Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bringázz a munkába - akik csatlakoztak és akik még nem... fórum

Bringázz a munkába - akik csatlakoztak és akik még nem... (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. máj. 10. 11:05

Helló! :)

Gratula a 2.5 órás tekerésedhez. Gondolom kellemesen el is fáradtál. Vettél már km órát? Vagy még nincs?

Milyen híd alatt mentél te át, ahol sötét van? Vagy már este volt? :) Amúgy tényleg elég sokan lámpa nélkül tekernek, amin én fel is szoktam háborodni. Nem igaz, hogy az életük nem ér meg 1-2000 ft-ot. Sok hülye :D

Veled mi újság van? Velem nem sok... Fáradt vagyok, nyűgös vagyok, ma még van 2 óra vezetés is, ahhoz sincs kedvem... Szóval most nem épp a legjobb formámat hozom :(

36. Meruru
2009. máj. 9. 21:22

Szia!

Kicsit ritkás volt a netem mostanság. Hogy vagy?

Ma megvolt az első igazán hosszabb túrám, két és fél óra, no persze nem egyhuzamban. Kitekertem újpestre, az volt egy órás út, csak én másfelet csináltam belőle mert eltévedtem :) Aztán elértem a célhoz - haver - és visszafelé már pikk-pakk egy óra alatt hazaértem. Tök jó volt. Csak a sok lökött bicós nem vesz lámpát, én meg csak kukkolom, hogy a híd alatt jön-e valaki szemben. Van is egy jópofa matrica sok helyen: "Sötét vagy? Vegyél lámpát, VILÁGOS?" felirattal, marhajók :) Mi újság Szegeden?

35. moncsicsi83 (válaszként erre: 34. - Meruru)
2009. máj. 6. 07:35

Az jó, ha van állandó vevőd :) Csak így is maradjon...

Anno én is vettem gyűjtőjegyet, de decemberben el kellett adnom, mert nem használtam fel belőle egyet sem, az árak januárral emelkedtek és nem lehetett őket felhasználni... Szóval meg kellett tőle szabadulnom. Márciusban vettem, decemberben még nem használtam, annyira bele jöttem a bringázásba.

A vezetés megyeget, de nem most lesz még jogsim. Vennem kell majd fel plusz órákat is, mert a lassú menettel gondjaim vannak.. :( Amúgy ha meg lesz a jogsi sem kocsival járok. Ez végszükség esetére van, ha pl kórházba kell vinni valakit, vagy gyerekeim lesznek, ne taxit kelljen használni, vagy más megkérni, ha gáz van!


De kis izék, akik kiröhögtek :D Miért nem mondod nekik, hogy ők is kipróbálhatnák a bringázást? :)

34. Meruru (válaszként erre: 33. - Moncsicsi83)
2009. máj. 5. 13:36

Semmi gond, azért fórum, hogy lehessen visszaolvasni :D

Bkv bérletet havonta adja a cég, de már megvan az állandó vevőm is. Simán eladom 1000ft-al olcsóbbért, én veszek magamnak egy gyűjtőjegyet, a többit meg úgyis biciklizem. Folyamatban van már a város kerékpárútjainak a feltérképezése, szerencsére akad belőlük elég. Nálatok jók a kerékpárutak?

És hogy megy a vezetés? Ezekszerint akkor nemsokára négykerékre váltasz?

Busznál itt is hamarabb érek be, ma reggel pl. elaludtam, és tudtam, hgoy csak akkor van esélyem beérni, ha bringázok. Többiek ki is röhögtek, de nekem lett igazam :)

2009. máj. 2. 19:16

Vagyok már vagyok... :)


Bocsika, tényleg nem vettem észre, hogy írtál...

Tök jó, hogy apukád szervízes volt, és ennyire ért a bringához. Igaz én sem panaszkodhatom, hiszen párom is keni vágja a dolgok nagy részét :)

Tökre örülök, hogy TE is bringával járásra adod a fejed. Én tökre élvezem a dolgot. Tök jó minden nap bringával menni dolgozni. 20-25 perccel minimum később indulok, mint amikor busszal mennék be és még így is sokszor hamarabb érek oda. Szóval sok sok előnye van ám a bringázásnak. :) Tökre örülök, hogy TE is csatlakozol...

A BKV bérletedet hogy hogy el kell adni? Éves bérleted van?

A vezetés a héten szünetelés alatt volt. Hétfő kedden voltam, de a szerdait már lemondtam, mert kicsit feszült, ideges voltam, nem láttam értelmét a dolognak... Jövő héten már megyek ismét minden nap!

2009. máj. 2. 07:56
Basszus, nem vettem észre, hogy írtál már napokkal ezelőtt... Bocsi.. Most mennem kell dolgozni, de délután kifejtek mindent :) Már nincs időm rá...
31. Meruru
2009. ápr. 30. 11:25
Hahó? :(
30. Meruru
2009. ápr. 28. 09:00

Szia!

Kicsit lazultam itthon szülőknél. Megcsináltuk a biciklimet apukámmal (szervizes volt annak idején még pesten, ért hozzá mint szódás a lovához :)), most már semmi baja. Kiderült, hogy az első esés több kárt okozott, mint gondoltam, de most már minden klappol, megy mint az álom.

A gyalogosokkal nekem is meggyűlik a bajom, múltkor négyen keresztbe sétáltak a bicikliúton, erre rámkiabálnak, hogy héj! Én meg vissza, hogy bicikliút, szőkeség! Azthittem lerúgom. Neveletlen kamaszok :) Meg majdnem átmentem egy kínain (taxisvicc, ezen a sárgán még átmegyek), akivel találkoztam másnap is, és integetett mosolyogva :) Nevelni kell a gyalogosokat is, hát még autóval. De ne aggódj, ők jobban féltik az életüket, mint te a leendő jogsidat :)

Mostanában tanulmányozom a város biciklis térképét, keresem a nekem megfelelő útvonalakat. Úgy döntöttem kövi hónapban eladom a bkv bérletemet is, kell a fenének, amikor hamarabb eljutok bárhova bringával, csak még az autós forgalmat kell megszoknom. De ha macerás megyek a járdán és kész, eddig még nem szóltak meg érte.

Hogy megy a vezetés?

29. moncsicsi83 (válaszként erre: 28. - Meruru)
2009. ápr. 26. 09:13

Na ez az, ami sosem lesz idehaza, hogy KRESZ-t tanítsanak már az iskolában is. Pedig milyen jó lenne...

Amúgy köszönöm kérdésed, jól vagyok. 1 óra múlva már megyek vezetni, de kedvem nincsen. Előre félek a sok gyalogostól :) Nem megy ez még nekem :)

Na de utána meg megyünk bringázni! Azt már várom.


És veled mi újság?

28. Meruru
2009. ápr. 24. 13:21

Ha megnyugtat az itteni emberek is elég figyelmetlenek szoktak lenni, sajnos. Húgomék úgy szoktam menni, hogy megvárják, amíg lemegy a tömeg és a végén tekernek. Igen, mondjuk nem lenne hülyeség legalább egy kresz vizsgát, vagy felmérőt, vagy valamit kérni attól, aki bringázik. Ha jogsit nem is...

Amúgy hogy vagy?

2009. ápr. 22. 21:29

Vége a Critical Massnak, vagyis a részemről... Még a felén sem voltunk túl, de párommal leléptünk. Ugye Szegeden nem volt most szervezés, rendőri felvezetés, stb. Gondoltam én akkor is normálisan végig lehet menni a városon, de nem. Majdnem sírtam a látványtól. Ennyi hülye, bolond, figyelmetlen és még sorolhatnám ember nem lehet a városban. Nem tudják a KRESZ szabályait. Oké, hogy jobbkéz szabályt, elsőbbségadást nem ismerik (pedig kötelező lenne tudni), de hogy a piros lámpánál sem állnak meg... Arról nem is beszélve, hogy záróvonalon a szembe sávba átmennek. Na meg görkorival jönnek az oké. De bedobni a pulóverját a bringások közé..... Még jó, hogy nem lett baleset belőle. Vagyis a táv első harmad részén nem volt... Nem bírtuk nézni és eljöttünk...

Ősszel valószínű inkább Pestre megyünk fel.

26. moncsicsi83 (válaszként erre: 25. - Meruru)
2009. ápr. 21. 22:57

Akkor te jó sokat tekersz napi szinten. Sajna nekem időm nincs ennyit tekerni. Napi 10 óra meló, utána vezetés -na jó, ez most a napokban kimarad-, utána irány haza, vacsikészítés, házimunka és egy kis net... Páromra már alig van idő, mert mire mindennel végzek, kidőltem...


A km óra nem sok. A LIDL-ben vettünk ilyen akciósat, az 2000 ft körül volt, de még annyira nem tanulmányoztuk, így nem használjuk. De a régebbi az szerintem most olyan 3-4000 ft körül van. Nézz rá neten, biztosan találsz

25. Meruru
2009. ápr. 21. 21:17

Hát ez az. No nem baj, előbb utóbb majdcsak lesznek még :)


Ma csak 25km volt, kitekertem a Városligetbe. Igazából nem volt betervezve, csak nem volt más dolgom, és majd megevett a fene itthon ilyen jó időben. Holnapi célpont újpest, kb 14km az is. Csak.


És drága egy ilyen óra? Mondjuk megnézhetem a neten is :)

2009. ápr. 21. 19:17

Nincs az olyan messze -már mint Ópusztaszer-, csak 25 km, kb :D Az nem is olyan messze van... Majd kiderül, hogy neki vágunk e.

Nekem igen, van sebességmérő órám. Páromtól kaptam 1.5-2 éve. Nagyon szeretem, ha nincs nálam, akkor totál kétségbe vagyok esve. Így látom mennyivel megyek, hány km-t tekerek, mennyire vagyok fitt :D

Szóval én szeretem!


Többi bringás????? Hol??????? Lusta népség van itten úgy néz ki :D

23. Meruru (válaszként erre: 22. - Moncsicsi83)
2009. ápr. 21. 13:56

Nekem most a Hervisben kapható X-factor van. Mondjuk én édsapámmal mentem venni, ő annak idején kerékpár-szervizes volt, szóval csak azt vettem meg, amire azt mondta, hogy jó. 60 volt a gép cakk-pakk, de szerintem megérte.


Ópusztaszer??? Az nem a szomszédban van :) Legalábbis mikor utoljára jártam ott úgy rémlik marha sokat mentünk :D

És oda csomagostul, meg minden?



Van sebességmérő órád? Komolyan gondolkodok rajta, hogy kéne egy amolyan bicikli-computer, sebességet meg távolságot mérni. No nem mintha olimpiára készülnék, csak foglalkoztat :)


ÉS HOL VAN MÁR A TÖBBI BRINGÁS??? Csak mi vagyunk ilyen lelkesek ezen az oldalon :( :)

22. moncsicsi83 (válaszként erre: 21. - Meruru)
2009. ápr. 21. 07:47

Nekem Hauser bringám van... nem rossz, de jobbra számítottam, a kedves bringásék meg egy s mást kifényeztek, elhallgattak. Szóval mérges vagyok. 50 rugóért már jobb bringát is vehettem volna, esetleg kipótolom és veszek másikat. Na mindegy... Te milyen bringával jársz?


Én melóba bringával járok -kivétel ha vezetni megyek, mert akkor gyalog-, az 5-6 km körül van. oda-vissza 15-16 perc összesen. 20-22 km/h-val már bírom nyomni, amikor kezdtem akkor 16 körül mozogtam :)

Anyuékhoz szoktunk még kitekerni, az 16 km, na meg ide-oda a városban tekerészünk. Május elsejére Ópusztaszert vettük célba. Aztán majd kiderül az idő mennyire szól bele :)

21. Meruru (válaszként erre: 19. - Moncsicsi83)
2009. ápr. 20. 23:12
Nem is kérdeztem, te milyen biciklivel nyomod? Sokat mész vele naponta melóba (idő, távolság)? Egyedül? :)
20. Meruru (válaszként erre: 19. - Moncsicsi83)
2009. ápr. 20. 23:10

Fogalmam sincs, de max 15/h szerintem. Mármint annyival tervezett az útvonaltervező, és 130 km-t írt. Mondjuk valóságban nincs annyi, csak sztem bringakímélő útvonalat ajánlott. Amúgy itt van, hasznos:

www. utvonalterv .hu

Csak így, mer máshogy nemszabad. Ha megyünk mindenképp mesélek. Sajna 22-én nem tudok lemenni szegedre massolni, anyukámnak lesz születésnapja :) Pedig vicces lenne. :))

19. moncsicsi83 (válaszként erre: 18. - Meruru)
2009. ápr. 20. 20:32

Hú, minden esetre, ha mész erre a minimal mass-ra számolj be róla. Nagyon jól hangzik :)

12 óra tekerés? Az hány km-t jelent? 1 óra alatt te hány km-t tekersz le?

18. Meruru (válaszként erre: 17. - Moncsicsi83)
2009. ápr. 20. 20:12

Ahogy Grillusz Vilmos mondaná: Á, dehogy! Idénre terveztem én is, de a cég és a jutalék-arány módosítás beleszólt, bosszúból vettem a cangát :)

Ma összeszámoltam útvonaltervezővel, 32km-t tekertem le. És azért picit elfáradtam. Szégyen. Ez már a tunyaság. Holnap kimegyek a margitszigetre, az kétszer ennyi lesz :)

Minimal mass nincs meghirdetve, csak összegyűlnek emberek valahol, elindulnak fel-alá a városban (leginkább mobil és suttogás útján terjed az infó, ha jól hallottam) és uccu neki. Csak hogy meglegyen a fíling minden piroslámpánál bringaemelés :) Legalábbis ezeket hallottam, aztán majd meglátom, mi lesz. Még sosem láttam ilyet élőben.

Viszont lelkesedésem határtalan, már kiszámoltam, hogy hazajutni a szüleimhez vidékre mindössze 12 óra folyamatos tekerés lenne, és még el is gondolkoztam rajta...kezdek átesni a ló túloldalára :D

17. moncsicsi83 (válaszként erre: 16. - Meruru)
2009. ápr. 20. 19:49

Sajnálom, hogy nem jutottatok ki. Na majd ősszel :)

A minimal-mass-ről nem is hallottam még. Ez valami új megmozdulás? Biztos szupi lehet ez is...

Igen, most csinálom a jogsit. A múlt héten kezdtem el forgalomban vezetni, szóval már csak az utolsó akadály van hátra :)

Neked van jogsid?

16. Meruru (válaszként erre: 15. - Moncsicsi83)
2009. ápr. 20. 15:45

Dejó lehet este :)

Sajnos nem jutottunk ki a massra mi sem tesómmal, pedig mentem volna :( de jövő péntek este lesz itt bpn minimal-mass, városnéző túra, majd arra megyek :)

Most csinálod a jogsit?

2009. ápr. 18. 07:45
Megnéztem. Nálunk 22.-én este 20-kor lesz a Critical Mass felvonulás. Szuper, így a melóból meg a vezetésről sem kell elkéreckednem :)
2009. ápr. 17. 20:42

Én esőben is bringázok. Van egy gagyi esőkabátom és azt felkapom, aztán irány. Igaz most ugye csinálom a jogsit, így ha meló után megyek egyből vezetni, akkor gyalog megyek, de én nem fogok buszra felszállni. Több, mint 1 éve nem voltam tömegközlekedési eszközön, és nem is vágyom rá. Inkább megyek gyalog, de nem szállok fel buszra. Amúgy ha gyalog jövök melóba, akkor is 10 perccel később indulok, mintha busszal mennék. Szóval mindenféleképp mozgás :)

Az első lámpát tessék gyorsan pótolni :) Nekem most mindkettő működik, remélem így is marad.


Critical Mass csak Pesten lesz vasárnap nem? Szegeden nem tudod mikor lesz? Tavaly is Pesten vasárnap volt, nálunk meg kedden...

13. Meruru (válaszként erre: 12. - Moncsicsi83)
2009. ápr. 17. 13:28
No, ez jó kis körsétának hangzik :) Egy telefonos képet raktam fel, most ennyi jutott. Ma sajnos mellékelnem kell a cangát, mert esik veszettül, és nincs esőhöz való felszerelésem még. Ja, meg megadta magát az első lámpám is, de azt vasárnap veszek. Szóval vissza a büdös buszra, bleh. Így ráadásul jóval hamarabb kell elindulnom. nevetséges. Vasárnap Critical Mass, jössz? :)
12. moncsicsi83 (válaszként erre: 11. - Meruru)
2009. ápr. 17. 07:10

Várom a képet majd, szólj, ha fent van...

Mi Sopron környékén voltunk. Kis sétás, túrás kirándulás. Írottkőnél volt egy kis séta, Schneeberg lábánál egy vízeséshez volt egy kis túrás-sétás nap, Bécsben a Schönnbrunn, illetve állatkert,pár várat is megnéztünk, szóval mozgalmas, szabadtéri programjaink voltak. Szerencsére az idő is nekünk kedvezett...

11. Meruru
2009. ápr. 16. 11:07

Szia!


Hát, pofáraesés azért szó szerint nem volt, csak beléptem a kormányon túliak társaságába. Nagy sebességnél sógor lejtőn keresztbe állt előttem, vicces minták vannak a combomon :)


Most már kitapasztaltam, hogy merre kell menni melóba meg hogy jutok le a mélygarázsba, úgyhogy simán járok be vele melóba. Nemsokára felteszek egy képet is az enyémek közé a kicsikéről :D


Merre volt a kiruccanás? Séta, túra, ilyesmi?

2009. ápr. 15. 21:11

Halihó! Hazaértem, pedig úgy maradtam volna!


Meruru, örülök, hogy megvolt az első városi bringázás, na de mi volt ez a pofáraesés? Mit csináltál? Nem tán kátyú? Remélem nem esett semmi komolyabb bajod...


Én megvagyok, vége sajna az 5 napos kiruccanásunknak. Holnaptól meló, ismét bringázás. Juhéj... Ez a bringázásra értendő :)


Veled mi újság?

2009. ápr. 14. 22:40

Hali!

Megvolt az első városban bringázás és az első pofáraesés is :) Nagyon jó kis cangát vettem, kicsit már le is zúztam, de túl vagyok az első esésen, így már nem lesz gond :D

Te hogyvagy?

Bringázik még valaki? :)

2009. ápr. 11. 18:24

Neked is kellemes ünneplést, gyorsan tekerj el a locsolók előtt, hátha nem leszel büdi :D


Még nem néztem ki bringát, mondjuk sokszázezres csodára nincs kereten, de bizalommal fordulok a vásárlás napja felé :))

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook