Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Csokifüggő vagyok, napi minimum egy tábla, de sokszor annál is több. Nem tudom abba hagyni. Mit tegyek? fórum

Csokifüggő vagyok, napi minimum egy tábla, de sokszor annál is több. Nem tudom abba hagyni. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
22. vvicus (válaszként erre: 12. - D606bc0fd7)
2009. márc. 23. 12:01
Táblás csokit egyáltalán nem ettem, főleg nem a Norbiét, mert az nem ízlett. Lidlben lehet kapni olyat, amit szeretek, de azt csak a fogyás óta szoktam néha enni. Ezek különben 2-es kódúak, ha ez mond valamit, szóval ebből tényleg csak mértékletesen lehet enni. Nekem igazából azzal van a bajom, hogy én inkább az olyan édességeket szeretem, amik nem táblásak, pl. mars, kitkat, sportszelet. És ilyenek nincsenek diétásban, illetve canderelben néha találok, vagy van egyfajta diabetikus bonbon, na az isteni!!! Nevét nem tudom, de belül meggy van mogyorókrém ágyáson, hmmm, olyat szoktam mindig kérni névnapra, szülinapra, ilyenekre.
21. m.gery (válaszként erre: 13. - Dorina22)
2009. márc. 23. 11:53
Biztosan adnak rá valamit. Ez egy hasnyálmirigy probléma. Én is időnként küzdök, illetve habzsolok csokit. Függő vagyok én is. Időnként le tudom állítani magam róla, de átmeneti. Egy üveg nutella simán lecsúszik. Én is tervezem ezt a kivizsgálást.
20. Dorina22 (válaszként erre: 19. - Júlia*)
2009. márc. 23. 11:52
Nem számít mi van benne, mindent megeszek, ami édes... Én a paradicsomlevesbe, töltött paprikába is rengeteg cukrot rakok. Felőlem bármilyen állat lehet benne. De le kéne róla szoknom, egyre többet kívánom.
2009. márc. 23. 11:48

:-)

Akkor is habzsolni fogod, ha megtudod, hogy tele van csótánnyal?


A kakaóbabot hajófenéken szállítják, az egereket és a patkányokat ki lehet rostálni,

de a csótány akkora, mint a kakaóbab, így benne marad.

Igaz, huszon valahány vitamin és nyomelem van bennük, nagyon jó táplálék.


:-)

2009. márc. 23. 11:38
2009. márc. 23. 11:37
Hehe, ez édes! Én is sokáig gondoltam, hogy chokoholic vagyok, én is voltam úgy, hogy a napi 1 tábla meg kellett hogy legyen a lelki békémért. :) De most, hogy diétázom, host sajnos csak délelőtt ehetek egy kicsit. Igy tudtam csökkenteni. Megvan bennem az elhatározás, hogy le akarok fogyni, és ha ahhoz az kell, hogy ne zabáljak annyi csokit, akkor megpróbálom. Most annyira jól haladok, hogy mivel egészségesen élek, tele vagyok energiával, és nem is kivánom ANNYIRA a csokit. Minden mástap megeszek 1 db 35g-os csokiszeletet (persze a kedvencemet), és azzal már ki is van elégitve a csoki iránti szükségletem. Mivel tegnap ettem, ma nem érzem azt, hogy kellene csokit ennem. Viszont holnap biztos a vakolatot is lekaparnám, ha nem kapnám meg a 35g-omat reggel... :D
2009. márc. 23. 11:34

Sokan unalomból esznek. Mindig, amikor ennél valamit, inkább tornázz egy kicsit. A Rubint Réka: Napi 20 perc önmagadért DVD nagyon jó, nem túl unalmas és 20 perc az egész (vagy 40, vagy 60, vagy nyolcvan, ha úgy gondolod). De ha csak 20 percet csinálsz is belőle, tuti, hogy nem akarsz csokit enni utána. De az edzőterem is jó ötlet.

És mindig kis kiszerelésű édességet tarts otthon-ne táblás csokit, hanem szeleteset. Ha már nem bírod tovább, azzal is beéred. Megszabod a határt és kész. Persze nem könnyű, de ezek a dolgok segíthetnek.

2009. márc. 23. 11:34
Tény, hogy a csoki valóban olyan függőséget okoz mint akár a dohányzás. Én is ilyen voltam, bizonyos szinten vagyok is. Valamennyire sikerült visszaszorítani. Egy éve spontán fogytam majdnem 12 kg-ot úgy hogy nem tettem semmit, mire a dokim azt mondta, vitaminhiány és stressz az ami ezt a kóros étvágytalanságot okozta akkor. A csokira ránézni sem bírtam. Azóta visszahíztam ami lement de próbálom kordába tartani az édességfogyasztásomat, több kevesebb sikerrel.
14. d606bc0fd7 (válaszként erre: 13. - Dorina22)
2009. márc. 23. 11:29

Biztosan adni fognak akkor gyógyszert!


Én is erősen gondolkozom rajta, hogy kivizsgáltatom magam...Az sose árt..

13. Dorina22 (válaszként erre: 10. - M.gery)
2009. márc. 23. 11:27
Ha elmegyek erre a vizsgálatra, és gondok vannak, adnak rá valamit vagy mivel csökkentik az édesség utáni vágyat?
12. d606bc0fd7 (válaszként erre: 8. - Vvicus)
2009. márc. 23. 11:19

gratulálok a fogyásodhoz! :) Én 19 kilót fogytam, más módszerrel, igaz a súlytartással még akadnak problémáim, de igyekszem a helyzet magaslatán maradni :-D


Semmi gondom a Norbi termékekkel, sőt egészen biztosan hatásosak, de azt nem hiszem, hogy ha megennék napi 1-2 táblát a norbi csokiból, akkor attól nem híznék vagy számottevően kevésbé hiznék, mint a rendes csokitól. szerintem a lényeg akkor is a mértékletességen van és gondolom ez nálad is így működött/dik.


A diétás (nem norbi) csokikban pedig konkrétan tudom, hogy ugyannyi kalória van, mint a hagymányos csokiban, az csak a cukorbetegeknek jó alternatíva.

2009. márc. 23. 11:18
A Norbis édesség mellett tornáztál is? Vagy csak a diétás csokitól sikerült 22 kg-ot fogynod?
10. m.gery
2009. márc. 23. 11:16

Nézesd meg magad inzulin rezisztenciára! Ez egy hasonló vérvizsgálat, mint a cukor terheléses. De így kell kérni a beutalót a háziorvostól, mert részletesebb, mint a cukor.

Ha a szervezeted folyamatosan termeli az inzulint, őrülten kívánod mindig az édességet, és nem érzed, hogy elég. Szerintem minél előbb nézesd meg!

9. bf861243a6 (válaszként erre: 5. - 3f66ff7e42)
2009. márc. 23. 11:16
Dehogynem hizlal! Lehet, hogy nincs benne cukor, de Pl, a Norbis TúróRudiban ugyan annyi kalória van mint a Pöttyösben....
8. vvicus (válaszként erre: 7. - D606bc0fd7)
2009. márc. 23. 11:14
Valóban hízlalnak azok is, viszont tényleg rengeteg norbi termék van, ami viszont nem hízlal, én ezekkel fogytam le. Rettentően édesszájó vagyok, minden nap meg kell lennie az édességadagomnak. Kedvencem az update somlói, de a túró rudit is, meg a pudingot is nagyon szeretem. Igaz, mostanában magamnak főzök pudingot itthon édesítőszerrel, az mégis olcsóbb. Plusz sokat sütök, norbis liszt és darált zabpehely vegyítésével, mivel a norbis liszt irtó drága, sajnos. :-( Nekem bevált, fogytam 22 kilót, és tartom is vele a súlyomat. Igaz, néha elkap a vágy, és akkor csokizom, de ritkán, és utána böjtölök hízlaló dolgok terén.
7. d606bc0fd7 (válaszként erre: 5. - 3f66ff7e42)
2009. márc. 23. 11:10

:-D csoki ami nem hízlal? Kétlem.


A rendes csoki se hízlal, ha kevesebbet eszel meg belőle :P

2009. márc. 23. 11:09

:D ahhoz képest, hogy mennyi csokit eszek már évek óta, én se sokat híztam :)


Azt mondják a króm (tabletta) segít visszaszorítani a csoki utáni vágyat. Nekem eddig csak az akaraterú máködödött, miszerint ha egy darabig (pár hét) sikerül elhagyni, akkor utána már nem kívánom annyira. Bár streszhelyzetben újra nagyon megkívánom :(

2009. márc. 23. 11:09
próbáld ki a diétás csokit vagy a norbi csokit, ezek nem hizlalnak.
2009. márc. 23. 11:06

nyugi énis ennnyit ettem,állando éjjele voltam és unatkoztam " :) .napi 1 simán elment,de nem csak csoki,keksz stb.szeretem az édességet de csak a csokit .torta stb nem.

hiztam picit de nemsokat ahhoz képest h elment napi 1 doboz...

2009. márc. 23. 11:05
vagy "depresszió", vagy vitaminhiány miatt kívánja az ember jobban a csokit....
2009. márc. 23. 11:04

én is ilyen voltam. mióta terembe járok nem kívánom a csokit :DDDDD párom már megkérdezte, beteg vagyok-e??? :DDDDDDDDDDDDDD


amióta edzésre járok, töbvb almát eszem. ezért nem kívánom. de hetente egy kis étcsoki azért jöhet :DDDDDD

2009. márc. 23. 11:02
Csokifüggő vagyok, napi minimum egy tábla, de sokszor annál is több. Nem tudom abba hagyni.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook