Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cumi a babának & szoptatás (segítség) fórum

Cumi a babának & szoptatás (segítség) (beszélgetős fórum)


29. AisaRegina (válaszként erre: 2. - Marcsix)
2012. márc. 2. 00:55
Aki elítél azért mert szoptatsz, azt csak sajnálni tudom. Légy büszke szép teljesítmény, gratulálok hozzá. Suttogó mindent megoldban ír ötleteket. Nézz utána, ha nincs meg letudod tölteni.
28. marcsix (válaszként erre: 25. - Aa35c27f5c)
2010. jún. 26. 17:51
oké:)
2010. jún. 26. 17:50
Mivel lakik jól?:D Fénnyel? Levegővel? Ez számomra is mindig rejtély volt :D
26. marcsix (válaszként erre: 24. - Gavrilo1)
2010. jún. 26. 17:50
Most kicsit megnyugodtam... :) És egyébként mennyit eszik a kajákból?
25. aa35c27f5c (válaszként erre: 23. - Marcsix)
2010. jún. 26. 17:50
Nem sűrűn jártaim eleinte ide, aztán mostanság egyre inkább :) Örülök, hogy nektek is egészséges babátok született :) Varázsolok egy fotót :)
2010. jún. 26. 16:53
Az enyémek mind sokáig szopiztak Most 22 hónapos a lányo és még naponta 2 szer plussz éjszaka is szopik. Annak hogy mikor szokik le valaki tapasztalatom szerint semmi köze bnincs a cuminak. A fiaim nem cumiztak a lányom most cumizik (de most már csak nagyon ritkán, ha nagyon fáradt esténként)és mégis nagyon imád szopizni.
23. marcsix (válaszként erre: 21. - Aa35c27f5c)
2010. jún. 26. 16:13
Miért nem raktál fel képeket a gyerkőcökről? Olvastam a cikkedet is...Nagyon szomorú hangvételű... Biztos, hogy előbb utóbb összejön, amit szeretnél. Nem folytatod a naplódat? Szép nevük van. Dominik és Lorena... :) Mit is akartam még írni neked, ja, hogy az én kisfiamnál is az AFP miatt mondták, hogy vízfejű lesz, meg volt, hogy azt mondták törpe lesz. végülis 2006 febr. 20án Krisztián megszületett teljes egészségnek örvend azóta is :) Alexám pedig 2009. jan. 18-án :)
22. marcsix (válaszként erre: 21. - Aa35c27f5c)
2010. jún. 26. 16:03
De akkor mivel lakik jól? Mert napközben nem igazán sokat eszik... :( Sőt inni is épp csak pár decit egy nap. Általában teát.
21. aa35c27f5c (válaszként erre: 19. - Marcsix)
2010. jún. 26. 14:56
Ennyi idősen már nem a tejcsi miatt cicizik, az csak egy kis plusz jó dolog :) Itt már a kötődésről van szó, ha nyűgös, álmos, fél, bánata van, vagy egyszerűen csak a közeledben akar lenni :) Nem is biztos, hogy minden szopi alkalmával eszik/iszik.
2010. jún. 26. 12:50
Van még valakinek tapasztalata olyan babával aki nem cumizott???
19. marcsix (válaszként erre: 18. - Aa35c27f5c)
2010. jún. 26. 12:50
Akkor hülyeséget gondolok, mikor azt mondom, hogy kevesebb tejcsivel elérem, hogy többet eszik rendes kaját?
2010. jún. 25. 21:13
Az étvágy nem szopi kérdése :) Legalábbis nálunk nem az volt. Kislányom dettó rossz étvágyú volt, és most, 8 évesen is. Nem sovány, pont jó, de jobban örülnék, ha kicsit változatosabban tudnám táplálni. 3 éves kisfiam szopi mellett is egy kajabajnok volt. Viszont tudom, hogy baromi nehéz a leszoktatás. Sokszor együtt sírtunk. Azt hiszem, talán azért is, mert igazából nem akartam leszoktatni, csak kényszerből.
17. marcsix (válaszként erre: 14. - Aa35c27f5c)
2010. jún. 25. 21:08
visszatérve egy dologra még :), azért szeretném csökkenteni, mert keveset eszik. Úgy érzem, ha kevesebb tejcsit eszik, akkor talán éhesebb lesz, többet fog enni, és talán valamivel jobban fog hízni. Kislányom 2580 g-mal született 49 cm-rel, most 17 hósan 75 cm kb, és 9 kg. Szóval azért lenne mit híznia. Persze ha valaki ránéz egyáltalán nem látja soványkának. A lényeg, hogy azért szeretném kicsit lejjebb venni a szopit, mert egyrészt már fáj a sok fogának köszönhetően az evés, másrészt akkor többet enne végre... :)
16. marcsix (válaszként erre: 13. - E27d5a6391)
2010. jún. 25. 21:05
Sajnos tudom jól, hogy nehéz meccs lesz a leszoktatás, mivel már elkezdtem kb 3 hónapja... és nem haladtam előre semmit. Akkora akarat van ebbe a picike lányba, hogy sok...Éjszakára nem szeretnék majd neki folyadékot adni, mert ha megszokja, akkor éjszaka azért fog kelni, hogy igyon később is. Majd kiderült, hogy lesz, folyamatosan próbálkozom.:)
15. marcsix (válaszként erre: 14. - Aa35c27f5c)
2010. jún. 25. 21:04
Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásod és a tanácsod. Látok benne jó ötletet, és reményt. :) Tényleg egyszerűbb lesz, ha előbb a reggeli déli szopit hagyom el. Észrevettem ,hogy este, nem lehet tőle elvenni, akár két órán keresztül is cicizne. Épp írtam a naplómban erről, valamelyik legutóbbi bejegyzésemben. Tegnap próbáltam két óra szopizás után elvenni tőle, és leírtam hogy mit reagált.
14. aa35c27f5c (válaszként erre: 2. - Marcsix)
2010. jún. 25. 20:57
Először is...azokkal ne foglalkozz, akik elítélnek, mert szoptatsz. Másodszor, csak addig szoptass, amíg a picurkádnak és NEKED IS jó! Tehát, ha nyűgnek érzed, semmi akadálya szépen, fokozatosan leszoktatni. Én kislányomat 2 évesen, kényszerből szoktattam le, nagy-nagy nehézségek árán. Visszamentem dolgozni, és még 2 évvel szülés után is melltartóbetétet kellett hordanom, annyira durva volt a helyzet. Nem akartam melltartóbetéttel járni dolgozni :D Cumi...épp a minap volt az egyik babás oldalon vitám belőle. Nekem nincs tapasztalatom cumi ügyben, bár próbáltam nekik adni, mert szerintem "cuki", de nem fogadták el. Hangsúlyozom, szakértők szerint nem jó a cumi. Az más kérdés, hogy ki mit tapasztal, viszont egyet magamtól is tudok...nagyon nem szép látvány, amikor egy 3-4 éves cumifüggő gyerekből két mondatot nem lehet úgy kihúzni, hogy a cumi ne lógjon a szájában. Lényeg az egészben, hogy elhatározás kérdése. Magaddal kell először is megbeszélni, hogy mit szeretnél. Ha csak csökkenteni a szopik számát, akkor bizony kitartónak és tántoríthatatlannak kell lenned. Én amondó vagyok, hogy addig, amíg nincs konkrét okod arra, hogy leszoktasd a ciciről, addig ne is tedd. Sokkal egészségesebb, ha magától "szakad el". De ha tényleg nagyon kellemetlen, és nem akarod, akkor se drasztikusan. Először mindenképp mondjuk a déli szopit hagyd el, aztán 1-2 hét múlva a reggelit, az estit legutoljára. Az nehéz meccs lesz...Kitartást ♥
13. e27d5a6391 (válaszként erre: 12. - Marcsix)
2010. jún. 25. 20:21
én nem akarok okoskodni,nekem csak egy gyerekem van,de,én azt gondolom hogy mivel még mindig szopizik a babád,neki ez normális,szerintem nehezen fogod leszoktatni vagyis már is elkezdheted de nem egyszerű,a Mirának is voltak rossz szokásai vagy próbál felvenni rossz szokásokat de én nem hagyom,sorolhatnám de gondolom minden gyerek próbálkozik valamivel,pl. ha eszik akkor semmit nem kap a kezébe,majd ha nagyobb lesz akkor hagyni fogom hogy úgymond egyedül egyen,amikor leszoktattam az éjszakai cicizésről nekem sem volt egyszerű,mindig vizet adtam neki bár ő is ép hogy ivott vizet most már azt mondhatom jól iszik de kb.6-6.5 hónapos koráig alig birtam itatni,tehát nekem sem volt egyszerű de csak pár nap volt rossz aránylag jól viselte most is ha felkel éjszaka bújik de nem adok....
12. marcsix (válaszként erre: 11. - Jozsi.38)
2010. jún. 25. 14:09

Eszik ő elvileg mindent. Nem is lett volna rossz ötlet, csak az a bibi vele, hogy ha én elmegyek, akkor megvárja mig hazajövök, és addig nem igazán eszik. Ha eszik, akkor is keveset, és azt is úgy kell,hogy közben kimegyünk a kapuhoz, játszik a kulccsal, vagy megnézzük az állatokat. Szóval el kell vonni a figyelmét. nagyon inyenc kajának kell ahhoz lennie, hogy ő gondolkodás nélkül tömje befelé. :D Azt is észrevettem már jóideje, hogy egyedül akar enni. Na de abból meg nincs köszönet. A tányér tizedét enné meg, inkább csak játszik vele. Beteszi a kanalat a szájába, de a kanálon alig van valami. Van hogy kiköpi ... szóval nem könnyű.

Szóval ott jártam, hogy ha elmegyek, akkor sem túl sokat eszik, és mikor hazaérnék, akkor egyből letámadna...:( Egész napra kéne elmennem. :D Akkor tuti enne :D Inni meg nagyjából iszik. Nem sokat, de csőrös pohárból vagy sima pohárból iszik, kortyolgat, perszenem sokat.

2010. jún. 25. 14:04
és eszik már valamit? mert ha igen vízzel teli cumis üveget meg kaját kell hagyni otthon és az apjára vagy a nagyanyjára bízni egy megbeszélt időpontban és rendszeressé tenni a gyerek nélküli kimozdulást és növelni az időt fokozatosan
2010. jún. 25. 13:15

Még a végén kiderül, hogy tényleg jó dolog a cumi, bár ezt eddig pont fordítva hallottam. Nekem ilyeneket mondtak, hogy még mindig cumizik...áá stb. :D Mindenesetre nem ezért nem kapott a második babám cumit, egyszerűen nem kellett neki, mert öklendezett ahogy már írtam.


Tiszta vicc, hogy a sötétben is megtalálja a cicit. Hihetetlen, és ugye már nagy, okos, mindent megért megtesz amit kell, de erre rávenni, hogy ne cicizzen annyit, és többet egyen... na hát erre nem lehet. Jön megy, pakol, össze pakol ha kell magaután, tényleg bármit megtesz...


Igazából azt szerettem volna kideríteni, hogy akiknek nem cumizott a babája, azok nehezen tudták leszoktatni a cicizésről, és későn??


Nagyon remélem, hogy fogtok még írni sokan...

köszönöm

2010. jún. 25. 11:38
Én nem hiszem hogy ártalmas lenne a cumi bár sokan ezt gondolják de én arra gondoltam hogy mivel még úgy-e pici volt a Mira mindig nem lehet cicin,játékot még nem adhatok neki,stb.....tehát valami kell amivel megnyugtatja magát vagy valami hasonló....természetesen nem hagyom hogy tul sokáig cumizzon....
8. e27d5a6391 (válaszként erre: 2. - Marcsix)
2010. jún. 25. 11:33
Szia,én nem itéllek el,megértem,az én kicsim 8 hónapos,ő sem cumizott az elejétől olyan 6 hetes körül szoktattam rá,tudod szopóreflex....azt mondják emiatt jó ha cumizik de csak alvásra kapja meg,ahogy felébred már veszem is el tőle,a cicizéssel kapcsolatosan csak annyit tudok hozzá fűzni hogy nálunk is volt egy időszak amikor alig evett valamit,pár nap kellett ahhoz hogy kicsit vissza vegyek a cicizésből,láttam egyszer erről egy filmet és az volt a lényege hogy tegyél magad és a gyerek közé egy párnát vagy valami vastagabbat,állítólag nem érzi a tejet rajtad...a lényeg hogy legyen valami köztetek....erős és kitartónak kell lenned,a Mira bár pici és nem kellett volna ezt tennem de nem megoldás hogy rajtam lóg mindig (lógott) most is néha rajtam lóg de nem azért mert cicizne :))))))))
7. 25117645d2 (válaszként erre: 6. - Marcsix)
2010. jún. 25. 09:02
Szerintem se kezd el a cumit. Egyszer láttam erről egy műsor, a leszoktatásról, de ott írtó nagy gyerekek voltak(10 év fölött is akár), ott az anyuka megmondta : nincs cici és kész, azt hiszem 2 nap nyavajgás volt és abbahagyták. Viszont szerintem elég 1 féle ételt kínálni helyette, nem többet, mert belezavarodik. Most írhatnám, hogy határozottság, meg kitartás, de ez -ha a gyerekeimről van szó-nálam se működik. A lányommal én is elrontottam az evést, válogatós lett.
6. marcsix (válaszként erre: 4. - 25117645d2)
2010. jún. 25. 08:45
:)) HÁt igen. Nehéz ügy. A kisfiam újszülött kora óta kapott cumisüveget, és amikor hazaértünk megnyugtatás képpen cumit. A kislányomnak a korházba már bevittem egy cumit is, és cumisüveget is sajátot. Szülés után szinte egyből megetettem. Mikor a cumival vagy cumisüveggel próbálkoztam elkezdett öklendezni. És azóta is bármikor a szájába adtam. Most meg már nem akarom elkezdeni a cumizást, még ha kellene neki akkor sem...
2010. jún. 25. 08:44

Az lenne a kérdésem, hogy lehetséges e az, hogy azért nem akar a ciciből lejjebb adni, mert ő nem cumizott és nem is cumisüvegezett.


Találkoztam egy anyukával, és mondta, hogy mind a két kisfiával ez volt. Egyik sem cumizott és nem cumisüvegeztek. 3,5 évesen szoktak le róla. Az egyik úgy hogy mustárt kent a cicijére, mivel tudta hogy nem szereti, és elment a kedve az egésztől, a másik meg már nagyobb volt azzal megbeszélte, hogy nincs már cici, ha szeretnéd megfoghatod, de ennyi. És így aludt el utána a gyermek.mind a kettő (későn) de leszokott.

4. 25117645d2 (válaszként erre: 2. - Marcsix)
2010. jún. 25. 08:41

Ebben a témában még nem vagyok otthon, és ahogy nézem nem is leszek. De biztos kapsz itt segítséget.

Amúgy szopi a lakáson kívül is elfogadott dolog!

2010. jún. 25. 08:40

Igazából nem tudom mit szeretnél kérdezni, de a fiam, első perctől cumizott, és szopizott is, nem zavarta, nem lett cumizavaros, de hallottam ilyenről is. Biztos gyereke válogatja.

Aztán 7 hónaposan leszokott a cumiról, már nem kell neki. (igaz a cici is csak éjszaka, meg ha fáj valami) Saját magát választotta le, és nem a cumi miatt.

2010. jún. 25. 08:39

Sziasztok.


Az lenne a kérdésem, hogy a Ti babáitok cumiztak e? És ha nem akkor meddig szoptattátok őket. Az én lányom Nem fogadta el sem a cumit, sem a cumisüveget, és 17 hónaposan még mindig nem akar leszokni a szopizásról. Tegnap este speciel majd leszaggatta a ruhát rólam, annyira függője. Nincs is a szoptatással bajom, egyszerűen csak szeretném kicsit csökkenteni, mivel igy alig eszik valamit. Tudja, hogy úgyis kap tejcsit. Nem tudok elmenni sehová, mert mindenhol elitélik ha megtudják, hogy szoptatom 17 hónaposan a lányomat. Igy inkább maradunk itthon ahol senki sem lát...

2010. jún. 25. 08:37
Cumi a babának & szoptatás (segítség)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook