Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Biosz vagy kémia? Melyikből könnyebb az emelt szintű érettségi? fórum

Biosz vagy kémia? Melyikből könnyebb az emelt szintű érettségi? (beszélgetős fórum)

18. Malőr (válaszként erre: 1. - Amynona92)
2010. dec. 27. 00:11

Szia

Szerintem is biológiából reális választani az emelt szintet,mivel nem annyira széleskörű azoknak a feladatoknak a száma amik bizony igen nagy fejtörést okoznak például egy emelt szintű számítási feladat kémiából számomra nehezebb mint egy biosz érettségin előforduló ...és talán nem fog nagyon-nagy meglepetés érni .

Amúgy én is az ötösöm lesz c, könyvől készülök a kémiára plusz Villányi Attila kémia a kétszintű érettségire tk+feladatgyűjtemény

bioszból pedig a mozaikos tk-ból tanulok ill.biológia feladatgyűjtemény közép-és emelt szintű érettségire készülőknek ,ebben nagyon jó tesztes feladatok ill. sima feladatok vannak (ezt ajánlom neked Amynona92) én is ebből készülök az emeltre. de kémiából csak közepezek..

jah és ami fontos mindezek mellett egy nyelvvizsga :D

szval sok sikert Amynona92 :)

17. Anzse
2010. nov. 13. 20:44

Szia,

kémia-környezettanos tanári végzettséggel azt mondom, hogy tőled függ.

Ha szorgalmas és jól tudod memorizálni a dolgokat, akkor biosz, ha még van mellé egy kis logikád és matek érzéked, akkor sztem a kémia könnyebb. Az érettségi közel felét számítási példák teszik ki, ha látod az összefüggéseket egyszerű. Szerintem:)

sok sikert

2010. nov. 13. 19:13
köszi:)
2010. nov. 13. 16:23
Biológia! Én biosz faktos voltam, bár a végén nem érettségiztem le belőle, mert rájöttem, hogy mégse kell,amit azóta bánok is. De a lényeg: sokkal megfoghatóbb szerintem, mint a kémia... Bár, a bioszon belül is van kémiás rész, de akkor is nyerőbb! :)
2010. nov. 13. 16:17
Bioszból központiztam, az olyan lehetett mint most az emelt szintű. Nem volt könnyű, pl. genetika példák is voltak. A tk.-ból az apró betűsre is rákérdezhetnek+ bármit a kiegészítő könyvekből.
2010. nov. 13. 16:14

A biológia nem annyira elvont... anno ezt választottam, kifogtam, de azért sikerült.

Attól is függ, melyiket szereted jobban.

12. Rena85
2010. nov. 13. 16:08
Szerintem biosz.
2010. nov. 13. 16:06
Biológia szerintem könnyebb.
2010. nov. 13. 15:59
Biosz, szerintem. Én abból érettségiztem anno, könnyű volt.
2010. nov. 13. 15:37
szia.szerintem kémia könyebb.meg izgalmasabb is én azt sokkal jobban szerettem.
8. Szasz23X (válaszként erre: 6. - T.Ili)
2010. nov. 13. 15:10
Köszi Anyu :D:D (sokra nem megyek vele, de van ilyenem is ) :D:D
2010. nov. 13. 15:09
Azt gondolom,hogy ugyan kell egy kis matekérzék is hozzá,de talán a kémia behatárolhatóbb tantárgy,mint a biosz,ami nagyon tág témakör!
6. t.Ili (válaszként erre: 4. - Szasz23X)
2010. nov. 13. 15:07
Én meg büszke vagyok Rád!!!:)
2010. nov. 13. 15:03

tényleg lemaradt egy 1-es...

szóval 11-es vagyok :)


köszi a segítséget! :)

2010. nov. 13. 15:03
nekem bioszból van. az elsők között voltam, akkor hozták be az emelt érettségit, tehát még tanulási alapunk sem volt... Nem volt vészes, bár eleve sokat tanultam. nekem 5ös lett.
3. pritta (válaszként erre: 1. - Amynona92)
2010. nov. 13. 15:02
Én mindkettőt tanultam és mindkettőből akartam érettségizni, mert egészségügyi pályára menetem, de végül a biológiára szavaztam. 12-ben nekem nehéz volt már a kémia, a sok bonyolult számítgatás, pedig matekból mindig színötös voltam. mi vonz jobban?
2010. nov. 13. 15:00

Sztem lemaradt egy 1-es a 11.-esből. Na, mindegy.


Én nem érettségiztem egyikből se emelt szinten, de szerintem kémiából egyszerűbb, mert az ugye csak két éves tárgy (legalábbis a legtöbb helyen), míg bioszt 12.-ben is tanulsz (legalábbis a legtöbb helyen). Plusz mivel jársz kémiatanárhoz, szerintem kémiából célszerűbb lenne.


Sok sikert. :)

2010. nov. 13. 14:56

1-es vagyok. Nemrég döntöttem el, hogy az orvosi egyetemre szeretnék menni.

Megvettem Villányi Attila 4 kémiakönyvét

(- Kémia a kétszintű érettségire

- Kémia feladatgyűjtemény a kétszintű érettségire

- Ötösöm lesz kémiából példatár

- Ötösöm lesz kémiából megoldások),

Berend Mihály 4 biológiakönyvét

(- Növénytan

- Állattan, ökológia

- A sejtbiológia, az állati és emberi szövetek, szaporodás és egyedfejlődés, öröklődés és változékonyság

- Az emberi szervezet, önszabályozás, az állatok viselkedése, populációgenetika és evolúció, biotechnológia),

Szerényi Gábor

- Nagy biológia feladatgyűjtemény+megoldások c. könyvét, előkerestem a 7., 8., 9., 10. osztályban használt Mozaik kiadós kémiakönyveimet és kinyomtattam ez eddigi összes emelt szintű biológia-, és kémiaérettségit.

Egyikből se járok faktra, de kémiából magántanár tanít. Mindkét tárgyból emelt szintű érettségit szeretnék tenni, de nem szeretném, ha mindkettő 2012 júniusára maradna.


Szerintetek melyikből tudnék felkészülni a jövő őszi előrehozott emelt szintű érettségire? SZORGALOMBÓL NINCS HIÁNY!!! :)

Köszi a segítséget! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook