Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Csak „akarni kell...”? fórum

Csak „akarni kell...”? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Csak „akarni kell...”?

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
23. Gumicsirke (válaszként erre: 21. - 25cde08762)
2012. jan. 1. 16:11
Egyetértek! Inkább stresszeljek ezen nap, mint nap, minthogy elmenjek egy pszichológushoz, aki fel akarna hízlalni..
2012. jan. 1. 16:10
Anyum hozott-ez kimaradt az előzőből
2012. jan. 1. 16:09
Istenem,ugyan ezek a gondolatok vannak bennem is,minden nap!Kezdve a reggeli mérlegre állástól,a bűntudatig,minden,minden,minden!Az ünnepek alatt én sem bírtam megállni,hogy ne egyek azokból a finom,de annál inkább édes,és zsíros ételekből,amiket hozott.Ezért már szinte rá is haragudtam,hogy miért kellett ilyenekkel tömnie.Persze erről szó sem volt,én tömtem magamba mindent,aztán ellett rontva az egész ünnep,mert csak arra tudtam gondolni,hogy most biztos több kilót fogok hízni,majd kifog buggyanni az extra szűk,csőfarimból a hájam,stb.Nagyon rossz így élni,de szerintem már így fog telni az egész életem.Tudom,hogy ez így nem normális,de meggyógyulni azért nem szeretnék,mivel az egyet jelentene a hízással.
2012. jan. 1. 15:44
Teljesen megértem a gondolataid, étkezési zavarokból nekem is kijutott. Jelenleg 161 centi vagyok, és hol 50m hol 52 kiló. Éb 38 kilóra fogytam, és minden így kezdődött, de egy csodálatos pszichiáter rengeteget segített. Az nagyok azt mondják, az étkezési zavar pszichoszomatikus betegség. Szerintem fordulj szakemberhez, de egy dietetikus is sokat segít. :) sok sikert! és a babához is! :)
19. Kriszti1212 (válaszként erre: 1. - Tesse)
2012. jan. 1. 15:38

Szia! Én ahogy olvastam a cikket folyamatosan azt hittem, hogy alacsony termetű, igen molett lányról van szó. Még meg is értettem volna a dilemmát. De a paraméterek, amiket leírtál magadról: kérlek szépen így nem igazán tudlak megérteni. Annyi magas vagyok, mint te, normál állapotban (azért írom így, mert hamarosan megszületik a második babám) ugyanannyi kilóim vannak, mint neked és én határozottan kikészülök attól, hogy SOVÁNY vagyok! Nem tudom ki volt az, aki valaha is bántott az alakod miatt, de nem volt igaza, és nem jó úton haladsz így :( Kívánom, hogy hamar rájöjj, hogy igenis csinos, jó alakú csaj vagy te is!!!

Erőt, egészséget és Boldog új évet kívánok Neked!

18. Catherine.hsz (válaszként erre: 17. - 8758d3da83)
2012. jan. 1. 15:36

A testmagasság és a testtömeg aránya nem mindig mérvadó. Hiszen az utóbbi függ a csontok vastagságától, súlyától és az izom-zsír aránytól is.

A cikkből én is azt éreztem, hogy az írója talán tisztában van vele, hogy a testével nincs baj, jól néz ki. Legalábbis tudatosan. De a tudatalattijában folymatosan szorong, hogy ez nem lesz így mindig. Ha valakinek leliismeretfurdalást okoz megenni egy-egy finomabb falatot, ha ezt mindenféleképpen kompenzálni szeretné, akkor ott baj van. És igaza van abban, hogy így nem lehet belevágni a gyerekvállalásba. Egy jó pszichológus sokat tud(na) segíteni rajta. Szerintem érdemes lenne megpróbálni.

Egyébként pedig egyetértek abban, hogy figyelni kell mit eszünk és mozogni mellette. De nem szabad, hogy ez határozza meg az életünket, a mindennapjainkat. Ez egy természetes folymat kellene hogy legyen, ami nem okoz állandó fejtörést és szorongást.

17. 8758d3da83 (válaszként erre: 16. - D71ef05a8e)
2012. jan. 1. 15:06
Ha ez téged boldoggá tesz, 168/52. Lehetne jobb is, ha diétáznék, de így is jól érzem magam.
16. d71ef05a8e (válaszként erre: 13. - 8758d3da83)
2012. jan. 1. 14:44
Hm.... kíváncsiságból én is meg akartam nézni az adatlapodat, mert "kikérem magamnak", hogy még min. 10 kg súlyfeleslegem van, pláne, hogy így látatlanban megállíptod, nem ismerve sem az alkatomat, sem az arányaimat. De érdekes módon, te semmi hasonlót nem árulsz el magadról, csak letehénezel valakit, pedig ha újra elolvasnád a cikket, nem lepőnél meg Móricka reakcióján sem, mert az is érthető.
2012. jan. 1. 14:40
Úristen, mennyire átérzem azt, amit írtál..szinte minden szavával tudok azonosulni..most fogytam le január óta több, mint 20 kg-t, most a 160 cm-hez vagyok 46-47 kg, és pontosan ezek zajlanak le bennem, mint, amiket Te írsz..régen is szörnyen zavart az, h dagi voltam, de nem azon gondolkodtam, miközben ettem, h ezt most nem kéne...1 nap kétszer állok mérlegre, és, ha este látom, h másnap kevesebb vagyok, már marhára várom, h másnap mérlegre állhassak..és ezt is pontosan átérzem, ha többet mutat, úgy érzem magam, mintha mind a 20 kg visszajött volna..tegnap is szilvesztereztünk, és az jutott először eszembe, hogy jaj, akkor 6 után kell ennem..Igen, tudom magamról, h most nem vagyok kövér, de sajna ezzel egész életemben küzdeni fogok asszem, nem tom mi a megoldás, de teljesen átérzem azt, amit írtál.
14. d71ef05a8e (válaszként erre: 13. - 8758d3da83)
2012. jan. 1. 14:40
Szerintem valamit félreértettél... a cikkből egyáltalán nem egy fitt, életerős, életvidám, önmagával és az egészségével megfelelően törődő ember hangja szólalt meg - szerintem -, inkább egy kétségbeesett, bizonytalan és alapvetően nem boldog emberé. Ezt az önértékelési zavart pedig a megadott paraméterei egyáltalán nem indokolják - szerintünk. Épp azért látjuk ezt olyan tisztán, mert sem a cikkírót, sem magunkat - a 10, 20, stb. súlyfeleslegünkkel - nem a kórosan sovány modellekhez, hanem az egészséges arányokhoz viszonyítjuk. És ha ő mindezek ellenére ilyen kétségbeesett és boldogtalan, akkor valószínűleg tényleg jól jönne számára a segítség. Mert tartom azt a véleményem, hogy NEM normális, ha valaki, aki feltehetően a legtöbb most hozzászólónál fényévekkel karcsúbb, így rettegjen az ételtől, az ünnepektől, egy kávéházi beszélgetéstől. Nem bántani akartuk, hanem segíteni. Ki-ki a maga stílusában.
13. 8758d3da83 (válaszként erre: 9. - Móriczka)
2012. jan. 1. 14:21

Kedves Cikkíró!


Semmi kóros nincs abban, ha figyelsz arra, mit eszel. A karácsonyi, ünnepi ételek nagy része egészségtelen, a szervezetünknek semmi szüksége 3 kg bejglire vagy rántott húsra. Ha mindenből eszel, de nem zabálod magad halálra, vékony és boldog maradsz. A sportolásról nem írtál, pedig az rengeteget segít a szép alak megtartásában és rengeteg örömöt is okoz, illetve segít leküzdeni a stresszt.


Kedves eddigi hozzászólók!


Kíváncsiságból megnéztem az adatlapotokat és mindegyikőtüknek minimum tíz, Mórickának pl. ránézésre ötven kg súlyfeleslege van.

Elhiszem, hogy rossz belegondolni, hogy vannak, akik rendelkeznek olyan tulajdonságokkal, mint az önfegyelem vagy önkritika, de ezért ne azt bántsátok és főleg ne nevezzétek betegnek, aki tesz azért, hogy szép és egészséges legyen.

Nekem a betegségről egy Mórickához hasonló hájas tehén jut eszembe. Az arcáról nem tehet szegény, de a testvével igazán foglalkozhatna, mert pár év és vagy magas vérnyomásban, vagy rákban fog meghalni nagy eséllyel.

2012. jan. 1. 13:20
valami nagyon nics rendben a fejedben....vagy a lelkedben....Tedd helyre akár pszihológus akár kineziológus segítségével és utána igazán boldog emberként tudsz majd élni és máshogy éled majd meg a babavárás örömeit is.
2012. jan. 1. 12:37
hű van egy barátnőm ezekkel a paraméterekkel ezekkel a problémákkal ilyen jellegű gondolatokkal. Tiszta besavanyodott liba volt semmi sem volt jó neki. Tiszta szar volt mellette mert ehhez a magassághoz 4kgval több volt rajtam. Ő meg ült a strandon ruhában hogy hogy gondolom hogy ILYEN testtel levetközik.Kézzel lábbal küzdött a babáért de a barátja nem akarta még..aztán tavasszal összeházasodtak a csajt kicserélték hord szoknyat megjött az önbizalma úgy látom. Már nem akar annyira gyereket mert úgy érzi más is értelmet ad az életnek és ő vár még. Egyszerűen megjött az önbizalma az esküvő után. Vond le te is a "tanulságot"én nem akarok okoskodni.
10. 117b1693d0 (válaszként erre: 1. - Tesse)
2012. jan. 1. 12:22

Míg le nem írtad a súlyod, azt hittem, hogy jóval 100 fölött vagy.


Valami nagyon nincs rendben a fejedben, ne vállalj addig babát, amíg ezt nem teszed helyre!

2012. jan. 1. 11:53

Bár nagyon nagyra tartalak hogy így tudsz küzdeni , de én a helyedben SÜRGŐSEN PSZICHOLÓGUSHOZ FORDULNÉK még a baba megszületése előtt. mert azt gondolom inkább vagyok duci ,mint hogy ilyen lelki és élet sivár legyek.


Azt hiszem, lelépnék egy busz elé, ha a te agyaddal kéne éljek ... (Sajnálom, ha most megbántottalak , nem ez a célom, csak szeretném a lehető legpontosabban leírni azt, amit érzek, nem könnyű..)

2012. jan. 1. 11:37

Szerintem is onmagaval kell eloszor rendbejonnie,elfogadnia onmagat!S ha ehhez szakemberhez kell fordulnia,tegye is meg!

Barcsak tudnek segiteni neki!Sajnos neki kell megtennie az elso lepest egy szakember fele!


Sok sikert es drukkolok neked!

2012. jan. 1. 10:55
Tesse! Nincs veled semmi baj! Legalább is olyan nincs, amit ne tudnál te magad helyrepakolni. Ezt elhiheted, egy olyan ember mondja, aki az egész életét végigfogyókúrázta, pedig nem is volt soha komoly súlyproblémája. De önbizalom hiánya annál inkább. Jól írtad, mindenkinek van olyan dolog az életében amit nem könnyű megoldania, de hát ezért kapja Ő feladatként, és nem a szomszéd, aki a kisujjából kirázná..... Megtalálod a megoldást, ne aggódj, ebben biztos vagyok! És szeresd magad!!!! Ez a legfontosabb dolog a világon! :)
6. ybag (válaszként erre: 5. - D71ef05a8e)
2012. jan. 1. 10:47
Bennem is ez fogalmazódott meg! Szakemberre van szüksége,hiszen így nem veszi észre az élet szépségeit,állandó önmarcangolás,pesszimizmus,negatív hangulat jellemezheti életét.Sajnálom őt,de egy pici segítséggel ez orvosolható szerintem.
2012. jan. 1. 10:27

Szerintem amit a cikkíró írt, csak az értheti igazán, aki maga is hasonlóan egészségtelen (bocsánat az őszinteségért, mivel hasonló cipőben jártam-járok, megengedem magamnak, és nem bántásból írom:)abnormális viszonyban van az étellel.


Lehet valaki lélekben anorexiás/bulimiás úgy is, ha a súlya a mérleg szerint teljesen rendben van, jól néz ki ("nem kövér, nem sovány"), nem mutatja az orvosok által meghatározott indexeket, de belül olyan csatákat vív magával egyetlen szelet rendes süti miatt, mint amit a cikkben olvastunk. Megkíván valamit, ami az étellel normális viszonyt ápolgató emberek számára egy futó gondolatot sem érdemel, aztán aznap, vagy akár napokig bünteti magát miatta: irracionális mennyiségű testedzés, koplalás, egyáltalán az étellel és a kalóriatartalommal való túlzott, mániákus foglalkozás.


Nem szeretem az önjelölt, "szobapszichológusokat", de számomra egyértelmű, hogy itt valami nincs rendben a lélekkel, önbecsüléssel, talán az étrenddel, életmóddal, önértékeléssel sem. Ha egyetlen mód van rá, én feltétlenül szakember segítségét keresném a cikkíró helyében, legyen az akár tünetikezelésként egy jó dietetikus, vagy a probléma gyökerét kezelő pszichológus.

2012. jan. 1. 10:23
Én azt hiszem, megértettem, hogy mit szeretett volna írni. Azokkal az egyénekkel, akik "normál" testalkatúak senki nem foglalkozik. Ha kövér vagy és lefogysz akkor nagyon szuper vagy, de azt a legtöbb ember nem látja, hogy milyen szenvedés folyhat le olyan emberek lelkében, akik maguknak nem tudnak megfelelni, mert itt sajnos erről van szó.
2012. jan. 1. 09:59
Se füle, se farka.
2012. jan. 1. 09:52
mit szerettél volna ebből kihozni?
2012. jan. 1. 09:44
Annyi cikket, írást lehet olvasni manapság olyan emberektől, akik teltebbek voltak, de lefogytak, vagy éppen sosem voltak kövérek, de véleményük az természetesen van a témával kapcsolatban.
Egy kis életmódváltás, és kész. Nem kellenek a drasztikus diéták, sem a csodabogyók, csak egy kis mozgás, ésszerű, egészséges táplálkozás, akaraterő és kitartás... És voilà, 3 hónap, fél év, 1 év után egy magabiztos, újjászületett csodanő mosolyog vissza a tükörből! Ennyire egyszerű! Hát nekem sajnos nem.

Ugrás a teljes írásra: Csak „akarni kell...”?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook