemőnek,ha napi 8-10 órát egy dada vigyáz rá.Persze kárt nem tesz benne,megszereti a dadát.,csak épp a saját anyjához nem fog úgy kötődni.
74. Pen80 (válaszként erre: 73. - Tavasz007)
2012. szept. 19. 00:44

Azért az ne derüljön ki itt hamarjába', hogy jobb az újszülöttnek/csecsemőnek egy idegennel lenni, mint a saját anyjával. :)

Én nem vagyok ősanya mindenáronmagamhozkötömagyereket-típus, de azért ne szakadjon már le rólam 2 hónaposan az a gyerek.

Szerintem is kell, hogy másokkal is legyen, ne érts félre (az én gyerekeim a nagyszülőkkel vannak, mert egy városban élünk, ha nem így lenne, én is fogadnék dadát - lehetőleg pótnagyisat), de azért ne essünk túlzásokba. A gyereknek szüksége van az anyukájára, az anyai szeretetre és törődésre. Nem kell neki 1 évesen függetlenedni. :)

2012. szept. 19. 00:36

en sok-sok evig voltam kulfoldon bebiszitter, ugyhogy tudok nyilatkozni, es JO a babanak. Ha hiszitek, ha nem, a babanak tokeletes, mert kicsit elkezd leszakadni az anyajarol, uj inger eri, es batrabb lesz. Azok a gyerekek, akiket bebiszitter is nevelgetett, nagyon hamar fuggetlenek lettek, batrabbakka valtak, es nyitottak voltak masokra.

ugyhogy hajra!!


Lehet egesz napra, siman, miert is ne!!???

2012. szept. 18. 22:57
Bocs a félregépelésért, kicsit már fáradt vagyok.
71. Kistanítónéni (válaszként erre: 1. - Da33d8ee16)
2012. szept. 18. 22:55

Nekem három gyermekem van egy 15 éves és egy 2 éves ikerpár. Amikor megtudtam, hogy ikreket várok elkezdtem keresgélni segítséget, de mivel korán befektettek a kórházba nem találtam senkit. Amikor egy hónaposak voltak a fiúk egy véletlen folytán megtaláltam egy ideális dadust: ötvenes, bölcsödei gondozónő volt, már korábban is segített be ikres családoknak és kb. egy percre lakik tőlünk. A gyerekek hat hetes korától jár hozzánk eleinte heti 2-3-szor 2-3 órára, amikor szükségem volt segítségre. A vasalásba is besegít, ha kell. Mivel nagymamákra sajnos nem számíthatunk óriási segítség volt, ha bármit intézni akartunk, vagy csak néhány órára ki akartunk kapcsolódni. Nagyon jó a kapcsolata a gyerekekkel, így volt már rá példa, hogy egész napra rábíztuk őket. Nekünk teljesen olyan, mint egy nagymama, csak sajnos pénzbe kerül. Soha nem értettem, hogy az emberek miért fogadják el jobban, ha nagymama vigyáz a gyerekre, mintha dadus. Szuper volt, hogy nem kellett a gyerekeket influenza szezonban magunkkal rángatni bevásárolni, Pestre ügyetintézni, esetleg elmehettünk kettesben a férjemmel vagy hármasban a lányommal kávézni, vagy házassági évfordulót ünnepelni, esetleg egy koncertre.

Én csak jókat mondhatok a dadusról. Napi nyolc órában viszont feleslegesnek, sőt kicsit nyomasztónak is tartom. Szerintem próbáld ki az elején napi néhány órában, utána majd megszokjátok. AZ első néhány hónapban, meg szoptatás alatt még dadus mellett se lehet sokat "rohangálni". Az is fontos, hogy megtapasztald milyen kettesben a babával és érezd, hogy képes vagy egyedül is mindent megoldani. Ez csak egy segítsék, ha megteheted használd ki mindenképp.

70. b8103f009a (válaszként erre: 14. - Dinkaanyu)
2012. szept. 18. 22:01
Meg is látszik azokon a gyerekeken, akikkel már a megszületésük után sem foglalkozik az anyjuk, nem ő van velük, nem hajlandó még szoptatni sem őket, nem alakul ki a megfelelő kötődés, bizalom. Az ilyen minek szül?! Keresztgyerekem félig német, kint élnek. Szörnyű az a szerencsétlen gyerek, és az öccse is. 3,5 és 1,5 évesek, az anyjukhoz semmivel nem kötődnek jobban, mint egy idegenhez. Ha sírnak megnyugtatni nem tudja, a nagyobbik eltaszítja, a kicsi simán csak sír. Szoptatni nem volt hajlandó az unokatesóm, sem feláldozni a "karrierjét", hogy velük lehessen. Áhh, de sajnálom szerencsétlen gyerkőcöket. Hogy minek kellettek neki?! Ráadásul pedagógus....tudja mit művelt a gyerekeivel. Nekem lesújtó a véleményem az ilyen nőkről.
2012. szept. 18. 20:50

A dadával nincs baj,az egész napos felállással már inkább.Vagy ez hogy menne???A dada lenne egész nap a babával,vagy csak ott lenne egész nap,takarítgatna,segítene amiben kell,elvinné 1-2 órára,esetleg néhány este vigyázna rá,de a nagy részben te gondoznád???

Az első év nagyon fontos a kötődés kialakulásának szemponjából,nagyon fájna ha a dadához jobban kötődne mint hozzád.

2012. szept. 18. 17:01
mindenképp érdemes az első nap közösen együtt (gyerek, dada, te, meg a párod is) egy napot eltölteni. vagy legalább pár órát. és abból látni fogod hogy a gyerek hogy viszonyul az illető személyhez
2012. szept. 18. 17:00

sziasztok. egyébként ez nehéz kérdés hogy fiatal vagy idős. mindkettő mellett szól valami. a fiatal mellett hogy még fiatal, teherbíró, esetenként türelmesebb, mint a sok gyereken keresztül ment idősebb társa.

viszont az idősebb mellett a tapasztalat szól mindenképp .

nekem is volt szükségem babysitterre mikor viisszamentem dolgozni, és a bölcsibe nem volt férőhely.én egy ismerőst bíztam meg a feladattal.ő ugyan fiatal volt (20 éves) de dolgozott már babysitterként itthon is, külföldön is, és a gyerek az első találkozáskor megkedvelte.

66. Pen80 (válaszként erre: 60. - A14deb9047)
2012. szept. 18. 16:50
Annak, aki gyerekekkel foglalkozik, annak van.
65. Pen80 (válaszként erre: 59. - Dinkaanyu)
2012. szept. 18. 16:49
Az a gyerek így legalább felvette a család ritmusát. Szerintem jól csináltad.
2012. szept. 18. 16:39
Azért, ha valaki felnevelt 1-2-3 gyermeket, netán már unokája is van, nem esik kétségbe a hasfájás-láz-hányás-hasmenés esetén... Sajnos igen gyakran olvasni itt hasonlókat az oldalon.
2012. szept. 18. 16:23
Meg még az jut eszembe erről a bejegyzésről, "De a hatvanasnak van tapasztalata.", amire már korábban is utaltam. Keményfejű és jobban tudja, mert hát ti is felnőttetek így, és nem lett semmi bajotok. A családban is ezt látom. Ezzel az idősebb feljogosítja magát, hogy sárba tiporja a kezdő, szerinte szinte butus anyuka akaratát.
62. da33d8ee16 (válaszként erre: 56. - A362b29577)
2012. szept. 18. 16:15
A poén ott kezdődik, hogy nem mindenki érdemli ki a pedagógus "titulust". Ismerek egy ordas ringyót (nem ringyó, még annak is kevés), aki álszent módon tönkrevágta egy jó ismerősünk gyerekét. Tanár a szerencsétlenje.
61. a362b29577 (válaszként erre: 60. - A14deb9047)
2012. szept. 18. 16:12
Nem kell nekem bizonygatni, én nem keresek dadát. Leírtam, hogy én hogy választanék ha, de nincs ha. Jelenleg se gyerekre, se dadára nincs szükségem.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook