Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Budapestieket kérdezem lakóhelyükkel kapcsolatban ...? fórum

Budapestieket kérdezem lakóhelyükkel kapcsolatban ...? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. máj. 13. 10:46

Én sem szerettem Budapesten lakni, de elsősorban a rossz közlekedés miatt.

A Belvárosban nőttem fel, és igen, van varázsa a tágas, régi házaknak.

Később remekül hangzott, hogy Budán lakom a hegyoldalon, de az a lakás északi fekvésű és alagsori volt, ahová sosem sütött be a Nap. A szekrényben dohos szagúak lettek a ruháink. Pedig a környéket akkor szerettem, mert nyugis volt, ugyanakkor minden jól elérhető, megközelíthető volt.

Azóta úgy megnőtt az autóforgalom, hogy már nem lenne jó ott élni.


A lányomék onnan nem messze laknak egy apró önkormányzatiban, de képtelenek fenntartani úgy, hogy nemcsak az egyre növekedő lakbért fizetik, de még a soros javításokat is (bojler, bejárati ajtó). Kiszámolták: jobban jönnek ki, ha albérletet fizetnek. Akkor tetszésük szerinti lakást választhatnak, ahonnan a gyerekek is könnyen eljutnak az iskolájukba.


Amikor még én voltam fiatal, egy önkormányzati lakás főnyereménynek számított. Ma már ráfizetés!

29. 99279bb06f (válaszként erre: 1. - Kraljevna)
2014. máj. 13. 10:27
Örültem, hogy kaptam lakást! Inkább utaztam napi 4 órát, de legyen fedél a fejem felett!
28. trapiti (válaszként erre: 27. - Madonna13)
2014. máj. 13. 10:27
Vannak, csak az utcára (vagy két utcával odébb) nem szabad kimenni, vagy felszállni egy buszra, vagy lemenni egy aluljáróba... hacsak nem a Haris közben laksz és a Váci utácba jársz dolgozni :)
27. Madonna13 (válaszként erre: 26. - Trapiti)
2014. máj. 13. 10:24
túlságosan sarkítasz és átlagosítasz, közhelyekben beszélsz..vannak jó helyek a belvárosban is nem kevés számmal-nekem ez a (külön)véleményem
2014. máj. 13. 10:02
Én is laktam VIII. kerületi szép házban, de ettől még igaz, hogy a legtöbb lepusztult, koszos, büdös. Egyébként sajnos Budapest egyre nagyobb részére igaz ez... kutyasza*r, szemét, bűz, mocsok... a város frekventált részei nagyjából elfogadhatóak, de az csak a kirakat a külföldieknek. A valóság élhetetlen. Csak nézz körül az aluljárókban, közlekedési eszközökön, utcákon...
25. Madonna13 (válaszként erre: 24. - Trapiti)
2014. máj. 13. 09:45
trapiti nem kell kockafejűnek lenni, és kioktatni másokat..aki szereti ezt a másik nem biztos hogy igen..én meg 12 éve lakom a belvárosban és itt a pont
24. trapiti (válaszként erre: 22. - Madonna13)
2014. máj. 13. 09:37
Nekem nem kell bemutatni a belvárost... 5évet laktam ott és 14 évig dolgoztam belvárosi kórházban, ismerem a felhozatalt... Az új házban is voltak mindenféle népek de ott legalább mindenki fizetett a lakásért ami elég komoly szűrőnek bizonyult... és koszból is lényegesen kevesebb van..
2014. máj. 13. 09:13
akárki akármit mond én SZERETEM A PESTI BÉRHÁZAKAT!és nekem a belváros jó hely!
22. Madonna13 (válaszként erre: 20. - Trapiti)
2014. máj. 13. 09:12
igen laktam, neccess kerületekben is..barom szomszédod lehet újépítésűben is és bárhol..amúgy meg nem kell a nefelejcs utcából vagy a nagyon lepukkantakból kiindulni..ne felejtsd el hogy bp en és környékén 3,4M ember lakik ami nem kevés..ebből a belvárosra is jut rendesen..szerintem sarkítasz nagyon..egy ház a benne lakóktól lesz jó vagy rossz hely..
21. Érdekes73 (válaszként erre: 20. - Trapiti)
2014. máj. 13. 08:56
realitás meg az álmok...
20. trapiti (válaszként erre: 19. - Madonna13)
2014. máj. 13. 08:55
És laktál már ilyen házban? Mert pl. amikor a részegek kergetik egymást a nagykéssel vagy amikor nem lehet kiírtani a patkányokat a házból vagy bem tudsz ablakot nyitni a helyi banda társasági élete miatt, akkor már kevésbé idilli a dolog... Új építésűben legalább szociális bérlakás nincsen...
2014. máj. 13. 08:17
Érdekes, hogy másmilyenek vagyunk és mindenkinek más jön be.Nekem például mindig álmom volt hogy régi pesti bérházban lakjak, előtte újépítésűben meg panelban albiztam és utáltam..én szeretem az épület ódon szagát..(jó nem a dohost) és a nagy tereket..sétálni is nagyon szeretek imádom ezeket régi házakat szerintem nagyon szépek
18. trapiti (válaszként erre: 16. - A0c1361e44)
2014. máj. 13. 07:40

Mi a VIII. kerületben pl. egy 2 emeletes belső udvaros bérházban laktunk, az udvaron két óriási gesztenyefa volt, az ablakaink épp a lombkorona magasságában. Az udvar szép volt, tiszta, a lakók rendesek, a földszinten egy nyugdíjas klub volt... idilli volt az egész, csak a háztól három méterre már nem annyira... kerületeken belül is óriási különbségek vannak...

Amikor a VII. kerületbe kötlöztem (AKácfa u.) akkor még egészen jó rész volt az, aztán megkezdődött a VIII.-IX. kerület rehabilitációja, lebontottak egy csomó régi házat, elárasztották a "menekültek" a Klauzál tér-Akácfa u. környékét is... sokszor kiszámíthatatlan az is, mi ront vagy javít egy környék jellegén...

17. trapiti (válaszként erre: 16. - A0c1361e44)
2014. máj. 13. 07:11
Az okmányirodával szemközt a zöld tetős nagy házban. A ház és a szűk környezet rendben van, de pár utcával beljebb már nem annyira... a körzetes iskola a Czabán, ahonnét már mindenki menekül, alig jön össze 10-15 gyerek egy osztályra. A normális családok már régen nem íratják oda a gyerekeiket, az önkormányzat kényszerrel próbálja elérni, hogy oda járjon aki ott körzetes (botrány is volt már ebből, pl. az óvodába csak akkor veszik fel a körzetes gyereket, ha aláírod, hogy utána a Czabánba járatod majd... hát bármit előbb, mint a Czabán...) Aki csak teheti kijelentkezik a körzetből, a kerület többi iskolája meg fél, hogy ha a Czabán bezár akkor rájuk szakad a körzete, így szóba sem állnak olyan gyerekkel aki oda tartozik, a környező kerületek detto... így kényszerültünk mi anno IV. kerületi alapítványi bölcsibe majd oviba, aztán VII. kerületi oviba. A barátnőmék anyósomékhoz jelentkeztek be, hogy szabaduljanak az iskolától, mi is ugyanezt tettük, volna ha otthon kezdte volna a gyerek a sulit...
16. a0c1361e44 (válaszként erre: 15. - Trapiti)
2014. máj. 13. 06:49

Melyik környék volt ilyen borzalom?

Mi a főtérnél laktunk, én a lila iskolába jártam, a gyerekem a kékbe. Sosem volt gond és alig találkoztunk c-kel.


5 évig laktunk a 8. kerületben is. A közlekedés szuper volt, de ot is zavartak a régi bérházak. Számomra azok nyomasztóak. Én panel gyerek vagyok:)

15. trapiti (válaszként erre: 14. - Trapiti)
2014. máj. 12. 22:15
Most egyébként megint más a szempont, pillanatok alatt ki tudtuk adni, úgyhogy a mostani élethelyzetünkben megint nagyon megfelel a XV. kerület... :)
14. trapiti (válaszként erre: 1. - Kraljevna)
2014. máj. 12. 22:12

Élethelyzettől függ szerintem...

Én pl. a II. kerület egyik legtávolabbi végében nőttem fel, gyerekként jó volt, a szüleim a mai napig ott élnek, semmi pénzért el nem jönnének onnét, pedig minden távol van. Viszont szép a környezet, jó a levegő, békés a környék és az utcában lakók 2/3-a 40-60 éve ott lakik.

Amikor a VII. kerületben dolgoztam és önálló lakásba költöztem, a VII. kerületben béreltem, onnét a VIII. kerületbe költöztem, mindkettő 10 percre volt a munkahelytől és minden elérhető volt késő este is - akkor ez volt fontos. A hangulatától én nem voltam oda, kétségtelenül büdös és koszos, de végülis ugyanaz a mocsok volt csak amivel napközben a kórházban is találkoztam másfél évtizeden át, úgyhogy nem lepett meg...

Később az élet úgy hozta, hogy a XV. kerületbe kerültünk egy családi haláleset után, amikor a férjem ott örökölt egy kis lakást. A házat megszerettük, attól függetlenül, hogy a környék sok szempontból rosszabb mint a belváros... a régi öregházas részeket elfoglalták a romániai cigányok, az orvosi rendelőből ahová tartoztunk el kellett jönni, mert vállalhatatlan volt a "közönség", az óvodáról, iskoláról nem is beszélve... viszont a lakás árak (nyilván ezek miatt) lényegesen olcsóbbak mint a környező kerületekben hasonló környéken, így amikor lakást vettünk, maradtunk a kerületben, sőt a házban is (még gyerek nélkül, úgyhogy akkor még fogalmunk sem volt, mennyire problémás a kerület gyerek szempontból)... Utólag, gyerekkel semmiképpen nem mennék a XV. kerületbe, csak a baj volt vele, az óvoda-iskola keresés kész rémálom.

2014. máj. 12. 21:45

A alatt mit értesz, hogy Budapesti?

Ha azokra, akik itt születtek és itt is élnek, akkor nekik nem ilyenek a szempontjaik.

Mi Budapestiek ragaszkodunk a megszokott környezetünkhöz.

Én a 15. kerületben nőttem fel, így nekem ez a környék a legjobb. Nem érdekel, hogy hol dolgozok, milyen messze vagyok a belvárostól, nem vonz Buda, stb. A lényeg, hogy ezen a környéken lakjak.


Laktam a belvárosban is, de azt utáltam. A régi bérházak sötétek, büdösek, dohosak, ha kinézek az ablakon, akkor csak egy szintén nagyon öreg és sötét házat látok, kevés a zöld. Nekem az nem elég, hogy kétsaroknyira van egy park. Én látni akarom az ablakomból.


Most a 4. kerületben lakom, de sokat járok a 15-be, mert ott lakik a tesóm, a barátnőm, ott van a dokim, stb. A munkahelyemre 45 percet utazok reggel és szintén 45 percet haza. De nem zavar, a lényeg, hogy ott aludjak, ott legyek hétvégén, ahol szeretek lenni.

12. Bcicus
2014. máj. 12. 21:34
Mind kettő.
11. kisj
2014. máj. 12. 21:29

Én imádom a koszos, büdös, zajos és túlzsúfolt V.-VI.-VII. kerületeket. Az utóbbi kettőben születtem/laktam/éltem.

Azóta jóval kijjebbre költöztünk, van is zöld, meg minden, de visszasírom a drága jó Klauzál tért és vidékét.

A belső kerületeknek egyszerűen hangulatuk van:)

2014. máj. 12. 21:00

Érdekes az élet sok szempontból, én fiatal korom ellenére sem szeretem a nyüzsgést, nem vonz a húgyszag sem... :D De mivel nem ismerem annyira a fővárost, nem állítom, hogy rossz a belváros, biztosan ott is vannak eldugottabb, kevesebb forgalmú részek. Viszont talán drágább is lehet, mint egy kevésbé központi lakás.

Egyébként az a különleges a "mi" részünkön, hogy nem messzire itt az Üllői út...és nemrég döbbentem rá, hogy ez a fél várost körülöleli... :D De tényleg csend van.

Mások vagyunk, mi szeretjük a kertet gondozni. Bár ez egy kicsit kicsi, sokkal nagyobb nem kellene...fel van parcellázva a nagy kert sok kicsire, és mindenki úgy gondozza, ahogy akarja. valaki sehogy. nem zavarna, ha nem lenne putri a helyén, vagy legalább el lenne rejtve... :D

Szóval a mi részünk is kb 15 nm, de van eprünk, mentánk, orgonánk, virágunk, sziklakertünk, veteményesünk... :D Hamar megvan, és szeretek benne gyönyörködni. :)

Bocs az offért, de talán hasznos is lehet a választásban... ;)

9. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 8. - Gomboc7)
2014. máj. 12. 20:07
Különben érdekes én szeretem a nyüzsit szeretem a belvárost tele van jó helyekkel,de az egyik legfontosabb tényleg a csend volt amikor ezt a lakást kerestük. Persze nem csak ez,a levegő is fontos. A kert is igen fontos volt mert a cicám kijáró. De pl kertes házban én nem laknék. Igy ez pont elég,hogy van kert,de közös amit én nagyon nem használok. Van egy szuper terasz ami a kert hátsó részébe néz tehát csendes is és kellemes is. Én inkább azt használom.
2014. máj. 12. 19:47

Mi vidékről költöztünk fel, lakásunk nincs. Először egy viszonylag távoli kerületbe mentünk. Nem is tetszett sosem, fél órákat kellett utazni a belvárosig, de még az se belváros igazán (Örs). Munkahely 1 órányira...

Elköltöztünk, mi is egy "középmezőnyben" vagyunk. Nagyon szeretem, őrülten csendes, még a mentősök is figyelnek arra, hogy ne zavarják a lakókat a szirénázással, és ezt imádom. Sok a zöld, látjuk a fejlődést, viszonylag tisztaság van, nincsenek kocsmák sem. :D

Én nem szerettem volna panelba menni, ez egy 5 lakásos, és van kertünk is. Ez volt az első albérlet, amit megnéztünk, és meg is tetszett. Ha továbblépünk, akkor is a kerületben, vagy annak közelében maradnék. Munkahely biciklivel 30 perc, tömegközlekedéssel is közel ennyi, metróval ugye gyorsabb.

A belvárostól irtózok, büdös, koszos, érdekesek az emberek...nem szeretem. :$

7. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 1. - Kraljevna)
2014. máj. 12. 19:28
A közelekedés volt fontos a viszonylag tiszta levegő és a viszonylag csendes környék. Ebből következik,hogy nem a belvárosban és nem is külső kerületekben lakom. Szeretek itt lakni. Viszont azt nem mondom,hogy a belvárosban rossz lakni,egy-két ismerősöm lakik ott és szereti és tényleg jó. Nekem is tetszik csak az nem is csendes nem is annyira tiszta(utcák,kapualjak)és hát laknak ott érdekes emberek. De éppen ezért más a hangulata és ha valakinek ez tetszik,ezek nem zavarják és közel is van a munkehelyhez akkor tökéletes.
2014. máj. 12. 19:23

Én a "középmezőnyben" lakom.

Nincs a belvárosi forgatag, vannak szép, nyugis parkok, de bárhova elérek (kifelé is és befelé is) max. 20-25 perc alatt.

2014. máj. 12. 16:52

Én a tényleges belvárosban nem szívesen laknék. Inkább külső kerületekben.

Viszont már szívem szerint kiköltöznék valahova a fővároson kívülre, a környező települések valamelyikébe. Az se gond ha valamivel tovább tart elérni a munkahelyet. De van olyan főváros környéki település ahonnan gyorsabb a közlekedés mintha a Budapest egyik feléből a másikba kellene utazni.

4. Madonna13 (válaszként erre: 3. - Kraljevna)
2014. máj. 12. 16:28
Nem értek egyet azzal, hogy ha vmi a belvárosban van az nem jó. Én nagyon jó helyen lakom, vannak fák, parkok közelben, Duna sincs messze, az utca pedig szélcsatorna amin átjár a szellő télen-nyáron.Munkahelyem pár percre,sokat jelent szerintem hogy ne lakj messze a munkahelyedtől ha egy mód van rá, mert így sokkal több időd marad másra és nem veszi el tőled a munkábajárás.Én munkahelyhez néztem anno lakást és nem bántam meg.Ha váltanom kell akkor pedig a lakáshoz közeli vagy kerületi melókat nézek, mert valóban itt nagyon sok cég van.
2014. máj. 12. 16:19
Szerintem ezeket a szempontokat sok esetben nehéz összeegyeztetni, mert a munkahelyek többnyire a belvárosban vannak, ott lakni, vagyis minden nap oda hazamenni pedig nem szerencsés ...
2. cicaanya (válaszként erre: 1. - Kraljevna)
2014. máj. 12. 16:18
Minden egybe amit leírtál!
2014. máj. 12. 16:13
Amikor Budapesten lakóhelyet választottatok, inkább az volt fontos számotokra, hogy jó legyen a közlekedés, mielőbb eljussatok a munkahelyetekre, vagy pedig inkább választottátok a város kintebbi kerületeit, hogy ne lakjatok olyan helyen, ahol minden be van építve, és minden zajos, büdös és koszos?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook