Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cukorbeteg lett a kisfiam! fórum

Cukorbeteg lett a kisfiam! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
61. Picurka1968 (válaszként erre: 60. - Holdsugár83)
2013. febr. 15. 11:04

"Leonhard Thompsonnak hívták azt a 12 éves kisfiút,akinek életét először sikerült megmenteni 1921-ben inzulin alkalmazásával./1936-ban halt meg tüdőgyulladásban/."

"Hazánkban 1923-ban alkalmazták először az inzulint.

Magyarország Kanada után 2. volt a világon,ahol a cukorbetegek ingyen kapták az inzulint."

dr.Fövényi József Tanácsok cukorbetegeknek

2013. febr. 15. 09:33
Még valami:amikor még friss diabos voltam és még javában gyűjtöttem az információkat,tanultam,kutattam olvastam az inzulin felfedezéséről.Ide s tova 100 éve h beadták az inzulint egy 1 tupusú diabos gyereknek,akinek lám segített,életben maradt!és a feltalálók kommnetje:EDDIG CSAK NéZTÜK H GYERMEKEIN HOGYAN HALTAK "éHEN " A LEGFINONABB éTELEINK MELLETT!Mert inzulin nélkül a szervezet képtelen beépíteni a sejtekbe a CH-t,a sejtek éheznek.Szóval inzulin nélkül bármelj egészséges étrend nem ér semmit!!!Jót teszünk magunknak,de meg NEM gyógyulunk!Azért azt is vegyük figyelembe h 100 éve egész mások volt a gyógyszergyártás,a táplálkozás.Sokkal egészségesebben éltek mint mink ma,mégis diabosok lettek,nagyon fiatalon.
2013. febr. 14. 22:15
Mellesleg,nálunk nem volt előtte cukorbeteg a családban!
58. Picurka1968 (válaszként erre: 44. - B486c9cf7d)
2013. febr. 14. 22:12
Pedig hidd el,van ilyen!Az én fiam influenzás volt,és rá 2 hétre jöttek a tünetek!
57. Picurka1968 (válaszként erre: 41. - 2aca49b63b)
2013. febr. 14. 22:10

Valamit félre értettél!Énnem adtam neked igazat!12 éve 1. típusú diabos a fiam,ne gondold,hogy mi nem próbáltunk meg mindent!De sosem mertem vakon hinni,és felfüggeszteni az inzulin kezelést!

Holdsugárnak van igaza,a 2. típusnál működhet ez,mert nem szűnik meg teljesen az inzulin termelés,csak a sejtek inzulinérzékenysége csökken.Ezért lehet ezt tablettával is kezelni,sőt,sokszor elég az életmódváltás,pl. a súlyfelesleg leadása.Sokan nem látják a különbséget a kétféle cukorbetegség közt,és írnak zagyvaságokat.

56. kszb (válaszként erre: 55. - B486c9cf7d)
2013. febr. 14. 19:25

féken tarthatók... de le nem tudod állítani. Kivéve, ha mint a cölinál, kivonod pld a glutént (ami okozza) a kajádból.

A diab nem iylen. Ahogy a pajzsmirígy dolog sem.... és még sok- sok másik sem.

55. b486c9cf7d (válaszként erre: 51. - Kszb)
2013. febr. 14. 19:23

Ezt nekem szantad?


Az autoimmun folyamatok megallithatoak, de ez nem temaja ennek a forumnak.

54. kszb (válaszként erre: 48. - A1821e9523)
2013. febr. 14. 19:20
állítása szerint, ő pontosan tudja.... mert olvasta a paleos orvosoknál..... no comment....
53. kszb (válaszként erre: 49. - 2aca49b63b)
2013. febr. 14. 19:19

jah.... biztos nem hallottál még az inzulinok csoportosításáról sem.... :))))

Higgy! Meghadjuk neked! Veled ellentétben mással szemben a hitet (meg az ép észt).....

2013. febr. 14. 19:18
Kitartást a fórumindítónak!Nem könnyű ez, én is átestem a gyerekkel ezen!Sajnos nálunk nehéz volt neki is ,nekem is elfogadni a tényt!
51. kszb
2013. febr. 14. 19:17

Ja, és nem a vírus maga okozta a cukorbetegséget! A vírus fertőzés csak aktiválta az autoimmun folyamatot. Aki hordozza azt a gént, ami erre hajlamosít, annak esélye van rá, h 1-es típusú cukorbeteg, vagy coeliákiás, stb. lesz. Ezek sajnos nem táplálkozási helytelenségen (mint az elhízás, a metabolikus szindróma, avgy a 2-es típusú diabétesz) múló betegségek. Ezek genetikailag determináltak. Lehet, h te magad is hordozod a gént, de soha nem alakul ki a betegség maga, viszont továbbörökíted, és a gyerekeid, unokáid fogják megtapasztalni magát a betegséget. (DQ 2 gén)

Nem véletlen, h a legtöbb új diabetes-es az őszi és tavaszi járványidőszakok idején kerül felfedezésre (alakul ki a betegség). Pont azért, mert a diab-ot is, ahogy a cölit is egy -egy vírusfertőzés aktiválja! Ennyi. Az autoimmun dolog pedig féken tartható, teljes élet élhető, de meg nem állítható..... Hasnyálmirigy átültetéssel sem! Az új hasnyálmirigyet is elkezdi támadni a szervezet.... Ez az autoimmunitás.... Bizonyítják ezt az ICA és a GADA vizsgálatok is.

Volt a családodban cukorbeteg? Bizony neked magadnak, és a gyerekeidnek, unokáidnak bőven esélye van a diabéteszre (1es típus), és másra is!

Nagybátyám 2es diabos. Én cölis. Genetikailag kimutatott a DQ 2.... Azt hiszem az én gyerekem már diabos lesz. De legalább fel vagyok készülve.

50. 39dbe380da (válaszként erre: 49. - 2aca49b63b)
2013. febr. 14. 19:13
Hát az agyadat biztosan elkezelték. Inkább kötögess.
49. 2aca49b63b (válaszként erre: 43. - Kszb)
2013. febr. 14. 19:11
Amennyiben az inzulin a szervezetemben termelődik, akkor hormon, de amit kívülről juttatnak be, az bizony szintetikus és nevezhetem akár gyógyszernek is. Te egy nagyon "kedves" ember vagy, nem olvasom többé az "igazságaidat". Én továbbra is hiszek abban amiről beszéltem. Az orvosok évtizedeken keresztül elkezeltek, de amióta nem hiszek nekik és a gyógyszereiknek, tökéletesen meggyógyultam. Remélem lesz még itt hozzám hasonló, akit kioktathatsz, s nem fogsz unatkozni.
48. a1821e9523 (válaszként erre: 5. - 2aca49b63b)
2013. febr. 14. 19:07
Ritka bődületes nagy marhaságot írtál!Mielőtt ilyen hülyeséget leírnál legalább néznél utána!
47. kszb (válaszként erre: 45. - B486c9cf7d)
2013. febr. 14. 19:00
nme a ketogén diétáról beszélünk.....
46. kszb (válaszként erre: 45. - B486c9cf7d)
2013. febr. 14. 19:00

na.... :


[link]

45. b486c9cf7d (válaszként erre: 27. - Kszb)
2013. febr. 14. 18:57

Ketogenen ketonokbol veszi az energiat, nem cukorbol.

Azert lehet keton a vizeletben.

44. b486c9cf7d (válaszként erre: 21. - Vikuc)
2013. febr. 14. 18:53

Uristen, nem is hallottam meg ilyenrol, hogy virusfertozes miatt. :(


En azt mondanam, hogy azert kerdezz meg paleos orvost is es hogy milyen tapasztalataik vannak, aztan a belatasotok szerint lepjetek,senki nem szolhat ebbe bele, de sose art, ha tobbet megtudtok a lehetosegekrol.

Mi paleozunk, a felmenoink kozott vannak/voltak cukorbetegek, ezert is csinaljuk, hogy elkeruljuk, de ha beutne ez valamelyik gyerekemnel, nem tudom, hirtelen mit kezdenek.

Minden jot a kisfiadnak!

43. kszb (válaszként erre: 41. - 2aca49b63b)
2013. febr. 14. 18:48
amennyiben az inzulin gyógyszer, a te szervezeted önmagában egy rohadt lobbi, mert bizony gyógyszergyár akkor :))))
42. kszb (válaszként erre: 41. - 2aca49b63b)
2013. febr. 14. 18:47

:))) hát, elég nagy gondjaid vannak az értelmezéssel, ha te a 35-ös hszt úgy értelmezted, h egyet ért a hozzászóló veled :)

Ismered te az iróniát???? Mert akkor vedd észre!

De, úgy csinálsz, mint egy hittérítő. És nem, nem vagyok szemellenzős, vaskalapos nyugati orvoslás hívő :) Viszont ismerem az anatómiát, az élettant, a belgyógyászatot, egész jól az immunológiát is ahhoz (és még sok minden mást is, de ebben az esetben ezeknek van legnagyobb jelentősége), h én legalább tudjam, miért parasztvakítás jelen esetben az, amit te itt hirdetni akarsz!

Te nem veszed arra a fáradtságot, h megismert ezeket a területeket, csak idelinkelgeted a paleos őrületeidet, meg Szendi és társai hülyeségeit....

Előbb- utóbb egy család, akinek a gyereke összeomlik remélem perre viszi a dolgot velük szemben....

A realitás talaját nem árt megtartani a talpunk alatt, de úgy nézem, neked ez nem igazán megy (ez sem). Mint a ló, akin a szemellenző van fent....

Éppen elegen cáfoltunk már rá a hüyleségeidre itt, és ha nem tűnt volna fel, senki nem ért veled egyet.... Ja, és nem a tükör görbe....

41. 2aca49b63b (válaszként erre: 40. - Kszb)
2013. febr. 14. 18:36
Nem vagyok hittérítő, egyébként itt volt olyan (35-ös), aki igazat ad nekem. Úgy látszik Te a hagyományos orvoslás vaskalapos híve vagy. Én már régen nem hiszek el mindent, amit az olyan orvosok mondanak, akik azt hiszik, hogy a betegségeket a gyógyszergyártók "gyógyszereivel" meg lehet gyógyítani. (Az is lehet, hogy nem is hiszik el, csak anyagilag jobban megéri.)Inkább hiszek az olyan orvosoknak, akik természetes gyógymódokat alkalmaznak. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a gyógyszereket teljesen el kell vetni, de nagyon sok esetben igen. Egyébként nekem éppolyan jogom van itt lenni, mint Neked. Te hirdeted amiben hiszel, de nem tudod megcáfolni amit mondok, csak vagdalkozol itt. Talán jó lenne, ha a másik oldalon is tájékozódnál.
40. kszb (válaszként erre: 39. - 2aca49b63b)
2013. febr. 14. 16:59

hagyjad már..... nem veszed észre, h szerencsére nem vevők rá az itt "megjelentek"?

Tényleg nem értem, h miért nem a paleolit fórumon vagy.... nem ez az egyetlen fórum, ahol maximális elutasításba futottál, de te akkor is hittérítést erőlteted rá olyanokra, akik nem vevők rá....

39. 2aca49b63b (válaszként erre: 38. - Holdsugár83)
2013. febr. 14. 16:45
38. Holdsugár83 (válaszként erre: 19. - 2aca49b63b)
2013. febr. 14. 16:20
Bocs h én is beszólok,de nekem is eldurran az agyam amikor ilyesmit olvasok,2 tipusú diabétesznél segíthetnek a terészetes gyógymódok,paleo meg ilyesmi,mert ott még van saját inzulin termelés.DE 1.tipusúnál nincs,vagy csak minimális az inzulintermelés,ott muszáj h kívülről pótoljuk.Ugyanis akár milyen egészségesen táplálkozunk akkor is képes az egekbe szökni a cukrunk.Csak azt próbáljam meg h nem eszek semmit és nem adom be az inzulint,felszökik a cukrom.Tudom mit írok,8 éve vagyok cukorbeteg.
37. Zebra25 (válaszként erre: 26. - Mazsinka)
2013. febr. 12. 22:13

fehér kenyeret cukorbetegnek? nem igazán ajánlott


a fórum indítójának nagyon nagyon sok erőt kívánok és a legeslegjobbakat

36. Picurka1968 (válaszként erre: 1. - Vikuc)
2013. febr. 12. 22:08

Szia!

Nagyon együtt érzek veled!12 évvel ezelőtt én is átéltem,tudom nem könnyű!A legfontosabb,hogy elfogadjátok a tényt,mától kezdve minden más.Az orvosra hallgass,tartsd be a szabályokat,és teljes életet élhet a kisfiad.Persze vannak korlátok,de csak az első időszak nehéz,lassan belerázódtok.

Mire haza értek a kórházból,megkapjátok a megfelelő útmutatást,de fontos,hogy az orvosra mindig számíthass,ha elbizonytalanodsz,tanácsot kérhess tőle.Én szinte minden nap benézek az oldalra,ha segítségre,tanácsra van szükséged,írj bátran!

Az energy-t pedig nyugodtan add továbbra is a fiadnak,erősíti az immunrendszerét,és segít egyensúlyban tartani a cukor értékeket.Az orvosnak nem fontos erről említést tenni,ők a nyugati orvoslás hívei,nem fogadják el/a többség/az egyéb alternatívákat.

35. Picurka1968 (válaszként erre: 5. - 2aca49b63b)
2013. febr. 12. 21:52
Bizonyára igazad van!Főként igaz ez a cukorbetegséggel születő babákra,merthogy sajnos ilyen is van!Ők nagyon sok tejet,meg gabonát fogyasztottak!
2013. febr. 12. 21:48

Sajnos az emberek nagyon keveset tudnak a diabetesről,de az okoskodás úgy látom,jól megy!

Kíváncsi lennék,ha a saját gyerekükről lenne szó,vajon meg mernék-e kockáztatni,hogy nem adják be az inzulint?

Tudniillik,az orvostudomány mai állása szerint a cukorbetegség nem gyógyítható,a beteg inzulin nélkül meghal!!!Ez nem játék!12 éve cukorbeteg a fiam,a fórum indítónak üzenem,ha szüksége van segítségre,írjon bátran,szívesen adok tanácsot.

33. Mazsinka (válaszként erre: 31. - Kszb)
2013. febr. 10. 08:34
Értem. Szerencsére nem tudok sokat a dologról.
32. kszb (válaszként erre: 30. - Mazsinka)
2013. febr. 9. 21:32
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook