Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan oldanátok meg a bölcsikezdést és az új munkahely keresését? fórum

Hogyan oldanátok meg a bölcsikezdést és az új munkahely keresését? (beszélgetős fórum)


1 2
2023. ápr. 11. 22:48

Hát azért egy 3 éves gyerek legyen már szobatiszta!

Jogos elvárás az óvónőktől.


A gyerekek kb. 2 évesen elkezdenek beszélni és ilyenkor már a szobatisztaság is megy.


Nehezen hiszem el, hogy manapság csak beteg gyerekek születnek.

28. Channa* (válaszként erre: 25. - Gabbbicica)
2023. ápr. 11. 22:46

Azért, csak meg kellene próbálni beszélni a vezetővel!


Ha nem próbálja meg, akkor tuti, hogy esélye sem lesz.


Egy kolléganőm fél évesen adta bölcsibe a gyerekét. Nem a körzetesbe vitte, hanem a munkahelyhez közel keresett egy bölcsit és ott beszélte meg a vezetővel a felvételt.


A kolléganőimtől hallom, hogy manapság sem lehetetlen elintézni, csak utána kell járni és nem otthon várni a sült galambot.


de persze, ha valaki a mártírt akarja játszani, akkor tegye...

27. rabankari (válaszként erre: 26. - Gabbbicica)
2023. ápr. 11. 21:32

Ez így van sajnos.

Illetve sokszor a szobatisztaság miatt utasítják el a gyerekeket,pedig a beiratkozás kötelező,ha nem teszed rád száll a védőnő, jegyző,viszont bevenni nem kötelező,ha az óvódavezető a szobatisztaság meglétét előírja.

Tudom ez nem általános, de azért vannak esetek,hogy 3 évesen nem alakult ki a szobatisztaság.

26. gabbbicica (válaszként erre: 22. - Rabankari)
2023. ápr. 11. 21:19

Nalunk mar azt a 3 evest se tudják felvenni az oviba, aki pl szeptember 5-én szuletett...


Mert ugye csak a 3. szülinapja utani szeptember 1-tol ovodakoteles....

25. gabbbicica (válaszként erre: 18. - Channa*)
2023. ápr. 11. 21:17

Mert akkor volt tanár, ovono...


Jelenleg pl a fiam régi ovonenije inkabb kijár Ausztriaba egy h&m-be dolgozni.


Az iskolaban 2 éve nem tanulnak németet a gyerekek, mert elment a nemettanar szulni es azota se jelentkezett senki, hogy németet akarna tanitani. Kozben a multinal, ahol dolgozom, nagyjabol az 50% alap diplomaja az angol vagy nemet nyelvtanár. Aki aztan inkabb programozo, fejleszto vagy teszter lett, mikor rájött, h ehen döglik, ha elmegy egy altalanos iskolaba tanitani.


A helyi suliban 45 elsős lesz jövőre. Ugy; hogy egy gyerekst se vesznek fel körzeten kivulrol. Eddig egy tanito neni van, nagyjabol 4 honapja keresnek még egyet, hogy ne egy osztalyban kezdje a 45 gyerek a tanévet... Senki nem jelentkezett, mert a tanar vegzettsegu fiatalok is inkabb Ausztriaban takaritanak.


Szoval lehet irni, hogy keresse a megoldasokat, de ha benne vagy, azert tudod, hogy nem egyszeru..... Még akkor se, ha idoben kezded.

24. dfc04c70e4 (válaszként erre: 21. - Rabankari)
2023. ápr. 11. 21:01

Az a gond, hogy oviba sem nagyon tudják beíratni őket 2 és fél évesen. Legalábbis én ezt tapasztalom. Sok kisgyerekes anyukát ismerek, és nálunk és a környező településen ugyanaz a helyzet. Az ovik is tele vannak. 2 és fél éves gyereket csak abban az esetben tudnának felvenni, ha a 3-6 éves korosztálynak tudnák biztosítani a helyet, és még maradna férőhely. De sajnos nincs. Úgyhogy patt helyzet.


Persze nem tudjuk, hogy fórumindítónknál mi a helyzet. Nyilván vannak települések, ahol jobb a helyzet.


Én is azt javasoltam, hogy első körben érdeklődjön a helyi bölcsiben.

23. dfc04c70e4 (válaszként erre: 20. - Channa*)
2023. ápr. 11. 20:54

Kivel legyek együtt boldog? Ki mit nyal be?


Kínodban már nem tudod, mivel vagdalkozz.

22. rabankari (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 11. 20:50

Azt nem írtam a fiam 6 éves lesz,én 2 éves kora előtt adtam be,tehát ez már 4 évvel ezelőtt is nagy probléma volt.1évesen írattam be olyan hosszú volt a várólista.

Közben a probléma már az óvodákban eszkalálódik,mert ugye az kötelező.

28 fős csoportokban vannak a gyerekek,óvónő nincs,pedagógiai asszisztensekkel próbálják megoldani a kialakult helyzetet,össze-vissza kevergetik a csoportokat, hogy legalább 1 óvónő legyen minden csoportban. Szörnyű...

21. rabankari (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 11. 20:40

Először mindenképpen a bölcsődében érdeklődj,mikortól tudják felvenni.Ha megvan az időpont akkor kezdheted a munka kezdés időpontját ehhez igazítani,természetesen a beszoktatást követően tudsz munkába állni.

Egyszerűbb lenne a helyzeted,ha a jelenlegi munkahelyedre mennél vissza,mert akkor leigazolnák a munkaviszonyod, de biztosan erre os van megoldás, ezt is megtudod kérdezni a bölcsiben,mit fogadnak el.

Az biztos,hogy munkanélküli,kistestvérrel otthon lévő szülők gyermekeit nem veszik be,vagy nagyon ritka esetben,csak magán bölcsibe.

Iszonyú kevés hely van,sokan nem is tudnak visszamenni dolgozni ovi kezdése előtt vagy beadják 2 és fél évesen az oviba.

20. Channa* (válaszként erre: 19. - Dfc04c70e4)
2023. ápr. 11. 20:39

Álszent vagy!


Van aki benyalja. Legyetek együtt boldogok.

19. dfc04c70e4 (válaszként erre: 15. - Channa*)
2023. ápr. 11. 20:27

Pont nem a lényeget ugrottam át. Nem is oktattalak ki. Egyes számban. 😀 Mert te - már többször megfigyeltem - ha nekem címzed a hozzászólásodat, akkor többes számot használsz. Nem mindig, de többször volt már rá példa.

Szóval: pontosan értettem, hogy mit írtál. Tudom, hogy azt írtad: „Amikor én voltam ebben a helyzetben” - én meg pont arról beszélek, hogy a fórumindító nem lesz kisegítve azzal, hogy te a 30+ évvel ezelőtti helyzetedről írsz. Ezzel, hogy elmondod, mi volt a te idődben - nem segítesz neki.

Csak erre akartam célozni. Na, meg arra, amit írtam lentebb - szerinted minden megoldható. Hát persze!


Még egyszer mondom, nem kötöttem beléd, ősanya sem vagyok. Tudok olvasni, és értem is, amit olvasok. Ha valamit nem értek, rákérdezek. De itt világos volt minden.

Az pedig, hogy te mit nézel ki belőlem... azt, amit akarsz.

18. Channa* (válaszként erre: 17. - Gabbbicica)
2023. ápr. 11. 20:26

Több, mint 20 éve volt. A fiam 34 éves.


De, ha időben elkezdi valaki, akkor szerintem tud valamit tenni, akkor is, ha sokan vannak.


Amikor én voltam gyerek, akkor a, b, c, d, e, f osztály is volt. Délelőtt és délután is volt tanítás. Jártunk oviba és bölcsibe is. Sokkal több gyerek volt, még is meg volt oldva.


Biztos van most is megoldás, csak időben kell elkezdeni, és nem akkor amikor a ki nem vett szabit tölti valaki...

17. gabbbicica (válaszként erre: 16. - Channa*)
2023. ápr. 11. 20:13

Nem is függ össze a születési számokkal, hanem egyszerűen az infrastruktura, oktatasi intezmenyek nem fejlodnek a lakossagszam valtozasaval. Azzal, hogy pl sokan a nyugati orszagreszbe vagy Budapestre koltoznek a jobb munkalehetoseg miatt. Es az ő gyerekeik pl "hianyoznak" a keleti orszagreszbol, es ott hiaba van hely a bölcsiben, nem tudja Budapestrol Ozdra vinni nap mint nap.


Ertettük, hogy mit irtál, es ez nem ősanyaság, de a 20 evvel ezelotti helyzet nem

16. Channa* (válaszként erre: 10. - Gabbbicica)
2023. ápr. 11. 19:45

Nem ismerem a jelenlegi gyermek születési számokat. Elvileg azt mondják, hogy kevés gyerek születik, de ha a helyzet valóban az, hogy kevés akkor időben kell gondolkodni és lépni, hogy amikor szükséges lesz, akkor ne kelljen ilyen helyzetbe kerülni.


Amikor én ebben a helyzetben voltam, akkor a fiamnak már akkor kerestem bölcsit, amikor nem volt 2 éves. Kiválasztottam a bölcsit, bementem, beszéltem a vezetővel, elmondtam a terveimet. A vezetőnő azt mondta, hogy majd szeptemberben, azaz 9 hónap múlva kezdhet a gyerekem, 2,5 évesen.

15. Channa* (válaszként erre: 11. - Dfc04c70e4)
2023. ápr. 11. 19:36

Tehát, a lényeget szeretitek átugrani, csak azért, hogy kioktassatok!


Olvassatok és értsétek, amit írtam!!!


"Amikor én voltam ebben a helyzetben,"


Ez azt jelenti, hogy akkor, azaz nem azt, hogy most, tegnap vagy holnap, hanem amikor én ebben a helyzetben voltam.


És ugyan ebben a hozzászólásomban, leírtam, hogy mi volt akkor, mit tettem!


Az, hogy belém köt itt az összes ősanya, arról nem tehetek.


Azt feltételeztem, hogy tudtok olvasni, és meg is értitek, de úgy tűnik, hogy sokat néztem ki belőletek!

14. Csillagszem38 (válaszként erre: 4. - Charlize)
2023. ápr. 11. 19:08
Hülyeségeket kérdezel.
13. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 11. 19:07
Nem szerveznèm a kettő össze. Necces a kivitelezés.
12. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 11. 18:35

Tőled elnézést kérek, hogy érdemben nem válaszoltam a kérdésedre. Bár valamelyest témánál maradtam.


Első körben érdeklődj a helyi bölcsiben.

11. dfc04c70e4 (válaszként erre: 8. - Channa*)
2023. ápr. 11. 18:29

Channa!

A te akkori helyzetedet nem lehet még csak hasonlítani sem a mostanihoz. A te idődben az volt, a mostani időkben egészen más szelek fújnak. Leragadtál a 30 évvel ezelőtti időkben.


Az, hogy te nem érted, hogy mostanában „miért olyan problémás” dolog ez, azon én egyáltalán nem csodálkozom. Azon sem, hogy szerinted „minden megoldható.”

Tudom, hogy előtted nincs lehetetlen. Soha, semmiben.


Küldheted az újabb hányás jelet, akkor is ez a véleményem.

10. gabbbicica (válaszként erre: 8. - Channa*)
2023. ápr. 11. 18:26

A fiad már dolgozo; felnott ember. Tehat ebben a temaban 20+ eves tapasztalatod van.


Budapest agglomeracioja, Győr és környéke - itt ez a friss helyzet. Hogy pl egy "csok" faluban van egy két csoportos bolcsi, 2x12 gyereknek.


A felépült házakban meg van kb 80-100 3 év alatti gyerek.


Nem mindenki 1-2 éves még, nem minden anyuka akar visszamenni dolgozni. De igy is vannak minimum 50-en a 24 helyre.


Más helyen ugyanez a helyzet, de nem oda szóló lakcimkartya nelkul fel se veszik más településre.

9. Greeneyed (válaszként erre: 8. - Channa*)
2023. ápr. 11. 18:16

"Nem tudom, hogy jön ide a túlnépesedés, amikor olyan nincs is."

De, Budapest agglomerációjában például.

8. Channa* (válaszként erre: 7. - Gabbbicica)
2023. ápr. 11. 17:27

Nem tudom, hogy jön ide a túlnépesedés, amikor olyan nincs is.

Amikor az én gyerekem kicsi volt, akkor sokkal több gyerek volt, illetve amikor a húgom volt, akkor még több gyerek volt és még is járt bölcsibe.


Ezt írtam: "Amikor én voltam ebben a helyzetben"


Tőlem is kértek volna munkáltatóit, de mondtam nekik, hogy ha a gyerek nem jár bölcsibe, akkor sosem lsz olyanom;)


Nem értem, hogy ez mostanában miért ilyen problémás. OKÉ, hogy nincs annyi bölcsi, de szerintem minden megoldható.

7. gabbbicica (válaszként erre: 3. - Channa*)
2023. ápr. 11. 16:31

A legtobb bölcsiben akkora a tuljelentkezes, hogy munkaltatoi igazolas nelkul szoba se allnak az emberrel sajnos.


A tulnepesedett telepulesek eseten meg kb a szuleskor fel kell iratkozni a varolistara; hogy legyen majd helye 2 ev mulva a gyereknek.


Aki lemarad, az viheti havi 100+ ezerért maganbolcsibe.

2023. ápr. 11. 16:29

Nem értem tisztán a problemat.


Ha gyeden/gyesen vagy, akkor 1 gyerek után kb 1 évre juto szabadságod van. Eletkorodtol fuggoen, meg attol fuggoen mennyit hagytál bent szules elott ez kb 20-30 nap kozott van.


Miert nem mesz vissza erre a munkahelyre?


Amugy tenyleg az a legtisztabb, hogy bemesz a bolcsibe es megkerdezed, mik a lehetosegek ebben az esetben.

5. Léna123 (válaszként erre: 4. - Charlize)
2023. ápr. 11. 15:59
Én úgy értelmeztem, hogy még gyeden van, és ő azt hívja fizetés nélkülinek. Mivel ott még állományban van, én onnan kérnèk igazolást, azt talán a bölcsi elfogadja, így meg lehet kezdeni a beszoktatást. Biztos,hogy valamennyi szabadság is összegyűlt. Addig ha jön egy új lehetőség, az tök jó, de ha nem? Leszámolni a régiről csak akkor érdemes, ha megvan az új.
4. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 11. 15:46

Január közepe a gyerekem szülinapja. Amikor 2 éves lett, onnan elkezdtem kivenni az összegyűlt szabit és február elejétől beszoktatásra jártunk. Március elejére fogyott el a szabi, akkor munkába tudtam volna állni, de beteg lett a gyerek, tőle én is, pont a Covid kezdetén, amikor pánikolt mindenki, ezért táppénzzel indítottam.


Miért vagy fizetés nélkülin? Már be kellett volna szoktatni a gyereket az összegyűlt szabid alatt. Akkor a munkahely is adott volna papírt, hogy van jogviszonyod és visszamehetsz, nem?

Miért nem mentél vissza a régi helyre addig, amíg össze nem jön másik munka?


Én valahogy nem tudom összerakni ezt a fizetés nélkülit.

2023. ápr. 11. 14:53

Amikor én voltam ebben a helyzetben, akkor én a fiamat már sokkal előbb beírattam bölcsibe, így a beszoktatás a munkába állásom előtt fél évvel megtörtént.


A bölcsibe elmondtam, hogy úgy nem tudok állást keresni, hogy a gyereket viszem magammal az interjúra, illetve, ha elhelyezkedek, akkor nincs hová tennem. Simán felvették, így jelentkezgettem, majd felvettek, de addigra már túl voltunk a beszoktatáson, bár már láttam, hogy 3 nap bölcsi után, minimum 2 hét betegállomány fog jönni.

Nem volt gond, mert a nagymama volt otthon a gyerekemmel.

2. Léna123 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 11. 13:36
Szerintem a bölcsiben - ahova íratnád- kellene megérdeklődni milyen lehetőségeid vannak. A bölcsibe való felvételhez kell munkáltatói igazolás, vagy szándéknyilatkozat, hogy visszavesznek, ha lejár a gyed. Nálunk nagyon kedves és rugalmas volt a bölcsivezető, 2 hónappal előbb kezdték meg a gyerekeim a bölcsit, mint ahogy lejárt a gyedem. Egy papírt kaptam a munkahelyemen, hogy mikortól leszek aktív állományban, majd amikor tényleg elkezdtem dolgozni, vittem a munkáltatói igazolást. Egyébként gyed alatt is gyűlik valamennyi szabadság, annak azért járj utána, biztos van valamennyi kivehető napod.
2023. ápr. 11. 13:26

Sziasztok!


Jelenleg fizetés nélküli szabadságon vagyok a kisfiammal. Lassan visszamennék dolgozni, de új munkahelyet keresek. Ti hogy csinálnátok? Ha esetleg megkapok egy új állást a kisfiamat be kell szoktatni bölcsibe, de az ugye több hét általában, viszont ha egyből kellene kezdenem, akkor erre nem lesz idő (segítség nincs) és szabadságot se tudok kivenni a jelenlegi munkahelyemen, mert fizetés nélküli alatt nem gyűlik ha jól tudom. Beirathatom vajon most a fizetés nélküli szabadság alatt és járna heti pár délelőttöt? Nem szeretném addig bölcsibe adni míg nem dolgozom. Nem tudom mi lenne a jó, hogy lenne jó. Ráadásul ha megyek interjúra oda se vihetem ugye. Teljesen tanácstalan vagyok.

Köszönöm ha ötleteltek :-)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook