Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bőrápolási szokások fórum

Bőrápolási szokások (beszélgetős fórum)


1 2
31. NomNom (válaszként erre: 30. - Qwasy)
2021. máj. 20. 05:27

Itt is találsz tippeket termékekre is:

[link]

30. Qwasy
2021. máj. 20. 04:29
Huh, köszönöm mindenkinek a választ, sok hasznosat írtatok 🤗
29. 5da46c99ae (válaszként erre: 28. - Timycat)
2021. máj. 17. 14:25
The Ordinary Retinol 0.2% amivel kezdtem és máig ezt használom, pár üvegen már túl vagyok. Először nem használtam naponta, heti 2-3 alkalommal kezdtem. Vettem tőlük 1%-osat is, nem bírtam, nem is erőltetem, anyu nemrég vett 0.5%-osat, azt mondja, neki működik, tervezem kipróbálni, ha az sem, akkor elég nekem a 0.2 :)
28. timycat (válaszként erre: 23. - 5da46c99ae)
2021. máj. 17. 14:06
Wow retinol, hány százalékos? Én azt otthon, "felügyelet nélkül" nem merem. Én itthon csak glycol-és hialuronsavat merek a bőrömre használni.
27. timycat (válaszként erre: 24. - NomNom)
2021. máj. 17. 13:56

Oké de a FI egy szóval nem írta, hogy "tudatos" kozmetikumot keres, te hoztad fel.


A Vichy és az általad használt TO sem az, legalábbis egyes termékeik egyáltalán nem azok.


Az én bőröm is vékony, érzékeny ezért dob hátast a bio cuccoktól, a legeslegdurvább allergiát a mindenki által istenített bio olajok vagy pl az aloe vera okozza nálam. De volt valami rózsás akármilyen krém attól a torkom is bedagadt és köhögtetett.

A "nem tudatos" termékeket egy érzékeny bőr sokkal jobban tolerálja, szerintem. Egy "tudatos" kozmetikus bőrömön végzett 3-4 alkalmas ámokfutása után kötöttem ki a GiGi kozmetikusnál, aki a "tudatos" kezelésből visszamaradt foltokat, hegeket, megvastagodott bőrt (huszoneleje évesen!) tűntette el a "nem tudatos" cuccaival 2 kezeléssel.


Anno én tényleg megpróbáltam a "tudatosságot" szépségápolás terén, olyan ocsmány még legdurvább tinikoromban sem volt a bőröm, ahogy ronda, száraz, élettelen volt a hajam és egyébként nem vagyok izzadós, szagos, de akkor szerintem bűzlöttem. Hát ha ez a "tudatosság" akkor kösz nem.

26. 5da46c99ae (válaszként erre: 25. - NomNom)
2021. máj. 17. 13:43

Bizony, pont így éreztem. :D Kb. másfél hónapig csináltam, rosszat nem tett, de nem, valahogy nem. Az viszont nagyon jó, hogy megismerhettünk sok hatóanyagot és mindenki ki tudja választani, ami hozzá passzol. :)

Tényleg, a hyaluront is használom, csak nem rendszeresen, az is nagyon jó. :) A kollagén mellé szedek hialuronsav tablettát is, anyukám is, akinek már nem csak megelőzni valója van és őt ez a kettős (akkor még mindenféle rutin nélkül, egy alap Nivea arckrémet használt, azt sem naponta) nagyon kisimította.

25. NomNom (válaszként erre: 23. - 5da46c99ae)
2021. máj. 17. 13:33
Én sem bírok annyi minden magamra kenni de nem is kell csak tényleg annyit amennyire a bőrödnek szüksége van. Nem értem akik reggel este 8-10 szérumot stb magukra tesznek hogy bírják. Nekem az alap mellett csak C-vitamin és hyaluron van, most vezetem be a niacinamidot és kb ennyi most egy jó időre.
24. NomNom (válaszként erre: 22. - Timycat)
2021. máj. 17. 13:31

De ha rákeresel erre mint fogalom akkor nem fér bele.:)

Az, hogy ki mit használ más. Ha szereted ezeket a termékeket az tök jó. Az én bőröm sajnos nem. De örököltem, nálunk mindenki "hókadt" és érzékeny bőrű.

23. 5da46c99ae (válaszként erre: 1. - Qwasy)
2021. máj. 17. 13:24

Én is sok ilyen oldalt olvastam, instán "Tudatos szépség", skinsmart csoport... Vettem is egy csomó terméket, nem voltak rosszak, de valahogy nem volt nekem való ez a nagy rutinozás (tudom, sokan nagyon élvezik). Amit megtartottam az a retinol szérum (ezt nem csak az arcomra, hanem a testem minden pontjára használom ami nekünk nőknek hajlamos arra, hogy egy idő után sokat veszítsen a feszességéből) és a C-vitamin szérum (Napimádó vagyok, volt 3 db kis pigmentfoltra emlékeztető valami a hasamon, azokat 3 hónap alatt eltüntette teljes mértékben). Ezen kívül Vintage Beauty termékeket használok, ezeknek viszont a megszállotja vagyok, bármit próbáltam, az nálam csoda. Tőlük ami napi szinten: arclemosó krém, hidratáló arckrém, fényvédő és heti 2-3x megelőzésképpen anti-aging szérum a teljes arcra plusz nyak, dekoltázs.

Egyelőre nekem így nagyon működik, de alapvetően szerencsés vagyok, normál bőröm van plusz még fiatal vagyok, nem fenyegetnek apróbb ráncok sem egyelőre. Pár év múlva már jobban kirajzolódik, hogy mennyire működik, amit összeraktam magamnak. :D

Alapvető mellette a normális étkezés, megfelelő mennyiségű és minőségű alvás, 0 alkohol, 0 cigi, szerencsére stresszmentes vagyok, sok táplálékkiegészítőt/vitamint is szedek, egészségesen étkezem.

22. timycat (válaszként erre: 21. - NomNom)
2021. máj. 17. 12:54
Hát kinek mi a tudatos. Nekem minden ami bio az szétveri a bőrömet, begyullad, megvastagszik allergiás reakciót váltanak ki. Az én bőröm igényli a kemikáliát.
21. NomNom (válaszként erre: 19. - Timycat)
2021. máj. 17. 12:38
A Gigi márka sajnos nem fér bele a tudatos bőrápolásba. Tele van illatanyaggal, alkohollal stb.
20. NomNom (válaszként erre: 16. - Tien)
2021. máj. 17. 12:37
Én mostanában citromot karikázok bele.:)
19. timycat (válaszként erre: 1. - Qwasy)
2021. máj. 17. 11:51

Kozmetikust keresnék meg, hogy nézze meg ő és adjon javaslatot.


Az én kozmetikusom GiGigt használ, akkor volt a legcsodásabb a bőröm amikor én is ezeket a termékeket használtam, de rendelni csak Kozmetikustól lehet és mikor a hyaluron feltöltő krém 50 ml 50ezer lett akkor elengedtem a márkát. Pedig a napozókrémük verhetetlen.


Most Vichyt használok, messze jobb mint más drogériai termék. The Ordinary-t nem próbáltam még, de sokan dicsérik, hogy kifejezetten problémás bőrt is szépen helyreránt.


Amit a kozmetikustól megtanultam, savazás, hámlasztás március után novemberig nincs, bárki bármit mond, nem szabad. Fényvédelem még utcára is, még akkor is ha csak épp elszaladsz otthonról.


Belülről is táplálni kell a bőrt, víz, vitaminok. Én most elkezdtem a kollagén italt is (BioTech).


Én régen rengeteget napoztam, az utóbbi két évben már nem a GiGi napozókrémmel hanem drogériaival (Lancester) hiába 50 faktor, hiába 10ezer,lett az orcáimon 1-1 folt 😕

18. tien (válaszként erre: 17. - Epresturmix)
2021. máj. 17. 11:43

Tudom 😁 nálam -10 év .

...és a minőségi szex,amitől -20 év csak sajnos nem tartós a hatás.

17. Epresturmix (válaszként erre: 16. - Tien)
2021. máj. 17. 11:33
Az alvás is sokat javít az arcon! 🙂
16. tien (válaszként erre: 12. - NomNom)
2021. máj. 17. 11:32

Pedig muszáj inni ,mert nem csak a bőrnek tesz jót.

A véroxigén szint is alacsonyabb ha nem iszunk eleget.


Én a vizembe (sima csapvíz),teszek C vitamin port.

Jobb ízű .

15. tien (válaszként erre: 13. - Globus)
2021. máj. 17. 11:30

Bevallom ,nekem tetszik a fehér bőr.

Vörös vagyok zöld szemmel.

Érzékeny bőrrel.

Életemben ha kétszer voltam szoliban.

Amennyit ér a nap ,nekem bőven elég.

A korom miatt (55)már lehetnének öregségi májfoltok és társai,de nincsenek.De ez genetika is.

14. NomNom (válaszként erre: 13. - Globus)
2021. máj. 17. 11:30
Igen ezért kell minden nap emellé fényvédőt is használni.
13. globus (válaszként erre: 11. - Tien)
2021. máj. 17. 11:25
Ezek, plusz kerülni kellene a tűző napsütést. Jártunkban-keltünkben úgyis ér bennünket annyi, amennyi D-vitamin képződéshez szükséges. Pirítani nem szabad, strand felejtős. Pillanatnyilag kellemes, de hosszú távon megbosszulja magát. Jönnek a szeplők, májfoltok, ráncok, anyajegyek csőstül.
12. NomNom (válaszként erre: 11. - Tien)
2021. máj. 17. 11:20
Igen nálam pl. a megfelelő vízfogyasztás nincs meg jelenleg sajnos.:( Addig nem várhatok csodát sem.
11. tien
2021. máj. 17. 11:05

Még egy tanács ,ha elfogadod.


Belsőleg is érdemes táplálni a bőrt.

Megfelelő mennyiségű víz és vitaminok.


C vitamin ,E vitamin antioxidáns hatású .

A vitamin ezek mind késleltetik az öregedés folyamatát.


Persze kellő odafigyeléssel alkalmazni a vitaminokat is.


Ennek is legyen rutinja az életedben ,hogy mikor mit és hogyan szedsz.Utána olvasni ,tájékozódni.

10. Kacsahercegno (válaszként erre: 7. - Qwasy)
2021. máj. 17. 09:22
Én csak TO, Geek&Gorgeous és Balea termékeket használok, még meg sem fordult a fejemben hogy bármiből drágábbat vegyek, annyira beváltak ezek.
9. NomNom (válaszként erre: 7. - Qwasy)
2021. máj. 17. 08:24

Ne is kezdd ilyen drágaval! Nézd meg a hatóanyagot és találsz olcsóbbat, pl The Ordinary, ahogy Tien mondja. Se van aki Balea termékekből is felállít egy (szinte) teljes rutint.:)

Én is TO termékeket használok és nagyon jól bevált.

Ezért érdemes a FB csoporthoz csatlakozni mert ott már rengeteg tapasztalat cserélt gazdát, találsz benne jóval olcsóbb tippeket.

8. tien
2021. máj. 17. 08:04

Én a The Ordinary termékeket használom.Ezekről is tájékozódhatsz a NomNom által ajánlott weboldalon.


De más termékekkel kapcsolatos vélemények is olvashatsz.

Sok sikert kívánok a napi rutinod kialakításához,hidd el megéri majd az eredmény 😉

7. Qwasy (válaszként erre: 6. - NomNom)
2021. máj. 17. 08:02
Már meg is néztem az oldalt, meg a rutin kialakító tippeket. Sok hasznos információ van ott, mar amennyit most éjszakázás után be tudtam fogadni :) mindenképp fogok ott még olvasgatni, illetve láttam termékjavaslatokat is, de pl az ilyen dolgok miatt is fogadnám szívesen a személyes tapasztalatokat: kicsit sokallok kiadni 14e ftot egy olyan 100 ml-es termékért, ami nem is garantált, hogy jó lesz nekem. :)
6. NomNom (válaszként erre: 3. - Epresturmix)
2021. máj. 17. 06:45
A weboldal amit írtam segít abban is, hogy eldöntse neki milyen a bőre, milyen problémákra szeretne szert találni. Rengeteg cikket elolvastam.xD
5. Qwasy (válaszként erre: 3. - Epresturmix)
2021. máj. 17. 06:44
Nos, kombináltnak mondanám. Oldalt és az államon néha szárazabb, maskor normális. A homlokomon, halántekomon előfordulnak patik, illetve az orrom mellett az arcomon tágabbak a pórusok.
4. Qwasy (válaszként erre: 2. - NomNom)
2021. máj. 17. 06:42
Köszónöm, meg fogom nézni :)
3. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Qwasy)
2021. máj. 17. 06:37

Előbb jó lenne tisztában lenni vele, milyen típusú az arcbőröd. Száraz, zsíros, kombinált...:)


Aztán lehetne kipróbálni termékeket. Én nagyon sokfélét próbáltam már az évek alatt. Az olcsótól a drágábbig, szinte mindent. :)

2021. máj. 17. 06:32

Tudatos arcápolásra gondolsz?

Olvasd a skinsmart weboldalan a cikkeket, van rutinvarázsló ami segít terméket választani és van ilyen FB csoport is ahol rengeteg az információ.

Az első amit tenned kell, hogy kialakítod az alaprutinodat ami annyiból áll, hogy reggel langyos vízzel arcot mosol és napvédőt teszel fel (ha kell akkor alá hidratáló).

Este dupla lemosás: olajos lemosó, aztán vízbázisú lemosó (nem szappanos, nem radírozós hanem a tudatos bőrápolásba beleillő lemosó), aztán hidratáló.

Ha ezt csinálod már pár hete, akkor lehet elkezdeni hozzáadni a hámlasztót, szérumokat stb. egyesével!!! Ha jobban bírja a bőröd akkor hetente 1 új, ha érzékenyebb mint nekem akkor jobb ha vársz pár hetet mielőtt újat vezetnél be.

Ez azért nagyon fontos hogy lásd ha valami allergizál, és azért mert egyszerre a bőr nem is bír el annyi mindennel.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook