Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Csalók, akik az állatokon is gazdagodni szeretnének fórum

Csalók, akik az állatokon is gazdagodni szeretnének (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Csalók, akik az állatokon is gazdagodni szeretnének

1 2
24. Ekidli (válaszként erre: 22. - Sundance)
2009. ápr. 22. 18:48
Sajnos én sem látok sok reményt hogy valami is megváltozna...az állatkínzások ellen sem tesznek semmit, csak max ha már a tv-ben is bemondják. A szomszéd kutyája is úgy pusztult el, hogy a gazdája fél méteres láncon tartotta, és a kutya valahogy felkötötte magát rá. És persze ez az ügy is feledésbe meredt...
2009. ápr. 22. 18:27

Mi szombaton vettünk egy németjuhász kiskutyát. Egy idősebb férfitól vásároltuk, 5 hetesen. Oltást még nem kapott, szüleit megnézhettük volna (időhiány miatt nem tudtuk megnézni az apát), a férfi egész rendes volt.

Később, este felhívott, hogy ha a kutya nem jön be valakinek a családban, esetleg valamelyikünkkel nem férne össze, vagy nem váltaná be a hozzá fűzött reményeket, akkor nyugodtan vigyük vissza, a pénzt visszaadja minden vita nélkül. Azért az ilyen is ritka.

22. sundance (válaszként erre: 21. - Ganczy)
2009. ápr. 22. 18:02
Igen, igazad van, de Magyarország jogi szabályozás tekintetében több területen nagyon el van maradva. Az állatvédelmi tv-hez, meg hadd ne fűzzek semmit... Az maga a vicc!
21. ganczy
2009. ápr. 22. 17:33
Tisztelt hozzászólók! Természetesen lehetnek őszinte érzései a fajtatiszta kutyát, macskát kedvelőknek is. Elnézést kérek, ha valakit megsértettem, nem ez volt a célom. A jogi szabályozást illetően azt gondolom, hogy tehetnénk valamit (attól függetlenül, hogy ki milyen állatot kedvel), hogy az általatok ismertetettek ne fordulhassanak elő.
20. a74de3d08a (válaszként erre: 17. - Ganczy)
2009. ápr. 21. 19:59

Én úgy értettem Ekidli hsz-ét, hogy az zavarja, hogy esetleg át lett verve.

Az, hogy fajtatiszta-e a kutyus szerintem tökmindegy, nem attól függ, hogy valaki állatbarát-e vagy sem.....

19. sundance (válaszként erre: 17. - Ganczy)
2009. ápr. 21. 19:00
Én is csatlakoznék az előttem szólóhoz. Szerinted, aki egy fajtatiszta állatot vásárol, mert tetszik és mert úgy gondolja, hogy neki való, annak nincs valódi érzése??? Vagy félreértettünk? Ha így van, akkor bocsi!
2009. ápr. 21. 18:53
Szia!! akkor most ezt nem értem ne haragudj....akinek fajtiszta kutyája van és nem mentett annak nem valódi az állatok iránti szeretete?...ezt vettem ki a szavaidból valahogy , de lehet hogy félreértem...azért kérdezem..
17. ganczy
2009. ápr. 21. 16:26
Kedves valódi és kevésbé valódi állatbarátok! Akinek őszinték az érzései az állatok mentését illetően azok befogadnak olyan állatokat is, amelyről semmit nem tudnak. Ha már a fajta a küllem elsődleges ott már valódi érzésekről aligha beszélhetünk. Az élethez viszont (ha már megszületett) bármelyik kisállatnak joga van. Engem inkább az háborít fel és keményen büntetném azokat az embereket, akik kicsi, védtelen állatkákat utcára tesz, értékesít stb. Nagy szükség lenne olyan jogszabályra, amely szabályozza az állattartás feltételeit, hogy eleve ne kerülhessenek rossz helyre szerencsétlenek. Sajnos kutyust nincs lehetőségem tartani, de a cicáim mind talált állatok, akiknek a megmentése nem két fillér volt, de szépek, kedvesek és hálásak törzskönyv nélkül is. Ha lehetőségem lesz kutyát tartani menhelyről fogom hozni, mert ott is sok szerencsétlen sorsú eb várakozik egy szép, gazdis életre.
16. Ekidli (válaszként erre: 15. - Anyuca66)
2009. ápr. 20. 15:13

Hát ezek után már azt se merjük elhinni, hogy tényleg labrador-e. Láttuk a szülők törzskönyvét, de lehet hogy azok nem is a szülőké volt...Mostmár semmiben sem vagyunk biztosak.:S


Ha megérkezik a gombatenyésztés eredménye, akkor utána mindenképp felhívjuk! Egyébként megint néztem az expresszt és láttam hogy megint ad el labrador kiskutyákat...(ugyan úgy nyilvános ár nélkül)

15. anyuca66 (válaszként erre: 11. - Ekidli)
2009. ápr. 19. 20:51
Labrador legalább? De hogy adhat el beteg kutyát? Szerintem jelezd hogy mi a baj a kutyának. Ha tudod a címét póstai utón írj neki.. Vagy valaki írta írj az ebtenyésztőknek.
2009. ápr. 19. 12:02

Az ilyeneket be kéne jelenteni a Magyar Ebtenyészők Szövetségénél,hogy soha többet ne tudjon kárt tenni az állatokban..

Valószínű ő maga oltja a kutyáit,orvos nem is látja őket..

A kutyusok meg szenvednek..

Néhány ember képtelen megérteni,hogy az állatok is érző lények..Ők nem tudnak elmenni orvoshoz ha valami baj van..Csak az okos tekintetükkel jelzik valami nem stimmel..

Remélem majd az egyik kiskutya jól seggbeharapja...

13. a74de3d08a (válaszként erre: 11. - Ekidli)
2009. ápr. 19. 10:55

Az ilyen nem tenyésztő, hanem szaporító.

Ilyen beteg kiskutyát nyilván egy tenyésztő nem adna el.

Nem kell balhézni, csak jelezni, hogy tudjátok, hogy átvert és fizesse ki a gyógykezelés költségeit.

Szerintem.

12. a74de3d08a (válaszként erre: 6. - Sundance)
2009. ápr. 19. 10:52

>Neves tenyésztől vásárolt fajtatiszta kutyánál >pedig aligha lehet okosabb egy utcai vegyes!


Ez butaság.

11. Ekidli
2009. ápr. 19. 10:50

Sajnos minket kb. 1 hónapja vertek át...labrador kiskutyát akartunk venni(sürgősen), találtunk is a neten egy hirdetést, ahol nem volt kiírva ár. Felhívtuk a számot, mondott egy irányárat de mondta hogy menjünk el hozzájuk és biztosan megeggyezünk. Le is utaztunk Szolnok megyébe (kb.5 óra volt oda-vissza). Megláttam a kutyát, egyből beleszerettem. Néha egy kicsit vakarózott, de gondoltam biztos csak bolhás, mert találtam is benne egyet.

Aztán kiderült, hogyhát ő mégse akar egyezkedni az árban, ha nem adunk annyit akkor hagyjuk ott. Persze mi meg ha már ennyit utaztunk akkor persze hogy megvettük.

Aztán elvittük a dokihoz hogy megkapja a 2. oltását, amikor kiderült hogy nem bolhás, hanem gombás, és valószinű az egész alom ilyen volt, ráadásul a szeme sem szép a szegény kutyának. Úgyhogy kellett vennünk szemcseppet, meg kutyasampont. A kiskutya állapota egyre csak rosszabb lett. Azóta szegénynek ernyő van a fején és ruha van rajta, hogy ne tudja véresre vakarni és harapni magát, meg persze szinte állandóan vele kell lenni mert nagyon sír és szenved. Mostmár kapott antibiotikumot is amitől jobban van, várjuk a tenyésztés eredményét.

Tanulság, hogy legközelebb sokkal körültekintőbbnek kell lennünk, nem is gondoltam, hogy még kutyavásárlásnál is ennyire átvágják a jóhiszemű, kutyabarát embereket. :(

Még csak azt nem tudjuk, hogy balhézzunk-e a tenyésztőnél, vagy úgyis felesleges...

10. fe1fe85329 (válaszként erre: 6. - Sundance)
2009. ápr. 19. 09:26
Hűűűhaaa ez egy kicsit meredek megjegyzés...egy ismerősöm keverék kutyája Agilityben a világbajnokságon 2.helyezést ért el többször is...a sok sok nagyon neves kennelből kikerült kutyát utasított a hát mögé. Az "okosság" leginkább képzés eredménye nem pedig genetika...
2009. ápr. 19. 08:27
Engem meg az háborít fel, amikor "családi okok, költözés" miatt elajándékozzák kedvencüket.Szeretik egyáltalán tiszta szívükből ezeket az állatokat?Semmi pénzért nem adnám oda az én kedvencemet.Mert persze addig míg aranyos meg kicsi addig jó,gyerekek tudják szeretgetni.De amikor megnő akkor a gyereket már féltik tőle, nehogy fellökje stb.Mielőtt megvették volna, mérlegelni kellett volna,hogy egy nagy kutya nem olyan szerencsés egy kisgyerek mellé.Na mindegy ez az én véleményem.Hát mondjuk jobb ha elajándékozzák, mintha kiraknák az utcára...
2009. ápr. 19. 07:43

Nekünk fajtiszta labradorunk van eladó, a gyerekeknek vettük, de családi okok miatt meg kell vállnunk tőle!:( Törzskönyvet nem kértünk hozzá, de oltási könyve van, amin szerepel, hogy mikor született és milyen fajta!

Amúgy egyetértek a cikkíróval, sokan átakarják vágni az embert! Nekem is van néhány rossz tapasztalatom!

2009. ápr. 18. 21:07

Nekem van fajtatiszta is és menhelyről hozott keverékem is..

Mindegyik gyönyörű,és okos..

Teljesen mindegy milyen,fajtatiszta vagy keverék..

A szeretetük a hűségük nem ér fel semmivel..

6. sundance (válaszként erre: 3. - D6b5d42050)
2009. ápr. 18. 21:04
Beltenyészet akkor jön létre, ha pl: egyazon alomból fedeztetnek... Neves tenyésztől vásárolt fajtatiszta kutyánál pedig aligha lehet okosabb egy utcai vegyes!
2009. ápr. 18. 18:53
Én is egyetértek veled. Igaz nekem van fajtiszta perzsacicám,de van keverék is. És nemteszek különbséget köztük,ugyan úgy imádom mindegyiket. Kutyusokkal is ugyan így vagyok. Van 0 palotapincsi kutyánk.Menhekyről lett elhozva keverék kiskutya,aki sajnos olyan beteg volt,hogy nem élhetett sokáig. Kisnövésű kutyusra vágyom,aki elvan a lakásban.Remélhetőleg hamar találok kisnövésű kutyust akár magánszemélytől(megbízható)vagy menhelyről. Sajnos nincs lelkierőm elmenni menhelyre,mert minden kutyust elakarnék hozni,amit nemtehetek meg. Nemtudnék választani,és csak szívem fájna,hogy melyiket is kéne elhozni. Esélyt adni jobb életre.
2009. ápr. 18. 18:50
Mindígis voltak leszenk olyanok akik átverik embertársaikat, hogy pénzt csikarjanak ki belőlük... Az olyanoknak minegy hogy állaton vagy más dolgon keresnek...
2009. ápr. 18. 17:57
Egy keverék kutya is lehet legalább olyan jó, mint a fajtiszta.Főleg, hogy nem beltenyészet, és így talán okosabb is...
2009. ápr. 18. 17:28

Egyet értek veled, ha valaki fajtatiszta állatot akar venni, akkor csak tenyésztőtől vegye.

Igaz nekem mindig ÁPK-s (Árok-Parti-Keverék) állataim voltak, vannak, de ugyan úgy imádom ŐKET mintha fajtatiszták lennének.

A doki meg ugyan annyiba kerül.

2009. ápr. 18. 17:03
Hallottunk már sokféle csalóról. Szinte mindig a hátunk mögé nézünk, figyelnünk kell, mikor és hol próbálnak meg átvágni minket. Gondolná az ember, hogy már az állatokkal is képesek csalni egyesek? Engem elszomorít..

Ugrás a teljes írásra: Csalók, akik az állatokon is gazdagodni szeretnének
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook