Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cumisüveg vagy nem? fórum

Cumisüveg vagy nem? (beszélgetős fórum)


2009. jún. 26. 23:37

Nálunk nincs cumisüveg, de ez az én választásom volt. Mikor már egyedül ült, csőrös-szelepes poharat adtam neki. Most 20 hós, még mindig ebből iszik, meg az én poharamból és teámból néha... :)

De egyébként nem kell erőszakkal elvenni tőlük semmit. (mondom ezt én, aki napközbenre eldugta a gyerek cumiját. Asszem hiteltelen vagyok...)

Ismerek olyan gyereket, aki 4 múlt és az esti kakaó még mindig cumisüvegből megy. Egyáltalán nem szégyen, majd ő eldönti, mikor akarja abbahagyni. Azt tanácsolom, kérdezd meg tőle, hogy kér-e cumisüveget? Ha igent mond, még aznap vegyél neki egyet, de este ne add oda automatikusan, hanem először kérdezd meg, kér-e? Aztán majd meglátod, mi történik? Én legalábbis így csinálnám...

2009. jún. 23. 23:59

Nagyon kis érző lények a gyerekek. Bizonyos dolgokhoz nagyon ragaszkodnak, olyan nekik mint egy rituálé. Esti kakaó cumisüvegből. Minden gyerek más, ezért nem is lehet általánosítani mikortól nem szabad ezt-azt.

A lányom 4 éves korában hagyta el a cumit a szilveszteri tüzijáték kedvéért. (2 éves korától ígértünk fűt, fát..., de nem használt semmi. A fiamba bele sem lehetett dugni a cumit, fél méterre landolt rögtön.

A lányom fél évesen kapott egy plüss hápit (most 4,5 éves), azóta elválaszthatatlanok. A kisfiamnak hiába próbáltunk adni bármit, nem kellett semmi (ő most 2 éves). El sem hinném, hogy 2 testvér lehet ennyire ellentéte egymásnak.

26. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 3. - Andita1)
2009. jún. 23. 21:59

A kisebbik lányom is másfél éves és még most szoktatom a pohárhoz. A szívószálas rostos leveket már issza (ezt fél óra alatt megtanulják).A nagyobbik lányom 2,5 éves, őt 20 hónapos kora után szoktattam pohárra 2 nap alatt megszokta, viszont utazáshoz, éjjelre még mindig cumisüveget adok neki. Az ivócsőr nálunk nem jött be.:( Nem hogy nem csöpögésmentes, de dől belőle a lötyi.

Engem nem zavar a cumisüveg. 5-6 éves gyerekeknél is láttam már.

25. Ritkó
2009. jún. 23. 21:13

Az én kisfiam 2 éves múlt, de a reggeli és esti kakaóját abból issza. Amúgy napközben pohárból iszik már régóta, ha megyünk valahova akkor itatópoharat viszek neki.

Szerintem nem kell tőlük elvenni, had igyanak belőle :)

2009. jún. 23. 20:18
Egyébként megértem a dilemmát, én a cumival voltam így: egyiknek sem akartam adni, 3 végül cumizott :). Az elsőnél 1 hónapig hallgattam a sírást, akkor a szájába dugta az anyósom és csodák csodája csend lett..és rászoktt..vagy én :)). A másodiknál már rövidebb ideig álltam ellen, a harmadiknál sztem 1 hét után..de így nyugodtam volt az egész család..
23. tavaszilány (válaszként erre: 21. - Dencsikné)
2009. jún. 23. 20:15
Hát, akkor tényleg lehet ez a baj. Sztem nagyon jól állsz a témához :)). A csőröst egyébként az enyémek sem szerették..
22. tavaszilány (válaszként erre: 17. - Andita1)
2009. jún. 23. 20:13
Minden gyerek más (nekem 4 is van belőle :)), én az igényeikre próbáltam figyelni, és nagy ívben tettem a szomszéd néni megjegyzéseire :)). Merthát volt ilyen! Szóval én úgy gondolom, ha kéri,igényli, igyon abból, a felnőtt meg ésszel tudja ezt úgy szabályozni, hogy ne a cukros tea lógjon egész nap a szájába és tegye tönkre a fogacskáit.
21. dencsikné (válaszként erre: 18. - Tavaszilány)
2009. jún. 23. 20:13
nem próbáltam még visszaadni, mert most gondolkodtam el ezen, hogy miért is rosszak az éjszakáink. Azelőtt volt, hogy átaludta az éjszakát, most éjfélig 2-szer felébred, pedig féltíz körül már altatok, utána volt hogy óránként felébredt.
20. koperta (válaszként erre: 13. - Dencsikné)
2009. jún. 23. 20:11
A csőrös poharat az én fiam utálja. Játszik csak vele, de nem iszik belőle se vizet, se kakaót, semmit. Poharazunk, már jó ideje, de a rituális kakaózás a megmaradt. Szerintem majd magától fogja kinőni, ezért nem erőltetem.
19. dencsikné (válaszként erre: 15. - Ágota 77)
2009. jún. 23. 20:11
Köszönöm a véleményedet, holnap veszek is egyet.
18. tavaszilány (válaszként erre: 12. - Dencsikné)
2009. jún. 23. 20:11
Ja, értelek, az más, ha ő vált meg tőle :). Aranyos :). Akkor biztos túl lesz rajta majd...és biztos vagy benne hogy emiatt nyugtalan? Megpróbáltad visszaadni?
17. andita1 (válaszként erre: 8. - Tavaszilány)
2009. jún. 23. 20:10
Nem azért írtam, mert baj. Ha a fiam igényli én is úgy adom majd neki.
2009. jún. 23. 20:10
Azért lenne jó ha este inna kakaót, mert van hogy nem eszik rendesen vacsit- ez változó-, akkor valami legyen a pocakjába.
2009. jún. 23. 20:10

Az én lányom már pohárból itta a kakaót, de amikor a kistesó megszületett ismét cumisüvegből kérte hónapokig. Aztán kapott az oviban karácsonyra egy bögrét és azóta ismét pohár.

Szerintem semmi baja nem lesz ha cumisüvegből issza az esti kakaót. A fogakat csak akkor rongálná, ha egész éjjel csurogna a szájába a cukros lé. De ugye itt nem arról van szó.

Nyugodtan add neki vissza és remélhetőleg visszatérnek a nyugodt éjjelek is.

14. tavaszilány (válaszként erre: 9. - Koperta)
2009. jún. 23. 20:08
Szívemből szóltál :). Pár év múlva a kutyát sem fogja érdekelni, meddig ivott cumisüvegből :)
13. dencsikné (válaszként erre: 7. - Lobo1)
2009. jún. 23. 20:08
Van csörös pohara, abba adom de nem isza meg.
12. dencsikné (válaszként erre: 6. - Tavaszilány)
2009. jún. 23. 20:07
Nem görcsölök, mert nincs min. Nincs cumisüvege, nem leszoktatni akarom, hanem amióta kidobta -ömaga- azóta nyugtalanul alszik éjszaka.
2009. jún. 23. 20:06

Szerintem fölösleges a cumisüveg. Nem gondolom, hogy tragédia, ha esténként nem iszik cukrozott kakaót. Próbáld máskép megnyugtatni: esti beszélgetések, mese, képeskönyv nézegetés. Többet ér mint a kakaó.

Ha mindenképpen szükséges, én már az 1 éves lányomnak is csőrös poharat adtam.

2009. jún. 23. 20:06
a kisfiam 3 éves mult márciusban és az esti reggeli kakaóját cumisüvegből issza mást mindent pohárból én is probáltam már hogy pohárbol igya meg de nem itta bár most nyáron megprobálom ujra de félek hogy akkor nem fog kakaot inni és az csak jo volna
2009. jún. 23. 20:05
A fiam 2 éves és 4 hónapos. A reggeli kakaóját cumisüvegből issza. Én nem fogom elvenni Tőle. Ha este inna cumisüvegből, azt sem venném el. Egyébként napközben pohárból iszunk, a játszótéren pedig ezekből a "szopókás" üdítős palackokból. Ettől még nem lesz elmaradott.
8. tavaszilány (válaszként erre: 4. - Andita1)
2009. jún. 23. 20:04
És ez miért baj?
2009. jún. 23. 20:04
Csőrös pohárral nem próbálkoztál? Nálunk a fiúk ár egy éves kor után nem kaptak cumisüveget,és nem is volt gond, hogy elvettem tőlük csőrös pohárból ittak.
2009. jún. 23. 20:03
Minden gyerek leszokik egyszer a cumisüvegről! Még egy iskolás kezében sem láttam :)). Én egyik gyerekemtől sem vettem el "erőszakkal", és mire oviba mentek már nem üvegeztek. Sztem nem kell erre rágörcsölni.
2009. jún. 23. 20:02
Ő iszik pohárból ha akar, tud is , de akkor sem isza meg a kakaót. Addig amíg megitta nyugodtan aludt éjszaka, azóta nem.
2009. jún. 23. 20:02
Szomszédom lánya lassan 3 éves, de a kakaót még mindig abból issza.
2009. jún. 23. 20:01
Az én fiam másfél éves, de még nem tud egyedül pohárból inni. Szerintem el vagyunk maradva. Utazáshoz nálunk mindenképp cumisüveg.
2009. jún. 23. 20:00
2, 5 éves kislányomnak 3 hete nincs cumisüvege, azóta nyugtalanul alszik ráadásul az esti kakaót is elhagyta. Véleményetek szerint vegyek cumisüveget csak és kizárólag az esti kakaóhoz, hátha nyugodtabban alszik éjszaka?
2009. jún. 23. 19:57
Cumisüveg vagy nem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook