Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » BSC történelem diplomával milyen típusú állást érdemes megpályázni? fórum

BSC történelem diplomával milyen típusú állást érdemes megpályázni? (tudásbázis kérdés)

1 2
9. babszibobó (válaszként erre: 7. - D71ef05a8e)
2013. febr. 27. 20:25
Ez igaz :-D
8. d71ef05a8e (válaszként erre: 6. - Honey_bunny)
2013. febr. 27. 20:25
Elvileg nem.
7. d71ef05a8e (válaszként erre: 4. - Babszibobó)
2013. febr. 27. 20:25
A szabályok szerint tudom, hogy így van. Kisvárosban, falvakban, ha sürgősen kell valaki, akkor egyetemi hallgatót is felvesznek, ezért írtam, hogy ha még van tanulói jogviszonya és elkezdte a mesterképzést (bár legmagasabb végzettsége egyelőre a Ba diploma), akkor felveszik, nálunk is volt ilyen. Más kérdés, hogy nem hosszabbítanak szerződést, hanem nyáron keresnek egy egyetemi diplomást.
6. honey_bunny (válaszként erre: 3. - D71ef05a8e)
2013. febr. 27. 20:24

Sajnos MSC-re jelenleg nincs lehetőség, bár tervben van. Csak az anyagiak...

Általános iskolában nem lehetne vele tanítani?

5. d71ef05a8e (válaszként erre: 2. - 5bcf1b7c01)
2013. febr. 27. 20:23

Nehéz is behatárolni. A bolognai képzésben a 3 + 2 éből az első három év a BSC a természettudományok területén (Basic Science, ha jól tudom), a BA pedig a humán területeken Basic Arts, vagy ilyesmi). Tehát elvileg törből amúgy nem is Bsc hanem BA diploma létezik.


Ez kevesebb, mint a régi 4 éves főiskola, és nagyon sok álláshelyen egyáltaln nem is tekintik diplomának. És szintén jóval kevesebb a régi 5 éves egyetemi végzettségnél, ahová az kell, oda ez nem is felel meg, csak kivételes esetben, ha senki más nincs az állásra.


Amúgy pedig, a gyakorlatban bármilyen papírral bárki bármilyen állást betölthet, ha szerencséje van, vagy smeretsége:)

4. babszibobó (válaszként erre: 3. - D71ef05a8e)
2013. febr. 27. 20:23
Ha még csak BSC-je van, akkor azzal semmiképp nem taníthat, még ha szakíiránynak a tanári orientációt vette fel akkor sem...csak Msc. befejezéssel lehet tanítani a Bologna rendszer kimeneti szaabályai szerint.
2013. febr. 27. 20:20

Ha közben csinlod a mesterképzést is és van hallgatói jogviszonyod, vaalmint olyan helyeken próbálkozol, ahol nincs túljelentkezés, akkor akár töritanári állást is, bár egy mesterdiplomás tanár természetesen előnyt élvez.


Amúgy specializációtól függően, ha van, de akár akkor is, ha semmi ilyesmi nincs, próbálkozhatsz levéltárakban, múzeumokban, kollégiumi nevelőtanári állásokra pályázhatsz, stb.


Az igazsághoz hozzátartozik, hogy igazából amennyire én tudom és tapasztalom, ez a diploma az elhelyezkedéshez kevés lesz komolyabb állásban, ezért azon se lepődj meg, ha mindenhol a mesterképzést fogják kérni.

2013. febr. 27. 20:18

Mit jelent ez pontosan?

Nem értem a kifejezést.

2013. febr. 27. 20:15
BSC Töri diplomával milyen típusú állást érdemes megpályázni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook