Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dacos 3 éves fórum

Dacos 3 éves (beszélgetős fórum)

18. Channa* (válaszként erre: 14. - Epervirág)
2018. okt. 21. 16:55
Aki nem inge....
2018. okt. 21. 16:51
... bár én mindig igyekeztem a kis nyelvén hatni az értelmére.
2018. okt. 21. 16:49
Elindulnék nélküle. Ha ellenkező irányba indulna, felkapnám és vinném.
2018. okt. 21. 12:29
miért kell cseszegetni,csak tanácsot kért,
14. epervirág (válaszként erre: 3. - Channa*)
2018. okt. 21. 12:29
Mièrt irsz ilyeneket,hogy a gyerekkel való foglakozás minősège sem leget túl jó.Èn mind a kèt gyerekkemmel igyanugy foglalkoztam ( foglalkozok), de èg ès föld a 2 gyerek.
13. Channa* (válaszként erre: 12. - Adry06)
2018. okt. 21. 12:23

Nem azt mondtam, hogy nálatok ez van, bár a fórum kiírogatás helyett lehetne más csinálni...


Persze, csak szerintem.

12. adry06 (válaszként erre: 6. - Channa*)
2018. okt. 21. 10:26
azért ‘had tudjam jobban nálunk mi a helyzet. 🙂
2018. okt. 21. 10:25

Az én lányom még most is iszonyú hisztis,de elég rá néznem és dúlva-fúlva ugyan de elmegy a szobájába lehiggadni.


3 évesen ha ilyet csinált én nem húztam magam után,felvettem és halkan magyaráztam neki hogy nézd meg mindenki rajtad nevet,hagyd abba.Otthon pedig elmagyaráztam,hogy nem ő a világ közepe.Még egy ilyen és többet nem viszem magammal.Ez a mai napig így van!


Egyébként büntetések:Kiskorában az épp kedvenc építőkockákat koboztam el hetekre,ma már a legót és mindenféle kütyüt-telefon,tablet.

2018. okt. 21. 09:57
Nekem a nagylányom már 14 èves ilyen kicsinek ő nem csak megállt az út közeoèn,hogy nem jön mindenhova direkt odaverte a fejèt.Fa,beton.Ami èpp az utjaba volt.De otthon is rengetegett hisztizett volt bünti is,de meg sem hatotta.Na most sem jobb avval a külömbsègel,hogy nem veri a fejèt különböző helyekre már jó ideje egyedül jár suliba mármint a barátnöjèvel.De nem kisèrgetjük,de ha haza jön olyan hisztit le tud vágni,hogy hihetelen.A kicsi 5 lesz ő is lány vele negyed ilyen gondom nincs mondjuk ő hamar meg tud sèrtödni na akkor van egy kis sirás,,de ennyi.
9. Bözsi néni (válaszként erre: 4. - Adry06)
2018. okt. 21. 09:49
Csak ha hazaértetek, beszélgess is el vele.
8. Bözsi néni (válaszként erre: 7. - Bözsi néni)
2018. okt. 21. 09:47
De mivel egy 3 éves még elég kicsi, párszor bepróbálkozott, de mindig ez volt, aztán elmúlt ez is, mert ahogy nő, okosodik, ért meg dolgokat.
7. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Adry06)
2018. okt. 21. 09:45

Ilyen esetben szépen felkaptam a hónom alá és hazavittem.

Otthon pedig elbeszélgettem vele, hogy miért nem helyes, amit csinált, és hogy nem tehetjük mindig azt, amit éppen szeretnénk.


Természetesen úgy, hogy értse.

6. Channa* (válaszként erre: 5. - Adry06)
2018. okt. 21. 09:44

Foglalkozás és foglalkozás között is van különbség.

Manapság azt hiszik a szülők, hogy foglalkozva van a gyerekkel, mert elviszik a játszóházba, leültetik a TV elé, hogy nézze a kedvenc meséjét, elviszik a mekibe, stb., de ez nem foglalkozás...

Igen, biztos vannak kivételek, de nagyon kevesen...

5. adry06 (válaszként erre: 3. - Channa*)
2018. okt. 21. 09:24
Az első fele igaz, de az már nem , hogy nincs vele foglalkozva!
2018. okt. 21. 09:23
Anyucikóni . én nem könyörögtem, nem az a fajta vagyok. Megfogtam a kezét és húztam haza..csak kiváncsi vagyok ki mit tenne.
2018. okt. 21. 09:19

Na igen, ez van, amikor a gyerek körül forog a világ, amikor nincs fegyelmezés (nem verés!), minden rá van hagyva, hogy a kis lelke ne sérüljön meg. És megkockáztatom azt is, hogy a vele foglalkozás minősége sem túl jó.


Én tuti, hogy kilátásba helyeznék valami büntit.

Ha nem jössz, akkor nem megyünk játszóházba délután. Nem játszhatsz délután a Barbiddal, mert ezt csinálod és még sorolhatnám. Pici bünti, és következetesség.

És ha ez sem hatja meg, akkor felveszem és hazaviszem, és a bünti ketyeg.

2. Anyucikóni (válaszként erre: 1. - Adry06)
2018. okt. 21. 09:11
Könyörögni..neeemár! Ne viccelj! Felkapom és ha kell a hónom alatt viszem, kapálózzon csak. Majd leszokik erről, ha látja, hogy nem hat meg. De még lehet rá is csapnék a szájára, ha nemet mond.
2018. okt. 21. 08:20

Jó reggelt!


Véleményekre vagyok kiváncsi, elsősorban anyukáktól..

3 éves dacos makacs kislány.. Hazafelé a boltból egyszer csak megáll , hogy nem jön tovàbb (sietni kellene) ..többszöri kérés ellenére sem, nem a válasz.Te mit teszel? Állsz és könyörögsz induljon el, vagy megfogod és húzod magad után?!


Köszi a válaszokat

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook