Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Champix, a segítő!! fórum

Champix, a segítő!! (beszélgetős fórum)


167. fbb53e1d99 (válaszként erre: 166. - Andi6020)
2009. nov. 22. 18:33
bezony, bezony....:)
2009. nov. 22. 18:30
Ez inkább placebo hatás, mint Champix hatóanyag.
165. fbb53e1d99 (válaszként erre: 164. - Iramis)
2009. nov. 22. 18:14
-:)
164. iramis (válaszként erre: 163. - Alita)
2009. nov. 22. 18:12

Szia alita!


Nem értem teljesen.Te csak 1 hétig szedted a gyógyszert? És máris abbahagytad a cigit az eső napon?

163. alita
2009. nov. 22. 10:52

Hihetetetlen! Még mindig felfoghatatlan, hogy 10. napja nem cigizek és a 4. napja nem szedek Champixot se és nem hiányzik semmi! Nem vagyok függő, nincs elvonási tünetem! Szeretem ezt az új énemet :) Ha a Champix nem lett volna, nem is tudom hogyan valósítom meg a leszokást az első héten, főleg úgy, hogy itthon is a munkahelyemen is dohányoznak mellettem! Annyi szenvedéstől és gyötrelemtől mentett meg...

Most már irritál ha kilépek valahonnan és bagószagú a hajam vagy a kabátom! Eddig ez 10 évig fel sem tűnt!!!

Na és azt még el kell mondjam, hogy egy 13 perces futás után olyan jó érzés van bennem egy órán keresztül. Felfrissül a szervezetem, nemcsak egy csomó feszültséget vezet le, de endorfint és dopamint szabadít fel az agyban...Többet mosolygok, mint azelőtt... mondják, hogy a futásra, testmozgásra is rá lehet szokni. Könnyebben is, mint a cigire :) Hajrááá ;)

162. alita
2009. nov. 21. 09:10

Sziasztok! Én múlt hét csütörtöktől tettem le a cigit egyik napról a másikra a Champix segítségével. Bár mondtam az orvosnak a telefonban, hogy a nagyobb dózist írja fel, de a kezdőt írta. (aztán nem én mentem kiváltani, nem is én menetem el a receptért és nem tudtam ezen változtatni, hanem anyum, mert én amikor rendel az orvos dolgozom)

Ha nagyobb adagot váltod ki, akkor az csak egy ezressel drágább, de a tablettát egy késsel könnyedén el tudod felezni, tehát megtakarítsz így egy heti adagot. Persze ezt csak annak érdemes, aki szívesen elvacakol napi egy percet tablettaszeleteléssel 6 ezer forintért.

Na de vissza az elejére. Múlt héten szerdán este szedtem be egy felet. Megjegyzem több, mint 10 éve rendszeresen dohányzom napi min. egy dobozzal, és eddig mindig sikertelenül próbáltam leszokni, mert imádtam dohányozni. Másnap reggel ahogy ébredtem bevettem egy 1 mg-s tablettát, ekkor már nagyon kívántam a cigit, de a Champix ezt a vágyat egy fél óra múlva elmulasztotta. Aznap abszolút nem kívántam már a cigit, hihetetlen volt számomra, de még eszembe is alig jutott. Nem éreztem vágyat, semmit, hogy rápippantask. Este ismét beszedtem egy 1 miliset.

A második és harmadik nap volt nehezebb, a reggeli beszedett 1 milis után délután kettőkor már rá szerettem volna gyújtani, ezért bevettem mind két nap egy fél tablettát napközben is, tehát a 2. és 3. napomon 2,5 Mg-t szedtem. Ezt a mennyiséget utána fokozatosan csökkentettem. A 4. napon csak 2 Mg, az 5. napon 1,5 Mg. A 6. napon 1 Mg és a 7. napon már semmi, csak némi depresszió nap végére, amit a Champix elhagyásának tulajdonítok, de az is elmúlt másnapra.

És ez a 3. nap a füstmentes 9-ből, hogy már nem szedek Champixot! Elkezdtem mellette futni járni, és valami fantasztikus érzés, hogy bírja a tüdőm és reggelente nem krákogok, köszörülöm a torkom. A futás után teljesen felfrissülve érzem magamat és arcbőröm is sokkal szebb lett, és már a fenekem is keményebb! Bár az első "hosszabb" 2 km után úgy érzetem, mintha a maratont futottam volna le, viszont egyre jobban bírom, zenét hallgatok közben :) Az embernek kevéssel kell kezdeni a mozgást,és utána lépcsőzetesen emelni. És olyan jó érzés, hogy már nem vagyok lajhár, és nem függök a cigitől sem :)))

Tehát én úgy álltam a leszokáshoz, hogy az első hetet kell kibírjam füst mentesen, és az sikerült. És ezzel az egyéni szedéssel is minimális akaraterő kellett hozzá. Kell még egy minimális életmód váltás is, napi 15-20 perc futás (ami ráadásul ingyenes és a legjobban megmozgat) vagy más mozgás és az, hogy az ember szeresse, büszke legyen és igen is megjutalmazza saját magát valamivel nap végén, hogy megint egy napot kibírt...holott az korábban elképzelhetetlen lett volna :)Sok sikert mindenkinek!!! :))

161. nusoka (válaszként erre: 160. - Iramis)
2009. nov. 20. 09:03

Köszi BJ!

Iramis üdv!

Legyél csak itt tele leszek kérdéssel:)

Most csak a harmadik napja szedem,de még semmi különöset nem vettem észre.Ugyan úgy rágyújtok,talán nem esik olyan jól.Nem tudom,talán csak bebeszélem magamnak.

Rohanok melózni,majd jövök:)

Nuso

160. iramis
2009. nov. 19. 12:46

Sziasztok!

Úgy gondolom,hogy itt van a helyem közöttetek.

6 hete szedem a CH-t minden komplikáció nélkül,és nagyon remeknek találom. Eddig megy minden mint a karikacsapás. Mindenkinek javaslom!

159. fbb53e1d99 (válaszként erre: 158. - Nusoka)
2009. nov. 19. 07:15

Szia!


nusoka!

Ha elkezded a Champixot, ne hagyd abba 2 hét után. Szedd 3 hónapig. Egyenlőre ezt tudom tanácsolni. Sok-sok akaraterő is kell. Menni fog, ha nagyon szeretnéd.


A két heti gyógyszerszedés nagyon kevés.

Csináld végig!

Sok drukk, és sok sikert!!:)

Üdv: BJ

158. nusoka (válaszként erre: 157. - Andi6020)
2009. nov. 18. 20:56

Ügyes vagy nagyon!

Sejtem,hogy korai lesz,de nem szúrom magamba a nagykést ha pár napot tolódik:)

Csak próbálnék spórolni.Van itt 1 ismerős,ő azonnal letette,és elég volt neki a 2 heti adag ch.

No,majd meglátom.

Sikítok ha kínom van:)

Köszi,hogy vagy:)

Legalább neked sikerült:)

Nekem is fog:)

Jó éjt!

157. andi6020 (válaszként erre: 156. - Nusoka)
2009. nov. 18. 20:26

Lehet, hogy korai lesz.

Ha érdekel, elmondom én hogy csináltam.

Szóval, én a második hét vége felé jelöltem ki a napot. Ennek olyan értelemben már nem volt jelentősége, hogy mire odaértem, már nem gyújtottam rá. Nem tudatosan, hanem észrevétlenül.


Én is IMÁDTAM cigizni.

Szerintem nekem azért sikerült leszoknom, mert egyszer sem volt olyan, hogy rá akartam gyújtani, de nem lehet, mert leszokok. Sosem pusztultam meg egy szál cigiért. Minden jött magától.

156. nusoka (válaszként erre: 155. - Andi6020)
2009. nov. 18. 20:15

Köszönöm!

Nagy kitartás kell az biztos.Föleg,hogy én egyenesen imádok cigizni:(

Másrészröl gyűlölöm is.Büdös,sokba kerül,és meg akarom mutatni a lányomnak,és magamnak is,hogy képes vagyok letenni.

Ez a buta lány egyre jobban szokik rá:(

Hétfőre tüztem ki az elsö füstmentes napot.

Lehet,hogy korai,de szabadnapos leszek még kedden is,és úgy gondolom könnyebb lehet itthon mint melóban.Vendéglátásban dolgozom,van füst rendesen:( Majd kiderül,kíváncsian várom.

Valószínűleg csak beképzelem,de már mintha nem esne olyan jól.Rágyújtok mert hiányzik,de nem olyan jó.Szomjas vagyok örökké:)

Bocsi,hogy hosszúra eresztettem,de eddig sem gyújtottam rá:))

155. andi6020 (válaszként erre: 154. - Nusoka)
2009. nov. 18. 19:06

Sok sikert kívánok!


Ha bármikor, bármi kérdésed lenne nyugodtan írj, hátha tudok segíteni. Legalábbis megpróbálok.

154. nusoka (válaszként erre: 153. - Andi6020)
2009. nov. 18. 18:54

Szia!

Segíteni sajnos csak magamon tudok,de azért köszi,hogy válaszoltál:)

Csak azért "kiabáltam" van-e itt valaki:)

Ma reggel bevettem az első szemet.

A világon semmi változást nem vettem észre:(

Jó tudom,hogy még korai.

Nincs senki aki most kezdi?

153. andi6020 (válaszként erre: 150. - Nusoka)
2009. nov. 17. 19:11
Miben segíthetek?
152. nusoka
2009. nov. 17. 18:15

ma kiváltottam a csodát.Holnap elkezdeném.

Senki?Mindenki leszokott?

151. nusoka
2009. nov. 17. 18:12
van itt valaki?
150. nusoka
2009. nov. 17. 18:11
Segítség!!!
149. fbb53e1d99 (válaszként erre: 148. - Prischilla)
2009. okt. 20. 19:17

Lehet,ki tudja...:(

Akarat kell, az meg nekem nem volt..-:)

2009. szept. 19. 09:18

Sziasztok!


Azt hallottam h májrákot okoz a champix, amerikában kimutatták.Szerintetek ez igaz, v hallott vki erről vmit?

Egyébként én is dohányzom, és jó lenne kipróbálni ezt a gyógyszert mert le akarok szokni!

147. fbb53e1d99 (válaszként erre: 146. - B6b979683b)
2009. szept. 10. 09:44

Látod, nikikém, nem sikerült a segítségem:( Nemhogy Neked, még magamnak sem!

Azért jól vagyok, remélem, Te is!

Erősítsd az immunrendszered!-DD


Különben mért hagytad a abba a gyógyszert?

146. b6b979683b (válaszként erre: 145. - Fbb53e1d99)
2009. szept. 10. 09:34

[link]

Nézd meg.

145. fbb53e1d99 (válaszként erre: 143. - B6b979683b)
2009. szept. 10. 09:31

Sajnálom, niki...sok mindenben igazad van..

Mi az a soletin -c??

2009. szept. 10. 09:21

baromijokedvnek

(ő segitett nekem az elején amit köszönök) akartam irni az előzöt nem angyalkának.

143. b6b979683b (válaszként erre: 141. - Angyalka00)
2009. szept. 10. 09:19
Szia!Sajnos én is elbuktam :( közel 1 hónapig birtam a ch-al. Nekem is sokadik próbálkozásom volt de megint nem jött össze.Én azt mondom hogy aki rászokik a cigire az már cigis marad örökre.Jó,van kivétel persze kb. 200 leszokobol 1 nemdohányzó marad,van aki birja 2 napig valaki 2 hétig,1 -3 hónapig de van olyan ismerősöm aki 1 év vagy épp 3 év után szokott vissza.Nehéz.Én is és minden cigis tudjuk hogy káros de mégis kell.Nekem azért is volt nehéz mert körülöttem mindenki cigizik.A család (kivétel mamám) a barátom a barátnőim a szomszédok a rokonok...Bárhova mentem mindenhol fújták a füstöt.Ez van.Mostmár nem ch-ra költök hanem soletin c-re...De akinek sikerül/sikerült gratulálok mert tényleg nagy dolog letenni végleg,nekem nem megy.
142. fbb53e1d99 (válaszként erre: 141. - Angyalka00)
2009. szept. 10. 06:01

Angyalka!

Én egyáltalán nem vagyok nagy tudású...

Azért mondtam, hogy odaát többen tudnak Neked segíteni!

Én csak próbálkoztam a cigi elhagyásával immár 5 alkalommal, abból 3-szor a Champixxal. Nekem nem ment.

Gyenge voltam...ennyi.

Dehogy akarok én elküldeni is valakit innen!-D


Viszont andi nagyon sokat segített nekem!!

Talán Neked is tud..azt hiszem Ő az egyedüli itt, aki sikeresen letette a Champix segítségével a cigit.( Ha tévednék, akkor jelezzetek)

Ha tényleg, igazán le akarsz szokni, akkor Ő szerintem sokat tud Neked segíteni.

Én azért nem jártatom a számat, mert belebuktam. Akkor hogyan segíthetnék?

Sok erőt kívánok a leszokáshoz!


Sokan vannak itt, akik minden segítség nélkül szoktak le!

Nehéz......-D, de gondolom kivitelezhető, ha Nekik sikerült, akkor Neked mért ne?

Szia

2009. szept. 9. 20:48
Baromijokedv!Nekem ez elég furcsa,hisz te nyitottad ezt a fórumot,legalábbis te írtál ide először és utánna is soxor.Akkor te se vagy nagy tudású?Azért mert neked itt valaki "nem szimpatikus" azért mindenkit elküldesz innen??
140. andi6020 (válaszként erre: 138. - Fbb53e1d99)
2009. szept. 9. 19:41

????????????????

Szerintem én akkora, de akkora tudású ember vagyok, mint például a ................Blaha Lujza tér!!!

139. fbb53e1d99 (válaszként erre: 137. - Angyalka00)
2009. szept. 9. 10:19
Mondjuk nem itt a Hoxán!
138. fbb53e1d99 (válaszként erre: 137. - Angyalka00)
2009. szept. 9. 10:18
De igen, ez is az,de van egy színvonalasabb, nagyobb tudású emberkékkel!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook