Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Csak én érzem ezt bajosnak? fórum

Csak én érzem ezt bajosnak? (beszélgetős fórum)


1 2
52. Guruljka (válaszként erre: 47. - NomNom)
2021. márc. 25. 17:35

Számomra Disney nem régi és nem meseíró.

Üzletember és rajzoló.

Régi mese: a magyar népmesék például.


Az Ezeregy éjszaka, ahol Aladdin alakja megjelenik, nem is gyerekeknek szóló mesegyűjtemény. Jázminról ott szó sincs.


Nem kell mindent mesének hinni, ami rajz-vagy animációs film.

2021. márc. 25. 17:30

Nekem az egyik kedvenc mesém, és nem is szeretem az olyanokat, ahol az ártatlan királylányka a kisujját sem mozdítja és várja hogy megmentsék.

Aranyhaj ezzel szemben egy tinilány önállósodási története, és szerintem Flynn doktorhouseos hozzáállása nagyonis példamutató. Az igazi szeretet nem cukoros-szirupos, hanem ha kell, elküld a fenébe, ha kell megvígasztal, ha kell veled nevet, veled sír.


A két főszereplő egy szinten van, mindkettőt látjuk aktívnak és passzívnak is.


A srác nem a vele járó fele királyságot, a varázserőt meg a gyönyörű hosszú hajat szereti a lányban, átlagos rövid barna hajjal is elveszi, és már azelőtt kinézte magának mielőtt lesett volna, hogy igazából ki a csaj. A lány se a pénzt, hatalmat vagy a cuki pofiját szereti, hanem az embert a bunkó álarc alatt. Elsőre nem allélt el tőle, kapásból kiütötte a fenébe. Lassan szeret bele, ahogy rájön hogy ez az ember a semmiből építette fel önmagát, a saját szabályai szerint él, de van morális iránytűje, és nem játszmázik vele mint az anyja...


Ez egy egészséges kapcsolat, mindkettő megáll a saját lábán, és értjük mit szeretnek egymásban (ami nem csak a külső).

Szóval szerintem ez sokkal jobb, mint azok a mesék, ahol nem csinálnak semmit(sőt nem is ismerik egymást a nagy csókjelenet előtt) mégis egymásba szeretnek. What? Hol a logika?

50. NomNom (válaszként erre: 48. - Kacsahercegno)
2021. márc. 25. 11:06
Igaz, nagyon nem igyekeztek elrejteni.:D Akkor mondjuk h emellett van rejtett is. xD
2021. márc. 25. 10:56
Aladdin már 92-ben is tolvaj volt (vagy nemtom, megélhetési bűnöző), és mégis megszerezte a királylányt, ráadásul még magát Jázmint is durván átverte azzal, hogy hercegnek adta ki magát. Szóval az Aranyhaj bőven hozza a szintet! :)
48. Kacsahercegno (válaszként erre: 47. - NomNom)
2021. márc. 25. 10:45
Ezeket enyhe túlzás rejtettnek nevezni 😂
47. NomNom (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 25. 10:33

Már nem azért de Disney arról volt híres, hogy telerakta a meséit rejtett rasszizmussal. Szóval ennyit a régi mesékről.:D


[link]

46. 8d00a82c06 (válaszként erre: 45. - 8d00a82c06)
2021. márc. 25. 10:32
De ugyanebben a mesében, gyilkosságra való felbújtás.
45. 8d00a82c06 (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 25. 10:24

Oké, csak ugyanezzel az erővel le lehet húzni bármely mesét.

Egyikben sincs túl nagy logika ha túl látsz a nyálon.

Ha találok az erdő mélyén egy üres, koszos kunyhót ami láthatóan lakott akkor nem török be és foglalom el önkényesen... Bűncselekmény. Nos?

44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 43. - 8d00a82c06)
2021. márc. 25. 10:21
Nyilván semennyiben, de érdekel a pszichológiája a dolognak.
43. 8d00a82c06 (válaszként erre: 42. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 25. 10:21
És ez a te életedet mennyiben befolyásolja?
42. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 41. - 8d00a82c06)
2021. márc. 25. 10:19
Igen, csak azt mutatja hogy aki lop csal hazudik, és mellé még bunkó is a lánnyal az úgy rendben van. Aztán meg csodálkozunk ha az ezen felnőtt gyerekek már nem a rendes kedves fiúkat keresik, hanem a bunkó, simlizős alakokat.
41. 8d00a82c06 (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 25. 10:11

Borzasztó, komolyan!

Ez egy mese, a gyerekek élvezik. Nézheted több szemszögből is, de ha neked csak annyi maradt meg, hogy lop és nem nyálas akkor ez van.

A való életben sincsenek romantikus hercegek.

Nem baj, ha a gyerek ilyet is lát.

Shrek milyen volt?

Gusztustalan és pokróc. Mégis rengetegen szeretik.

Csak egy mese!

40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - 8d00a82c06)
2021. márc. 25. 10:06
A régi mesékben is a herceg menti meg a királylányt. Sárkányoktól, gonoszoktól, mindenféle veszélytől csak ott a herceg tényleg jó, jót cselekszik. Meg ebben a mesében arrogáns bunkó is volt a megmentő.
39. 8d00a82c06 (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 25. 09:49

Nem embert ölt, csak lopott ezt azt, a kis királylánykát pedig nem hogy visszavitte a szüleinek de segítette végig!

Az életét is feláldozta volna de a könnycsepp megmentette.

A régi nyálas mesékben a herceg a végén jelenik meg. Csók és vége... Semmi áldozat.

38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - 8d00a82c06)
2021. márc. 25. 09:45
Nem vagyok, csak azt vettem észre hogy ebben a mesében felborult teljesen a jó meg a rossz. És a sok lövöldözős, szörnyes, véres mesefilmek mellett legalább a Disney hozhatná azt amit eddig. Hogy a rossz mindig elnyeri a méltó jutalmát. Oké, a boszorkány elnyerte, de mi van a tolvajjal? Ő mégis jól járt, pedig egy bűnöző volt
37. 8d00a82c06 (válaszként erre: 36. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 25. 09:42

Véleményeket kaptál!

23 éves vagy, ne legyél vaskalapos!

2021. márc. 25. 09:40
Ez mind szép és jó, csak a kérdésemre alig válaszolt valaki is :D
2021. márc. 25. 08:01

Legyen hó, legyen hó

még sose volt hasonló.

Legyen hó, legyen hó,

olyan lelket mozdító.

Bár tudnám azt, hogy mi lesz itt még!

Jöjjön száz orkán!

és közben a szívemen ül a jég.


Sáláláá.. 3 kislányom van. Szeretjük a meséket. Igen rengeteget változtak a régi mesékhez képest. De a gyerekek nem is felnőtt szemmel nézik.


Ott van pl a Szőrnyen boldog család. A gyerek azt látja, hogy a gonosz drakula elvarázsoltat egy családot hogy megszerezze anyukát. A felnőtt már mást lát.

Egy boldogtalan családot, egy "átlagos" családmodelt, dolgozó szülők problémákkal 2 gyerekkel. Aztán egy el laposodot házasságot ahol anyuka aki bár varázslat alatt, de vívódik, hogy megcsalja e apukát. Ő lesz a vámpír. Elhagyja e a családját másért,az újdonságért.

Apuka - ő lesz Frankenstein szőrnye akinek 2 bittes az agya és folyton fingik - aki sosincs otthon mert annyit dolgozik és az alváson kívül nem érdekli más, elhanyagolja a feleségét gyerekeit. A tinédzser lányt aki folyton elégedetlen, aki lázad - ő lesz a múmia - , az okostojás kisfiú akit bántanak - ő lesz a farkasember-. Ha engem kérdezel a mese gáz. A gyerekeim meg szurkolnak a családnak minden alkalommal, hogy vissza tudjanak változni szőrnyből emberré. 🤷‍♀️

34. c5c9c868cd (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 25. 06:40

Ez tényleg nagyon durva, és komoly erkölcsi aggályokat vet fel.


Ez a "ne ítélj" és a nagy tolerancia sajnos olyan mértékben bekerült a köztudatban, hogy lassan azt sem tudják az emberek, hogy mi a jó és elfogadható, és mi az amiért szót KELL emelni, mert elfelejtettük, hogy "Vétkesek közt cinkos aki néma."


Ezek nem jók!


Valahogy kiforgatták a dolgokat, és a nagy hallgatás így már átment bűnpártolásba.


Különösen gyerekeknél nagy a felelősség, hogy mit adunk át nekik a mesékben, ahol a jó győzött, a rossz elnyerte méltó bűntetését. Ahol már gyerekként látták, hogy a hősiesség még akkor is jobb mint az alantas viselkedés, ha a mese vége mégsem lenne jó. Szerencsére többségében a mesék jól végződtek.


Régen a jó jó volt, a rossz pedig rossz, most azonban sokan a rosszat jónak mondják, a jót pedig rossznak. Sajnos ez lett az élet. Hofi szavaival: "Az igazságból hiányzik az i."

33. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 25. 05:26

Ugyan már!

Legalább a gyerek is felfogja, hogy annak a rosszfiúnak is van szíve!

Meg mentette nem? Akkor?

Legközelebb ülj le Spongyabobot nézni!

Rögtön értékelni fogod a Disney mesét mindegy hogy szőke herceg vagy barna rabló!

Robin Hood?

Se szőke nem volt se herceg...

32. unom (válaszként erre: 13. - Ildi)
2021. márc. 25. 05:25

Jamie és a csodalámpa?

Felnőtt fejjel azon gondolkodom, vajon a készítők mit szívhattak?

2021. márc. 25. 01:50

Sajnos ezt nem lehet szavakban kifejezni!


[link]

30. Ildi (válaszként erre: 29. - 32304c7a9f)
2021. márc. 25. 01:49
:))
29. 32304c7a9f (válaszként erre: 28. - Ildi)
2021. márc. 25. 01:48
Kistülök! Van egy pár belőlük (itt is)! 🤭🤭
28. Ildi (válaszként erre: 26. - 32304c7a9f)
2021. márc. 25. 01:45
Videókazettán volt meg,de nem tudtam megunni:) Engem az egész úgy ahogy volt:) dalostól;)
2021. márc. 25. 01:45

Hát akkor ezt belinkelem! Ki tart velem? Töredelmesen bevallom, hogy akárhányszor látom, eltörik a mécses! Egyszerűen gyönyörű!


[link]


(Ja, és megvan az eredeti szinkron! Hoppá!)

26. 32304c7a9f (válaszként erre: 24. - Ildi)
2021. márc. 25. 01:42
1989-es! Nem sokkal utána láttam, amikor kiadták! Nagyon szép a képi világa! Engem az atmoszférája fog meg!
25. 32304c7a9f (válaszként erre: 5. - Fisica)
2021. márc. 25. 01:36
Ha megnézed, azért a régi rajzfilmek egy kicsit felnőttként kezelték a gyerekeket! Volt értelme amit néznek! Most mi van? Odaül egy felnőtt és szimplán hülyének van nézve! Akkor egy gyerek mit szóljon? Hogyan tegye fel a kérdéseket? Totál le van butítva az egész! Ennyi erővel a Baby TV-t is nézhetnék és még anyagozni sem kell hozzá! Tiszta "flash" az egész!
24. Ildi
2021. márc. 25. 01:31
23. 32304c7a9f (válaszként erre: 5. - Fisica)
2021. márc. 25. 01:31
A mostani meg nem agresszív, csak szimplán szánalmas és igénytelen! Egy nagy animációs buborék az egész, vinnyogó hangokkal és hülye szöveggel! Elég csak a Petőfi tévét nézni!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook