Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Családi pótlék helyett Erzsébet Utalvány?! fórum

Családi pótlék helyett Erzsébet Utalvány?! (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
484. Pen80 (válaszként erre: 482. - Vica66)
2012. ápr. 13. 17:43
Igen, bár számunkra ez sajnos szinte hihetetlen.
483. Pen80 (válaszként erre: 481. - Vica66)
2012. ápr. 13. 17:43
Az a baj, hogy én "ilyenekkel" dolgoztam, így túl sokkal találkoztam, lehet, hogy ezért gondolom, hogy rengetegen vannak. :S
482. vica66 (válaszként erre: 480. - Pen80)
2012. ápr. 13. 17:33
No igen, vannak helyek, ahol a feketén foglalkoztatás, meg az adóelkerülés nem "nemzeti sport".
481. vica66 (válaszként erre: 479. - Pen80)
2012. ápr. 13. 17:29

Hát, nem tudom... Én a környezetemben inkább azt látom, hogy többségében inkább dolgoznának az emberek. A segélyből tengődés nekik nem vonzó életforma. Azok közül, akik pedig úgy élnek, sokan nem választják, hanem ez maradt (vagy ebbe születtek bele). Vannak az országnak olyan régiói, ahol nem sok alternatíva adódik. Persze, el lehet költözni, de ez se olyan egyszerű dolog, ahogy elképzelik a szerencsésebb régiókban élők.

Szóval szerintem jócskán kisebbségben vannak azok, akikre "köpdös" a többség. De rájuk való mutogatással el lehet terelni a figyelmet, és meg lehet indokolni sok mindent.

480. Pen80 (válaszként erre: 478. - 0a84e34983)
2012. ápr. 13. 16:41
Lehet, hogy ott van, aki kifizesse...
479. Pen80 (válaszként erre: 476. - Vica66)
2012. ápr. 13. 16:17

Így van. És mindig mindenki hibás, csak én nem...

ŐK adjanak munkát, ŐK fizessenek, ŐK támogassanak. Ja. Én meg itt ülök és megvárom. Ha nem tetszik, amit csinálnak, akkor meg kiabálok egy sort.

Tudom, nem mindenki csinálja ezt, "csak" rengetegen.

Több dologban egyetértek veled itt egyébként, de az utolsó idézetedről ez jutott eszembe.

478. 0a84e34983 (válaszként erre: 476. - Vica66)
2012. ápr. 13. 16:12
Azt én is hallottam,hogy Angliában elég jó a családtámogatási rendszer.
2012. ápr. 13. 16:11
Mindent állambácsi akar megszabni,mire is költsünk.Sokan ebből fizetik a rezsit,már amennyit fut.
476. vica66 (válaszként erre: 466. - 4c1a787e8f)
2012. ápr. 13. 15:57

"Három évig sehol sincs otthonmaradás, de Amerikában általában 6 hét, az örökminta svédeknél meg 6 hónap."


Gyakran példálóznak ezekkel, csak elfelejtik hozzátenni, hogy ott viszont más formában jobban segítik, támogatják a gyermekeseket. Ráadásul itt is egyre kevesebben engedhetik meg maguknak a 3 évet, mert a GYES a hideg vízre se elég.



"Tőlünk már eggyel nyugatabbra úgy támogatják a családokat, példának okáért, hogy a nő, aki eddig 8 órában dolgozott, ha visszamegy a gyerek után 6 órában dolgozhat, de UGYANAZÉRT A FIZETÉSÉRT.

Tehát a támogatás nem arról szól, hogy várjuk otthon a csp.-t, hanem arról, hogy dolgozzunk, legfeljebb segítenek mellé... No és nekem ez nagyon szimpi.. jó lenne, ha errefelé mennénk mi is.. "


Igen, ez jó lenne, de nálunk sajnos elenyésző ilyen lehetőség van, ahogy a távmunka, bedolgozás is szinte az utópia kategóriába esik.



"Tehát szerintem, ha már a minket kormányozókat valamerre befolyásolni szeretném, az nem a támogatások területe lenne, hanem az, hogy KAPHASSAK, (KAPHASSUNK) MUNKÁT, szintemnek megfelelően, mint ahogy más normális országokban, és akkor gond nélkül el tudnám tartani a családomat, akár egyedül is, és akkor oda teszik a támogatásukat, ahova akarják... "


Ezzel nagyon egyetértek. Nem "alamizsna" kell, hanem rendes munka rendes bérért.

Mellesleg nem véletlenül mennek ki pl. Angliába sokan. Amellett, hogy a minimálbér is jóval több, de még elég komoly családtámogatások is vannak.

2012. ápr. 12. 13:53
Soknak a lakáshitelre is ez megy,ugyanis a gyereknek lekni is kell valahol.....
474. zsoka1984 (válaszként erre: 470. - 4c1a787e8f)
2012. ápr. 12. 13:36
Igen ezért töröltek már 1-2 fórumot.
473. zsoka1984 (válaszként erre: 467. - 4c1a787e8f)
2012. ápr. 12. 13:33

Nagyon egyet értünk. Én felhoztam valahol hogy anyuka 4-6 órában dolgozhasson és így még a gyerekre is több idő maradna, hát azt inkább nem írom milyen válaszokat kaptam.

Az emberek régen megművelték a háztájit, most nincs ideje meg nem éri meg. Én simán ráköteleznék mindenkit, hogy művelje ha már van és igenis tartson tyúkot meg ilyesmit. A panelosoknak is ki lehetne találni valami kis plusz keresetet biztos vagyok benne.

Igen nekünk a mezőgazdaság volna a húzóágazat erre az van a legramagyabb állapotban.

Részemről hideg víz, hogy miben adják ezt a 26000 forintot, de már az sem érdekelne ha nem adnák. Nem azért mert nincs rá szükségünk csak már annyira nem érdekel. Elég volna ha hagynánk élni, de pont ezt nem teszik.

Mi arra törekszünk, hogy teljesen önellátóvá váljuk és sokszor csak a hülye törvények akadályoznak meg, plusz az irigy szomszédok.

472. 4c1a787e8f (válaszként erre: 471. - 9b10f3d7ff)
2012. ápr. 12. 11:34

Eddig mindig lehetett rosszabb..


De nem akarom itt a rossz hangulatot keleteni, indítani fogok egy olyan fórumot, hogy ki mit tesz a saját mozgásterén belül ez ellen, segítsük egymást, írjunk önéletrajzot, keressünk lehetőségeket, pályázatokat, stb...

471. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 467. - 4c1a787e8f)
2012. ápr. 12. 11:24
Az lenne a legjobb, ha pakolnának és vinnék, akkor talán elindulna valami, de így még kilátás sincs, hogy valami pozitív történjen. Már nem is tudom mit féltünk, mitől félünk, sokkal rosszabb nem lehet, mint ami felé tartunk.
470. 4c1a787e8f (válaszként erre: 469. - Mosoly30)
2012. ápr. 12. 11:18

Naugye...

Érdekes..


Tovább azért nem megyek ebben a témában, mert akkor kitiltanának a Hoxáról, de még az országból is... Viszont azt is megmondták, sőt tudjuk, hogy ez nem lesz jobb..


Ergo vagy elmész, vagy itt halsz éhen..


A válasz igen, ma senki sem érdekel, hogy a munkánkból, vagy a jövedelmünkből, amit tegyük fel a legjobb tudásunk szerint szereztünk csak a kajára (vagy arra sem) telik..


Ha nekem valaki akár csak 10 éve azt mondja, hogy ma ott fogok, fogunk tartani, ahol tartunk, akkor körberöhögöm..


És nem csak magamra gondolok, hanem pl. anyámra, aki a főiskolai végzettségéhez egész életében tanult, tanfolyamokat, szakértőit, akármit.. Mindemellett dolgozott bankban, meg vállalt különmunkákat, az elsők között volt, akik megtanulták a gépet használni, és utána is fejlődött benne.. Ő se gondolta, hogy havi 150-ért pénztárosként fogja befejezni, és örül, hogy egyáltalán van munkahelye nyugdíjig, aminek időpontját, mint valami mézesmadzagot mindig húzzák-húzzák előtte, és mindig csak továbbmegy..


Ő nem tud eljönni, én meg nem tudom elkezdeni. Pedig milyen egyszerű is lenne, ő jön nyugdíjba, segít gyerekezni, én meg keresem a pénzt... Csak aztán belelóg a kezünk a bádogbilibe, ami sajna hideg..

2012. ápr. 12. 10:50

A családi pótlékot nem ennivalóra kapjuk hanem a gyerekekre. A gyerekeknek nem csak enni való kell! Vagy arra megy az állam, hogy örüljünk, ha ennivalóra jut????

Én például a bérletet és az edzést a családiból szoktam kifizetni. Nem hiszem, hogy az Erzsébet utalványt el fogják fogadni.

Ez egy akkora nagy b....... Mindig a családosokkal szúrnak ki. Pedig, ha nem születnek gyerekek.......

468. Érdekes73 (válaszként erre: 465. - Zsoka1984)
2012. ápr. 12. 10:34
Sajna ez van...
467. 4c1a787e8f (válaszként erre: 465. - Zsoka1984)
2012. ápr. 12. 10:33

Onnan indul az egész, hogy a fizetésünk nevetségesen kevés.. Mert a legtöbb "magyar" vállalat sem az, hanem külföldi.. Ha több fizetést kéne adni, akkor összepakolnak, és elviszik Kínába, és akkor még a kevés sincs...


Ha talán a "rendszerváltásnál" ami már megvolt ipar (és utólag visszanézve tök jó minőségű ipar), azt nem egy az egybe szétlopták, megsemmisítették volna, hanem racionalizálták, fejlesztették volna, + a mezőgazdaságot ezerrel támogatták volna, akkor talán több önállóságunk, mozgásterünk lenne.. Így meg sajna nagyon kevés van, még akkor is, ha megint Mátyás lenne a király..


Tehát azt csinálnak velünk, amit akarnak, akár olyan értelemben, hogy a nyugat azt csinál veünk, amit akar, akár olyan értelemben, hogy vezetőink velünk azt csinálnak, amit akarnak..


Ha valaki tudja a megoldást, szóljon...

466. 4c1a787e8f (válaszként erre: 464. - Jozsi.38)
2012. ápr. 12. 10:27

Van.


De ez a mi vezetőinket nem fogja megakadályozni abban, hogy itt ne legyen.. Az IMF-nek, meg a többi kedves szervezetnek is rögtön ezek voltak az elsődleges kérései, hogy ezeket kell még kurtítani.


Egyébként olyan éllel van, hogy az elején kb. 1 évig legyen nagyobb összeg, utána meg arra legyenek "kényszerítve" a családok, hogy maguk járuljanak hozzá sajátmaguk eltartásához...


Magyrán mennek vissza a nők RÉSZMUNKAIDŐBEN dolgozni. Nálunk ez a nagy baj, hogy ezt nem veszik komolyan, mivel rabszolgáknak vagyunk nézve, tartva, ergo ha 4-6 órát dolgozol a cég szempontjából nem érsz annyit..


Tőünk már eggyel nyugatabbra úgy támogatják a családokat, példának okáért, hogy a nő, aki eddig 8 órában dolgozott, ha visszamegy a gyerek után 6 órában dolgozhat, de UGYANAZÉRT A FIZETÉSÉRT.


Tehát a támogatás nem arról szól, hogy várjuk otthon a csp.-t, hanem arról, hogy dolgozzunk, legfeljebb segítenek mellé... No és nekem ez nagyon szimpi.. jó lenne, ha errefelé mennénk mi is..


Három évig sehol sincs otthonmaradás, de Amerikában általában 6 hét, az örökminta svédeknél meg 6 hónap.


Nehogy már azt gondold, hogy én örülök itthon ennek a helyzetnek három gyerekkel, pályakezdőként, melóhely nélkül...


De mindent megpróbálok megtenni azért, hogy a kiutat ne a gyes jelentse, hanem az, amit megtermelünk... Tehát szerintem, ha már a minket kormányozókat valamerre befolyásolni szeretném, az nem a támogatások területe lenne, hanem az, hogy KAPHASSAK, (KAPHASSUNK) MUNKÁT, szintemnek megfelelően, mint ahogy más normális országokban, és akkor gond nélkül el tudnám tartani a családomat, akár egyedül is, és akkor oda teszik a támogatásukat, ahova akarják...


De valamiért ezt nálunk nem akarják, élvezik, hogy kiszolgáltatottak vagyunk, és hogy a csp. utalás időpontjával fél országot zsinóron lehet rángatni.. Mi meg a kiszoláltatottság miatt asszisztálunk ehhez..

465. zsoka1984 (válaszként erre: 464. - Jozsi.38)
2012. ápr. 12. 09:56
Hát igen. Mert nekünk a nyugatot kell majmolnunk csak nem a jó dolgokban hanem a sz*rban. Nekik a fizetésük 40% megy rezsire meg a kajára nekünk a 70-80%-a. A víz díj az áfa meg ezek nálunk a legtöbb. Az áramért is többet fizetünk és hozzáteszem a fizetésekhez mérten. Ezt pedig mind azért van, mert velünk megtehetik ,mert mi sztrájkolunk lázongunk a legkevesebbet európához mérten. Nem sokára azt fogják momdani, hogy a nyugdíj is potya pénz, mert hát ha akarja úgy is elveszi az állam.
464. jozsi.38 (válaszként erre: 461. - 4c1a787e8f)
2012. ápr. 12. 08:14
vegyük már észre, hogy a fejlett nyugaton is van családtámogatás, bár mi inkább kelet felé haladunk :( én azt tartom, marhaság volt a vizitdíjat eltörölni, a manyup befizetések eltapsolása szintén., ezzel mind az egészségügyet, mind a leendő nyugdíjakat visszavetette jelentős mértékben. na jó a vizitdíj nem akkora mértékben, de a dokinak ez jó kis bevételi forrás volt
2012. ápr. 12. 08:08

Egyébként én is nagycsaládos vagyok, pontosan tudom, hogy nekem is jobb lenne a kp.


De sajna messzebbre kell néha nézni, még ha fáj is..

2012. ápr. 12. 08:06
generációk
461. 4c1a787e8f (válaszként erre: 440. - Tica06)
2012. ápr. 12. 08:05

Vegyük már észre végre, hogy a világ arra megy, hogy még ez sem lesz, mert az állam hátrál ki a közfeladatok alól, mert elméletileg ezt már (mivel elvileg kapitalista "nyugati" módon működünk) nekünk, magunknak kéne fizetni.


Egyre kevésbé lesz megfelelő orvosi ellátás, gyermekellátás, gyes, gyed, családi pótlék, rokkantsegélyek, stb.. Akkor vállalj gyereket, ha meg tudod oldani.


Persze, hogy az a mélytragédia, hogy az úgy nem megy, hogy a finanszírozás nyugati, a bérek viszont keletiek, de inkább ázsiaiak lassan.. Így nincs miből spórolni. Viszont akinek lenne, az se teszi meg, mert majd az állam.. Generácik kellenek még, hogy ez a gondolkozás kikopjon.


Ergo nem vagyunk, és pláne nem leszünk olyan helyzetben, hogy megsértődjünk azon, hogy a segítségeg milyen formában kapjuk... És egy államnak mindenkivel törődni kell, nem csak a jobbakkal, a védőnő meg nem szól semmit, ha két legény elmondja neki még a kapuban, hogy itt minden rendben van...



A bölcsi már fizetős.. csp.-ot már jó ideje nem emeltek... orvosnál már balkán van sokszor, csomó vizsgálatra már az állami doki is magánba küld, mert nincs gép sehol az országban állami kézben, ami kéne.. (nekem most a szememmel van ilyen eset)..

Ébredjünk fel!

460. vica66 (válaszként erre: 444. - D6d533de94)
2012. ápr. 11. 22:33

Miért, te arra költöd?

Megáll az eszem, hogy az ilyen és hasonló "parasztvakítással" mindent le lehet nyomni az emberek torkán. Ez ennek a népnek a baja, hogy mindig egymást lesik, ki, hogy él, miből, stb. Egymás ellen fordítanak minket, és így keresztül viszik, amit akarnak ellenkezés nélkül.

Pont lecarom, hogy más mire költi a csp.-t. Már írtam, hogy megvan erre a megfelelő apparátus, hogy foglalkozzék az elhanyagolt gyermekekkel. A többséget meg ne akarják "kézen fogva" vezetni.

Érdekek állnak ebben az ügyben is a háttérben, és ez nem a családok, gyermekek, de még csak nem is az ország érdeke. Ne legyünk naívak és rövidlátók.

459. tica06 (válaszként erre: 457. - Zebracsikó)
2012. ápr. 11. 19:05
Akkor van gond mikor valakinek már csak utalványa maradt, készpénze nem
458. Lencsy (válaszként erre: 450. - Zebracsikó)
2012. ápr. 11. 19:01
Én meg értem, ugyanis vannak kistérségben élő családok is , méghozzá jócskán és sok gyerekkel, ahol a kisbolt nem fogadja el az utalványt a nagy boltokba meg havi egyszer vagy max kétszer járnak , mert messzi van , körülményes, nincs kocsi stb. stb . Nem csak a városon élő , középosztályra kell gondolni , mert sajnos a lehúzás nem őket fogja érinteni !
457. zebracsikó (válaszként erre: 455. - Tica06)
2012. ápr. 11. 18:28

mivel a pénz és az utalvány egyenértékű , ezért 300ft utalvány + 50 forint kp az pont annyi, mintha a csp-ot kp-ben kapod és abból fizeted ki a 300ft kp-t + 50 ft kp-t.


Mondom, egyedül a számlák, csekkek befizetésénél érzem ezt gondnak, egyébként az összes csp szerintem mindenhol elmegy kajára, bevásárlásra

456. tica06 (válaszként erre: 454. - E28c748947)
2012. ápr. 11. 18:25
Már a postások is, ezt találgatják...és örülnek, hogy 2x annyi munkájuk lesz... (és persze így elesnek valamennyi borravalótól)
455. tica06 (válaszként erre: 453. - Zebracsikó)
2012. ápr. 11. 18:24
Szerinted aki a fizetéséből (már aki olyan szerencsés, hogy van neki) kifizeti a rezsit, a hitelét, a gyerek bérletét és kitudja még mit? Persze ha jut mindenre....mindenkinek marad annyija, hogy apróval pótolja az utalványt?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook