Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Butázás kisgyereknél, mit lehet tenni ellene? fórum

Butázás kisgyereknél, mit lehet tenni ellene? (tudásbázis kérdés)


25. Bun Csilla (válaszként erre: 24. - Csucsumucsu)
2010. dec. 15. 15:25
Na igen, csak az enyém még nem jár oviba és ha már ilyet mond, mit mond ott!
2010. dec. 15. 14:57

Szia!

Örülj neki, hogy csak ezt a szót használja.

A lányom szeptemberben kezdte az ovit, rá két héttel a kedvenc jelzője a q---a volt. Mondanom sem kell, hogy itthon nem használjuk ezt a kifejezést. Pozitív cselekvéseket is így adott elő: Hát ez q---a jó volt! stb. Időbe telt, amíg megértette, hogy ezt nem szabad mondani. Egyébként, minél inkább látja a gyerek, hogy ez Téged zavar, annál inkább mondja.

23. homern
2010. dec. 11. 09:51

Most rákapott erre a szóra,de szépen el fog maradni.

Végre talált egy szót,amivel szerinte megfelelő erősséggel ki tudja fejezni azokat az indulatokat,amit abban a pillanatban, belül érez.A nagyobb szókincs sokat fog segíteni.

11 gyerek van a rokonságban,egyiknél sem maradt ki ez a szó.Pedig a szülők nem mondogatták nekik..

Ovis korban néhányuknál sajnos még a hülyézés is előfordult,de az pár nap alatt szépen le lett építve,ezt már semmilyen szinten nem tolerálták a szüleik.

Saját élményről egyenlőre nem számolhatok be.Még csak 10 hónapos a fiam,a kicsúszok sikítva a kezedből ha nem tetszik valami mutatványnál járunk :)

22. Álomvirág1 (válaszként erre: 20. - Szecsilla)
2010. dec. 11. 09:39

Nagyon tetszett az utolsó mondatod. :)

És a többivel is egyet értek.

2010. dec. 11. 09:19

Én ezt nem látom ilyen nagy problémának, a buta szó szerintem nem egy olyan csúnya szó, amit ne ejthetne ki a gyerek a száján, ettől cifrábbakat is tanulnak sajnos egymástól az oviban.


Én sose szólok rá a lányomra, ha közli, hogy valaki az oviban butaságot csinált, mert amikor elmeséli, hogy mi volt az, akkor az valóban rosszaság/butaság, tehát a gyereknek igaza van.


Ha viszont valódi csúnya szót mond, akkor mindig leszidom és nyomatékosítom benne, hogy attól még hogy más használja, neki nem szabad ! Ennyi, nem kell ezt így túllihegni.

20. szecsilla (válaszként erre: 13. - Szecsilla)
2010. dec. 11. 09:18

Hú látom, nem egy picit félreérthetően írtam, azt hogy inkább ahsználom, nem azt jelenti, hogy gyakran, csak inkább, mint a rossz-at, én azt nem szeretem, De hála az égnek, mi nem kell használjuk gyakran, sőt- sőt.


ÉS hidjétek el, sokat számít ha valaki tanul pedagógiát, gyerekpszihológiát. Ugyan nehezebb, mikor a gyerekedről van szó, de sokkal jobban odafigyelsz mindenre, mint mások. Én is tanultam, és sok mindent tudtam alkalmazni és hála az égenk a lassan két éves kislányommal az ég világon semmi gond. egészséges keretken belül gyakorólja a korának megfelelő csintalanságokat. Imádom

19. bnedora (válaszként erre: 13. - Szecsilla)
2010. dec. 11. 09:14
Igen, a menyem is így neveli az unokáimat, és nekem ez tetszik.
2010. dec. 11. 09:11
Most mennem kell, köszönöm a hozzászólásokat! Szép napot mindenkinek!
17. pethoevi (válaszként erre: 14. - Álomvirág1)
2010. dec. 11. 09:09

hihi

bizony,h nem lehet!mert azt valahogy a gyerekek tudomásul veszik,h az oviban nagyon komoly szabályok vannak.Tudják,h ha a legnagyobb játék közepette mondod,h pakolás,akkor elpakol.De ha otthon kéred meg,na akkor nem fog...:-)

Személyes tapasztalat,bár nem saját gyerekkel,én is nagyon kíváncsi leszek,h a sajátommal milyen lesz.:-)

16. Bun Csilla (válaszként erre: 13. - Szecsilla)
2010. dec. 11. 09:08
Teljesen igazad van! Mi se beszélünk csúnyán, inkább magamba dörmögök ha valami nem tetszik!
15. pethoevi (válaszként erre: 13. - Szecsilla)
2010. dec. 11. 09:07
én csak részben értek egyet.a BUTA szót én egyáltalán nem használom.Azt,h butaság...hát éppen csak véletlenül...Nekem ez valami miatt nem szimpatikus,inkább én is pozitív példálózok.A gyerekek érdekesek,ha azt mondod,ne butáskodj,csak annyit hall:butáskodj.Így inkább azt mondom,viselkedj okosan!Vagy ilyesmi.(Ja,én is óvónéni vagyok.:-) Igaz,sajnos jelenleg nem oviban dolgozom,hanem egy családnál vagyok,2 kicsire vigyázok minden nap)
14. Álomvirág1 (válaszként erre: 12. - Bun Csilla)
2010. dec. 11. 09:07

Ez biztos így van!

Én is félek, mi lesz majd, ha saját lesz. Biztos nem lehet mindent úgy kivitelezni, mint az óvodában, de, ha tudjuk, hogy a viselkedés mögött mi van, talán könnyebb.

2010. dec. 11. 09:04

A gyereknek is van értékrendje, ő is eldöntheti, hogy számára mi a jó és mi nem. Valahogy ki kell fejezze magát? hogy mondja el, ha számára valami nem jó?

Én például inkább használom a buta szót, mint a rosszat. nem mondom, hogy rosszat csinálsz, hanem ez butaság. és sosem mondom neki, hogy rossz kislány vagy. Azt meg pláne nem (ettől falra mászok, mikor anyukát ezt hallom mondani a gyerekének) HA ROSSZ VAGY? NEM SZERETLEK. Hogy lehet ilyet mondani. Nem jobb azt mondani, szomorú vagyok, ha butaságot csinálsz?

12. Bun Csilla (válaszként erre: 9. - Álomvirág1)
2010. dec. 11. 09:02
Köszönöm , én is több könyvet olvastam már mi a teendő, mivel én is óvodapedagógus hallgató vagyok, most végzek. De az ember a saját gyerekénél máshogy látja mint az oviba a többi gyereknél.
11. tündér74 (válaszként erre: 2. - Bun Csilla)
2010. dec. 11. 08:59
Szia! Előttem szólóknak teljesen igazuk van. Szerintem is minél többet foglalkozol ezzel a témával, annál többet fogja mondani a gyerkőcöd. Ne csinálj semmit, majd leszokik róla és főleg ne csapj ezért a szájára.
10. pethoevi (válaszként erre: 7. - Bun Csilla)
2010. dec. 11. 08:59
Nem baj,had mondja.Ha nem vált ki belőled reakciót,hamar abbahagyja,meglátod,csak tarts ki!:-)
9. Álomvirág1 (válaszként erre: 7. - Bun Csilla)
2010. dec. 11. 08:58
Mert neki pont az a lényeg, hogy meghallja az, akitől várja az elismerést. Ilyen idős korban még nincs szabálytudat, amiből tudná, hogy ezt nem illik. Csak szeretné bebizonyítani, hogy ő mindenkinél okosabb.
2010. dec. 11. 08:58
Olyan picike még a szókincse,csak így tudja kifejezni magát.Szerintem ne aggódj!Minél jobban foglalkozol ezzel,annál jobban fogja mondani,hiszen reakciót vált ki vele.Intézd el annyival maximum,h "tudod,megbeszéltük,h ilyet okos kislány nem mond".De tényleg csak így tudja még kifejezni magát.Te káromkodsz magadban,stb,ő még csak ennyit tud.Majd elmúlik!(Lesz ez még rosszabb is!:-DDD)
7. Bun Csilla (válaszként erre: 4. - Bnedora)
2010. dec. 11. 08:56
Volt hogy úgy tettem mintha nem hallanám, de akkor elmondja akár 10* is.
6. Bun Csilla (válaszként erre: 3. - Kriszti1212)
2010. dec. 11. 08:56
Még januárba megy oviba így nem ott hallotta! A nagylány mondta neki mikor valami rosszat csinált, hogy a buta gyerek csinál ilyet! Azóta butázik!
5. Álomvirág1 (válaszként erre: 2. - Bun Csilla)
2010. dec. 11. 08:56

3 éves kor korül jönnek rá a gyerkőcök, hogy valójában ők is önállók, már el tudnak szaladni bárhova, anélkül, hogy valaki segítené őket, már szinte bármit ki tudnak fejezni, és igen, rájönnek, hogy ők milyen okosak. Szeretné megértetni másokkal is, hogy ő milyen okos. Ezt a példát választotta, ami lehet, hogy sok körülmény között nem túl szerencsés, de ne szidjátok meg miatta. Ki kell emelni másban, hogy mennyire ügyes, okos. Hogy lássa, más is tudja ezt róla. :)

Üdv.. egy óvódapedagógus hallgató :)

2010. dec. 11. 08:54
Szerintem ne csinálj semmit, főleg ne csapj a szájára. A menyem éppen ezzel a szóval fejezte ki rosszallását, amikor az unokáim valamit nem csináltak jól, v. valóban csúnyát mondtak. Nekem tetszik ez a módszer.
3. Kriszti1212 (válaszként erre: 2. - Bun Csilla)
2010. dec. 11. 08:53
Valószínűleg az óvodában mondogathatják. Vagy másik gyerek, vagy pedig az óvónő, illetve a dadus. Ismerek a környezetemben olyan anyukát, aki rá mondja a gyerekre, hogy buta vagy, ha valami rosszat csinál és sajnos a kisfiú is ezt mondogatja :(
2010. dec. 11. 08:50

3 éves lányom mostanában butázik, buta a baba, buta a tesó ha elvesz valamit tőle, ha valami nem úgy van ahogy ő szeretné és rászólunk akkor én is , és apa is buta!

Próbáltuk elmagyarázni hogy ez csúnya szó, mondtuk hogy okos baba nem butázik, aztán azt hajtogatja hogy ő okos kislány, de ha rájön megint butázik! Volt hogy a szájára csaptam, de semmi! Mit tegyek??,

Tegnap a boltban lebutázta a pénztárost!

2010. dec. 11. 08:47
Butázás kisgyereknél

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook