Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » CSENDO látásmód fórum

CSENDO látásmód (beszélgetős fórum)


1 2
10. michelle.r (válaszként erre: 9. - Anyagi)
2012. dec. 26. 18:32

Ezt minden gyerek tudja. Csak mire felnövünk, szép lassan el is felejtjük.


Olvasgatván itt a fórumokat, nekem nem úgy tűnik, hogy ezzel sokan tisztában vannak. Tényleg olyan egyszerű, mint a pofon. De akkor miért élnek az emberek mégis ilyen nyomorult kapcsolatokban, miért szenvednek a munkahelyükön, miért nem érzik jól magukat a bőrükben?


Egyébként ez "harácsoló" nő épp most küldi nyomdába az ingyenes könyvet és hanganyagot, hogy az is hozzájuthasson, akinek nincs rá pénze.

9. Anyagi (válaszként erre: 8. - Michelle.r)
2012. dec. 26. 18:18

"Ha egy mondatban kellene a lényeget megfogalmaznom: bármit csinálsz, ahogyan közben érzed magad, annak a dolognak az eredménye ugyanazokat az érzéseket fogja ébreszteni benned. "


Ez tényleg akkora felfedezés, hogy más kell hogy megmondja nekem???? (főleg pézért?)


Ha valamit eleve utálok és undorodva csinálok, az nyilvánvalóan később sem lesz a kedvemre. Sőt, az utálkozás érzése hosszabban megmarad, mint a tevékenység "eredménye".

Ha viszont örömmel állok neki egy dolognak, az már magában hordozza a sikert, - törődést, szeretetet, stb.

Ha valaminek pzitívan állok neki, hogy az biztos sikerülni fog, az valószínűleg így is lesz! - de erre magamtól is rájöttem, már több, mint 40 éve! :)

8. michelle.r (válaszként erre: 5. - Kalitka74)
2012. dec. 26. 11:21

Tévedsz. Nem is kicsit, de győzködni nem foglak.

Viszont nagyon mókás olvasni, hogy emberek, akik tulajdonképpen semmit sem tudnak róla, miképpen vélekednek :))


Egyébként technikát egyáltalán nem ad, pontosan ettől már, mint bármi más. Arra ösztönöz, hogy magad figyeld, ismerd fel az ellenállásaidat, félelmeidet. És főleg, hogy ne ítélkezz, mert általában semmi sem úgy van, mint ahogy hiszed.


Ha egy mondatban kellene a lényeget megfogalmaznom: bármit csinálsz, ahogyan közben érzed magad, annak a dolognak az eredménye ugyanazokat az érzéseket fogja ébreszteni benned.


Nem kell elmenni a "méregdrága" tanfolyamaira, írt egy könyvet, ami érthető, világos, de nem egy könnyű olvasmány.


Én nem voltam táborban sem, voltam a négy napos alapon, aztán még néhány egynaposon. Az életem egyik legjobb döntése volt, hogy elmentem.


Csoriéva: január 15-től újra van satsang.

7. Anyagi (válaszként erre: 2. - 4b6a2525df)
2012. dec. 26. 08:16

Ne haragudj kérlek!

De eljut mindenki abba a korba, amikor már vállalni tudja a saját véleményét függetlenül attól, hogy mások mit gondolnak róla!!! Én is, de ezzel együtt, semmikép sem szeretnélek megbántani! :)

6. Anyagi (válaszként erre: 5. - Kalitka74)
2012. dec. 26. 08:11

Nem szeretnék megbántani senkit!

De úgy gondolom vannak kevébé erős egyéniségű emberek, akik elnyomva érzik magukat ebben a társadalomban, családban, stb. Nekik próbálnak lelki támaszt nyújtani ezeken az előadásokon - jó sok pénzért, üzleti alapon.

Viszont, ahogy a farkast nem lehet leszoktatni a húsevésről, úgy a bárány sem fog soha vadászni! Hiába mutatunk neki technikákat, ha az nagyon elüt az egyéniségétől. Bólogatni fog, hogy igen-igen, milyen nagy igazság ez, de hosszútávon nem fog változni az élete tőle.

Illetve mégis: Ha az illető nem bárány, csak egy kicsit bátortalanabb vagy tapasztalatlanabb farkas, akkor rávezetheti a "helyes útra".

Viszont ebből van a legkevesebb, a többi résztvevő a "fejőstehén" (pénzügyileg).

5. Kalitka74 (válaszként erre: 3. - Anyagi)
2012. dec. 26. 08:00

Anyagi! Köszi, h írtál! Eszem ágában sincs erőltetni, csak megdöbbent, hogy emberek mire vesznek bátorságot a meggazdagodáshoz! LEGÁLISAN! És hab a tortán, hogy állítólag tömegek vannak a méregdrága előadásokon. Csak azt látom, hogy mindenre van ember!

Ide azért írtam, hogy hátha tévedek, és meggyőz valaki arról, h rosszul gondolom!

4. Anyagi (válaszként erre: 2. - 4b6a2525df)
2012. dec. 26. 07:58
Ez hasznos volt valamilyen formában Nektek is? Mert annak, aki beszedte tőletek azt a sokszor sok pénzt, annak feltétlenül!!!
2012. dec. 26. 07:54

Sosem hallottam róla - há'l Istenek.

Ha már az elején is badarságnak tűnik, miért erőlteted?

2012. dec. 26. 07:52

én tavaj befizettem a 4 napos előadásra, melyból 1 napot tudtam ugs ahohy végigülni, de többet nem. Mivel páros jegyünk volt a férjem elment a másik 3-ra is.

Mi mindketten voltunk agykontrolon is (én mondjuk többször mentem ismétlőre is, a férjem nem).


Szóval a férjem véleménye az volt, hogy egy: mindehonnan kiragadott "bölcsességekkel" tarkított, összefüggéstelen valami volt.


Viszont: a lányom ki szintén ismeri az agykontrolt, mert elvégezte) Ő 2x végigülte, állítása szerint másodszorra állt össze, hogy mi is akar ez lenni, utánna Ő elment a 2 db 1 hetes táborba is, az is tetszett neki, utánna egy ideig az Ilike szervezett hetente 1x találkozókat, oda is szivesen eljárt, de sajnos már nem tart ilyeneket.

Ja, a lányom 34 éves, mi 60 fele járunk.


Szóval véleményem szerint az adott hangulattól függ, hogy megragad-e vagy sem (épugy mint az agykontrol)Én az agykontrolnbál ragadtam le:), de olyannyira, hogy a csendó első előadásnapjának a végére bedagadtak a bokáim, beszakdt a hátam, sőt délu6tán előadás közben kimentem és kint is maradtam egy darabig, szóval az agyam annyira elvetette, hogy fiziki sikra is leképzzte az ellenállásom. De ismétlem: a lányom és a korosztályát viszont klasszul megérintette

2012. dec. 26. 07:29
Szeretnék érdeklődni, hogy van-e valakinek tapasztalata, véleménye a Csendo néven szereplő, ún. látásmód-életmód előadásokról. Én a címlapon találtam egy hanganyagot, amiből leszűrtem, hogy semmi nem az aminek látod. Ezenkívül egy összefüggéstelen beszéd következett. De lehet, hogy én vagyok értetlen. Kérem, aki tud valamit a témáról, tisztelettel kérem, ossza meg velem.
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook