Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csed igénybevétele fórum

Csed igénybevétele (beszélgetős fórum)


2. 69fcad429e (válaszként erre: 1. - Remóna)
2023. szept. 29. 17:40
Szia. Amennyire én tudom, a szülés várható időpontja (ami a papírokon van) előtti 28. naptól igényelhető leghamarabb a CSED de akkor még munkaviszonyban vagy az általad említett 42 napos türelmi időn belül kell lenni. Én megpróbálnék 1 hónap hosszabbítást kérni a helyedben, mert így tényleg csak a munkanélküli marad vagy az, hogy valaki - ismerős, ha van - szívességből bejelent.
2023. szept. 28. 23:53

Sziasztok!

Kicsit elvesztem a neten található információk közt és hátha itt valaki jobban ért a témához. :) Jelenleg határozott munkaszerződésem van, ami 2024.03.31-én jár le és valószínűleg nem fognak hosszabbítani, mert május végén fogok szülni. Ha jól tudom 42 napig még jogosult vagyok a CSED-re, ami azt jelenti, hogyha május 12-ig megszületik a kicsi akkor az még jó, viszont arról sehol sem találtam infót, hogy ebben az esetben is lehetséges-e 28 nappal hamarabb igényelni?

Ha ez esetleg nem működőképes akkor, ha minden igaz munkanélküli járulék is beleszámít, amire biztos, hogy jogosult vagyok, viszont akkor minimálbérrel számolnak és nem a jelenlegi bérremmel. Szerintetek ebben az esetben hogyan a legjobb eljárni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook