Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Családlátogatás alkalmával mit néz az óvónő? fórum

Családlátogatás alkalmával mit néz az óvónő? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. aug. 16. 14:32
gyermek védelmi támogatás
20. szafaripók (válaszként erre: 17. - 0280b08768)
2012. aug. 16. 14:29
Mit jelent az, hogy "határozatos"?
2012. aug. 16. 14:29

Szerintem se görcsölj. Esetleg írd fel amit szeretnél még tudni, vagy ami miatt aggódsz, és kérdezd meg. És csinálj mindent természetesen. Az normális ha megkínálod őket valamivel, egyébként is megkínálja az ember szerintem a vendéget, de ne görcsölj. Nem arra kíváncsiak mennyi a pénz a pénztárcádban és van e 3d-s Tv :)

Az egész látogatás a gyerek megismeréséről szól. Hidd el. Ja és ha van olyan amit fontosnak tartasz a gyerekkel kapcsolatban azt is mondd el. Pl a csak a kedvenc takarójával alszik el

18. Minocska (válaszként erre: 16. - Gatto4)
2012. aug. 16. 14:27
Elképzelhető, hogy akkor jönnek, amikor már oviba jár a kicsi.
2012. aug. 16. 14:26
Van ahol van, van ahol nincs, nálunk pl. idén csak a határozatosokat nézik.
16. gatto4
2012. aug. 16. 14:24

Sziasztok!

Én nem is tudtam, hogy lenne ilyen családlátogatás, nekem is most megy szeptemberbe óvodába a kisfiam és nálunk ezek szerint nincs ilyen. Érdekes...

15. Minocska (válaszként erre: 8. - Szafaripók)
2012. aug. 16. 14:23
Amúgy óvoda és óvónő válogatja. A kisebb ovik általában lekiismeretesebbek ez ügyben, de valóban van olyan, hogy csak beugranak 3 percre, mert kötelező, és már rohannak is. Nem kell vele györcsölni. A szokásos rend legyen, ne olyan kínos feszengős, kiglancolt. A gyerek szobájában pedig egy-két elszórt játék kifejezetten jó benyomást kelt, mert látszik, hogy hagyod játszani. Kínáld meg őket üdítővel, esetleg egy kis ropival. Mosolyogj, légy kedves, de ne smúzos. A kicsire ne szólj rá mindenért, amire hajlamos az ember, ha úgy érzi figyelik, de ha olyasmit csinál, ami valóban nem helyes, légy határozott. Semmi pánik, ez csak egy kis előzetes ismerkedés. A lényeg úgyis akkor dől el, ha már óvodások lesztek. Akkor derül ki, milyen a gyerek, hogyan neveled, és hogy te hajlandó vagy-e részt vállalni az óvodai tevékenységekből. :)
2012. aug. 16. 14:23
Elnézést,későn vettem észre hogy cicát gyűjtesz:)
2012. aug. 16. 14:21
Egyébként az ovit úgyis az idő dönti el, már hogy mennyire válik be a gyerekednek, mert totál mást fogsz gondolni az oviról most, meg az év végén..
2012. aug. 16. 14:21
Kettőt felneveltem,de nálunk sosem jártak:)
2012. aug. 16. 14:19
:)
2012. aug. 16. 14:19
A családlátogatás arról kellene hogy szóljon, hogy megismerjék a gyereket. A saját környezetében ismerkedjenek vele,mert ott feltehetően felszabadultabb, hamarabb közelebb engedi magához az idegent. Szóba kellene hogy kerüljenek a gyermeket érintő olyan dolgok melyek majd könnyebbé teszik a kicsi oviba való beszokását. Kedvenc dolgok, mese, étel, betegségek, allergia, stb.. Képet kaphat az óvónő arról hogy milyen a gyermek fejlettségi szintje, milyen a családban betöltött szerepe. Láthatja hogy hogyan kommunikál egymással a család, stb. Sok olyan dologra fény derülhet ami kicsit megkönnyíti a gyerek oviba való beilleszkedését, az első napokat. És lehetőség nyílik a szülőnek ara is hogy kérdezzen.
9. 0280b08768 (válaszként erre: 4. - Szafaripók)
2012. aug. 16. 14:18
Nálunk anno a vezetőnóvónő azt mondta, fogadjuk őket kedvesen, de nem kell vacsorát főzni. :)
8. szafaripók (válaszként erre: 6. - Minocska)
2012. aug. 16. 14:17

Köszönöm!

Nálunk is volt szó az első szülőin még áprilisban, hogy majd ki kell tölteni az adatlapot, de se akkor, se azóta nem adták ide. Azt tippelem, hogy most fogják odaadni, mert mire megyünk, már legalább náluk kéne, hogy legyen...

2012. aug. 16. 14:16
környezettanulmányt végez. Ne ijjedj meg tőle, csak feltérképezi a lakást, mivel van felszerelve és a gyerek szobáját megnézi. Vált veled pár szót, és már rohan is tovább.
6. Minocska (válaszként erre: 1. - Szafaripók)
2012. aug. 16. 14:14
Ez gyakorlatilag arra szolgál, hogy lássák milyen körülmények között él a gyerek. Nem az anyagiakra gondolok, bár kétségkívül van olyan óvónő akire nagy hatással van a látható gazdagság. Azt figyelik, hogy melyik gyerekre kell jobban odafigyelniük, melyik lehet veszélyeztetett. Természetesen ismerkednek is a kicsivel, érdeklődnek a dolgai felől, olyasmi iránt ami nem került fel az általad kitöltött adatlapra. Nálunk például megkérdezték a papíron, hogy mi a gyerek beceneve, de azt hogyan lehet megnyugtatni, mia kedvenc játéka, van-e valami félelme, már családlátogatáskor kérdezték.
2012. aug. 16. 14:13
Nálunk anno kb.3 percet töltöttek el.Körülnéztek,váltottunk pár szót,aztán már mentek is vissza.Ne legyen dzsuva ez a lényeg.:D
4. szafaripók (válaszként erre: 3. - 0280b08768)
2012. aug. 16. 14:12

Hát, nálunk a védőnő se sokat járt...:)

Az óvónéni meg azt mondta, amikor időpontot egyeztettünk, hogy nem baj, ha Apuka nincs otthon... Mert logikusan én is ezt gondoltam, de mivel a család "egésze" nem nagyon számít, ezért már nem tudom, mire gondoljak...

2012. aug. 16. 14:10
Kb. mint a védőnő. Milyen a környezet, milyen a gyerek otthon, milyen együtt a család.
2012. aug. 16. 14:10
Milyen körülmények közt lakik a gyerkőc,ennyit.
2012. aug. 16. 14:02

Sziasztok!

Szeptemberben óvodába megy a kisfiam. Az óvónénik felhívtak, hogy jönnének családlátogatásra. Mire figyelnek ilyenkor? Mit néznek?

Köszönöm a segítséget!:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook