Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Citrom diéta. Próbálta valaki? fórum

Citrom diéta. Próbálta valaki? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
80. Klaudia20 (válaszként erre: 79. - Andee1)
2011. júl. 24. 15:08

Gyere át a másik fórumra, az a neve hogy citromdiéta!

Ott vagyunk, és elég élénk a fórum :)

79. Andee1
2011. jún. 14. 08:59

Sziasztok!

Látom nagyon leült ez a topik.

Azért regisztráltam, hogy leírjam a tapasztalataimat a citrom diétával kapcsolatban.

Hosszas gondolkodás után belevágtam, pedig utálom a citromot.

A kúra 2-3-ik napján elkezdtek fájni a kezeim,ami eltartott 3-4 napig. Közben lett egy két napos migrénem. Én ezt pozitívumként értékeltem, mert migrénes vagyok, és amúgy 4-5 napig szokott tartani a roham.

A fogaim nem fájtak a citromtól, bár a kezdetektől szívószállal ittam. A citromot natúr ittam, mindenféle hígítás nélkül. Nem is volt gond, egészen a 9. napig, amikor is a reggeli citromlé megivása után, pokoli gyomorégésem lett.

Nekem a 3 citrom leve, 2 dl. lett. Déltől már 1:1 arányban vízzel hígítva ittam, de a gyomorégés nem szűnt meg.

Ezután jobbnak láttam kihagyni egy pár napot, amíg a gyomrom helyre nem jön.

Ma kezdtem újra, a reggeli 3 citromon már túl vagyok, de most már a vízzel hígítottól is fáj a gyomrom.

Fogyni eddig egy dekát sem fogytam, sőt most 1 kilóval vagyok nehezebb, mint amikor elkezdtem.

Én elsősorban lúgosításra és méregtelenítésre kezdtem el inni, mert a migréntől szeretnék végre megszabadulni. Jó lenne persze fogyni is, de nem ez az elsődleges. Ja a két napos migrén után, nem fájt egyáltalán a fejem, ami nálam nagy szó. Viszont a két napos kényszerpihenő után, visszajött a fejfájás. A hígított citrom megivása közben és után hányingerem van, és a fogaim is érzékenyek.

Tapasztalt valaki hasonlót? Elmúlik a hányinger, vagy most már a maradék 9 napig ez lesz?

2010. dec. 21. 15:08

Sziasztok!

A mai napom az utolsó a citrom diétából. 4,5 kilót fogytam a segítségével. Semmi gondom nem volt közben, se a gyomrommal, se a fogaimmal. Remélem, hogy sikerül is megtartanom az eredményt! Mivel amúgy is diétázom és rendszeresen tornázok, talán nem lesz olyan nehéz!

77. Sarika54 (válaszként erre: 76. - BJudy76)
2010. dec. 7. 20:43
Gratulálok csak igy tovább ha birod és kérlek számólj be a továbbiakról.Kiváncsi vagyok sok sikert
2010. dec. 7. 20:34

Sziasztok!

Én 4. napja csinálom ezt a diétát, kis módosításokkal. A citromok levél kifacsarom, 2 dl vízzel és mesterséges édesítőszerrel ízesítem és így iszom meg. Eddig 2,2 kiló ment le. Hozzáteszem, hogy én már közel 9 hónapja diétázom és ez idő alatt 18 kilót lefogytam. Azonban az elmúlt 2-3 hónapban csak stagnált a súlyom, ezért gondoltam, hogy kipróbálom ezt a diétát. Nekem eddig soha nem volt gondom a gyomrommal, nincs gond a savammal se, ráadásul elég sokat olvastam a citrom jótékony lugosító hatásáról, ezért is mertem belevágni. Úgy gondolom azonban, hogy akinek valamilyen egészségügyi problémája van, kérje ki egy orvos tanácsát, mielőtt ebbe vagy bármilyen más diétába belevág.

2010. dec. 7. 09:05
Sziasztok! Visszamentem a hozzászólások elejére , de 5 hozzászólás után nem volt idegzetem olvasni tovább...Itt tényleg van olyan aki 9 citromlevet letol natúr egyben??? Basszus!!! Túlélte??? Vagy gyomorfekéllyel kezelik a kórházban? Citromos vízről hallottam, de nem éhgyomorra 6osával nyelni ez nevetséges, és fájdalmas szerintem..Soha ki nem próbálnám...
74. Shirley2 (válaszként erre: 69. - Szamóca41)
2010. dec. 6. 15:55
Felőlem hiheted, hogy azért fogytál mert citromlevet ittál.... :)
73. Sarika54 (válaszként erre: 71. - Mitválasszak)
2010. dec. 6. 15:11
Lugosit!
72. mitválasszak (válaszként erre: 64. - Szamóca41)
2010. dec. 6. 11:05
Ez hogz volt? A 9-ik napon 9 citromot megittal? A nap folyaman, vagy reggel? Leirnad nekem, legyszi?
2010. dec. 6. 11:02
Sziasztok! Mi a lenyege a szodabikarbonanak? Ebben az esetben?
2010. dec. 5. 18:43

Szia lányok!


Azt elfelejtettem elmondani az én történetemmel kapcsolatosan mivel lugositás miatt kezdtem el a citrom fogyasztását ugyan is az utóbbi honapokban nagyon sokat fájt a derekam de ez már évek óta igy van és az orvosom azt mondta hogy köszvényem van és az utóbbi időben sokat szenvedtem és nagyon sok fájdalomcsillapitón éltem hogy dolgozni tudjak és bevillant ha lugositok hátha jobb lesz mivel a köszvény egyik okozója sok hús fogyasztás és mivel én cukorbeteg vagyok észöldségféléket nem igazán dijazom csak akkór eszem ha nagyon muszáj igy inkább a husokat választom.Tehát a lényeg kb egy hét elteltével csökkentek a fájdalmaim és mára már teljesen megszüntek nem kell gyógyszereken élnem.Ezt azért is irom le ha másnak is lenne ilyen gondja nyugodtan lugositson, ha másra nem is erre biztosan jó nekem legalábbis

69. szamóca41 (válaszként erre: 65. - Shirley2)
2010. dec. 5. 09:22
Ha Te így gondolod....biztos így volt.....:P
68. b63607ce2a (válaszként erre: 67. - Shirley2)
2010. dec. 3. 17:45
Szia nekem már a sok víz nem segített, igaz én nem valami sokat ettem a vége felé.
67. Shirley2 (válaszként erre: 66. - B63607ce2a)
2010. dec. 3. 17:42
Nem tudom, hogy mennyire csökkenti a citrom az éhségérzetet, mert sosem próbáltam. De nekem már az is csökkenti, ha sok vizet iszok magában. :)
66. b63607ce2a (válaszként erre: 65. - Shirley2)
2010. dec. 3. 17:18

Igen nem a citrom fogyaszt, hogy is fogyasztana :)

a citrom kissé csökkenti az éhség érzetet.


Én nem ettem semmi gabona félét sem répacukrot se mézet.

65. Shirley2 (válaszként erre: 64. - Szamóca41)
2010. dec. 3. 12:58

"Semmiféle lisztes terméket,cukrot nem ettem a kúra alatt."


Főként ezért fogytál. Nem a citromtól. :)

2010. dec. 3. 12:44

Bocs!nem jelöltem be kedvencként.

Én 24 kg-ot híztam terhesség alatt:((((a kúra alatt nem volt semmi látványos,de kb.3-4 után repültek le a kilók.Teljesen visszafogytam a "versenysúlyomra".Azóta is tartom pedig ez már 17 éve.

A citromlevet én teljesen natúr éhgyomorra ittam meg minden reggel.Első nap 1 citrom második nap 2 citrom stb aztán a a 9.naptól minden nap eggyel kevesebbet.

Semmiféle lisztes terméket,cukrot nem ettem a kúra alatt.Biztos vagyok benne,hogy ez használt.

63. Dolores007 (válaszként erre: 61. - B63607ce2a)
2010. dec. 3. 12:28

Igen, sajnos nagyon sok ember összekeveri az agyában a kifejezéseket, hogy "éhes" vagy "kívánós".

Szerintem a fogyókúra ott kezdődik, hogy leül az ember magával, és megbeszéli:

- hogy egy teli tányér kaja után már nem lehet éhes. (Nem húslevesre gondolok.)

- hogy nem éhezhet meg minden reklámnál az esti filmnél.

- hogy a krémes nem teljes értékű étel.

- hogy a cukros üdítők nem oltják a szomjat.

- hogy a "na még egy szeletet" további önmarcangoláshoz vezet majd.

:))

2010. dec. 3. 12:24

Sziasztok!

Nem tudom miért de a kilóimból kicsi ment le pedig ugyan úgy élek mint előtte a kcal és ch betartva a cukrom miat és most kb 3 hete a mozgásomat is mellőztem csak a citrom ami újként jött be és ezért gondoltam hogy ebben lehet valami.Eddig nem érzem hogy gondom lenne belőle a napi 2 db citromlevet kb2-3 liter vizzel fogyasztom tehát nem töményen úgy én sem tudnám meginni, de mint egy limonádét nagyon jó izüen fogyasztom még üres gyomorra is, mondom eddig nem volt gondom természetesen ha lesz akkór abba hagyom

61. b63607ce2a (válaszként erre: 60. - Dolores007)
2010. dec. 3. 12:05
igen de a citrom segít abban, hogy ne érezd annyira az éhséget .
60. Dolores007 (válaszként erre: 59. - B63607ce2a)
2010. dec. 3. 11:55
A kcal csökkentés citrom nélkül is hatásos. :D
59. b63607ce2a (válaszként erre: 58. - Elszabadult hold)
2010. dec. 3. 11:54
Persze nem segít ez sem semmit ha nem csökkented közben a kcal bevitelt .
2010. dec. 3. 08:41
Kolléganőm anno ezzel próbált fogyni. Hát nem tudom... látványos eredmény nem volt, viszont egész télen nem volt náthás :)
57. b63607ce2a (válaszként erre: 56. - Sarika54)
2010. dec. 2. 22:10
cukrommal nekem is gond van és ha Norbizom nekem sincsen gond :)kivéve ha le esik a cukrom :)
56. Sarika54 (válaszként erre: 55. - B63607ce2a)
2010. dec. 2. 22:07
Te nagyon ügyes vagy gratulálok le a kalappal előtted. Én is aNorbi diétát alkalmazom amikor oda tudok figyelni magamra álltalában sikerül ugyan is cukorbeteg vagyok és ez a diéta valahól hasonlit a cukorbeteg diétára, tehát az alacsony kalória és ch alényeg.Tehát nagyon ügyes vagy
55. b63607ce2a (válaszként erre: 54. - Sarika54)
2010. dec. 2. 22:03

Kcal számoltam .És Norbi 1 kódúakat ettem csak

6 hónap alatt ment le a -40 kg

2010. dec. 2. 22:00
De Friderika a képeidet néztem és nagyon jól nézel ki és valóban 40 kiló ment le rólad és ha igen hogyan csináltad?
53. Sarika54 (válaszként erre: 52. - B63607ce2a)
2010. dec. 2. 21:57
Konkrét linkem nincs és konkrét diéta sem csak valamelyik forumon olvastam egy hölgy irta lugositás céljából csinálja hogy minden reggel megiszik egy pohár citromos vizet már két éve minden reggel a férjével együtt megszakitás nélkül és nekik ez nagyon bejött mert sokkal vitálisabbak lettek és gondoltam az nekem is jól jönne és igy elkezdtem csinálni és csak azt vettem észre hogy bővebbek lettek a nadrágjaim és ezért gondoltam hogy ettől fogyhattam.
52. b63607ce2a (válaszként erre: 49. - Sarika54)
2010. dec. 2. 21:51
be írnád a linket amit te csinálsz ?
51. Sarika54 (válaszként erre: 50. - Dolores007)
2010. dec. 2. 21:44
Köszönöm a jó tanácsot jónak hangzik ez is
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook