Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Családi pótlék helyett Erzsébet Utalvány?! fórum

Családi pótlék helyett Erzsébet Utalvány?! (beszélgetős fórum)

2012. ápr. 2. 13:22

Nekem sem a pénz a fontos-hanem a családom, akikért erőn felül mindent megteszünk.

Nekem meg ne mondja senki, hogy pénz nélkül lehet élni!

93. 0e45280179 (válaszként erre: 91. - Csgybzs)
2012. ápr. 2. 13:03
Talán mert neki a pénznél fontosabb a család....?!
92. Járminé Ritus (válaszként erre: 91. - Csgybzs)
2012. ápr. 2. 12:57

Te ezt hogyan gondoltad?

Mert mint írtad senki nem tudja előre kiszámítani, hogy mi lesz vele akár 1 év,de még 1hónap múlva sem.Akár hiszed akár nem ,hogy vannak olyan emberek,akinek nincs és nem is lesz megtakarított pénze ezekre az időkre.

Hogy miért-mert nem tudok félretenni a hitel, számlák és a kajára szorított pénz mellett.

Felelősségteljesen családot alapítani-várhattam volna 40 éves koromig mire kifizetem a ház hitelemet.Na és ha közbe jön egy válás?Akkor meg mikor szüljek?

Na ezt azért nem!

Könnyen beszél az akinek van párja , munkája és még nincs gyerek-mert így azért lehet félretenni.

Mert igaz a közmondás-Kis gyerek ,kis gond, nagy gyerek nagy gond.Ha meg még egyáltalán nics az meg nem gond.

Igen nekem szükségem van a 2 gyerek után járó 26600 Ft-ra.

91. csgybzs (válaszként erre: 84. - Lencsy)
2012. ápr. 2. 12:42
Én ilyenkor mindig csak azon gondolkozom el, hogy akinek az államtól kapott 12.000 Ft a mentsvára az éhenhalástól, az minek vállal gyereket? Értem én, hogy mindenki elveszítheti a munkáját, nem lehet előre látni egy egész életet, de felelősségteljesen tervezni és családot alapítani lehet(ne).....
90. 298b15dfdd (válaszként erre: 83. - 41fdab80c1)
2012. ápr. 2. 12:40
Egyet értek veled,én kicsit tovább szŐttem a gondolataimat...,majd lesznek illegális átváltóhelyek,némi részesedésért:(
89. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 88. - Szilvaaa)
2012. ápr. 2. 12:36
Még nem.És egyelőre ez tervezet,ha bevezetik,én úgy gondolom,igen,elfogadják majd.
2012. ápr. 2. 12:28
Ha már kajára lehet költeni az utalványt akkor vajon elfogadják esetleg az oviban is befizetéskor?
87. Lencsy (válaszként erre: 85. - Járminé Ritus)
2012. ápr. 2. 11:55
Sokszor reppent már fel hír a teljes megvonásról stb ..szerintem ebből sem lesz semmi ..
86. Lencsy
2012. ápr. 2. 11:54

Még valami, hogy kicsit átérződjék a felháborodás ..

A barátnőm egyedül nevel egy autista kisfiút . Dolgozni menni a kis fiú miatt nem tud , csak alkalmi munkákat tud vállalni, mikor a kisgyerek épp fejlesztéseken van . Az egyetlen bevétele a cs. és a gondozási segély ...ha elveszik tőle még ezt a kis tizen akárhány forintot , miből fog élni ? Erején felül költ a kisgyerekre így , de a jegyet nem adhatja majd oda gyógyszerre vagy egyéb olyan dologra ami a megélhetésükhöz nélkülözhetetlen !

85. Járminé Ritus (válaszként erre: 84. - Lencsy)
2012. ápr. 2. 11:44

Milyen igazad van.Csak hasonlókat tudnék írni.

Teljesen veled értek egyet.

Még azért reménykedem, hogy ez nem történik meg!!!!

84. Lencsy
2012. ápr. 2. 11:41

Bontsuk a problémát két részre ..

Ugyebár az Erzsébet utalvány a béren kívüli juttatásokat váltotta fel ami a mi esetünkben étkezési utalvány volt ..havi 12000 forint , amit a hó végén fizetett a cég , így klasszul be tudtam vásárolni a hónap végére is ! Igen ..kimerem mondani segítség volt a hó végére és sok család volt így rajtunk kívül ! Na már most ...ez a 12 ezer lecsökkent 5 ezerre , ami már kiesést jelent . Benyeltük , mert hát ez van ..mit lehet tenni ? Tehát csökkentés ..ez volt az első része ..most nézzük a másodikat .

Csp. helyett Böske jegy ...hááááááát , igen ..a csp nem kötelező, csak adható támogatás , viszont ha már adják akkor adják ..és ne szabályozzák be ,hogy a családok mire költik ! Nagyon sok olyan családot ismerek ahol a havi megélhetésükhöz szükség van erre a pénzre , mert albérletet vagy rezsit fizet belőle ..és ez NEM jelenti azt ,hogy nem a gyerekére költi ..mert ha jól belegondolunk ezzel is a gyerekre költi , hisz nem lesz hajléktalan ! Oké ..olyan is van aki elissza , de a normális családok miért szívjanak ő miattuk ??? Nagyon nagyon nem tartanám korrekt húzásnak, mert ezzel jópár nyomorúságos családot még lejjebb taszítanának !

83. 41fdab80c1 (válaszként erre: 73. - 0e45280179)
2012. ápr. 2. 11:24

Nem vagyok érintett semmilyen vonatkozásban, ennek ellenére mélységesen felháborít!!! Már maga az Erzsébet utalvány, mikor kiötlötték. Ez már önmagában, akár a nyomdai előállítása is szerintem OTT valakinek biznisze, nem is beszélve a beváltó helyekről. Ha már erőszakkal véghezvitték, akkor miért nem lehet mindenhol, mindenre??? Már volt egy jól működő rendszer, minek kell azt felrúgni, azokat kicsinálni??

Miket fognak még ezek csinálni???!!!

82. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 81. - Járminé Ritus)
2012. ápr. 2. 11:22
Pedig ne legyen,vhol jogos és előbb várjuk lesz-e belőle vmi.Ja,és ha igen,mikor :)
2012. ápr. 2. 11:21

A moderátor eldöntötte és összevonta a két topikot:))

Nem néztem előtte körül,de a felháborodásom határtalan akkor is ezzel a döntéssel kapcsolatban.

2012. ápr. 2. 11:11
Mielőtt új topikot nyitunk,körül kell nézni,van-e már ilyen.Hát van. :)
2012. ápr. 2. 11:10
78. e28c748947 (válaszként erre: 76. - Járminé Ritus)
2012. ápr. 2. 11:08
Igen, igazad van.De sajna van esély rá, hogy bevezetik.Gondold el, annak milyen, aki mondjuk számlákra szokta költeni, vitte a postára.
2012. ápr. 2. 11:08
Erről már van topik,tulajdonképpen nem is egy.
2012. ápr. 2. 11:05

Tegnap már felháborodva hallgattam a tisztelt nagyurak újabb agya ment ötletét.Erzsébet utalványt akarnak adni családi helyett.Nekem????

Hát én nem szeretném-miért is.Mert azt a pénzt én arra szeretném költeni, amire akarom.Számlákra,vagy éppen a gyerekeknek ruhára.Nehogy már más hozza meg helyettem ezt a döntést.

Egyébként hál istennek kapunk étkezési utalványt így nem kell még több belőle.

Nehogy már más helyett aki hülyeségre költi ezt a pénzt(alkohol,cigi)én szívjam meg.

Ti is így gondoljátok??

2012. ápr. 2. 09:53

A facebookon már találtam egy petíciót az utalvány ellen:


[link]

74. 0e45280179 (válaszként erre: 65. - Pen80)
2012. ápr. 2. 09:48

Segélyt én meg senkinek sem adnék...ez már nem az a világ, ahol mindenféle jogalap néklkül javakat kellene osztogatni.


Mármint olyan segélyre gondolok, ami alanyi jogon jár a kedves indiánoknak.

2012. ápr. 2. 09:44

Aki azt mondja, hogy kajára úgyis költ, az igaz, de aki falun lakik és az élelmiszerek nagy részét megtermeli, az lehet, hogy inkább a rezsire költené vagy a gyereknek cipőt venne....


Adott az az illető pl. aki 3gyerekre 48.000-et kap, ha egy ilyen család otthon megtermeli az élelmiszerek egy jó részét, annak nem kell ennyit ajára költenie.


Szerintem ez az intézkedés valakinek minegy de valakit megszívatnak vele és persze megont személyes érdekek vannak a háttérben....1-2 ember jól jár vele :-(

2012. ápr. 2. 09:40

Egyetértek a döntéssel.


A tescoban is elfogadják,ugyanis megállapodtak,ezzel volt tele a net.

71. Pen80 (válaszként erre: 68. - Pan Dóra)
2012. ápr. 2. 09:34
igen, én is be is fejeztem ezt a gondolatmenetet :)
2012. ápr. 2. 09:33
Olvasok...szívesség...persze,köszönöm,csak én nem ebből élek...sőt,iskolába sem azért járatom a gyereket,hogy kapjam...és hogy továbbmenjek,igen,sajnos van úgy,hogy számlát kell belőle fizetni...de...a gyerekem is ebben a házban él,és nicsak,neki is szüksége van a villanyra,vízre stb...és rohiani...én értem miről beszélsz...engem csak az háborít fel,hogy én is és a férjem is dolgozunk...bocs,én most GYED-en vagyok...mi becsületesen befizettük az összes járulékot,adót...nem a gyerekeink után akarunk megélni...ha már adja,-az enyémből vissza-,és ha már nem veszek fel semmiféle segélyt,és plusz juttatást,hát engedtessék meg nekem,hogy arra költsem amire én szeretném...(nem kocsmázásra gondolok)
69. salabakter (válaszként erre: 63. - Pan Dóra)
2012. ápr. 2. 09:33
Tegnap hallottam,meg láttuk,hogy a "Minden gyermek lakjon jól"keretén belül kapott csirkét is eladták:(
68. Pan Dóra (válaszként erre: 65. - Pen80)
2012. ápr. 2. 09:30

De melyik fele???!!! És nekik adtak igazat :(((

Tovább nem ragozom ezt a témát, mert tényleg belefutok a politizálásba, azt meg itt nem szabad :D

67. Pen80 (válaszként erre: 66. - Jozsi.38)
2012. ápr. 2. 09:25
szerintem várjuk meg a végét, arra is kell megoldás.
2012. ápr. 2. 09:21
errefelé még a coopban és a reálban is elfogadják. de olyan kis faluban ahol csak egy bolt van, nincs utalvány elfogadó hely. akkor az mit fog csinálni aki ott laki, és lehetősége nincs elmenni máshova bevásárolni?
65. Pen80 (válaszként erre: 63. - Pan Dóra)
2012. ápr. 2. 09:18
Egyetértek, de amikor ezt valaki megpróbálta, a fél ország felháborodott. Pedig ha belegondolsz, baromi igazságtalan, hogy az általunk befizetett adót más piára, cigire, játékgépre költi, miközben semmit nem tett érte. De mindig mindenki csak azzal van elfoglalva, hogy annak a másiknak milyen rossz. Nekem nem rossz, hogy a pénzt, amit én fizettem be, feneketlen kútba öntik (ráadásul továbbmegyek, mert a cigi, pia vásárlás után beteg lesz és megjelenik a szintén adónkból fizetett eü-ben is), miközben én tudnék mit kezdeni vele? :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook