Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Budapesti anyukákkal ismerkednék! fórum

Budapesti anyukákkal ismerkednék! (beszélgetős fórum)


133. Babuccika (válaszként erre: 132. - Szabobabo)
2011. jún. 5. 16:48

Hát sajnállak:S

Elég förtelmesek tudnak lenni,de szerencsére vannak kivételek.Viszont az igazi anyósom,a férjem anyukája nagyon kedves és igazán jól elvagyunk.Nagyon szeretem őt.Tehát van ilyen is,olyan is,de sajnálom azokat akik szörnyű anyósokat fognak ki,hiszen én is tudom milyen:)

Igen elhiszem hogy nem szívesen hagyod rá.Az ember érzi kire bízhatja rá a gyerekét.

132. szabobabo (válaszként erre: 131. - Babuccika)
2011. jún. 4. 14:35

Jaj, mintha az én anyósomat olvastam volna...annyira átérzem a helyzeted!!!

engem sem szeret, sőt ő azt szajkózza állandóan, hogy el fogunk válni!Ő ismeri az embereket, és ő ezt előre látja! ELMEBETEG IDIÓTA!!!!EGY NYAMVADT DÖG!!!!hú, de fel tudom idegesíteni magam, ha rá gondolok.Én még így senkitől nem voltam rosszul. Ha felhívom néha-néha, még számon kér, ha nem , azt jegyzi meg.Már egy csomószor összevesztünk.

Nem lakik a közelbe (250km), de ha hazamegyek anyámékhoz( mert ők is abban a városban laknak) kiveri a hisztériát, hogy miért nem nála alszunk...mert ki a fXom akar nála aludni?!rendetlen is, meg minden...most ott járunk, hogy a párom már nem is jön velünk. Nincs kedve. És nem kapcsol az anyós, hogy a saját fiának is elege van a viselkedéséből. Most én megyek a gyerekkel anyumékhoz, a párom meg addig itthon marad.

Bár a talit nem úszom meg...de eltiltani nem tudom/akarom sz unokájától.

DE az tuti, hogy nem merem ráhagyni a gyereket!

Anyámék meg pont az ellentétei:D sokat is segítenek nekünk.

131. Babuccika (válaszként erre: 129. - Snido)
2011. jún. 4. 10:40

Akkor nagy szerencséd van:)Illetve az is mázli ha ezt meg is érti.Szerintem nálunk soha nem működne...Nekem mindenkivel jó a kapcsolatom a családban,csak valahogy vele nem.Elvagyunk,csak ne kelljen sűrűn látnom mert akkor már sok lesz a sok hülyeség:)

Én nem szívesen hagyom rá mert felelőtlen nagyon.Múltkor mikor még kisebb volt textilpelussal nem tudom mit művelt de a kicsinek vérvörös lett az álla,és napokig nem múlt

130. Lexike (válaszként erre: 128. - Babuccika)
2011. jún. 4. 09:40
Hát kijutott anyósból neked is rendesen:( Engem sem csíp az anyósom. De elég csak ha a fia szeret:)
129. Snido (válaszként erre: 128. - Babuccika)
2011. jún. 4. 09:02

Nekem a szüleimmel nagyon jó a kapcsolatom, de sajnos csak havonta találkozunk. Messze laknak.

Az anyósomra nem tudok panaszkodni. Jó, ha nagyon akarok, akkor tudok, de nem akarok. Mi együtt lakunk vele (idő kérdése, és költözünk). Párom már a legelején tisztázta vele, hogy nem szólnak bele egymás életébe, és ez így működik is. Nekem nagy segítség, hogy itt van. Sokszor hagyom rá a pici lányom egy-két órára.

2011. jún. 4. 08:16

Nektek milyen a kapcsolatotok a nagyszülőkkel?Sűrűn viszitek a babákat?Na és anyósotokat mennyire szeretitek?Ez a téma mindig érdekes,legalább is számomra.Én szó szerint utálom az anyósom,de ő amolyan "pótanyós".Páromnak nem az anyja hanem a nagyanyja...67éves,de borzalmas természete van,együtt is éltünk egy darabig...Olyan dolgokat művelt.Kezdjük ott hogy le k*ott meg minden,de csak egyetlen dologért,mert elmertem venni a kis fiacskáját,szerinte.Mert ő gondolom úgy gondolta hogy majd együtt élnek kettesben boldogan örökre,meg majd ő irányít mindent mindenkinek.Mikor elkezdtem a páromra főzni,mosni és takarítani akkor már kész idegbeteg lett hogy ezt hogy képzeltem,"már nagyon felül érzem magam",ezt nyögte be.Pedig szerintem több mint 2 év után természetes volt hogy így összeszoktunk és már nem ő főzőcskézett rá.Sajnos a párom vakul imádja így esély se volt rá hogy kicsit megmondja neki hogy túlzás amit csinál,mert neki ő volt az isten.Nagyon utált mert szerettük egymást.Láttátok volna az a gyűlöletet.Végigkísért ez a terror.Mikor eljegyzett a párom és ezt bejelentette neki,szó szerint ránk vágta az ajtót.Persze aztán már a gyűrűvásárlásba is bele akart avatkozni,ő is menni akart.Mikor volt az eljegyzésünk,végig alázott és anyámnak sértegetett engem...ami persze senkinek sem tetszett.Aztán telt múlt az idő...külön akartunk lenni.Nah az volt a hab a tortán,mert ő tényleg úgy képzelte az életet hogy együtt boldogat hármasban.Aztán mégiscsak erősködött persze finoman a párom hogy mégis így lesz a jó,nah akkor kész volt verte magát a falhoz kiabált hogy mi milyen szemetek vagyunk.Persze ő az az ember volt aki olyan édes és elviselhető.A kertben kettesben sütögettünk-volna mert leült közénk,nem érdekelte éppen mit akarunk.Moziba is velünk akart jönni...Medencébe az udvaron beült közénk,pedig hiányos öltözetben fürödtünk,nekem volt kellemetlen...Szobánkba kopogás nélkül berontott állandóan.Minden reggel reggelit készített a kisfiának,pedig mindig együtt reggeliztünk meg és persze hisztizik.Ha felmostam akkor egy dög vagyok mert kiakarom túrni őt,ha nem akkor lusta nő vagyok...Kiteregettem ő kiment és megfordította mert úgy nem jó...Az elmosott poharakat megfordította mert nem úgy kell lerakni...Aztán jött a hír hogy babát várunk...kész tényleg vége lett,persze felhívta anyámat azt ott rikácsolt hogy el kell vetetni,persze kicsit csúnyább szavakkal rikácsolta.Anyám rávágta a telefont hogy mit képzel magáról...Az egész család utálja,sőt egy darab rokona nincsen,gondolom nem sokan állnak szóba vele.Aztán tudjátok most nagyon babázna,meg van sértődve hogy csak egy héten egyszer látja...Nekem ez is sok.De akkor is dirigálna és a gyereket is nagyon pesztrálgatja ami nem tetszik.Ha kint vagyunk és sír a gyerek,már az ablakon magyarázz hogy miért sírsz kincsem mit csinálnak veled...-Megfojtom egyszer-Hál istennek icipicit sikerült arrébb rakni.Egy fal elválaszt tőle:)

Nem sok de több mint ami volt,maga a pokol volt.

De még így is sok belőle komolyan.A gyereket állandóan kiakarja sajátítani.Mikor beteg volt a kicsikém,állandóan kikapta az apja kezéből,persze mikor én nem láttam és persze ordított a gyerek.szegény lázas volt és nyügi.Vettem le róla a ruhát,akkor is odajött és elkezdte szemből tépni róla,nyúlkálni a kezem alatt,de megkérdezés nélkül.Idegesítő.Bocsi hogy regéltem,de ezt muszáj volt elmesélnem.

127. Snido
2011. jún. 4. 08:11

Nekünk még alig vannak játékaink, de ahogy láttam másoknál, lehet, hogy egy szimpla üveg jobban leköti a baba figyelmét, mint valami drága dolog. A "babozás" meg valóban egy klassz ötlet! Tetszik:)

Ruhákkal szerencsére még nem kell sokat bajlódnunk, több helyről kapunk használtakat. Néha persze ajándék gyanánt kapunk egy-két újat is , meg turiban én is vettem pár darabot.

126. Snido (válaszként erre: 120. - Évili84)
2011. jún. 4. 08:03
Na, ez durva! Már előre félek...mi lesz ha nekünk is buszra kell szállnunk?!
125. Babuccika (válaszként erre: 120. - Évili84)
2011. jún. 4. 07:51

Na én ezért nem szállok buszra!Inkább meg várom a páromat ha valami elintézni valóm van,vagy nem megyek csak kocsival a közelbe:)

Félek az ilyenektől!

Hát tényleg szerencsétek van.A helyedbe kirángattam volna az "odújából" és jól bezártam volna a két ajtó közé.Minek vannak ilyen állatok?Felháborít!

124. Babuccika (válaszként erre: 119. - BUBU060227)
2011. jún. 4. 07:49

Igen azok is jók,bár én szerintem drágák nagyon.Főleg a Westendbe...eladják a kínait dupla áron.Szemetek.Mi is vettünk attól függetlenül új ruhákat kínaiban,nem rossz,csak én tényleg nem vásárolok még nagyon új ruhákat a gyereknek,még marha hamar eldobjuk,tehát jó az olcsó használt.Majd kell még neki a 10000ft-os márkás farmer:D

Addig élvezzük ki szerintem!

Hát igen ez a hülye pénz...elég nehéz a helyzet.Semmire sem elég az tuti.Nekünk mondjuk eléggé nincs szerencsénk a nagyszülőkkel.Az én anyámnak csak "divat" a gyerek,néha lefényképezi meg de cuki vagy,de nem érdekli,egy darab pelust nem venne neki...

123. Babuccika (válaszként erre: 118. - Szabobabo)
2011. jún. 4. 07:41

Na most már ez is tudom.Pedig nagyon várom már.Én még nem voltam kint és azt is hallatom hogy vannak jók,meg olcsón lehet pelust venni.Gondolom gyerek programok is vannak,azért már 1évesen csak élvezni fogja.Pont szeptemberben lesz 1 éves és akkor megyünk:)Mondjuk elég pénzlegombolás hogy belépő is van...Azt hallottam úgy kell halászni az anyukákat akik tényleg a babájuk ruháját árulják és nem valami méregdrága hivatásos árus.Hát majd kinézünk.

Néztem amúgy én is a "gugliban":D

Persze amúgy a vannak tényleg méregdrága rossz turik,ebben igazad van.

122. Babuccika (válaszként erre: 117. - Lexike)
2011. jún. 4. 07:36

Nem is rossz megoldás ez a babos:)

Ugyanez...Mi is megettük neki ezt a jó "drága" mászó micimackót persze kinek mi a drága,de csak néha elkapja és szinte fojtogatja:D

Járás segítő ellen vagyok én is,de láttam hogy nagyon toll állva mindent,és élvezi,akkor gondoltam biztos élvezné...De megoldja így is.Nem azért kéne hogy segítsen a menésben,persze majd elindul magától:)

121. szabobabo (válaszként erre: 120. - Évili84)
2011. jún. 4. 06:06

Úristen!!! Jó idióta buszsofőr lehetett!!! Jó, hogy nem lett semmi bajotok!

Én még nem mertem buszra szállni Lottival.

Nem a tömeg miatt, /mert Hév-en már utaztunk/ hanem pont az ilyenek miatt. A bnőm is mesélt hasonlót...az ilyen embernek tuti nincs gyereke!

2011. jún. 3. 21:53

Sziasztok!

Ma elmentünk csavizni busszal. Hazafelé kifogtunk egy idióta sofőrt. Ketten akartuk levenni a babakocsit. Tesóm ment elől, ő fogta a kocsi alját én meg felül. Erre becsukta az ajtót és tőgázzal elindult. A lélekjelenlétünkön múlt hogy senkinek nem lett baja. Hiába kiabáltunk neki nem állt meg a következő megállóig.Akkor nyomott egy satuféket hátha fejreálltunk a babakocsival. Ja és mikor szóvá tettem még neki állt feljebb.

2011. jún. 3. 20:35

Nálunk a vörösvári úton vannak tök jó kínai boltok,már magamnak is ott veszek ruhát, mert tök csinik és pl.a westendbe is csomó helyen ugyanazt árulják persze drágábban.

Bubunak szinte semmit sem kellett vennem mert Patinak mmegvannak a régi kis ruhái és nagyon szépek.

56-ost meg 50-est-mivel a dokim azt mondta hogy az uh szerint kicsi lesz a baba- vettem a vaterán pár darabot, nagyon szépek és mintha vadi újak lennének!

Turiban is ki lehet fogni jó cuccokat.

Játszószőnyeg csomó bébijátékunk is van ( 5 éve még jobban álltunk anyagilag meg a család is sok mindnet vett, mivel ő volt az első unoka.

118. szabobabo (válaszként erre: 113. - Babuccika)
2011. jún. 3. 19:02

Én voltam a hungexpos börzén...tele volt turisokkal, akik jó drágán adták a használt rucikat.

Én a kerületi börzéket szeretem , itt a 3. kerültbe is van szinte minden hónapban.De voltunk már a 4. kerületben is börzézni. A gugliba beírod, hogy bp-i bababörzék/börzefigyelő, és mindig meg tudod nézni, hogy hol lesz...én így csinálom.

DE!!! Mondom, tuti van jó, olcsó turi, csak én még nem találtam meg:( nem vagyok én ennyire turi ellenes, csak nem jók a tapasztalatok...

117. Lexike (válaszként erre: 115. - Babuccika)
2011. jún. 3. 15:45
A szekrény, fiók minden babának érdekes szerintem , mert "tiltott" zóna, mondjuk nálunk csak a konyhában, de ott nagyon. A szobában pakolhat. A flakon az jó, mi tettünk bele babot úgy még izgibb volt. Nem mindig a drága játék a jó. A nagyobbik fiamnak vettem egy drága zenélős, mozgós kutyát. Amikor beindítottam sírva fakadt úgy megijedt. Még aznap apja hozott egy pár filléres lufit, azt a boldogságot:). Azóta lufi mindig van itthon:) Járás segítők, hát nem tudom. A nagynak nem volt pikk-pakk elindult és nagyon jól ment nélküle, a kicsi a múlt héten kapott, szerencsére nem érdekli, én ellene vagyok, nekünk sem volt mégis megyünk.
116. Snido (válaszként erre: 111. - Szabobabo)
2011. jún. 3. 14:03
Én szeretek turizni. A környékünkön van is most egy jó. Ki lehet fogni teljesen új ruhákat is, akár 200ft-ért.
115. Babuccika (válaszként erre: 108. - Lexike)
2011. jún. 3. 13:36
Az úgy jó.Én rájöttem hogy csörgőből kell a legkevesebb mert nagyon hamar "eldobja".Az én fiacskám inkább a szekrényekkel játszik,kipakolja,meg játék helyett az üdítős üvegekkel szórakozik,gurítja,pedig van ilyen felfújható hengere is meg mászó Micimackója meg sok labdája ami után mehetne,de nem neki az üveg kell.:)Most azzal szórakozik hogy a kis székét oda vissza tologatja.Gondolkoztam hogy veszek neki olyan járás segítőt,hogy azt tolja,de mégsem veszek,hiszen megoldja a gyerek.Tuti nem érdekelné akkor sem csak a szék:D
114. Babuccika (válaszként erre: 109. - Évili84)
2011. jún. 3. 13:30
Ezzel én is így vagyok:)De ott tényleg jók vannak.
113. Babuccika (válaszként erre: 111. - Szabobabo)
2011. jún. 3. 13:28

Nagyon édesek vagytok a képen!:)

Igaz a börzék jobbak de azok sajnos nem mindig vannak,Például a Hungexpon legközelebb szeptemberben lesz,de oda már most készülök menni.Azt nektek is ajánlom,biztos jó lesz!Én a bizományikkal vagyok így,jó drágák és nemigazán vannak szép holmik.Sok turiban még nem annyira jártam,de a Hádát szeretem,ott kilóra megy,és teli van szép állapotú aranyos márkás ruhákkal.Egy egész terem csak a gyerekeké ahová én járok a bosnyák téren.Bár nekem most kell elkezdeni majd vásárolni,idáig mind kaptam őket innen.onnan rokonoktól,de persze egy-kettőt vettünk is.Vatera/teszvesz is jók hiszen ilyen ruhacsomagokat lehet venni jelképes árakon.

112. gigianyu (válaszként erre: 6. - Kessy85)
2011. jún. 3. 13:23

szia !

15 kerbe lakok én is van egy 5 éves fiam és egy majdnem 7 hónapos kisfiam:)

Te merre laksz? Én a Hubay tér környékén.

Hova szoktatok menni játszotérre?

Bocsánat ha megzavartalak.

2011. jún. 3. 12:57

Én nem tudom, miért , de turizni nem szeretek annyira. Én börzézni járok, és ott is csak az újabb/alig használt dolgokat veszem meg.

és szerintem jobban jövök ki árban, mint a turiban.

Ahová én betévedtem eddig, az mind be volt árazva, és baromi drága volt. pl egy agyonhasznált tipegő 1200ft, a börzén vacsi új 800ft...ég és föld a kettő.

Persze tuti vannak jobb turik is minőségben/árban, csak én még nem találtam meg.

110. szabobabo (válaszként erre: 107. - Babuccika)
2011. jún. 3. 12:52

Mi sem szenvedünk hiányt játékban.

Sokat vettem börzéken, irtó jó árban és állapotban.

De vaterázom is:)


Mi 80-as rucikat hordunk.

109. Évili84 (válaszként erre: 107. - Babuccika)
2011. jún. 3. 12:51
Nekünk elég kevés játékunk van. Most tervezek majd még egy pár készségfejlesztő játékot venni. Én is bújom a vaterát, háta találok valami jót.
108. Lexike (válaszként erre: 107. - Babuccika)
2011. jún. 3. 12:46
Így két gyerekre már nagyon sok játékunk van. Pedig a kicsi még nem is igazán kapott semmit 1-2 csörgőt.
2011. jún. 3. 10:13

Az komoly.Durva hogy egy napon születtek:)

Hádába jobbnál jobb cuccok vannak szerintem.A környéken van valahol a turitok?Az én kisfiam is inkább hosszú baba mint husis.Nincs neki nagy pocija,de kicsi sem,olyan pont középút:)

Régebben egy bababizományiba jártunk el,de rájöttem hogy nem is olcsó...Én nettről is szeretek vásárolni pl vatera,teszvesz.Van egy két környékbeli eladó,és mindig nézegetem a babás holmikat.Ruhák,játékok,minden jöhet jó áron:)

Amúgy nektek sok játékotok van?Nekünk még nincs olyan sok.Egyelőre a csörgők vannak többségben,hiszen azt sokat kapott az elején.Van egy-két nagyobb készségfejlesztő játékunk.

106. Lexike
2011. jún. 3. 09:57
Nekünk saját turink van:). Nem megyünk máshova.
105. Lexike
2011. jún. 3. 09:56

Sziasztok!

Mi már a hét eléjén fürödtünk kis felfújható medencében a nagy élvezte a kicsi kevésbé:). Most sajnos a nagyom valószínű elkapta öcsém nátháját:(, fekszik, folyik az orra és a torka fáj:). Jaaaaj nekem csak ez hiányzott a hétvégére:( Főleg ha a kicsi is elkapja.

A kicsi nekünk kicsi 72es rucit hord 1 éves létére, a nagy ilyenkor 86-ost hordott. Igaz nálunk a nagy az apjára, aki nagyon magas vékony, a kicsi meg rám- kicsi és dagadt-hasonlít. Sőt képzeljétek nekem a nagyobbik fiam az apukájával egy napon születtek ápr13-án pénteken, ha láttatok két egyforma embert, hát ők azok. Természetre, kinézetre , mozgásra mindenben egyformák:). A kicsi és köztem 3 nap van, majdnem mi is egyszerre:)

104. Évili84 (válaszként erre: 100. - Babuccika)
2011. jún. 3. 09:50
Mi már medencéztünk, otthon mamáéknál, ott mindig melegebb van mint itt Pesten. Jó ötlet a találkozó szerintem is. Mi 74-es rucikat hordunk. Nem is tudtam, hogy a Hádába vannak gyerek cuccok. Én a Keletinél láttam egy nagy gyerekruha turkát, de még soha nem jártam arra mikor nyitva volt. :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook