Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Biztos vagy abban, hogy jó anya vagy? fórum

Biztos vagy abban, hogy jó anya vagy? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
23. 867f9adc74 (válaszként erre: 21. - Doxikri)
2009. jún. 1. 18:51

Én szeretnék jó anyja és barátnője is lenni egyben!

remélem úgy fogja gondolni, hogy nekem mindent elmondhat,és rám mindenben számíthat!

Na ez egy piszok nehéz dolog lesz!

sok szülő azt hiszi ismeri a gyerekét, pedig ő ismeri a legkevésbé..

Ez az, amit nem akarok!

22. Pné Veronika (válaszként erre: 19. - 867f9adc74)
2009. jún. 1. 18:48
Azért leszel (vagy már az vagy) jó anya, mert tudod, hogy milyen nem akarsz lenni. Mint az írod, teljesen ellenkezően csinálod, mint ahogyan téged neveltek... :-)
21. doxikri (válaszként erre: 19. - 867f9adc74)
2009. jún. 1. 18:47

Igen ez az! erre a kérdésre a gyerekeink tudnak csak válaszolni.

Bennem is most tudatosult, hogy az én anyám nem jó anya. Most, amikor rá vanszorulva a segítségemre, meg is kapja, mégis állandóan belém rúg. És én sem kaptam tőle melegséget soha. Pedig az kell, nagyon kell....!!

20. Pné Veronika (válaszként erre: 18. - Doxikri)
2009. jún. 1. 18:46

Ebben az apás-anyás dologban 100% igazad van... :-/ TÁRS nélkül nem megy...

És az mindegy, hogy férj, vagy élettárs, édesapa, vagy csak nevelő...tök mindegy. A sikeres férfi titka egy erős nő, a sikeres nő titka pedig egy igazi TÁRS. :-)

19. 867f9adc74 (válaszként erre: 15. - Kattyus)
2009. jún. 1. 18:43

Lehet. De ki számít jó anyának?

Én pl teljesen másképp nevelem a gyerekem, mint a szomszéd. ő is szentül hiszi, hogy úgy helyes, ahogy ő csinálja, és én is.

Az én anyám nem adott sok szeretetet, nem emlékszem, hogy valaha is adott volna egy puszit..

Fura, mert én meg annyira imádom a lányom, hogy el sem tudom mondani...

2009. jún. 1. 18:42

Szerintem ez majd akkor derül ki, amikor majd öregek leszünk. Ezt az élet fogja igazolni, vagy nem.

Szeretnék az lenni, és igyekszem, hogy a gyerekeim is így gondolják.

Viszont tanulok a hibáimból. Amit a nagyoknál látom, hogy rosszul csináltam, azt a kisebbnál már másképp teszem. De a jó anya mellé a jó apa is kell, vagyis inkább a jó társ, aki enged jó anyának leni. /tapasztalat/

17. Pné Veronika (válaszként erre: 11. - Kattyus)
2009. jún. 1. 18:39
Szia! :-)) Asszem... :-)) Valahogy ez amolyan generációs gond lehet gyereknél és szülőnél, nem??? :-P
2009. jún. 1. 18:38
igyekszem:))
15. kattyus (válaszként erre: 13. - 867f9adc74)
2009. jún. 1. 18:38
A jó anya nem tökéletes anya.
2009. jún. 1. 18:37
Az gyerekeimnek biztosan én vagyok az épp megfelelő,ha engem választottak:))
2009. jún. 1. 18:36
Biztosan nem vagyok tökéletes, de mindent megteszek azért, hogy jó anyja legyek a gyermekemnek.
2009. jún. 1. 18:35

Nem,nem vagyok biztos benne,független attól,hogy szeretném mindig a legjobbat nyújtani a kisfiamnak!


De kérdem én...ami szerintem jó neki,az vajon tényleg jó neki???

11. kattyus (válaszként erre: 10. - Pné Veronika)
2009. jún. 1. 18:34
Szia Veronika! Ugye annó mi sem értettünk mindenben egyet a szüleinkkel?
2009. jún. 1. 18:31
Igen... Nem vagyok tökéletes, de jó anya vagyok. Szerintem... Bár az biztos, hogy amit én jónak tartok, az nem bizti, hogy a gyerekeim szerint is jó... :-P
2009. jún. 1. 18:30

Szerintem senki sem biztos benne, hogy jó anya lenne, vagyis aki tökéletesnek vallja magát, az épp az ellenkezője.

De mint anya, én is megpróbálok mindent megtenni, és persze a saját hibáimból tanulok, és átértékelek dolgokat, amit a második kisbabámnál majd másként csinálok. Emberek vagyunk, hibázunk.

2009. jún. 1. 18:20

Szerintem olyan hogy jó anya igenis van. De ez nem egyenlő a tökéletessel. Mert mi is az hogy tökéletes? Szerintem olyan nem létezik. Az hogy ki milyen anya az adott helyzettől függ. Ha én meghozok egy döntést,az van aki szerint jó, míg mások szerint nem. Attól hogy esetleg türelmetlenek vagyunk, vagy rosszul döntünk még lehetünk jó anyák. És szerintem nem biztos hogy az a jó anya, aki mindíg mindenre igent mond, mindíg mindent megenged vagy megvesz.

Szerintem aki arra törekszik hogy adott körülmények közt gyermekének a lehető legjobbat nyújtsa, testi, lelki támasza legyen az igenis jó anya. Nem kell mindíg a gyermekünk,és környezetünk elvárásainak megfelelni.

De ez csak az én véleményem:)

2009. jún. 1. 18:17
szerintem egy anya sosem lesz elég biztos abban, hogy jó anya-e. persze vannak jó napok, de vannak, amikor sokat őrlődik dolgokon :(
2009. jún. 1. 18:13
nem hiszem. Én pl. személy szerint túl keveset vagyok a gyerekeimmel:( Munkám miatt, de sajna a pénz meg kell.
2009. jún. 1. 18:11
Biztos nem, csak reménykedik az ember mindig:S
2009. jún. 1. 18:09

Nem.

Aki az ellenkezőjét állítja hiányos az önismerete:)Az anya is ember nem jól dönt vagy türelmetlen vagy...........nagyon sok egyéb tényező befolyásolja azt,hogy nem mindig a 100 % -ot érjük el.

Ettől függetlenül megtettetem és teszek mindent amig élek......

2009. jún. 1. 18:07
Szerintem egy anya sem biztos abban hogy jó anya. Ha pedig biztos benne hogy jó anya , akkor biztos nem jó anya!
2009. jún. 1. 18:05
Nem!! Valahol olyan 30-40%-osnak tartom magam. :S És azon dolgozok hogy ez az arány magasabb legyen, de ez egy nagy harc magammal szemben!!! :(
2009. jún. 1. 18:04
Biztos vagy abban, hogy jó anya vagy?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook