Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ciszta műtét fórum

Ciszta műtét (beszélgetős fórum)


1 2 3
2008. dec. 3. 18:48
Volte valakinek ciszta leszivása?Nekem altatással akarják leszivni,vajon mennyi idöt vesz igényben.
2008. okt. 7. 11:07

Sziasztok! Én most írok előszür erre az oldalra. Végigolvastam a levelzéseiteket és be kell vallanom, most kiscit jobban tartok az előttem álló műtéttől, mint előtte. Egy 5 cm-es cisztát akarnak belőlem kivenni. Arra gondoltam, hogy nem keseredek el, és megpróbálok másfajta terápiát is. Tud valaki esetleg egy jó természetgyógyászt vagy egyéb módszert, mint a műtét? Nagyon köszönöm előre is!

szép napot

zs

2008. okt. 3. 23:15

Sziasztok!

Nem először írok ide. Sajnos megint van cisztám. (3 hónapja műtöttek, lásd lentebb...). Pedig már épp készültünk belevágni a kistesó projektbe a megmaradt bal oldali petefészkemmel, erre kiderült, hogy nőtt rá egy női ökölni ciszta (3 hónap alatt!!). Úgyhogy most a dokim nem cicózott, egyből küld Debrecenbe, a Nőgyógy. Klinika Onkológiai Tanszékére konzíliumra. Majd az ottani prof. (akihez már voltam 2 hónapja - akkor minden rendben volt) megmondja, hogy mi legyen.

Remélem, hogy egy laparoszkópos műtéttel megúszom és vállalkozhatunk még egy babára és nem kell kivenni a bal oldali petefészkemet is. Most ezért imádkozom.

28. VVVV
2008. szept. 27. 17:53
Sziasztok! Nekem nyáron volt laparoszkópiám. A műtétttől én is féltem, mint gondolom, mindenki, de teljesen feleslegesen. Engem a Bajcsyban műtöttek, mind az orvosom, mind a nővérkék nagyon rendesek és törődőek voltak. 1,5 óra volt, sajnos én rosszul viseltem az altatást, ugyhogy a műtét napján végig epét hánytam (ez már máskor is előfordult velem). Ami kicsit kellemetlen, az az infúzió és a katéter, de azok csak azért, mert kényelmetlen velük aludni :). És amire még fel kell készülni, az a műtét utáni oldalfájdalom, amit a gáz okoz, amivel a hasat felfújják. Nem vészes, olyan, mint amikor beszorul egy levegő, de számolni kell vele. Én gyorsan felépültem, bár kiderült, hogy PCOS vagyok, és azóta kb 3 hét elteltével nőtt egy újabb cisztám... Ez van. De nem bánom a műtétet, ha újból ilyen helyzetbe kerülnék, megműttetném magam. Ne féljetek!
2008. szept. 16. 16:10
Hát szerintem szörnyü ez a mütét is!és az emberi szervezetben a ciszta a leg gyakoribb betegség szerintem!
2008. szept. 13. 11:03
Kérlek írjátok meg a műtétekkel kapcsoltaos jó és rossz tapasztalataitokat,mert én nagyon félek,lehet h engem is meg kell majd műteni,még csak 16 vagyok.És félek.köszi,
25. Noryta
2008. aug. 4. 23:44

koszonom mindenki segitseget es hozzaszolasat!

kivanok jo egeszseget!

24. Noryta (válaszként erre: 22. - Hisztikirálynő)
2008. aug. 4. 23:43

Szia!

Koszonom a mutetrol leirottakat.Egy kicsit ilyesztonek tunik,bar en az altatastol is nagyon felek.

az igazsag,hogy meg nem volt meg a mutet,hisz ha lehetne elkerulnem,most kezdek el szedni 1 honapig fogamzasgatlot,abban bizok.ha ugyanugy ottlesz 1 honap utan es valtozatlan merettel,akkor lesz egy kis mutetem.:(

elegge zavaro mondjuk a cisztam mar,foleg a havim kornyeken,de szerintem ez normalis egy 7 cm-es cisztanal,kulonosebb tuneteim nincsennek.

Jo egeszseget kivanok nekedis!

2008. aug. 2. 06:33

sziasztp!

a történetem - ha vkit érdekel.

ez is egy ciszta féle..."Bartholini mirigy" - lásd a neten, h mi is az - tályog,v ciszta.

a nagyajak mögött nagyobb mint diónyi dudor...ami be lobbant és kimondhatatlanul kellemetlen dolgokat művel pár nap alatt...


mivel egyszer már májusban szembesültem vele - akkor a nőgyógy tűvel leszívta - átlátszó folyadék volt csak benne AKKOR.


na okés minden - egy darabig.

aztán egy két hete kezdem érezni nől a dudor megint - gondoltam emgint majd leszívja stb...

de pár nap alatt úgy begyulladt, meg fájt, meg szúrt, meg lüktetett, h azt hittem megőrülök.

na a máv kórház sürgősségijén kötöttem ki most 31én este...

akkor mondta a doktornő, h mi ahelyzet és akkor tudtam meg, h van egy olyan mirigyünk....és, h az gyulladt be stb...meg is műtöttek éjszaka.

másnap már haza is jöhettem.

jól vok de azért kellemetlen kicsit...


ha vkinek kérdése van szívesen válaszolok.

csajok nézzétek meg a Google-ban mi is ez a "bartholini-mirigy" nem is tudtam róla én sem...

sziasztok

22. Hisztikirálynő (válaszként erre: 18. - Noryta)
2008. aug. 1. 22:25

Szia!

Nekem 2005-ben volt egy laparoszkópiás cisztaeltávolításom. Akkor nagyon rosszul éltem meg, most viszont - hogy túl vagyok egy nagyműtéten - már tudom, hogy az semmi sem volt ehhez képest.

Szóval a műtét előtt ugyanazok a teendők várnak rád, mint a nagyműtétnél (borotválás, beöntés, irigálás - bár ezt 3 éve még kaptam, most viszont nem -, katéter felhelyezés). Az én műtétem 1,5 órán kersztül tartott, természetesen altattak.

A műtét utáni lábadozás elég gáz volt - legalábbis számomra - ugyanis 4 napig egy cső lógott ki az egyik lyukból, amivel valami piros váladékot vezettek ki belőlem egy szép kis zacsiba. A pici vágások helye fájdogált egy darabig, de nem vot vészes. Szerintem túl lehet élni. Sokkal jobban jársz így, mint ha nagyműtéted lenne, bár hogy kinek mi fáj jobban, az relatív.

Lehet, hogy azóta már túl is van az operáción?

Jó egészséget kívánok!

Pussz

21. CPA (válaszként erre: 18. - Noryta)
2008. júl. 26. 14:19
Sajna a laporoszkópiáról nincs tapasztalatom, de állítólag sokkal jobb, mint ha vágnak. Engem vágtak, de az sem volt vészes. Hosszabb volt a gyógyulási idő.
20. sors (válaszként erre: 18. - Noryta)
2008. júl. 22. 20:11
Nekem cyszta dermoidom volt, vele születtem, 18 éves koromba vették észre. A jobb petefészkemmel volt összenőve, úgy volt, hogy laparoszkópijával csonkítanak. 2 napot kellett volna a kórházba lennem, ehelyett 1 hétig voltam, mert bevéreztem és nagy műtétem, volt. Ennek 9 éve. Szépen és gyorsan gyógyultam, nem kell félni , a laparoszkópia a legjobb.
2008. júl. 21. 10:20

Sziasztok!

Holnap lesz 3 hete, hogy műtöttek. Nagy műtétem volt, kb. 15 cm-es a vágás a hasamon, már szépen gyógyulgat.

Egy nagy cisztát távolítottak el belőlem (kb. 1,5 liternyi folyadék volt benne), és kivették a jobb petefészkemet is, mert nagyon beteg volt.

Múlt héten lett meg a szövettan eredménye... hát, nem túl jó. Holnap megyünk Debrecenbe az onkológiára, hogy az ottani orvosok is megnézzék a szövetmintát. Egyébként azt írták a papíromra, hogy valami bordeline mucinosus cystoderma (vagymi, lehet, hogy rosszul írom) volt a ciszta.

Úgyhogy most izgulás van.

18. Noryta
2008. júl. 21. 04:17

Sziasztok!

Tudna valaki nekem segiteni,valoszinu nekem a kozeljovoben lesz egy ciszta mutetem.1 cisztam van a jobb petefeszken 7 cm es hormon gyogyszersem segitett,igy maradt a mutet.

Mivel jar a laporoszkopias mutet,mennyi ido a mutet utani labadozas?milyen fajdalmak lesznek a mutet utan?

nagyon felek.

elore is koszonom a segitseget.

17. CPA (válaszként erre: 14. - Any19)
2008. júl. 2. 12:50
Szia! Nekem, mikor cisztám van fájdalmat szoktam érezni azon az oldalon, amelyik petefészekben van. Az első cisztám akkora volt a bal petefészekben, hogy minden leülésnél is fájt a hasam. Akkor ki is vetták az egész petefészket. Máskor csak azon az oldalon nyilallgatott bele, ahol a ciszta volt. A miómáról nincs tapasztalatom Hál'Istennek. Az alapján, amit leírtál, bármi lehet. Terhesség is. Ne ijedj meg, aza a legfontosabb! Minnél előbb keress fel egy hozzáértő nőgyógyászt! Olyat, aki a cisztára nem babát mond, és fordítva. Már több ilyen tapasztalatom is volt. Tesztet pedig csinálj nyugodtan, kicsi a valószínűsége, hogy téves eredményt mutatna még ciszta mellett is. Nekem mindig az igazat mutatta. Bár gondolom mostanra egy teszten már túlvagy. Ha több infó kell, vagy orvos, írj!
16. CPA (válaszként erre: 12. - Hisztikirálynő)
2008. júl. 2. 12:42

Sajna látom késő a válasz, de a műtét után azért talán megpróbálhatod a teát (cickafark), vagy biorezonanciát, stb. Sajna pontosat nem tudok, de az interneten rá tudsz keresni!

Én egyszer egy 8 cm-es cisztára hormongyógyszert szedtem, 3 hó alatt felszívódott. Máskor viszont ugyanez nem jött be. Cisztája válogatja.

Mielőbbi gyógyulást kívánok!

15. CPA (válaszként erre: 11. - Jucus1013)
2008. júl. 2. 12:37
Nem egyértelmű számomra, hogy a petefészkedet akarod kiműttetni, vagy csak a cisztát. A petefészket nem ajánlom. Nekem már az egyiket eltávolították. Szörnyű érzés volt, mikor kiderült, hogy a másikban is ciszta lett fél évvel később. Természetesen babát szerettünk volna, nagyon nehéz időszak volt. Nem tudtuk megúszom-e műtét nélkül, eltávolítják-e a másik petefészket is, van-e esélyünk babára. Hála Istennek sok ciszta és küzdelem után most a másodikat várjuk. Szóval, amennyiben lehetséges küzdjön mindenki az ellen, hogy kivegyék a petefészkét, a másikkal is könnyen megtörténhet, és akkor már nincs visszaút. Lehet próbálkozni gyógyszerrel, teával, stb., nekem használt. Érdemes több orvost is felkeresni! Ha további infó kell, írjatok!
14. Any19
2008. jún. 22. 08:21
Sziasztok!Lenne egy kérdésem.A ciklusom 20. napjától kb. szurkál az alhasam, de nem kimondottan egy helyen hanem összevissza.Nem vészesen csak néha néha meg amúgy érzem is mindig hogy ott van, szóval kicsit kiemelkedik a méhem...Szerintetek ez ciszta lesz vagy reménykedhetek hogy baba?Ti biztos tudjátok a tüneteket?Ilyenkor csak ott lehet érezni a fájadalmat amelyik oldalon van?Jah és nem tudok kitapintani semmit...És már 4 napja késik a mensim.Tesztet nem akarok csinálni mert lehet téves eredményt mutatna ha van cisztám...:(Kérlek segítsetek!
2008. jún. 20. 01:00

sziasztok,sokat segit a betegsegeteken ,ha elolvassatok a Gyogyito kristalyok cimu konyvet

es megprobaljatok betartani azt ami abba van.Mar hallottam olyanrol aki meggyogyult

igy mutet nelkul.Nem szabad elvesziteni a meheteket, mert az a noiesegetek es nemisegeteket teszi tonkre.gyogyuljatok meg, hiszen Ti nok fontosak vagytok nekunk ferfiaknak

2008. jún. 17. 07:27

Sziasztok!

Én épp tegnap voltam dokinál. Megállapította, hogy egy csecsemőfejnyi ciszta nőtt a pocakomban (azt nem tudom, hogy ránőtt-e a petefészkemre, vagy sem, ezt sztem majd a műtét után tudom meg). Júli. 1-én kell befeküdnöm és sajna nem laparoszkópiás műtétem lesz, hanem nagyműtét.

2005. dec-ben már volt egy laparoszkópiás cisztaeltávolításom és most ez. Baromira hiányzott.

Amikor most megvizsgált a nődokim, a fizikális vizsgálatkor azt hitte, hogy állapotos vagyok (4-5 hós kismama), mert annyira nagy a cisztám,hogy ha hanyatt fekszem, elér egészen a köldökömig. Egyébként tényleg úgy nézek ki, mint aki babát vár.

Elkeserítő, hogy ennyire hajlamos vagyok a cisztaképződésre. Van olyan szer, vagy gyógynövény, vagy valami, ami segít megelőzni a cizsták kialakulását? Előre is köszi a válaszokat!

Puszi

2008. máj. 20. 21:29
Szia nekem 1 évig volt 2 nagyon nagy cisztám a jobboldali petefészkemben és tavaly októberben műtöttek meg mert rettentően fáj laporoszkópiás műtét volt nem volt vészes és utána annyira megkönnyebültem.De most megint ugy érzem hogy vissz jött mert annyira szúrkál a petefészkem hogy az hihetetlen.Ha most is az lesz én nem várok vele és kiműtettem mert szörnyű!!
10. CPA
2008. máj. 15. 10:30
NAgyon köszi a válaszokat mindenkinek! Nagyon el voltam keseredve, mert egyik petefészkmet már kivették, a másikban pedig majd egy éve van 3-4 cm-es ciszta. Gyógyszer sem használt. Az orvosom már újabb műtéttel riogatott, mikor is végre megfogant egy kisbaba. Gondoltam, megosztom mindenkivel ezt az örömhírt! Mégegyszer nagyon köszönöm mindenkinek a válaszát! Bárkinek van kérdése, nyugodtan írjon!
2008. ápr. 21. 14:23
A ciszta típusától is függ, hogy ki kell-e venni a petefészket vagy sem.
2008. ápr. 21. 13:38
A cickafark tea is csodákra képes, igaz én nem bírtam meginni, de van cseppben is az sokkal barátibb. Párszor megúsztam vele a leszívást.
2008. ápr. 21. 13:35

Szia!


Nekem is pco-m van, hatalmas cisztákat növesztettem volt 14 cm-es is, de nem kell kivenni a petefészket. Több módszer is van rá, nálam volt ciszta leszívás, petefészek csonkolás és lézeres égetés is. Ne félj a műtéttől!

2008. ápr. 21. 13:23
még annyit,hogy az egyik cisztám lúdtojásnyi volt,a másik egy kicsivel kisebb.
2008. ápr. 21. 13:21
nekem mindkét oldalon volt ciszta,mindkét petefészkemből csonkoltak egy darabkát,de attól állítólag lehet ugyanúgy gyermekem.a műtét nem volt kellemetlen,altattak,utána gyorsan felépültem.ne félj tőle!!inkább minél hamarabb ess túl rajta,mert csak árt ha vársz.és írj nyugodtan,ha tudok valamiben segíteni.
2008. ápr. 21. 13:17

A petefészek cista nem feltétlenül műtendő, de mielött döntenél bátran kérd ki több nőgyógyász véleményét. Változó, hogy a petefészket ki kell e venni vagy csak egy részét kell eltávolítani és esetleg egyiket vagy mindkettőt, de bizzunk mindig a legjobban. :)

Maria Treben sok segítség lehet ilyen esetben, néz utána neten, de könyveit is merem ajánlani. már sok mindenre használtuk és nem csalodtunk benne. De az orvost senki nem helyetesítheti!

3. szucsandrea (válaszként erre: 2. - CPA)
2008. ápr. 21. 13:13
Nekem pco-m volt, nem kellett kivenni. A betegség azt jelenti, hogy nagyon sok apró ciszta.
2. CPA
2008. ápr. 21. 13:00
Arról szeretnék tudakolózni, hogy akit petefészek cisztával műtöttek, mekora volt a cisztája, és ki kellett-e venni a petefészkét?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook