Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Családi hagyományok továbbvitele vagy saját/új hagyományok kialakítása? fórum

Családi hagyományok továbbvitele vagy saját/új hagyományok kialakítása? (beszélgetős fórum)


2009. júl. 27. 23:54
Nagyon szép nemes doloog átadás.:))
2008. dec. 20. 14:55
tovább is viszem valamelyiket és újakat is vezetek be!
5. gkreka (válaszként erre: 2. - 09e7548a84)
2008. dec. 19. 06:06
én is vegyes házasságban élek. mi úgy alakítottuk ki az életünket (főleg amióta a kisfiúk megszülettek), hogy mindkettőnk ünnepeit megtartjuk. a gyerekek nagyon szeretik ezt a felállást, 2-szer annyi ünnepi vacsi, dupla ajándék :)))
2008. dec. 18. 13:39

A szüleimmel minden karácsony elött egy héttel nagytakarítást végeztünk,a karácsonyfát együtt diszítettük fel,közben Anyum készítette a kaját.Mikor mindennel kész voltunk szépen felöltöztünk leültünk vacsorázni gyertyafényes hangulatos asztalhoz,majd utána Anyukámék bementek a szobába csilingeltek és Mi is bemehettünk,ajándékbontogatás és együtt játszottunk stb...

Anyu minden évben ugyanazt csináta,húsleves,halászlé,rántotthú,rántott hal,párolt kukorica,krumplipüré,krumplisaláta stb...és a szokásos sütik,pogácsa,mandula,kókuszgolyo...


A Pároméknál ez tök máshogy zajlott Ők nem készültek rá ennyire erre a napra,nem öltöztek ki gyors kaja aztán ajándékozás,nincs olyan meghitt hangulata szerintem,legalábbis Nekem nagyon furcsa volt,mikor az első karácsonyt együtt töltöttük,de a többi is ilyen volt.

Most viszont a saját lakásunkban lakunk.Mivel közös házban csak közös vbejárattal ezért az fix volt,hogy utána lemegyünk hozzájuk.(bár Én nem értek evvel egyet)

Na,mindegy csak azt akartam kihozni belőle,hogy Én például szeretném és fogom is továbbvinni azt amit otthon láttam.Ugyanazokkal a sütikkel hasonló kajákkal stb...

Ezért is érdekel,hogy ez kinél hogy zajlik/zajlott.

2008. dec. 18. 10:30
Visszaolvasva látom ám, mennyit papoltam, s méghozzá mennyi helyesírási hibával. ej-ej
2008. dec. 18. 10:29

Mi talán(?)megtaláltuk a középutat e dolgot illetően. EMgbeszéltem a férjemmel, mi az, ami a családjukban "elengedhetetlenül" fontos, hogy azt tiszteletben tartsuk. Mert ha nem, fönnáll annak a veszélye, hogy az meny lesz a mumus, aki elválasdztja a családtól a fiukat. És én is elmondtam, mi az, ami nálunk fontos. Tehát nem vettük át egy az egyben egy család hagyommányait sem, hanem mindkét családot megtiszteltük a jelenlétünkkel a számukra fontos időben, viszont mi is kialakítottunk magunknak egy (remélem majd) a gyermekeinknek kedves hagyománnyá váló szokást.

Mi vegyes házasságban élünk, tehát az ünnepek dátuma nálunk változó, ezért mi az újévhez kötöttük az ajándékozás szokását. Két gyermekünk van, az idősemm három és fél éves, már előre örül és készül, mert tudja, hogy mikor mi jön. És a szüleink ebben az esetben (bár így lenne máskor is) tiszteletben tartják a döntésünket.

Hej, nehéz megtalálni az arany középutat, nehéz illeszkedni mindenkihez. De ne feledd, ez mostmár a te családod. HÍvj vendégeket, gyűjtsd te magad köré a családot, ne csak ti rohangáljatok rokonlátáogatóba. Tisztelni fogják a háziasszonyi szerepedet.

2008. dec. 18. 09:59

Sziasztok!

Azért indítottam ezt a fórumot,mert kiváncsi vagyok arra,hogy ha saját családja van már valakinek akkor tovább viszi e a régi hagyományokat vagy újakat vezet be esetleg a Párjáéval összevonják e,hogy mindkettőjük hagyományát megörizzék.

Gondolok itt az ételekre,a fa díszítésre és egyébb megszokott dolgokra amiket elötte a szülökkel családdal csináltak együtt vagy amit láttak a szülőktől stb.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook