Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császározásban igen gyakorlott szülész-nőgyógyász kerestetik. fórum

Császározásban igen gyakorlott szülész-nőgyógyász kerestetik. (beszélgetős fórum)


12. Blaha Lujza (válaszként erre: 10. - Napocskaszemű)
2013. febr. 13. 03:18

Jaj, istenem annyira sajnálom!

A PCOS most derült ki, vagy eddig is tudtad? Ha még nem vizsgálták ki Nálad, akkor nézesd meg endokrinológussal, nincs-e inzulinrezisztenciád, mert a PCOS-nek szinte kivétel nélkül a velejárója, majdhogynem azt lehet mondani, hogy az okozója!

Érdemes felkeresni egy olyan orvost, aki endokrinológussal szorosan együttműködve kezel, vagy a mostani dokidat kérdezd meg, tud-e ajánlani endokrinológust!

Nagyon sok erőt kívánok Nektek a feldolgozáshoz és elengedéshez!

11. MViki
2013. febr. 12. 19:19

Szia!

Együttérzésem.

2013. febr. 12. 19:02
Köszönöm a válaszaitokat. Sajnos tegnap elhagyott minket a kisbabánk. Pcos vagyok....túl későn kaptam hormonpótlást. A 3. ügyeleten írtak csak fel... Most teljesen össze vagyunk törve, de ha ismét lehet bábánk akkor még nagyon hasznosak lehetnek az ajánlott orvosok. Mindenkinek jó egészséget!
9. DorkaMoncsi (válaszként erre: 7. - Blaha Lujza)
2013. febr. 12. 14:15

Én 7 hónapja szültem a Péterfyben; nem spinálist, hanem epidurálist adnak. Bár engem altattak.


Ha ébren van császár közben az anyuka, akkor apa is benn lehet vele műtét közben. Altatáskor nem.

Nálunk pl. az altatás miatt apával volt az első bőrkontaktus. Úgy tudom ez is egyedülálló a Péterfyben.

8. a59f95f7f2 (válaszként erre: 1. - Napocskaszemű)
2013. febr. 12. 05:01
Kiváló orvos, kiváló ember, kiváló jellem, nem pénzéhes és mindenre kiterjed a figyelme. Mindig elérhető, mindent meg lehet kérdezni tőle. Dr. Boros Judit, István Kórház, magánrendelője az Oktogonnál, telefonszám:
2013. febr. 11. 12:38

Sejtettem, hogy szemprobléma. Halkan, zárójelben jegyzem meg, hogy gondos kivizsgálások után még akár magasabb dioptriával is lehet szülni kockázat nélkül, de persze nem ismerem a pontos körülményeidet! :)

Ezt inkább azért írtam le, hogy ha más olvassa, aki hasonló helyzetben van, és nagyon vágyik természetes szülésre, az ne higgye azt, hogy semmi esélye. Csak a megfelelő, támogató orvost kell megtalálni hozzá!

Ha pedig a babátok sokára érkezett, akkor teljesen megértem, hogy nem ez az elsődleges szempont, mindig az a fontos, hogy anyának ÉS babának a lehető legjobb legyen!


Egyébként most még eszembe jutott, hogy ha 100% császár, akkor jelenleg a Péterfy az, ahol talán a leghumánusabban végzik a műtétet - úgy értem, hogy egyből megkapja apa, amíg Téged varrnak, ha altatásra nincs orvosi indok, akkor Te is ébren vagy, spinális érzéstelenítésel, és a varrás után közvetlenül már segítenek is mellre tenni. :)


Ezt pl az Uzsokiban viszont úgy kell kiharcolni, amikor én szültem, egyrészt meg se fordult a fejemben, hogy császár is lehet belőle, szóval azt se tudtuk, hogy mi van, másrészt nem is mondták, hogy ilyet lehetne.

Pont múlt héten mondta egy ismerős anyuka, aki 3 hónapja szült ott császárral, hogy Sződy Judit segítségével sikerült elérni, hogy megkapja a babát műtét után. Sződy Judit IBCLC szoptatási tanácsadó, az anyuka meg már rutinos volt, 3. babával, de így se értették, miért olyan fontos ez neki...:/

6. napocskaszemű (válaszként erre: 5. - Blaha Lujza)
2013. febr. 9. 23:12
Köszönöm a részletes tájékoztatást. A szemeim miatt. Összetett problémájuk van és nagy lenne a megvakulás kockázata hagyományos szüléssel. Köszönjük a gratulációt, nekünk egy kis csoda baba. Sokáig váratott magára. Még mindig alig tudjuk felfogni, hogy itt van... :)
5. Blaha Lujza (válaszként erre: 1. - Napocskaszemű)
2013. febr. 9. 23:03
Egyébként gratulálok a babához! Meg szabad kérdezni, hogy mi miatt kell majd császár Nálad? :)
2013. febr. 9. 23:01

Bár én lelkileg megszenvedtem, hogy császár lett, azt el kell ismernem, a doki nagyon szép munkát végzett. Mintha három rövidke szaggatott vonal lenne, az is halvány, épp a fanszőrzet tetején. A hasam pár hónap alatt teljesen visszament, nem volt semmi komplikáció sem a műtét, sem pedig a gyógyulás alatt. Nem spórolt az idejével, pedig szombat éjjel lett a szülésből császár, majdnem egy órán át műtött (baba a 6. percben kint volt).

Mindig mindent elmagyarázott kérés nélkül is, ha 15 kérdéssel mentem hozzá, akkor a beszélgetésünk végére, amikor megkérdezte, van-e kérdésem, már csak a felét kellett feltennem.

Aki természetesen, urambocsá' háborítatlanul szeretne, az nagyon készüljön fel, olvasson Ina May Gaskintől és más bábáktól, plusz nagyon kérdezzen utána, mi a bevett rutin, a protokoll, ha itt akar szülni!


Ha viszont tuti csak császár lehet, akkor

Uzsoki, dr Sztakó Péter főorvos, felesége egyébként egyben szülésznő és az asszisztense is.

Magánrendelés a XIII. Kárpát utcában, vizit díja 10 ropi, amikor kérdeztem, mennyi a szülés, azt válaszolta, nem fogja nekem megmondani, hogy mennyiért jön be hozzám szülni. :)


Rendelő szám:

06-1-320-20-79

3. DorkaMoncsi (válaszként erre: 1. - Napocskaszemű)
2013. febr. 9. 22:46
Én a Péterfyben szültem, császár volt, heg alig látszódik. Tarnóczi Péternél szültem, de Asbóth Ákos volt a dokim (szüléskor szabin volt). Mindkettőt tudom ajánlani, bár nem olcsók. Mondjuk mihez képest... 80 ezer mindkettő.
2. kacsa118 (válaszként erre: 1. - Napocskaszemű)
2013. febr. 9. 22:22

Szia!

Én a Jánosban tudok egyet, nagyon megbízható, nagyon jó orvos. És rettentő szépen varr!!! :) :D

2013. febr. 9. 22:16

Sziasztok!


Budapesten szeretnék találni egy nagyon megbízható, jól császározó orvost. Első trimeszterben vagyok még, de szeretnék hozzá járni a továbbiakban. Egészségem végett csak így szülhetek. Nyilván az is szempont lenne, hogy olyan orvos legyen aki nem a csillagos eget kéri a szülésért. Amennyiben lehet kérlek írjatok kb díjazást is, hogy mire számítsunk. Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook