Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Családi konfliktusok fórum

Családi konfliktusok (beszélgetős fórum)


1 2
2010. nov. 24. 08:59

Szia!

Minden családban vannak ilyen dolgok, de mindenki másképp kezeli.

Ha neked fontosak a szüleid, akkor ne hagyd, hogy megszakadjon velük a kapcsolatod. Látogasd őket rendszeresen, és ne várd el tőlük, hogy ugyanúgy gondolkodjanak a saját gyerekükről(tesód), mint te. Hagyd hogy csak veled és a családoddal foglalkozzanak, amikor ott vagytok náluk. Hívd te is hozzátok vendégségbe őket, akkor biztosan nem lesz ott a testvéred. Ha nem is lesz tökéletes a kapcsolat, de nem veszted el a szüleidet.

És nem utolsó sorban a saját gyerekeink is mi vagyunk a példa....

25. Angyalka55 (válaszként erre: 22. - 16594e332e)
2010. nov. 24. 08:42

Szia !Sajnálom a kapcsolatod a szüleiddel és a tesóddal!:( Nálam is hasonló a helyzet! De sajnos ebbe bele kell törődni, nem hiszem, hogy megtudod őket változtatni!Én sem tudom az enyémeket!

Próbáld elfogadni a helyzetet! Tudom, nehéz!

Én is kikattanok néha, sirva fakadok, hogy a sógornömmel jobb a kapcsolatom, mint a saját tesómmal.Ha nem megy a dolog, tényleg próbáld elfogadni a tényeket.És a saját családodban leld boldogságod !:)Puszi

24. fókamama (válaszként erre: 22. - 16594e332e)
2010. nov. 23. 23:03
Hát ez sajnálatos,mert mindannyian csak vesztetek vele,őrlődtök miatta.Miért érzed ennyire sértettnek magad?Persze ha meg szabad kérdezni.
2010. nov. 23. 23:02
tudnátok tanácsot adni? mit lehet tenni ilyen helyzetben?
22. 16594e332e (válaszként erre: 21. - Fókamama)
2010. nov. 23. 22:54

sajnos nem lehet ezt velük megbeszélni. mindenki hajtja a magáét, és soha nem jutunk előbbre...

már többször is próbáltam, de nem megy.

most már 1 hónapja nem tudok róluk semmit....

21. fókamama (válaszként erre: 20. - 16594e332e)
2010. nov. 23. 22:50

De miért nem ültök le ezt az egész helyzetet megbeszélni?Talán azzal kellene kezdened aki a legközelebb áll hozzád.Anyuka,vagy apuka....ezt csak Te tudhatod,majd a testvéreddel is.Mégis csak neked is Ők a szüleid,a gyerekeidnek pedig a nagyszüleik.A testvéreddel miért romlott meg ennyire a viszony köztetek?Csak nem azért,mert Ő otthon lakott,támogatták a szüleitek amikor szüksége volt rá?Hiszen közben Te is jól éltél,boldog voltál nem?Nem nagyon értem az egészet,mert nem írsz konkrétumot,így pedig csak kisstílűségnek irigységnek tűnik a harag oka.

Én annak örülök,ha a szüleinket támogatni mi tudjuk,a testvéreket pedig ha szükségük van rá támogassák.A lényeg,hogy jó legyen a családi kapcsolat.

20. 16594e332e (válaszként erre: 19. - Szasz23X)
2010. nov. 23. 22:40

hát igen. a tesót le kell .....ahogy te írtad. viszont a kisebbik lány gyerekének, aki ott lakik a szülőknél a nagyobbik lány a keresztanyja....

akkor mindig a nagyobbik lány menjen a szülőkhöz, vigye a két gyerekét, a másik lány meg otthon ücsörög az ő gyerekével, mert azt a gyereket nem lehet a nagyobbik lány gyerekeihez vinni.....

19. Szasz23X (válaszként erre: 18. - 16594e332e)
2010. nov. 23. 22:36
Nézd...Nem a tesónak viszi, hanem a nagyiknak. Ha ezt nem képes megérteni, és félretenni a dolgokat, ne csodálkozzon. Komolyan. Sajnos van, amikor félre kell tenni az ellentéteket, mert a nagyszülőnek is "jár" az unoka, és a gyereknek is a nagyi... A tesót le kell tojni. Nem neki viszi.
18. 16594e332e (válaszként erre: 16. - Szasz23X)
2010. nov. 23. 22:35
mert a nagyobbik lány nem viszi oda a nagyszülőkhöz az unokákat. (de azért nem, mert ott lakik a testvére, akire haragszik)
17. 16594e332e (válaszként erre: 15. - Fókamama)
2010. nov. 23. 22:33
igen. ugyanis a nagyobbik lány mindkét gyerekének a testvére a keresztanyja, aki egyáltalán nem foglalkozik a keresztgyerekeivel. még a születésnapjukat is elfelejti:(((
16. Szasz23X (válaszként erre: 14. - 16594e332e)
2010. nov. 23. 22:32
Miért nem akarják? ennek mi az oka?
15. fókamama (válaszként erre: 14. - 16594e332e)
2010. nov. 23. 22:30

Hát ez tényleg baj.De miért romlott meg a viszony?

A testvér miatt?

14. 16594e332e (válaszként erre: 13. - Fókamama)
2010. nov. 23. 22:28
az a baj, hogy a szülők sem akarják már nagyon a kapcsolatot a nagyobbik lánnyal és a családjával:((
13. fókamama (válaszként erre: 6. - 16594e332e)
2010. nov. 23. 22:26

Először is nem szabad annyira irigynek és rosszindulatúnak lennie a testvérével.Örüljön,hogy neki jól alakult az élete,sikeresen választott elsőre,plusz kaptak anyóséktól egy lakást a seggük alá.Ne azt irigyelje,amit a másik kapott,vagy amiben Őt segítették.Próbáljon jó viszonyban lenni a testvérével és a családjával,mert ezzel Ő is csak nyerhet,meg a gyerekei is,Őt is,Őket is csak gazdagabbá teszi a jó testvéri jó családi kapcsolat.A lényeg,hogy mindannyian jól élnek,nem az,hogy ki kitől mennyit és miért kapott.Egy szerető családtag testvér,örül a másik sikerének,annak ha jó élete van,és nem irigy rá,nem a bukását várja.Nekem ez a véleményem.

Persze a szülőknek meg arra kell törekedni,hogy megpróbáljanak igazságosak lenni a gyerekeikkel,hogy ne érezze senki mellőzve vagy sértve magát.

2010. nov. 23. 22:22
Engem is idegesít, olyan mintha még mindig nem tisztelnének felnőttként minket.Holott sok dologban ők tanulhatnának tőlünk.
11. 16594e332e (válaszként erre: 9. - Szasz23X)
2010. nov. 23. 22:21
tudod nem látják a fától az erdőt.
10. 16594e332e (válaszként erre: 8. - Veronka28)
2010. nov. 23. 22:21
különben igen, ebben van valami.....
9. Szasz23X (válaszként erre: 6. - 16594e332e)
2010. nov. 23. 22:20
Ezt így el kell mondani a szülőknek. Ha nem hat, akkor sajnos vakok...
2010. nov. 23. 22:19
Nálam ez örök zavaró tényező, megértelek!Én elmondtam anyósnak, h neki is ugyanannyi jönni!És azért se megyek annyit amennyit elvárnák, nekem is megvan az életem!S már nagyjából elfogadták.Ne engedj, mert ha tízszer mész egy héten az se elég,mert akkor meg azt követelik amit megszoktak.
7. 16594e332e (válaszként erre: 3. - Szasz23X)
2010. nov. 23. 22:19
nálunk kocsival 5 perc.
2010. nov. 23. 22:19

adva van egy család. két szülő, két lánytestvér. a fiatalabbik lány előbb férjhez megy és otthon marad a szülőknél, függetlenül attól, hogy a nővére is otthon van. fél év múlva a nagyobbik lány is férjhez megy, és elköltözik, mert kicsi a lakás már annyi embernek. a nagyobbik lány a férjével 2 évig külön él. utána megszületik az első gyerekük. ekkor már az anyósék vettek egy lakást, abban laknak továbbra is mindent a két fiatal intéz, őket már nem segíti senki. közben a kisebbik lány elválik a férjétől, és továbbra is a szülőknél marad. nemsokára megint férjhez megy ugyanahhoz a férfihoz. a házasságuknak megint csak válás lesz a vége. közben a nagyobbik lány szépen él a férjével és a gyerekével, közben megszületik a második gyerek is. majd évek múlva a kisebbik lány megint férjhez megy, és nekik is gyerekük születik. a kisebbik lány továbbra is otthon marad a szülőkkel a gyerekével. a férj csak hétvégenként jön haza hozzájuk.

a kisebbik lánynak mindenki mindent megad, mert segít a szülőknek (és közben vesz magának!!!! egy lakást)

a nagyobbik lányt annyira kiközösítették, hogy már nem is nagyon jár haza. a gyerekeket sem nagyon viszi a nagyszülőkhöz, mert a kisebbik lány még mindig ott lakik.

mit lehet tenni, hogy normális viszony alakuljon ki a szülők és a nagyobb lány között??????

2010. nov. 23. 22:12

Addig örülj, amíg nem ők toppannak be váratlanul! :)


Viccet félretéve, ez sok mindentől függ. A családok közti távolság (kilométerben és érzelmileg is), időbeli korlátozás miatt, vagy mert idősek a szülők, és könnyebb a "gyerekeknek" elutazni hozzájuk.

2010. nov. 23. 22:11
Függ ez az előzményektől is, stb. Nem biztos hogy átlagos eset. :)
2010. nov. 23. 22:11
Nálunk is ez van, pedig 220 km-ről van szó,ami anyagilag egy 10-15 ezer ft per alkalom :))) Szerintem ilyenek és kész... :D
2010. nov. 23. 22:10
Hogy érted?
2010. nov. 23. 22:09
nem is értem, mitől lehet az, hogy egyes szülők ELVÁRJÁK a gyerektől, hogy ő menjen mindig hozzájuk.......
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook