Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cigi nélkül avagy ki akar mostanában leszokni a dohányzásról fórum

Cigi nélkül avagy ki akar mostanában leszokni a dohányzásról (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
55. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 52. - JudyM)
2010. szept. 9. 15:16
Gondolj sokat a szivedcsücskeire... :D én már sokszor, sok helyen leírtam: az egyik utolsó csepp volt a pohárban, hogy a nappaliban alvó kutyáim reggel kocsmaszagúak voltak, ha este sokat tévéztünk mondjuk a nappaliban, persze, cigivel... És borzalmasan szégyelltem magam emiatt... :)
54. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 53. - JudyM)
2010. szept. 9. 15:14

Idegesítö rohadtul... Már kínukban röhögtünk magunkon a végén.

Mindent így csináltunk: cigi-kutyuspisilés?

Cigi-bolt? Cigi - és akkor megyek fözni,jó? Segítenél..? Aha, csak szívjunk el egy cigit...


Az elején fura is volt, hogy ha eldöntöttük, hogy itt az idö kivinni a kutyákat, akkor már lehetett is felugrani és cipöt húzni... :)

53. JudyM (válaszként erre: 45. - 3f5c70e7b8)
2010. szept. 9. 14:19

"nem a cigi szabja meg, hogy mit mikor csinálunk. . . "

Na, nekem ez a fajta szabadság a vágyálmom!

:))))

52. JudyM (válaszként erre: 38. - Tamianyu)
2010. szept. 9. 14:16

Igen ,tudom ez hülyén hangzik, de ha az ember nem önmagáért változtat a dolgokon, akkor az így működik. Alig vártam, hogy újra cigizhessek, én marha! Amikor már nem szoptattam, akkor rágyújtottam. És ezt kétszer eljátszottam!

Remélem most sikerül. Önmagamért, ami persze az én szívem csücskeinek is jó lesz közvetve! :)))

51. Tigris1971 (válaszként erre: 50. - 3f5c70e7b8)
2010. szept. 9. 13:47
Megpróbálom...
50. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 47. - Tigris1971)
2010. szept. 9. 12:51

Én is szerettem dohányozni! Nagyon!

De elég volt... Biztos van benne egy csomó minden, amit nem szeretsz, azokra koncentrálj! :)

49. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 48. - Zizabella)
2010. szept. 9. 12:50

Csak amíg nem szembesül az ember ilyen betegségkkel "élöben", addig nem igazán hiszi el... Vagy ha el is hiszi, nem elég elrettentö.

:(


Az én saját reggeli köhögésem már elég ijesztö volt...

2010. szept. 9. 12:32

Egy ismerősöm tüdőosztályon dolgozik ő mesélte, hogy milyen súlyos betegek vannak ott, a 90 %-a dohányos, és többségben vannak a nők akik kevésbé tudják tolerálni a nikotint..Sok köztük a fiatal is 35-40 évesek. Borzasztóan tönkre vágja a tüdő szöveteit és nem csak a nikotin hanem az adalékanyagok is amiket belekevernek.

Mindegyik nagyon megbánta hogy egyáltalán rászokott és aztán meg nem volt akaratereje abbahagyni.

2010. szept. 9. 11:50
Sziasztok!Én is gondolkodom a leszokáson.16 éves korom óta dohányoztam,gyerektervezéskor leszoktam,de pokolian nehezen,aztán 4 év múlva én ökör visszaszoktam.Alapvetően az a baj,hogy sajnos szeretek dohányozni,pedig a lelkem mélyén tudom mennyire káros és még büdös is másoknak.Na szóval mélyen gondolkodok rajta,addig is hajrá nektek,olvasni foglak benneteket!
2010. szept. 9. 08:28

sajnos én is tisztába vagyok hogy ezek elő fognak fordulni. de mikor rászoktam a szervezetem nem akarta de az agyam igen, most fordítva van...ha rászokni sikerült leszokni is sikerülni fog! :)

a + kajálástól én is félek, de erős vagyok, meg többet fogok mozogni, legjobb a futás :) utánna biztos nem lesz kedvem rágyújtani :)

a másik része persze a pénz, most abból a pénzből el lehetne menni nyaralni! :)

45. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 44. - 5b315db51e)
2010. szept. 9. 08:06

Szerintem van. :)

Ne próbálj leszokni, hanem szokj le. Ez nagy különbség. :)

Ne piritóst egyél, hanem sárgarépát. (Én is állandóan éhes vagyok, amióta nem szívom...)

Az idegbetegség pedig szar, de nem tart örökké. Én nem lettem ingerültebb, mint amilyen általában vagyok, páromnál pár napig tartott. :)


Viszont nem büdös a lakás, a ruháim és a nappaliban tanyázó kutyáim bundája, iszonyat pénzt megspóroltunk, nem köhögünk reggelente, és nem a cigi szabja meg, hogy mit mikor csinálunk... Tudod, az olyan "mindjárt, Drágám, csak még szívjunk el egy cigit, mielött boltba megyünk/kutyát sétáltatunk/aludni megyünk/vacsirázunk/akármi" dolgok.


Hajrá!

2010. szept. 8. 23:00

Sziasztok


En mar annyiszor probaltam leszokni..De egyszeruen nem birtam megallni hogy a kavehoz ne szivjam el a cigit.

Tapasz nem segitett ragot meg nem probaltam..Viszont mikor probaltam letenni zabaltam..cigi helyett piritost ettem jo vastagon vajjal..Eredmeny:2-3 nap alatt megdagadtam aztan ragyujtottam..

Azonkivul bogtem idegbeteg voltam stb.. Van remeny???

2010. szept. 8. 20:03
köszönöm a könyvet megkaptam, hétfőig elolvasom!:)
42. norci78 (válaszként erre: 41. - C75565e593)
2010. szept. 8. 20:02

ezt énis próbáltam, de nekem nem jött be!

egy hétig nagyon ok volt minden, de most már megint ott tartok ahol elkezdtem :(

41. c75565e593 (válaszként erre: 40. - C75565e593)
2010. szept. 8. 15:52
ma szerda, hétfőn vettem egy vékony női cigit...még most is van...pedig már ilyenkor javában elfogy a cigim...és még van...6 szál...ja és pár szálat meg ygújtottam és eloltottam...pocsékoltam...
2010. szept. 8. 15:49

Én sokkal kevesebbet szívok...hétfőn eldöntöttem, nem bagózok annyit...

Nem is kívánom....

többet ér az egészség!

2010. szept. 8. 13:41

Sziasztok.

Én is próbáltam a rágót, rosszul voltam tőle! Mert meg kell nézni azt is h egy cigiben van 0,1g nikotin addig a rágóban 2g!!!!! Naná h alig kaptam levegőt, meg folyt a nyálam és öklendeztem. A tapasszal ugyanez a helyzet. Ha nem szoksz le a segítségével, akkor utána még többet fogsz szívni, mert felemeli a nikotinszükségletedet. A leginkább rizikómentes segítség a biorezonancia, bár nekem az sem vált be.

Csak akkor lehet letenni igazán, ha van valami nagyon nyomós érv. Olyan cél amiért érdemes. Mondjuk a gyerekvállalás ilyen. Én abban reménykedem, h akkor majd le tudom tenni :)

38. Tamianyu (válaszként erre: 35. - JudyM)
2010. szept. 8. 12:11

Miért szoktál vissza a szülések után?

Én így szoktam le,hogy amikor gyerkőcöt terveztük,előtte letettem,és elkezdtem magzatvédő vitamint szedni.Az első után én is vissza szoktam,de nagyon bántam,mert annyi idő azért elég a leszokáshoz.Ezért is állítom biztosan,hogy a fejben dől el,mert akkor is akarat kellett hozzá,hogy ne legyek dohányos amire a babó beköltözik a pocakomba.

2010. szept. 8. 12:08

Talán segít:

Ne vegyetek több cigit, viszont minden más szükséges legyen otthon, hogy még véletlenül se kelljen este 9-kor lemenni az éjjel-nappaliba.


Mossatok ki mindent, aminek cigiszaga lehet: függönyt, kanapén kispárnát stb.


Minden öngyújtót és hamutartót tegyetek el szem elöl.


Az utolsó dohányos napon külön figyeljetek arra, hogy mi az, ami visszataszító a cigiben.(Reggeli köhögés, nikotinszínü és szagú kéz, levett ruha szaga, amikor bújsz ki belöle, hamutartó az asztalon.... stb.) Ez jó lesz elrettentö példának, ha visszagondolsz rá. :)


Én nem hétfön kezdeném, hanem (hosszú) hétvégén, mert ha dolgozni, iskolába, vagy valamilyen, a cigivel együtt megszokott társaságba, környezetbe megy az ember friss leszokóként, az nehezebb, mint otthon, nyugodt körülmények között.


Hajrá!


Június 2. óta, amióta nem cigizem sem én, se a párom, már kb. 600 Eurót megspóroltunk. Van olyan, aki a napi cigiadag árát beteszi egy perselybe, minden egyes nap, szertartásosan, mondjuk minden reggel (így napközben nem csábulsz el, hiszen az ára már el lett "költve".) Hónap végén fog csak igazán meglepödni az, aki így gyüjti a cigipénzt... :)

36. norci78 (válaszként erre: 35. - JudyM)
2010. szept. 8. 12:05

jaj nagyon örülök!

persze hétfőn kezdünk! új hét új élet! :)

sajnos nekem is egy doboz cigi 1 nap...már elegem van belőle.

akárhogy is szeretem, elég volt belőle!

35. JudyM
2010. szept. 8. 12:02

Sziasztok! Én is szeretnék csatlakozni, mert már nagyon, de nagyon utálom, hogy 25 éve bagózok. Általában napi egy dobozzal szívok, és eddig csak a két terhességem alatt tudtam letenni, a születendő gyermekeim érdekében. Most elsősorban magamért szeretnék változni, mert ez egy nagy kihívás és nagyon büszke lennék rá ha sikerülne.

Norci78, akkor hétfőn indulunk?

34. zizabella (válaszként erre: 32. - Norci78)
2010. szept. 8. 12:02
Érdekes módon soha nem tiltottuk őket, sőt még mondtuk is hogy nyugodtan kipróbálhatjátok...de hát ami nem tiltott az nem is édes...
33. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 11. - Db78bacc4f)
2010. szept. 8. 11:56

Nekem hányingerem volt a rágótól... de nagyon!

A második napon próbáltam ki, de borzalmas volt. :) Azóta is itt figyel a szekrényben, egy szem híján egy tejes doboz.


A nikotinéhség nagyon intenzíven tör az emberre, de amilyen gyorsan jön, olyan gyorsan el is múlik. Mire végiggondolja az ember, hogy most jól esne, de ki kell bírni, mert erösek vagyunk, addigra el is múlik a legrosszabb része. Komolyan! Szóval nem könnyü, de nekem nem jelentett folyamatos harcot. 15 év, napi másfél doboz után könnyebb volt, mint hittem. Mindenkinek, aki belevág, nagyon sok sikert és kitartást kívánok!

32. norci78 (válaszként erre: 30. - Zizabella)
2010. szept. 8. 11:55

nagyon jól tetted!

az biztos hogy én sem fogom tolerálni a gyerekemnek (ha majd lesz) hogy cigizzen!

bárcsak az én szüleim sem engedték volna.....

bár ki tudja, hogy reagáltam volna.....:)

31. Mia87 (válaszként erre: 29. - Norci78)
2010. szept. 8. 11:54
hát igen... :) én is a hízástól félek a éegjobban... hogy pótcselekvésként majd nasizok... :(
2010. szept. 8. 11:53

Áldom az eszem hogy soha életemben nem gyújtottam rá. Így azt sem tudom milyen a nikotin függőség és milyen car amikor nem lehet leszokni róla.

Annak idején kiröhögtek a suliban, hogy meg sem próbáltam rágyújtani. Azóta sokan súlyos betegek lettek közülük a cigi miatt...

Szerencsére a gyerekeim sem próbálták ki még elvből sem, pedig őket is cikizték a barátaik...

29. norci78 (válaszként erre: 27. - Mia87)
2010. szept. 8. 11:49

jaj én is nagyon szeretek, tudom mit érzel!

főleg a bulikba nehéz megállni! :)

de sikerülni fog, érzem!:) lelkileg felkészítem magam a hétfőre. Remélem helyette nem a hűtőt fogom nyitogatni! :)

28. norci78 (válaszként erre: 10. - 8e163afeff)
2010. szept. 8. 11:42

szia

nagyon ügyes vagy!

én megköszönném ha elküldenéd a pdf-et privibe elküldöm a mail címem! :)

27. Mia87 (válaszként erre: 22. - Norci78)
2010. szept. 8. 11:41
hétfőtöl? hmmmmm remélem hogy nem leszünk egyedül..... mondjuk én nem vagyok erős dohányos.... 2-3 nap egy doboz cigi, csak az a baj hogy én szeretek dohányozni, bármilyen hülyén hangzik... :(
26. norci78 (válaszként erre: 7. - Tamianyu)
2010. szept. 8. 11:40
azért várjuk a biztatást! :)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook