Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csecsemők alvása fórum

Csecsemők alvása (beszélgetős fórum)


1 2
23. PöttyösPanka (válaszként erre: 21. - Burmin17)
2022. okt. 19. 09:07
Az a baj, hogy gyakorlatilag bármi állhat a háttérben. A gyerekorvos ráfogja, hogy hasfájás, de nem biztos, hogy az. Szerintem érdemes felkeresni egy Dévény tornával foglalkozó szakembert. Ők nagyon jól fel tudják mérni a babákat. Ha feszes, vagy valami visszamaradottsága van, azt egyből megmondják. Én nagyon ajánlom, hogy keress fel egyet.
22. PöttyösPanka (válaszként erre: 19. - Burmin17)
2022. okt. 19. 09:04
Vannak babák, akik nem szeretik a hordozást, de azért ők vannak kevesebben. Egy hordozási tanácsadó tud segíteni, hogy mi lehet a baj.
21. burmin17 (válaszként erre: 20. - Nilem023)
2022. okt. 19. 08:38

Védőnőnket leváltották,egy kis fiatal egyetemről most szabadult van,sokat a házi praktikákhoz pl.nem ért…..

Gyerekorvos?Holnap megyünk 2 hónapos státuszra,változás talán annyi történt,hogy fájdalmasan nem sírt 2-3 hétig,de tegnapelőtt tegnap megint történt valami és rákezdett.Nem tudom mi történik olyankor.

Amikor voltunk azt mondta tejmentes diéta s próbálgassuk a szereket.Megtörtént!

20. nilem023 (válaszként erre: 13. - Burmin17)
2022. okt. 18. 21:23

Ez így nagyon nem jó! Védőnő vagy a gyerekorvos mond erre vmit?

Az én gyereke sem bírta a hordozást, többet ki próbáltam de mindet utálta…. Mondjuk én úgy kölcsönöztem nem vettem ezért is sikerült többet kipróbálni.

19. burmin17 (válaszként erre: 18. - PöttyösPanka)
2022. okt. 18. 15:40
De nekem sír is benne,az nem lehet gond? :(
18. PöttyösPanka (válaszként erre: 17. - Burmin17)
2022. okt. 18. 15:29
Ez nem kötődési probléma. Egyszerűen vannak babák, akiket nem lehet alvás közben mozgatni, mert egyből ébrednek. Náluk olyan altatási módot kell kialakítani, aminél nem kell elalvás után letenni. Én úgy csináltam amikor cicin altattam, hogy az oldalamra feküdtem a nagyágyban. Így nekem is kényelmesebb volt. És sokszor ki tudtam osonni, mivel nem kellett megmozdítani, csak kihúzni a cicit a szájából. Ha meg hordozóban altattam, akkor egyszerűen nem vettem le. Aludt, amíg én mondjuk főztem.
2022. okt. 18. 13:19
Szerintem az én gyerekeimnek nagyon nagy kötődési problèmái vannak,ugyanis mihelyt letettük,tettem kézből,hordozóból akármi,azonnal felébredtek,nek.Mondjuk ugyanez van a cicin alvásnál is…..teljesen mindegy :(
16. burmin17 (válaszként erre: 15. - PöttyösPanka)
2022. okt. 18. 13:01

Nincs el benne.Rugózik,feszeng.Van mindenünk pedig.

A hordozónak viszont örülnék ha megszokná,jó drágán vettem :(

15. PöttyösPanka (válaszként erre: 14. - Burmin17)
2022. okt. 18. 07:40

Arra is szüksége van. A testkontaktustól fejlődik az idegrendszere.

Nem próbáltál még hordozókendőt? Én azzal járkáltam a lakásban, hogy ne kelljen kimenni. Ringatva van, de közben van két szabad kezed.

14. burmin17 (válaszként erre: 5. - PöttyösPanka)
2022. okt. 18. 04:28
Most már a komfortszopi is ugyanis sokszor nem is szív,nyel csak cuppog,cumizik rajta :/
13. burmin17 (válaszként erre: 12. - Nilem023)
2022. okt. 18. 04:26

Az a baj,hogy már napi 5x megyek ke vele……

Tegnap már a fürdetés utáni altatásnál is felébredt babakocsiban egy fél óra után s nem akart visszaaludni s már az istennek se…..csinált mindent s persze megintcsak ordítás lett a vége.Én már tök idegesen…..fél 10 sötét kihalt utcák,én mehettem megint……s már a reggeleket is egyre hamarabb hagyja el…..kb másfél kétóránként mondhatni vihetem tologatni……Mert ugyebár persze……ringassunk……5-10 perc és felébred!Még ha be is alszik úgy!Hát nem tudom

12. nilem023 (válaszként erre: 8. - Burmin17)
2022. okt. 6. 13:52

Nem egyszerű az elején az biztos és az is bebizonyosodott hogy nincs két egyforma gyerek sem! Lehet a nagyobbik lányoddal könnyebbek voltak a dolgok/vagy már megszépültek az emlékek😉/ a kisebbikkel most picit nehezebb!

Kitartást neked!

Az én fiam is sokat sírt és nálunk is a babakocsi segített, sokszor aludt abban éjszaka is….. majd kinövi. Legalábbis nálunk így történt!

11. burmin17 (válaszként erre: 10. - Levarosbukta)
2022. okt. 5. 12:42
Ráadásul zavarja is őt
10. levarosbukta (válaszként erre: 7. - Burmin17)
2022. okt. 5. 08:27
Nagy tévedés hogy nappal zaj legyen körülötte. Úgy ahogy te sem, úgy a pici sem tud pihenni. Neki pedig most az a dolga, hogy nagyokat és jóizűen nyugodtan aludjon.
9. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Burmin17)
2022. okt. 5. 08:24
Még nagyon nagyon pici, nem lehet rendet kialakítani. Majd kialakitja magának és te ahhoz igazodsz. Igy lesz kiegyensúlyozott a babád.
2022. okt. 5. 08:22

Sziasztok!


Most 1,5 hónapos a kisebbik lányom.


Olyan kisasszonyt dobott a gép :D, aki valamiért az esti rituálét nem bírja.Vagyis még a fürdetés oké,sőt,de már az utána következő dolgok,ráhangolódás az estére,ordítva sírásba torkollik.

A következő cikket találtam erre:

[link]

Igen,nos.

Nálunk a fürdés utáni babakocsizás vált be sajnos semmi más.Persze,jó dolog a levegőzés,na de nem este sötétben,hidegben s napi harmadjára. :(

Szerintem már csak azért is balhézik,mert így könnyebben rápihen még az éjszakára,na de ezt meddig fogjuk játszani?Várhatom vajon,hogy kinövi pár hónapon belül? :O

Mert ugyebár lenne egy dél-korai du-i levegőzés,du.menni kell le a nagylányért oviba,játszótér,és akkor még ezt is kitaláltuk magunknak :(

Ötletek?

Sajnos itthon már mindent próbáltunk,de sír,csak a babakocsi segít.

2022. aug. 21. 20:54
Oooo meg van neki nappal a zaj mindenfelől…..Nagytesó,kutya stb.Akkor majd beáll,kivárunk. 😂Nagytesóval 10 hónapig napi 2órát aludtunk,ennél rosszabb nem lehet😅
6. libikóka (válaszként erre: 1. - Burmin17)
2022. aug. 21. 12:42

Talán még,,nem tudom mennyire van csend napközben,,van akinél teljes csend van.Bár nálad ez a másik kicsi miatt nem valószínű.

De ha mégis legyenek nappal körülötte normális zajok,fények.

5. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Burmin17)
2022. aug. 21. 12:22
1 hetes babának még nincs cirkadián ciklusa. Ha jól emlékszem, olyan 4 hónapos korára alakul ki. Akkor fog különbséget tenni nappal és éjszaka között. Most még az ébredéseket főként az éhség határozza meg.
2022. aug. 21. 11:10

Fordítva van összerakva, ezért feloltod neki 😁

Bocsi, csak vicc, nem bírtam kihagyni.

3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Burmin17)
2022. aug. 21. 11:03
1 hetes. :D Én hagynám aludni. Mint ahogy hagytam is a gyerekeimet.
2. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Burmin17)
2022. aug. 21. 05:54
Egy hetes, könyörgöm. Adj időt neki. Elhiszem hogy nehéz és fárasztó de ez sajnos ilyen a legtöbb babánál. A nagyobbik mekkora? Nálunk csak az idegrendszeri érés hozta meg a sikert 2 éves koráig szörnyű alvó volt. 🤷‍♀️
2022. aug. 21. 03:50

Sziasztok!


Ma 1 hetes a második kislányunk.Sajnos az alvás gondok az elsővel sem oldódtak meg,így a kicsinél sem tudok rájönni mi van.Fel kéne állítsuk a nappalt,éjszakát,de a kicsi nem partner ebben.Éjjel fent van,nézelődik…..lámpát picit muszáj vagyok feloltani,mert különben nem látok,őt meg érdekli ugyebár….

Segítsetek kérlek?Nappal ne hagyjam aludni (4 órát is van,hogy egyben tud)…..

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook