Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császár vs. természetes szülés? fórum

Császár vs. természetes szülés? (beszélgetős fórum)


1 2
20. Panna.33 (válaszként erre: 11. - Lizikebaba)
2015. okt. 15. 15:47

Nézd, én úgy voltam vele, hogy "megúsztam" a szülést.

Hamar felépültem utána, na jó, fájt még jópár hétig, de kibírható volt.

19. cimpi
2015. okt. 15. 15:41

Nálam anno 4 kg 15 dekás gyereket nem ajánlottak megfordítani..ha nagy a baba:lehetnek veszélyei, főleg ha a nyakára van tekeredve a köldökzsinór.

Inkább császár.

2015. okt. 15. 15:28

[link]



Néhány praktika...

2015. okt. 15. 15:21

általában oka van, ha nem fordulnak be, mint rövid köldökzsinór, vagy éppen rájuk van tekeredve. Én ebben a terhességi korban már biztos nem kísérleteznék a befordításával, ha tud akkor úgyis megteszi magától.


Második császáromra készülök - az első 9 óra vajúdás után történt - semmivel nem érzem magam ettől kevesebbnek. Érzéstelenítéssel lesz, a Baba a műtét után rögtön velem lesz min. 2 órára.

16. anya4005 (válaszként erre: 1. - Lizikebaba)
2015. okt. 15. 15:19
Keress rá a neten,ki az az orvos,aki "kívülről is meg tudja fordítani" a babád. Mert ilyen létezik,nincs semmilyen beavatkozás,nem kockázatos,nem fáj,és szülés előtt "fejre állítják" a gyereket,hogy természetes úton születhessen.
2015. okt. 15. 15:12

van jógagyakorlat, ami segít megfordítani a babát


menj el egy kismamajóga foglalkozásra, még van pár heted, az oktató tud ismajd ebben segíteni


de ha mégsem fordul be, vagy befordul , de mégis császár lesz, akkor se keseredj el

2015. okt. 15. 15:09

Hát én egyszer szültem, de ha mégegyszer szülnék és választani lehetne, akkor inkább császárral.


Egyébként valahol olvastam különböző furfangokat, hogy hogyan lehet rávenni a gyerkőcöt, hogy megforduljon, de sajnos már nem tudom, hogy hol. Talán itt a Hoxán. Keress rá, hátha...

2015. okt. 15. 14:56
Ha én egyszer szülni fogok, kizárólag császármetszéssel szeretnék.
12. cimpi (válaszként erre: 11. - Lizikebaba)
2015. okt. 15. 14:54

Ne félj!! (persze utólag már könnyű mondani)

Természetes úton kellene bizti, de ha már így alakult , ez sem lesz rosszabb /talán az, hogy a babát később láthatod meg, ha altatással lesz.../

Minden OKÉ lesz.

2015. okt. 15. 14:50
Nem bántani akartam azokat akik császároztak! Nem kell mindig rosszra gondolni.. Csak egyszerűen megijedtem, és parázok. Ennyi!
10. cimpi (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2015. okt. 15. 14:48

Nekem anno két császárom volt, mivel egyik farral és 4 kilósak voltak a gyerkőcök.(le is kötöttek) Semmi hátrányom nem volt, nem fájt a sebem, simán begyógyult időre. Szoptattam minkettőt egy éves korig...nem volt nőgyógyászati gondom semmi..

Szegény sógornőm sokáig járt méhszájseb maitt

kezelésekre..

2015. okt. 15. 14:46
3700gr akart lenni csak így sikerült
8. 0745f922e6 (válaszként erre: 1. - Lizikebaba)
2015. okt. 15. 14:45
Az én fiam a szülőágyon vágta magát keresztbe bennem, nem is készültünk császárra, mégis az lett. +700 gramm volt és 56 cm. Nem vagyok egy nagy nő, akkor 62 kiló voltam és elfért bennem és még elfordult. Simán képesek megfordulni, nem egy ilyet hallottam. Kitartást, én így az elsőt császárral, a másik kettőt simán szültem. Összehasonlíthatatlan.
7. andi6020 (válaszként erre: 4. - Cimpi)
2015. okt. 15. 14:41
Ha csak ennyi hátránya lenne....
2015. okt. 15. 14:37

Nagyon nehéz kérdés. :)

Kicsi esély van még rá hogy beforduljon szerintem. De ha mégsem, akkor a baba egészsége érdekében sajnos inkább a császár javallott.:( Én legalábbis nem biztos hogy mernék kockáztatni. Most majd biztos jönnek olyan válaszok, hogy mindegy hogy jön ki, ha a karodba veszed úgyis elfelejted, meg ilyenek...de én kipróbáltam mindkettőt, és igen...csalódott voltam hogy a második császáros volt.:( A fájdalom nem összehasonlítható, mert teljesen más természetű. Az első nap baromira fáj, de én pl. gyorsabban épültem fel mint a természetes szülésem után, sokkal kevésbé voltam fáradt, elgyötört. Igen, az összes fájdalmával együtt jobb a természetes szülés. Mégis a baba és a Te egészséged az első. Majd az orvos megmondja mi a teendő, de ha a császárt javasolja sztem fogadd el. Nálunk életmentő császár volt, mindkettőnket menteni kellett. A mai napig hálát adok az égnek és a dokimnak hogy élünk. Nekem esélyem sem volt választani, és nagyon bánt azóta is hogy így alakult. De egészségesek vagyunk mindketten és ez a legfontosabb. :)


Kívánom Neked hogy beforduljon a baba, és ne legyen szükség műtétre! :))

2015. okt. 15. 14:36
Nekem is császáros volt a fiam,mert far fekvéses volt.De az első pillanattól tudtam,hogy nem lez másként,Az anyámnak is az volt,de már nem volt idő,hogy vigyék a műtőbe,igy lábbal jöttem erre a világra.Jó 39 évvel ezelőtt altatás volt,ma már másképp van,szépen gyógyult a seb,ma már semmi sem látszik.A gyereket másnap hozták oda,hogy ez a maga gyereke.Szép letisztult volt,mire kiengedtek a klinikáról már rendes köldöke volt.Nem biztos,hogy betud fordulni,a kolléganőmnek szintén farfekvéses volt,félig kinnt volt a lába elvitték császárra,mert nem jött volna ki a feje a gyereknek.
2015. okt. 15. 14:35

Vegyük a császár előnyeit:

-a császáros babák szebbek,mert nem nyomódnak meg

-a hüvelyed nem tágul ki (ez később jól jöhet :)

Viszont egy kis vágás a hasad alatt örökre megmarad...

3. youlcsi (válaszként erre: 1. - Lizikebaba)
2015. okt. 15. 14:35
császáros anyukaként felháborítanak az olyan vélemények, miszerint az "csak" császár... miszerint ugyan az is szülés, de hát na... felháborít, na!
2015. okt. 15. 14:28

Nincs olyan, hogy "csak" császár, ez baromság. Tökmindegy. Az a lényeg, hogy meglegyen gyorsan, komplikációmentesen.

Tapasztaltam mindkettőt, kb. hasonlóan éreztem magam 1 héttel utána, de császár után pl. tudtam ülni! :)

2015. okt. 15. 14:12

Most értünk haza, az első NST-ről, és az utolsó UH-ról. Megkaptam az előző heti vérvétel eredményét, bár nem tudom kinek kell majd odaadnom, hisz elvileg nem lesz már terhesgondozás. Max a védőnőhöz megyek, aztán majd ő megmondja. Minden okés, de mégis van bennem egy kis csalódottság..Az oka az, hogy nem fordult be a babócám fejvégűbe, így farfekvéses még mindig..És mivel 37 hetes, és 4 napos vagyok, sajnos nincs túl sok esélye, hogy befordul, hisz ahhoz már nagy, és kevés a helye.

frown hangulatjel

Becsült súlya: 3360gramm. Egyik orvos azt mondta, hogy császár lesz, a másiknak mondtam, hogy második gyerek..ő meg azt mondta, hogy "áá, akkor simán megszülöm".....Egész idáig nyugodt voltam..de most elkezdtem kicsit parázni, és folyamatosan teszem fel magamban a kérdéseket..milyen a császár? mennyire fog fájni? Nem fogom-e magam rosszabbul érezni, hogy az első kicsikémet természetes úton sikerült világra hoznom, a másodikat pedig "csak" császárral..Vagy, esetleg van-e rá esély, hogy megfordul szülésig? Tudom, a császár is egy szülés..de hát na! Valljuk be, hogy azért szinte mindenki természetes úton szeretne szülni. Hallottam olyat is, hogy kézzel, kívülről megpróbálják megfordítani valahogy..de állítólag vannak olyan "tornagyakorlatok", amiktől megfordulhat, vagy segíthetek neki megfordulni..Hát mit ne mondjak? Minden tőlem telhetőt megfogok tenni..remélem sikerülni fog!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook