Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cél: Ausztria... de hogyan? fórum

Cél: Ausztria... de hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2 3
17. 55a05b8a19 (válaszként erre: 16. - Tavasz007)
2012. aug. 5. 23:11
jaj te kis okoska,57 éves vagyok és nem elöször jártam külföldön,a koromnál fogva talán van némi tapasztalatom,de az átbaszás ellen senki nincs beoltva,még te sem
16. tavasz007 (válaszként erre: 14. - 55a05b8a19)
2012. aug. 5. 23:10

hat valahogy neki kell vagni, te viszont nagyon haragszol magadra, mert hagytad magad csobe huzni!

eljott a megbocsajtas ideje!

15. michelle.r (válaszként erre: 14. - 55a05b8a19)
2012. aug. 5. 23:07

Soha nem mennék úgy, hogy nincs előre leszervezve, hol lakom, hol dolgozom, mennyiért. Köszi az aggódást :) Biztosan nem fognak behúzni a csőbe, mert nem mástól várom, hogy szívességből megoldjon bármit is, hanem elébe megyek a dolognak.


Igen, a diplomások nehezebben helyezkednek el, mint egy jó szakmunkás. Azt hiszem, valami ilyesmit írtam én is.

14. 55a05b8a19 (válaszként erre: 13. - Michelle.r)
2012. aug. 5. 23:01
ez igy igaz,csak hogy rengeteg fiatal van aki igenis beszéli a nyelvet és képzett,sőt nagyon sokan diplomások,és nagyon nehezen tudnak elhelyezkedni,én nem akarlak mindeáron lebeszélni,felölem már ma éjjel elindulhatsz sok szerencsét,kivánok és ezt teszem tiszta szivemből,de ha nem jön be,vagy behuznak a csőbe,akkor csak magadra haragudj
13. michelle.r (válaszként erre: 8. - 55a05b8a19)
2012. aug. 5. 22:49
A bevándorló az bevándorló, tök mindegy, milyen nemzetiségű. Nyelvtudás, képesítés nélkül csak az alja munka jut. A nyelvet beszélő szakemberek nem velük versenyeznek.
12. michelle.r (válaszként erre: 1. - Youlcsi)
2012. aug. 5. 22:47

Legyen magabiztos nyelvtudásotok, némi tartalék. Nem szeretik azokat a bevándorlókat, akik elő sorban a szociális juttatásokra apellálnak. Nem biztos, hogy azonnal lesz munkátok, de költségek a belépés pillanatától.


A jó szakembert remekül megfizetik, megbecsülik. www.ams.at-n találtok rengeteg ajánlatot.

2012. aug. 5. 22:45
Párodnak mi a szakmája? Párom most már fél éve dolgozik kint magyar cégen keresztül, a picivel mi is utána jöttünk, jobban mondva inkább még ki-ki járogatunk 2 hetekre, mert csak 3 hónapos a bébi. Munka nélkül szerintem ne vágjatok bele.
10. simple (válaszként erre: 9. - Tavasz007)
2012. aug. 5. 22:41
Irigység? Hála az égnek csak hallomásból ismerem. Undorító egy dolog, s nem is értem....
9. tavasz007 (válaszként erre: 6. - Simple)
2012. aug. 5. 22:37
mert irigyek az emberek, es meg azt sem tudja, hogy mit erez. Ha a tobbseg rajonne, hogy irigy, meg feltekeny, es erre meg ra is jonne, es bevallalna, elszegyellnek magukat.
8. 55a05b8a19 (válaszként erre: 1. - Youlcsi)
2012. aug. 5. 22:36
az elöbb irtam,én éppen most jöttem haza,nagyon keserű szájizzel,pedig aki állitolag segteni akart,május ota leveleztünk itt a hoxán,söt májusban voltak ithon és akkor szmélyessen is találkoztunk,jol befürödtem,ha elszánod magad csak magadra számithatsz,de mielött nekivágsz,keress munkát,mert a lakbérek iszonyatossan drágák,és rengeteg a bevándorló román,és török kinai,akik mindent elválalnak aprópénzért
2012. aug. 5. 22:36

Sziasztok,


Ez egy nagyon hasznos oldal szerintem:

[link]


Valamint a hataratkelo.postr.hu címen is sok adatot találhattok. Hova akartok menni és mit akartok csinálni?

6. simple (válaszként erre: 4. - 55a05b8a19)
2012. aug. 5. 22:35
Itthon is.... Minden más nép összezár, összetart, bárhol is legyen a világon. A magyarok egymást ölik meg elsőként. Szégyen.
5. tavasz007 (válaszként erre: 3. - Youlcsi)
2012. aug. 5. 22:33
jol teszitek, menjetek!!!
4. 55a05b8a19 (válaszként erre: 3. - Youlcsi)
2012. aug. 5. 22:32
sajnos ott sem,rengeteg a török és román bevándorlo,de ha elszánod magad csak te keres munkát,ha kell akár munkaközvetitővel,a magyartol ne várj segitséget,mert a magyar a magyarnak odakint farkasa
2012. aug. 5. 22:14
munkanélküliség, hitel... szerintem teljesen átlagos okok... illetve, mert jót akarunk a gyereknek... ebben az országban meg nem sok mindent tudunk érte tenni :(
2012. aug. 5. 22:12
Miért akartok elmenni?
2012. aug. 5. 22:00

Sziasztok!

döntöttünk: elég volt ebből az országból.

ha jót akarunk gyermekünknek (20 hónapos), lépni kell innen.


Én nem évek óta nem használtam a német nyelvet, párom most kezdi elsajátítani legalább az alapokat.


nem most akarunk indulni és nem is a jövő héten... de azért jó lenne minél előbb.


hogyan tovább?

mit nézzünk, mit intézzünk, mire figyeljünk?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook