Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsi 2 éves kor alatt fórum

Bölcsi 2 éves kor alatt (beszélgetős fórum)


1 2
2015. aug. 18. 11:49

Sziasztok!

Nekem is 16 hónaposan ment bölcsibe a fiam, és ő is szopott még akkor. Szerintem nem lesz semmi gind, csak gyorsan kell beszoktatni. Akkoriban az volt a gyakorlat, hogy egy hétig még végig ott volt a bölcsiban anyuka, majd a másidok héten egyre hosszabb időre elment.Én ezzel már akkor sem értettem egyet, mert azt láttam, hogy amíg ott van anyuka minden OK, aztán második héten jönnek a gondok. Szerintem jobb, ha a gyerkőc úgy szokja meg a bölcsit, hogy nincs ott anyuka, viszont van egy csomó új játék, meg más gyerekek akikkel lehet játszani.

Én első nap ott voltam 2 órát aztán mondtam a gondozónőnek, hogy lenne egy ki elintéznivalóm, próbáljuk meg, hogy mit szól hozzá a gyerkőc, ha elmegyek. Szóltam a kisfiamnak, hogy anyucinak el kell intézni valamit, de ő csak nyugodtan játszon, majd jövök. És semmi gind nem volt. Fél óra mulva visszamentem, de a bölcsis néni integetett, hogy menjek el nyugodtan. Kicsifiam boldogan játszott a bölcsi udvarán a többiekkel. A harmadik napon már ott is aludt.

A szoptatást különben ne hagyd abba, reggel és este még nyugodtan lehet szoptatni, legalább kap egy kis immunerősítőt. Az enyém is amíg szopott, nem kapott el semmit, és utána sem volt szinte sose beteg! :-)

Azóta már gimis (15 éves), és állítom, hogy SEMMI baja nem lett a bölcsitől! :-)

17. Zsanett11 (válaszként erre: 15. - Shadow Angel)
2015. aug. 18. 11:10

Így van, sírás nélkül nem megy, vagy ritka.

Hú, tuti én is zokogni fogok. Nagyfiúnál oviban is.... :)

16. Zsanett11 (válaszként erre: 6. - Dogiz)
2015. aug. 18. 11:07
Tényleg jó ilyet olvasni, annak ellenére minden gyerek más.Valóban az ovi is könnyebb lesz. Nagyfiammal nagyon nehéz volt, nem volt bölcsis.
2015. aug. 18. 11:05

Kisfiam másfél évesen kezdte a bölcsit. Imádja.

Egy-egy hosszabb hétvége vagy nagyobb szünet után kicsit sírósan megy be, de ez csak addig tart, amíg meg nem lát az ablakban integetni.

Minden nap úgy válunk el, hogy "Délután jön anya/apa/papa."


Gondozónőkre nincs panasz, nagyon szeretik a fiam, és ő is őket.


Szerintem a szülőket jobban megviseli a beszoktatás. Nálunk legalábbis a gyerek apját jobban megviselte (ő szoktatta be, nekem dolgozni kellett).

14. Zsanett11 (válaszként erre: 5. - Aville)
2015. aug. 18. 11:04

Én is félek nagyon tőle, de engem majd a munka lefoglal talán. Várom majd hogy sikerül nektek. Sok sikert!:)

Ő el van másokkal egyébként?

13. Zsanett11 (válaszként erre: 4. - Rinike)
2015. aug. 18. 10:57
De jó ilyet olvasni! Ez a vissza dolog nagyon jó ötlet, ezt megcsinálom én is. A bólogatás (igen) és a nemet is nagyon hamar megtanulta és alkalmazza is. Szupi ötlet :) köszi
12. Zsanett11 (válaszként erre: 3. - B6fb711c0e)
2015. aug. 18. 10:54
Köszönöm a bíztatást! Rám fér. :)
11. Zsanett11 (válaszként erre: 2. - Nevaeh)
2015. aug. 18. 10:53

Boldog babavárást! :) kíváncsi vagyok hogy alakul majd nálatok :)

Elhiszem hogy aggódsz. Valóban vannak negatívumok is, de nekem mindíg mindenki azt mondja több a pozitív.

2015. aug. 18. 10:50

A gondozó néniket már ismerem. Nagyon kedvesek , aranyosak, szimpatikusak is. Csak jót hallotam róluk mindenkitől.

Valóban biztosan sokat számít, hogy ők milyenek.

2015. aug. 18. 10:44
Szerintem is gondozónő függő.Nálunk is hamar ment a beszokás.18 hósan ment bölcsibe.Nagy előnye volt,hogy mire ovis lett,szinte az összes hülye vírust elkapta,így az oviból szinte sosem hiányzott.
2015. aug. 18. 10:39
De jó hogy ennyien írtatok. Sajnos most nem tudom részletesen átolvasni, de ha alszik a manó délután vagy este jövök és írok. :)
7. b6fb711c0e (válaszként erre: 1. - Zsanett11)
2015. aug. 18. 10:35
A kisfiam 20 hónaposan ment, nem is kellett beszoktatni. Ez a dadusoknak köszönhető-igazán kivételesen jó emberek voltak anno.
2015. aug. 18. 10:25
Két kis unokám közül az egyik 16,5 hónapossan ment bölcsibe, ő nagyon élvezte és most 4 évesen is alig várja, hogy kezdődjön az ovi. A kicsi most lesz 1 éves és kezdi is elsején a bölcsit. Nincs ezzel semmi gond hamar beszoknak. A gyerek betegségeken hamarabb túl lesznek.
2015. aug. 18. 10:24

Sziasztok! Kislányom 20 hónapos lesz szeptemberben, kezdjük a bölcsit 1-jén, én megyek utána vissza dolgozni.

Nagyon kíváncsi leszek, miatta nem félek, bár ha otthon vagyok, nagyon anyás, de egyébként nyitott, barátkozós kis csajszi. Én szerintem nehezebben fogom tudni megélni a változást.

4. rinike (válaszként erre: 1. - Zsanett11)
2015. aug. 18. 10:05
Az én kislányom most megy oviba szeptembertől, pedig csak novemberben lesz három. Egy éves kora előtt pár nappal már bölcsis volt. Imádja. Kedves, nyitott, alkalmazkodni tudó személyiség. 2 éves koráig még szopizott. Nálunk semmi gond nem volt. Van egy éppen 20 évvel idősebb fiam, ő is 11,5 hónaposan ment bölcsibe. Ő anyásabb volt, de nála sem volt semmi gond. Nálam nagyon bevált, hogy megtanítottam a gyerekeknek, mint jelent az, hogy vissza. (ők még nem tudták mondani, de értették.) Minden nap úgy váltunk el - nagyfiamnál még iskolában is - ,hogy az utolsó mondatom búcsúzáskor az volt, hogy délután anya jön érted vissza!
3. b6fb711c0e (válaszként erre: 1. - Zsanett11)
2015. aug. 18. 10:02
Ne félj! Jól fogja érzeni magát.
2. Nevaeh (válaszként erre: 1. - Zsanett11)
2015. aug. 18. 09:59
Szia, én leendő anyuka vagyok, a kisfiunk novemberben fog érkezni és sajnos úgy alakult h ő már márciustól vagyis 3,5 hónapos korában mar bolcsibe kell mennie. Külföldön élünk itt igy megy... Mondanom sem kell milyen érzésekkel vágok neki, nagyon sok aggodalom van bennem. Közben az is igaz h ezek a gyerekek szociálisan érzékenyebbek és kesobb is hamarabb baratkoznak és teremtenek kapcsolatokat. Szerintem negatív es pozitiv oldala van. Az tény h csak otthon van ilyen "luxus" h ennyi időt tölthetnek a mamák a babával. Persze van az az eset is amikor muszajbol hamarabb vissza kell menni...
2015. aug. 18. 09:49

Sziaaztok Kedves szülők!

Kisfiam 16 hónaposan október végén kezdi a bölcsit. Vissza kell mennem dolgozni, vagy félő később nem tudok. Sajnálom, nem szívesen viszem már ilyen korán bölcsibe. Nagyfiam csak ovis volt. Szóval semmi tapasztalat. Piciről tudni kell, szopis mindíg, anyás, mint minden fiú majdnem. Csak apával van el 1-2 órát. Ami normális is szerintem még. Innen indulunk neki. Bennem óriási aggodalom, félelem van. ( tudom ő ezt nem érezheti) Hasonló cipőben járó anyukák tapasztalatait várom. Akik már átélték, vagy csak ezután fogják. Beszélgessünk róla itt is. :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook