Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Budapest mely része lenne leginkább nekem való? fórum

Budapest mely része lenne leginkább nekem való? (beszélgetős fórum)

1 2
2012. ápr. 12. 11:13

Semmi gond!

Ha térképet veszel a kezedbe, könnyű dolgod van!

A 7. kerület Pont pest szíve. A 11-12, pedig mondhatjuk Budáé. Ha a 7-ben felszállsz a 173E buszra (mondjuk Blaha Lujza tér - nagy központ), akkor 10 perc alatt a 11-ben vagy. A busz átvisz azon a sugárúton, ami az Erzsébet hídon megy keresztül, és a 173E BP. leggyorsabb felszíni járata. Nem számítva, hogy 3-5 percenként közlekedik. A 12. kerület (persze függ attól is melyik része), a Blahától nem lehet több 10-25 percnél.

2012. ápr. 12. 11:11

Keresnék magam mellé lakótársat/kat. Jó lenne, ha legalább ketten lennének még rajtam kívül. Nincs sok pénzem.

Egyébként ha tegyük fel egy nem nagy albiban laknánk 3-an, mennyi lenne a havi kiadásom?

Spórolós vagyok, tehát csak a legfontosabbakra költenék. Még az is lehet, hogy eleinte bulizni sem járnék.

5. no lies, just love (válaszként erre: 2. - Porcica)
2012. ápr. 12. 11:08

Ó, köszönöm szépen, kedves vagy! :)

Még olyan kérdésem lenne, hogy ha felköltöznék, a 11., 12. kerületben sokat kellene megfordulnom. Tegyük fel, ha a 7. kerületben lennék albérletben, nehézkes lenne eljutnom oda?

A kerületek közti táv sok? Úgy értem, hogy mondjuk az 5. kerületből gondolom nem 10 perc, mire elérek a 10-be. Lehet, hülyeséget kérdeztem, írtam, de kb. ennyire vagyok képben. Bocsi! :D

2012. ápr. 12. 11:08
Én nem mondanám Budát sznobnak, csak bizonyos részeit, de én például nem szeretem. Én a inkább Pestre mennék, ki a belvárosból. A 14. vagy a 16. kerület nyugisabb, parkosabb részére.
2012. ápr. 12. 11:07

Ja igen!

Ha ruházati boltban keresel eladói állást, és egy átlagos helyet találsz (nem boltvezetőre gondolok), akkor a fizetésedből nagy valószínűség szerint nem fogsz tudni egy albit egyedül fenntartani, és megélni is. Azt tanácsolnám neked, előbb egy zárható szobát vegyél ki egy olyan lakásban, ahol több fiatal lakik, majd onnan továbblépsz, ahogy bedolgoztad magad valahová, és nyílik rá alkalmad, esetleg leszenk barátaid, akikkel már közösen bérelnél.

Sok sikert! :)

2012. ápr. 12. 11:03

Szia!

Buda drág, kissé sznob... Minden ami élet, és pörgés és esemény a belvárosban történik. Ezen azt értem, hogy nagykörút és közvetlen környéke (ahol a 4-6 villamosok járnak). A térképen ezt úgy tudod megnézni, hogy az a körút, ami a Margit híd és a Petőfi híd pesti oldalait összeköti, és átíveli az egész várost (Sakaszonként más neve van, ezért nem írtam nevet).

Kerületek, amiket érdemes figyelned (ha nem bánod, hogy éjjel sincs teljesen csend, és mindig élet van): V, VI, VII, VIII, IX. Az V. és VI bizonyos részei lakás szempontjából kissé drágábbak. A VIII. kerülettől sem kell félni, sok ugyan a különböző nemzetiség, de be van kamerázva, én is járkálok ott éjjel eleget, még egy rossz szót sem szólt hozzám senki.

A XIII. kerületet kerüld el, az a gettó, ott hamar bajba kerül az ember akkor is, ha nem keresi, főleg este, éjjel.

Ha van még kérdésed, akkor tedd fel nyugodtan, elsőre ennyijutott eszembe. :)

2012. ápr. 12. 10:56

Nos, a barátommal elterveztük, hogy a fővárosba költözünk, de időközben szakítottam vele.

Úgy döntöttem, hogy egyedül vágok bele, hiszen régi álmom, hogy Budapesten éljek.

A gond, hogy nem igazán ismerem a fővárost, nem tudom, milyen különbség van a kerületek (pl. árban) között.

Leírom a személyiségem, és hátha valaki a segítségemre tudna lenni.

Fiatal vagyok, szeretem a pörgést, bulizást, de ezenkívül sok dolog érdekel (színészet, sport, könyvek, stb). Dolgozni szeretnék majd ott, én egy ruházati eladóként képzelném el kezdetben magam, mivel az a szakmám.

Szerintetek Pest legyen vagy Buda? És melyik miért jobb, előnyösebb?

MINDEN VÁLASZT KÖSZÖNÖK!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook