Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsőde 2013-ban fórum

Bölcsőde 2013-ban (beszélgetős fórum)


178. Bcicus
2013. márc. 26. 20:38

Én azthiszem ahogy nézem nagy mázlista vagyok. A múltkori kis taknyosságon kívül még nem volt beteg.

Imádja a bölcsit az első naptól.

177. Bcicus (válaszként erre: 174. - Nbandus)
2013. márc. 26. 20:37
szegényke jobbulást.
176. 4c1a787e8f (válaszként erre: 173. - Margit74)
2013. márc. 26. 11:37
Értem. Ha van hely, akkor azért nyilván nem annyira veszik ezt komolyan.. Nálunk sajna fenyegetés-hajtépés szint van a helyekért.
175. Nita081
2013. márc. 26. 11:33

1,5 hét után már betegek is lettünk:-( most egy hét kimaradás, aztán kezdhetjük előröl az egész beszoktatást:-(

Tegnap volt ott egy órát,egyedül, de mire visszamentem potyogtak a könnyei annyira sírt aranyom.

Jobbulást a gyerekeknek, a tenger víz, s az ottani levegő csodákra képes. Biztos rendbe fog jönni a picid nbandus.

174. nbandus
2013. márc. 25. 19:27

Sziasztok,


Mi 5. hete itthon. Mimi mééég mindig beteg, vagyis már megint? Nem is tudom. Mikor végre azt hisszük jól van, belázasodik. És most kiderült, hogy gennyes a mandulája, de olyan szinten, hogy majdnem össze is érnek. Tegnap óta felmegy a láza 39.5-ig,ha éppen nincs csillapítva. Szóval a hetet mgint itthon tölti. Egy hét múlva elutazunk 2 hétre tengerre, remélem ott végre helyrejön teljesen.

173. margit74 (válaszként erre: 172. - 4c1a787e8f)
2013. márc. 24. 15:45
Van türelmi idő ha nem dolgozol, és nálunk volt hely. Az én kislányom is ovis lesz szeptembertől, szóval az egész bölcsi csak egy pár hónap.
172. 4c1a787e8f (válaszként erre: 170. - Margit74)
2013. márc. 24. 14:32

Ha még nem dolgozol hogy vihetted? Vagy papíron dolgozol?


Azért kérdezem, mert nálunk úgy néz ki, lesz még egy baba, és szeretném, ha ennek ellenére maradna valahogy a bölcsiben, bár nem lesz könnyű..


Mivel ő augusztusban tölti a 3.-at, be kell íratnom az oviba, de mivel még nem érett (nem beszél, nem szobatiszta), ha nem veszik fel, maradhatna a bölcsiben, mint ahogy a csoport nagy része...


De gondolkozom, hogy elviszem egy spec oviba egy megkésett beszédfejlődésű csoportba, de ugyanakkor meg nem szívesen mozdítanám a bölcsiből, mert végre megszokta, nagyon szereti..


Majd kitalálunk valamit..

171. 4c1a787e8f (válaszként erre: 159. - Nita081)
2013. márc. 24. 14:28
Nem szabad hazudni. Anyámék korosztálya ezt annyira nem érti meg.. (Már nem gondolom, hogy Te az vagy, csak úgy eszembe jutott.) Inkább legyen nagyobb sírás, nagyobb cirkusz, de az igazsággal legyen tisztába...
170. margit74 (válaszként erre: 169. - Nita081)
2013. márc. 24. 14:22
Az az érdekes, hogy az én kislányom is csak azóta alszik ekkorákat mióta bölcsis. Jövő héttől már nem kell végig ott ülnöm. Mondjuk 5 percnyire lakunk, bármikor vissza tudok menni. Aztán meg szeretnék dolgozni, akkor majd úgyis meg kell oldaniuk valahogy.
169. Nita081
2013. márc. 23. 13:34

Nekünk egy nagyon fiatal dadusunk lett. Ez az első munkahelye. Nagyon kedves, mosolygós, kisfiam is úgy látom kezdi megkedvelni. Először , kicsit féltem, hogy ennyire fiatal, hát nem tudom mi a jobb, ha tényleg fiatal, s még van úgy mond "türelme" vagy tapasztalt. Bár a társgondozónő az idősebb jóval, de eddig mind a kettő nagyon szimpatikus volt. Nálunk most úgy van, hogy 4 gyerek jut egy gondozónőre.


youlcsi, a munkabér, nagyon frappáns ötlet:-D lehet mi is bevezetjük:-)


Eznincs, de jó, tényleg, hogy ennyire megszerette, hogy hétvégén is ott lenne legszívesebben, vannak olyan gyerekek itt is, akiknek az anyukájuk mesélték, hogy du. alig tudják a gyerekeiket hazavinni, annyira szeretnek bölcsibe. Hát majd mi meglátjuk, hogy fogjuk viselni, remélem mi is meg fogjuk szeretni, csak idő kérdése.


Margit, 3 órát aludt...hát az nagyon szupi. Nálunk sajnos itt úgy van, hogy egy óra körül leteszik őket aludni, de fél háromkor már felkelnek, vagyis ha egy felkel , akkor a többi is felébred. Én kisfiamnak is nagy az alvás igénye, itthon képes du. 2-3 órát is aludni délután.

2013. márc. 23. 08:51
Szerencsére nekem elfogadta egyből mindkét gondozónőt, sőt valamelyik nap a másik csoport gondozója vigyázott rájuk alvásnál, és akkor se volt gond. Mondjuk ő már nagy, de van a csoportban egy picike is, ő még a WC-re is megy a gondozó után. És tegnap simán aludt majd 3 órát. Én meg ott unatkoztam ezalatt a folyosón. :)
167. eznincs
2013. márc. 23. 07:42
Most már ugyanúgy kötődik az összes gondozóhoz és dadushoz, mondjuk mi megjártunk, mert a beszoktatós gondozónőnk 3 hét után lebetegedett és még mindig nem jött vissza. De úgy látszik ez a 3 hét elég volt, hogy megszokja a bölcsit és önállósodjon. Annyira szereti a bölcsit, hogy hétvégén is ott akarna lenni.
166. eznincs
2013. márc. 23. 07:35

Szia Nita081 és Margit74 üdv. köztünk.

Én is csak azt tudom mondani Nita amit Margit is javasolt határozottnak kell lenni, a gyerek azt lássa, hogy te nyugodt vagy nem aggódsz, mert tudod hogy jó helyre kerül. Nálunk pl. a lányom a beszoktatós gondozónőjét használta egy ideig anyapótlónak pl. mikor kimentek az udvarra először még ottmaradt mellette felvetette magát bújt hozzá majd szépen levált róla. Mondta is a gondozónő, hogy mindig az új gyerekek kezét fogja pl. mikor kimennek amíg meg nem szokják vagy nem jön még újabb gyerek. Ilyen szempontból talán szerencsések vagyunk, mert ilyenkor jobb is elkezdeni a beszoktatást nem ősszel mikor egyszerre van sok új gyerek.

165. Nita081
2013. márc. 22. 15:35
Bocsánat, rosszul írtam, szóval kimentem:-)
164. Nita081
2013. márc. 22. 15:34

Köszönöm aranyosak vagytok, a válaszokat. Ma kimentek, de megmondtam neki, hogy egy kicsit elmegyek, nem sírt, de végig keresett, de azért szépen eljátszott a dadusával:-) nbandus, jobbulást a kicsidnek!Az én kisfiam is ilyen, kis érzékeny, megijed a hangosabb gyerekektől, zajtól stb.

Margit, igen fő a határozottság, csak néha nekünk még nehezebb elszakadni a gyerekeinktől.

Ügyesek vagytok nagyon, csak így tovább!:-)

163. nbandus
2013. márc. 22. 13:02

Sziasztok,


Üdv az újaknak! és kitartás! Nita, az én lányom ugyanilyen volt, és hetekbe telt, de aztán feloldótott, és megszerette a társait is. Pedig nagyon kis félénk, visszahúzódó volt, és egy erősebb zajtól is megrezzent... Ma már nem. Igaz, már fél éve bölcsizünk.


Viszont az utolsó 4 hétben nem voltunk bölcsiben, még mindig beteg, és valószínűleg még jövőhéten sem mehet. :(

162. youlcsi (válaszként erre: 160. - Margit74)
2013. márc. 21. 22:20

az enyém kb 40 másodpercig... legbelül az legalább annyira fájt, hogy ilyen gyorsan meg tudja nyugtatni már a 2. héten egy vadidegen :D



pedig mi együtt alszunk... hordoztam... komolyan, a mai napig pisilni is jön velem :D

161. youlcsi (válaszként erre: 159. - Nita081)
2013. márc. 21. 22:18

soha ne osonj ki! ne csapd be a gyereket!

először úgyis csak pár percre mész el. mi megvártuk, amíg teljesen belemerül a játékba... aztán mondtam, hogy elszaladok boltba, mert ha megyünk haza főzni kell a paradicsom-levest (kedvence) és nincs otthon betűtészta :)

úgy beszéltük meg a gondozóval, hogy 5-10 perc múlva visszamegyek... még másfél óra múlva sem hiányolt, pedig borzasztóan anyás.

160. margit74 (válaszként erre: 159. - Nita081)
2013. márc. 21. 19:59
Szia! Mi is most keztdtük. Mi már a harmadik héten vagyunk túl. Az én kislányom egy kicsit nagyobb (3 éves lesz), de annyira anyás, hogy még az apjával sem marad el, vinnem kell magammal mindenhova. Az első héten végig ott voltam vele, nem is volt semmi gond. A második héten már kimentem. Én mindig megmondtam neki, nehogy megijedjen. Ilyenkor persze sírva kapaszkodott belém, úgy kellett lefejteni rólam. Kintről hallottam, hogy ő bent sír: Anya kell! Ezt nyomta kb. 40 percig. A szívem szakadt meg, de utólag elmondták, hogy könnye az nem volt. Utána pedig abbahagyta a sírást, és ment játszani. Most a harmadik héten reggel az ajtóban puszi, és már szalad be. És ezen a héten már ott is alszik (persze ilyenkor is kint várok, ha sírna ott legyek). Én ezt el se tudom hinni, mert tényleg nem tudtam elmenni mellőle. Persze a gondozók mondják, hogy lesz visszaesés, változás a magatartásában, mert valahol ki fog rajta jönni az elválás, de most nagyon jó, és tényleg nagyon jók a gondozók is. Az a lényeg, hogy légy határozott.
159. Nita081
2013. márc. 21. 15:59

Sziasztok! Csatlakoznék, hozzátok, sajnos minden bejegyzést nem tudtam elolvasni.


Kisfiam 2 éves múlt feb. végén,mi most márciusban kezdtük a beszoktatást. Harmadik napon vagyunk túl, de nem sok siker volt még. Látom rajta, hogy fél még nagyon, új neki a helyzet, mindentől megijed stb. Nagyon nehezen barátkozik a többi gyerekkel. Esetleg valami tanácsot tudnátok adni? Tudom ez rajtam, s a dadusán is fog múlni, hogy jobb legyen, de már rettegek attól, hogy ott kell hagynom, mert nagyon bújós, s látom rajta, hogy menni akar haza:-( Ti megmondtátok, mikor ott kellett hagyni, hogy "most anya elmegy" vagy csak kiosontatok?

158. eznincs (válaszként erre: 157. - Nbandus)
2013. márc. 14. 16:41
ohh szegénykém, jobbulást nektek!!!! Jövő héttől már csak jön a tavasz!
157. nbandus
2013. márc. 12. 08:52

Nekem is az elején egész nap Mimi járt a fejemben, de amikor már szerette a bölcsit, én is megnyugodtam :)

Viszont a változatosság kedvéért megint beteg :( 1,5 hónapja....

156. eznincs
2013. márc. 11. 19:16
Én sem tudnék csak a gyerekkel lenni itthon és valóban jól is esett a munka. Persze azért napközben sokat gondoltam a lányomra. Betegség esetén pedig mi is felváltva fogjuk megoldani a férjemmel az otthonmaradást, hogy ne legyen gond belőle.
155. nbandus
2013. márc. 11. 10:22

Nekem szerencsém van, mert párom otthonról tud melózni, így ha beteg a lányunk, akkor ő is otthon tud maradni. De így is kellemetlen néha valóban...:)


Egyet értek szurikátával, én sem tudnék csak az egyik feladattal "kielégülni"... Szép dolog az anyaság, nincs nála szebb, de azért az agymunka is jólesik...

154. 4c1a787e8f (válaszként erre: 147. - Eznincs)
2013. márc. 11. 09:13

Tök jó. A két fáradtság nem adódik össze, hanem részben kioltja egymást..


Én nem is tudnék úgy élni, hogy csak az egyik féle terhelés van, mert hamar bekattanok..


Ami para van, amikor huszadszorra telefonálsz be, hogy nem mész, mert lázas a gyerek.. Vagy éppen a nagyszülőknek, hogy igaz, hogy tegnap jött haza, de gyertek megint, mert lázas... De hát ez ilyen, mindig jobb lesz.


Nem szabad feladni..

153. 88dc42f3df (válaszként erre: 152. - Youlcsi)
2013. márc. 10. 09:31

Ja,hát igen.:P

Lényegében nálunk is ugyanaz maradt,csak a mennyiség lett több.

152. youlcsi (válaszként erre: 149. - 88dc42f3df)
2013. márc. 9. 22:19
1 hónap híján 3 év kihagyás volt... neked nem kell mondanom, de vannak dolgok, amik ennyi idő alatt sem változnak :P
151. youlcsi (válaszként erre: 147. - Eznincs)
2013. márc. 9. 22:18
kedden kezdtem. furcsa volt. ráadásul sem irodám, sem számítógép, telefon... semmi...
150. nbandus
2013. márc. 9. 16:56
Én október óta dolgozom, és élvezem az első perctől kezdve :)
149. 88dc42f3df (válaszként erre: 147. - Eznincs)
2013. márc. 9. 15:29

Tavaly április ota dolgozok,de ha beleszámolom a sok betegeskedést,akkor kb.fél éve:(

Izgultam,mert 2 év 2 honap kihagyásom volt,de azért nem volt vészes.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook