Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Cypromix fogamzásgátló fórum

Cypromix fogamzásgátló (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. jan. 5. 14:06
Sziasztok. Én is Cypromixet szedek, és az orvosomtól-mikor felírta- nem kaptam valami bőkezű tájékoztatást. Valamelyik nap véletlenül figyelmetlenségből ellentétes irányból vettem be egy szemet, tehát nem a nyíl irányában haladtam. Ez ennél a gyógyszernél nem jelent problémát? Lehet hülye kérdés, de csak megerősítést szeretnék. :) Előre is köszi!
633. mandarin87 (válaszként erre: 632. - Marchee)
2012. jan. 4. 22:10

Szia!

Nekem anno 3 hónap volt mire rendbejött a bőröm meg a ciklusom és addig voltak pattik az arcomon, de nem vészesek. Többre én nem emlékszem mert már rég volt.

632. Marchee
2012. jan. 4. 20:32

Sziasztok!

Másfél hónapja szedem a Cypromixet, Mercilont szedtem előtte. A bőröm nem volt nagyon durva, néhány pati jött ki, viszont eléggé miteszeres, a hajam pedig marokszámra hullik. 2 hét szedés után azt vettem észre, hogy oldalt az arcomon, az állcsontom menték mély és kicsit gyulladt miteszerek jötte ki, korábban nem volt ilyenre példa, ha jött ki egy-két pati, az a homlokomon vagy az államon. Lehetséges, hogy a gyógyszer hozza ki ezeket mielőtt kifejtené jótékony hatását? Mennyi idő kell, hogy javuljon a bőröm? Régebben szedtem Dianet, de ilyen nem tapasztaltam.

631. P.Petra (válaszként erre: 628. - M.zs.)
2012. jan. 4. 19:45

Szia!

Bátran hagyd abba, az utolsó levél után. Okozhat menstruációs zavarokat, de ezen a doki tud segíteni. Mindenesetre várd meg a 3 hónap tisztulási időt és ha utána sem jön meg, akkor menj el orvoshoz. Most én is ezen a projekten vagyok.:) Egész más a világ,így hormonok nélkül.:) Hajrá!

630. nadine81 (válaszként erre: 628. - M.zs.)
2012. jan. 4. 19:04
Én a triquilar-al kezdtem 18éves koromban,azt évekig szedtem,de azt is,meg a Diane35-t(ugyanaz mint a cypromix) abba hagytam,hónapokig nem jött meg a mensim.Tudom,én voltam hanyag h nem mentem egyből dokihoz,de mindig azzal a céllal hagytam abba a gyógyszert h terhes legyek,mai napra már tudom h ha nincs rendszeres-természetes-mensi,akkor peteérés sincs.És ha nincs mensi,jönnek a ciszták a petefészkekre,ez által a PCO stb.Ugyhogy majd ha köv-re abba hagyom,s ismét nem lesz mensim,azonnal rohanok a dokihoz.Nekem az ellenkezője van,1éve szedem ezt ujra,azota a cisztáim felszívódtak,fogytam kb 10kg,pattik sincsenek,hajam is rendben van bár azzal nemis volt gond sose.Ez mindenkinél más,amikor abba hagyja.Szerintem nyugodtan próbálj egy kis szünetet tartani.Ha rendesen megjön a mensid,szerintem nem lesz nagyobb gond.Mert az a legnegatívabb tünet ha abba hagyod,nem jön meg,terhes se vagy....
629. mandarin87 (válaszként erre: 628. - M.zs.)
2012. jan. 3. 20:28

Szia!

Nekem annyi volt, hogy a pattanások újra kijöttek, a hajam nagyon hamar zsírosodik és hullani is elkezdett, de aztán ez megállt. Hízást vagy fogyást nem tapasztaltam és amíg szedtem a hajam is szép dús a mai napig. Persze minden apró változásnál pánikba estem és amikor kicsit hullani kezdett a hajam már elképzeltem, h kopasz leszek, de aztán nem lettem az :) és a pattanások sem olyan brutálisak.

Nem volt pár hónapig pé.-m, és a dokim pco-ra gyanakodott, de hálisten a hormonvizsgálat kimutatta, hogy minden a legnagyobb rendben van. :)

Másnap megtudtam, hogy babát várok és most vagyok kb a 7.-8. hétben. :)

3 évig szedtem és 5 hónap gyógyszermentesség után lettem terhes :).- Tehát gondolom ennyi kellett, hogy kitisztuljon a szervezetemből a bogyó.

Tudom csak a mellékhatásokról kérdeztél és gondolom nem babatervezés miatt hagyod abba.

Bátorság és hatalmas elszántság kellett hozzá, hogy abbahagyjam, de nem bántam meg!

Soha többet nem szeretnék fogamzásgátlót szedni!!

Próbáld meg, hogy leteszed!

Szorítok, ha így lesz, hogy minden a legnagyobb rendben legyen!!

628. m.zs.
2012. jan. 3. 18:06

Sziasztok!

Én 4 éve szedem a Cypromix tablettát fogamzásgátlás céljából. Az orvosom írta fel 17 éves koromban. Én nem tudtam hogy nem szabad szedni csak 2 évig, és pontosan nem is fogamzásgátlásra van kitalálva. De az arcomról a pattanások eltűntek, a hajam hullik és híztam tőle. Most abba szeretném hagyni, de nem tudom milyen mellékhatásai lehetnek. Ha valaki abbahagyta már, mit tapasztalt?

2012. jan. 3. 13:49
Köszi, hogy írtál. és a dokid nem mondta meddig szabad szedni?
626. nadine81 (válaszként erre: 624. - Hópofi21)
2012. jan. 2. 11:49
Szia.Én is így voltam,mikor 1évig nem szedtem fog.gátlót,s vártam a csodát h terhes legyek.A nem rendszeres mensire hittem h majd rendeződik,illetve mindig felcsillant a szemem mikor nem jött meg h terhes lettem.Ez idő alatt a ciszták pedig a kilóimmal arányosan nőttek,a szexet egyre inkább nem kívántam,eszembe se jutott,viselkedésem egy hárpiáéhoz volt hasonló,szőrök mindenhol.....Eredményként nem hogy nem lettem terhes,de a párom is elhagyott 3év után.utána mentem dokihoz,kiderült a PCO,s mióta szedem a cypromixet,azóta oké minden.Igaz,ha arra kerülne a sor h terhes szeretnék lenni,nem tudom mi lenne.Szerintem kezdődik majd minden előlről,de azt mondta a doki h akkor ha abbahagyom a gyógyszert s már az 1.mensi nem jön meg rendesen,már akkor ad rá megfelelő gyógyszert,így a cisztáknak nem lesz ideje kialakulni+ a PCO-nak.
625. P.Petra
2011. dec. 21. 21:15

Sziasztok!

Már egyszer leírtam ide a történetemet, de néhány hónap elteltével új fejlemények jöttek.

Ekcémás tünetekkel indultam, hátam mögött 4 év cypromix szedéssel. Libidó 0, hangulat ingadozás, stb. A gyógyszert abbahagyva mentem bőrgyógyászhoz, majd hasi ultrahangra, ahol kimutatták hogy egy 10x6x7 cm-es valami van a májamon. Na mármost ezzel hepatológiára mentem, ahol kiderítették, hogy ez a cypromix miatt nőtt oda, bizonyos FNH, ami egy jó indulatú daganat féle. De mivel elég nagy, lehetséges, hogy műteni kell. Közben nőgyógyászt váltottam, ő pedig elmesélte, hogy elég felelőtlenül írják fel ezt a gyógyszert, ugyanis a cypromix NEM fogamzásgátló, hanem hormongyógyszer, csak ez a mellékhatása. Fél évnél tovább nem tanácsos szedni, és a szedés alatt is szünetet kell tartani.

Aki teheti, kerülje el, mert tönkre teszi az ember szervezetét. Én annyi hormont szedtem ezáltal, hogy egy lónak is sok lenne. Most járkálhatok orvosokhoz és reménykedem, hogy nem kell műtét.

2011. dec. 21. 12:07

Sziasztok!

Én is Cypromixet szedek. Nekem is PCOS szindróma miatt írta fel a doki, de amúgy már kamaszkorom óta szenvedek a túlzott szőrnövekedés miatt is. A bőröm is elég pattanásos, szóval van minden...Holnap kezdem az új doboz szedését. Az első doboz után rendeződött a ciklusom. A pattanásaim még megvannak. A cisztákat nem nézettem. A szőrösödésben sem látok nagy változást. Szóval nem tudom...Amúgy előtte Tri-regolt szedtem. Azért hagytam abba, mert már nagyon régóta állandó probléma, hogy egyáltalán nem kívánom a szexet. Ezt a gyógyszernek tulajdonítottam. Aztán utána nem akart megjönni elég sokáig. Elmentem dokihoz, akkor mondta a PCOS-t. Igazából nem magyarázta el, miről van szó, magam kerestem rá a neten. Annyit mondott, ha gyereket szeretnék, akkor abba kell hagyni a gyógyszert, és azonnal teherbe kell esni. Semmi más infót nem adott. A szexet azóta sem kívánom, és rettegek, hogy erre fog rámenni a nagyon jól működő több mint 4 éves kapcsolatom.

És Félek, hogy nem lehet majd gyerekem. 22 éves vagyok.

2011. dec. 12. 23:52
2236Ft:) Szerintem ez így 2011ben,3havi fogamzásgátlóért elég korrekt ár.
2011. dec. 12. 19:40
3x 21 gyógyszer ára mennyibe kerül ? :)
621. nadine81 (válaszként erre: 620. - Wvyki)
2011. dec. 5. 16:07
Én úgy tudom,hogy már amikor elkezded szedni,már akkor is hatásos...én mondjuk sosem alkalmaztam plusszba semmi védekezést.De ez mindenkinél változó,hisz van aki még a tabletta mellett is képes teherbe esni...én mondjuk ebbe nem hiszek.De mindenki szervezete más.Szerintem már hatásos ez az 1.levél is,nem kell plussz védekezés.
620. Wvyki
2011. dec. 4. 23:27
óvszerrel védekezünk/védekeztünk..november 22-én kezdtem el szedni a gyógyszert. be kell szedni a teljes levelet hogy hasson a fogamzásgátló?
619. nadine81 (válaszként erre: 618. - Wvyki)
2011. dec. 4. 22:18
Mármint?Ezt hogy érted?Hogy mennyi idő után kezd el hatni a cypromix?Vagy úgy,hogyha nem szeded és máshogy védekeztek??
618. Wvyki (válaszként erre: 617. - Nadine81)
2011. dec. 3. 15:51
ahh... kellemes lesz. és még egy kérdésem lenne.. mennyi idő után lehetek együtt más fogamzásgátlási eszközök nélkül a párommal?
617. nadine81 (válaszként erre: 616. - Wvyki)
2011. dec. 2. 20:47
Azt írja,kb. a 3.levél után elmúlik,hát nekem kb.annyiba tellett:(Elég zavaró volt.
616. Wvyki
2011. dec. 2. 11:34
sziasztok! én most kezdtem el szedni, az első levél vége felé járok. nincs semmi émelygés meg hányinger. se fejfájás...olvastam, hogy előfordulhat közti vérzés.. nálam előfordul.és mivel le van írva..gondolom normális.. de ugye ez egy idő után beáll és elmúlik?!
615. nadine81 (válaszként erre: 613. - Picur1979)
2011. nov. 23. 19:18
Sajnos azóta már külön mentünk a párommal,így amikor kiderült a problémám,kérdezte a doki h még mindig gyereket szeretnék-e mert akkor más kezelést ír fel,de akkor további vizsgálatok kellenek még,vagy nem szeretnék és akkor ezt írja fel.Azt mondta,nem biztos h vissza térnek a problémák,nálam végülis az volt a gond h sokára mentem dokihoz.Azt mondta,ha most majd abba hagyom s nem lesz mensim meg ilyesmi,egyből menjek.Amúgy valóban max.2évig szedhető.
2011. nov. 22. 13:22
sziasztok! én lassan egy éve ezt a gyógyszert szedem, nekem pont a pattanásokra, és miteszerekre írta fel a Dr. Nő! én nagyon meg vagyok elégedve vele, semmi mellékhatást nem tapasztaltam, és az arcom is nagyon szépen letisztult tőle!!! jah, és nekem azt mondta h maximum 2 évig lehet folyamatosan szedni, utána szünetet kell tartani!!!!
613. picur1979 (válaszként erre: 612. - Nadine81)
2011. nov. 22. 12:42

Hát pont ezért félek elkezdeni. Hosszútávon nem akarom, fél évig meg minek, ha az abbahagyása után ismét jön a probléma.

Egyébként, ha babát akarsz, akkor miért fog.gátlót írnak Neked? Más megoldás nincs?

Őszintén szólva, gondolkodom, hogy másik dokit keresek, bár jónak tűnt ő is, de nem vitte túlzásba a vizsgálatokat, mindössze egy vérvétel alapján állapította meg, hogy milyen eredetű a problémám. Nekem magasabb volt a dheas is, nem csak a tesztoszteron, és ebből következtetett arra, hogy mellékvese, nem petefészek eredetű a dolog... Lehet nekem marad a végleges/tartós szőrtelenítés...Bár bíztam benne, hogy kezelhető a probléma belsőleg.

612. nadine81 (válaszként erre: 611. - Picur1979)
2011. nov. 21. 14:47
Szia.Én szedem még,de igazából én sem tudom,meddig fog ez így menni,mert szerintem ha abba hagyom,ujra visszajönnek a ciszták,s kezdődik minden előlről.Én már szedtem régebben a Diane35-öt,ugyanaz mint a cypromix.Abba hagytam,nem szedtem 1évig semmit,s az 1év alatt alakultak ki a gondok amiket írtam ez elött.Nem mondta,meddig szedjem,de minimum fél évet mondtak.Viszont a hatásával meg elégedett vagyok most.Hogy mi lesz ha abba hagyom...azt nem tudom még én sem:( Amikor a Diane35-t hagytam abba,akkor is vártam h terhes leszek,1évig vártam a csodát,közben meg a ciszták folyamatosan jöttek a petefészkeimre,ami által a mensi is kimaradt,híztam,szőrök mindenhol...Én hülye meg azt hittem,csak a hormonok rendeződnek,azért nem rendszeres a mensim se,közben meg csak romlott minden folyamatosan.
611. picur1979 (válaszként erre: 610. - Nadine81)
2011. nov. 21. 12:28

Szia! És Neked hosszútávon javasolta a doki a szedését? Szeded még?

Nekem nem PCO-m van, a férfihormon túltermelés mellékvese eredetű nálam.

Igazából attól tartok, hogy csak addig jelenthet megoldást, míg szedem, utána, mivel nincs mi ellensúlyozza a tesztoszteront, ismét előjön a probléma, de úgy hallottam, ezt azért nem ajánlatos sokáig szedni. Bár elfelejtettem megkérdezni a dokitól konkrétan.

610. nadine81 (válaszként erre: 609. - Picur1979)
2011. nov. 20. 23:15
Szia.Nyugodtan próbáld ki,nekem semmi rossz tapasztalatom nincs a cypromixtől.Nekem ez év elején PCO-t állapítottak meg,így mindenképpen ezt kellett szednem.Ez idő alatt elmúltak tőle a cisztáim,eltűntek vagy csökkentek a nem kívánt szőrszálak,10kg súlyfölöslegtől megszabadultam,ciklusom is rendben van,arcbőröm szép,nincs mensi görcs.....Az ára is jó.Az tény hogy kell fél év mire stabilizálódsz tőle,de szerintem ha az idő alatt nincs negatív tapasztalatod,megéri kipróbálni,rontani nem ront szerintem a helyzeten.De ez mindegyikünkél más,tényleg van akinek nem jött be:(
2011. nov. 20. 13:54

Sziasztok!

Nekem most írták fel a cypromixet, és gondoltam, kicsit utánaolvasok. Hát.. nem győztetek meg, hogy jó a választás!

Nekem endokrinológus írta fel. Fokozott szőrnövekedést tapasztaltam, ezért fordultam hozzá. Nem említett olyant, hogy csak fél évig lehetne szedni, sőt, azt mondta, hogy legalább fél év, mire az én esetemben kifejti 'jótékony' hatását, tehát a fog.gátlás csak plusz dolog lesz.

De most elbizonytalanodtam az olvasottak miatt...

608. mandarin87 (válaszként erre: 607. - P.Petra)
2011. nov. 16. 20:57

Szia!

Ez jól hangzik, de kár, hogy én nem tapasztalom magamon, hogy a cypromix mennyire veszélytelen. Nekem most 4 hónap elteltével egyre több a pattanás az egész arcomon és a mellkasomon. Elég kétségbeejtő ahoz képest, hogy állítólag a cypromix megoldotta a problémát. Érdekes nekem még soha nem volt ennyi pattanásom. Na mind 1.

Én biztos nem szedek be többet hormont.

Azt hiszem megtettem azt amiért írtam ide... Én szóltam.

607. P.Petra
2011. nov. 16. 16:55

Sziasztok!

Megjártam a doki bácsit és kifaggattam a cypromix-ről. Azt mondta, hogy a Diane 35 az a gyógyszert, amit nem lehet 2 évnél tovább szedni. A Cypromixet lehet, de felesleges, ha a bőrproblémák megoldódtak. Az, hogy fogamzásgátló-e vagy sem, igazából nem adott konkrét választ, van benne olyan anyag ami fogamzásgátlásra is alkalmas és az aknés bőrt helyre rázza.

Felvetettem neki a hízást, azt mondta, hogy a gyógyszer mellett kevés édességet és sós ételt fogyasszak, mivel a sós megköti a vizet.

Az ekcémás tüneteim nem feltétlen a gyógyszertől vannak, de ahogy mondtam a libidócsökkenést, azonnal rávágta, hogy a gyógyszer miatt van, így váltunk.

Én már önkényesen abbahagytam a Cypromixet, meg is dicsért, hogy a levél végeztével hagytam abba és nem a közepén, így nem borult fel a ciklusom.:)

Azt javasolta, nyugodtan tartsak szünetet, akár 3 hónapot is, ameddig a recept érvényes, gondoljam át, és ha elkezdem szedni akkor a ciklusom utolsó napján kezdjem el. A gyógyszer neve Volina, állítólag alacsonyabb hormontartalmú, ugyanúgy jó a problémás bőrre és ez "igazi" fogamzásgátló.

Röviden ennyi, most utánanézek az úgy gyógyszernek, esetleg valakinek van tapasztalata Volina ügyben az ossza meg velem!:)

606. mandarin87 (válaszként erre: 605. - P.Petra)
2011. nov. 11. 01:11

Erre én is kíváncsi leszek, hogy mit mond róla.

Az a doki aki nekem felírta ezt, szintén eltűnt a színről....

605. P.Petra (válaszként erre: 604. - Mandarin87)
2011. nov. 10. 22:00

Én majd nov.16-án megyek dokihoz és elmondom neki, hogy mit is gondolok erről az egészről meg mik a panaszaim. Kíváncsi vagyok mit fog mondani, illetve mit fog a Cypromix helyett felírni.

Az a baj, hogy mire megszoktam volna a dokimat, addigra elment nyugdíjba, meg magánpraxist nyitott. Nem tudok már igazán bízni bennük!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook