Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Bevettem egy csomó altatót már, de nem segít, nem tudok aludni. Mit tegyek? fórum

Bevettem egy csomó altatót már, de nem segít, nem tudok aludni. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
176. 372f7e7275 (válaszként erre: 175. - 13a6fcd24f)
2008. okt. 3. 07:56

senki..


nem járok,régebben jártam és olyan gyógyszermennyiségeket kaptam pár hét alatt amit nem voltam hajlandó szedni,viszont kivizsgáltattam magam nagyon tehát testi dolgok kizárva


fejem miatt amit lehetett kivizsgáltak mert nem fejgörccsel kezdődött a bajom nagyobb gondra gondoltam és CT vel MRI vel kezdték aztán a még maradék fejvizsgálatokat is megcsinálták,szervi ok itt is semmi szerencsére

emiatt kaptam gyógyikat,fejgörcsre,dokitol,adott antidepit is,hogy bizti lelki oka van,ahogy szedtem rendesen képtelen voltam szinte ellátni a családot...a gyógytárba néztük meg végül pontosan a gépben ,mert a papirjaikat elolvasva én úgy gondoltam ezeket együtt nem lehetne,és úgy volt,az antidepis bogyók előhozták,felerősitették a migrént...nagyon ritkán veszek be egy xanaxot mostmár,és kizárólag ezenkivül fájdalomcsillapitót a fejgörcsökre mert ha azok nincsenek aránylag jol vagyok,most a reggeli rosszuléteim alatt is fejgörcsöt értek...

homeósok pl sedatif Pc,belladonna jók voltak egy darabig,egy időben....

2008. okt. 3. 07:51

Nagyik, vagy barátnő, aki tudna segíteni?


Akkor ezekszerint jársz áterhez, ugye?

nem tudom, mennyire jó azokat a gyógyszereket, amiket te szedsz rendszertelenül szedni, én csak olyant kaptam eddig, amit napi rendszerességgel kell bevenni.


Lehet, hogy hülyeség, de nem lehetséges, hogy pontosan a beveszem-nem veszem be okozza a fejfájásokat?

2008. okt. 3. 07:38

én szabin vagyok:))


itthon vagyok a gyerkőcökkel,4és 7évesek,a párom kicsit messze tehát születésüktöl kezdve 24órás szolgálatban vagyok:))nincs szabadság,majd ha betöltötték a 18at kiveszem egyben:)))


és depressziós és pánikos vagyok de javulok,szóval öngyógyitok....nem szedek gyógyszert rendszeresen csak alkalmanként,miótta gyógyulok,kb két éve vagyok nagyon migrénes,most az utsó hónapban állandó reggel és este erősödő fejgörccsel,ennek is tudom a lelki okát,szóval nagyon okos vagyok én elméletben,de a gyakorlatban nem könnyű ám,hisz tudod...

173. 13a6fcd24f (válaszként erre: 172. - 372f7e7275)
2008. okt. 3. 07:32

Jutka, ez azért nagyon-nagyon rossz és előbb-utobb megbusszulja magát...Nálad is nyilván oka van annak, hogy éjjel nem alszol, és utána meg ugy dolgozni...egy-két évig megy, de aztán besokall az ember.

Nem tudsz elmeni kicsit szabira?


(egyébként a reggeli nehéz napkezdés akár depresszió jele is lehet. nem állítom, hogy az, hiszen mindennek sok oka van, de jó lenne a végére járni.)

172. 372f7e7275 (válaszként erre: 171. - 13a6fcd24f)
2008. okt. 3. 07:05
brekike én reggel nem tudok felmászni az ágybol,akkor vagyok rosszul....volt olyanom is mikor éjjel egy szemernyit sem aludtam ez átávltott azzá,hogy ha nehezen is de elealszom,reggel viszont nagyon rosszul vagyok és szinte képztelen felkelni...már hülye módon beszélgetek magammal hogy muszáj és izé meg mittudomén,szugerálom magam de nehétz "meggyógyulni"
2008. okt. 3. 02:11

kedves mucus, köszönöm a hasznos tanácsokat, látom te is érintett vagy-voltál.


Én is éjszaka szoktam mosni, vasalni, előkészíteni a reggelit.


Sokszor már azon gondolkodom, iletve ugy érzem, a tablettákal menekülök. Mert ha fejbevágnak, akkor legalább nem vagyok a jelenben.

Pedig szép és jó családom van, okom nincs erre az egészre. Azt hisze gyárilag vagyok hibás.

17 éves voltam mikor anyunak először volt öngyilkossági kisérlete.


Nem is tudom ezt miért írom, de most jól esett ezt is megosztani veletek.


Köszönöm mindenkinek a rámfigyelést. :-)

2008. okt. 3. 02:06
kedves Kalmár Edit, teljesen igazad van- Igazából az áterem az, aki tudja minden hülyeségem és igen már többször mondta, hogy be kéne menni...csak nekem kell rábólintanom.
169. mucus01
2008. okt. 2. 22:46

Figyelj breki2! A gerodorm csak bealtatásra jó, egyes esetekben fordított hatást vált ki. (lehet hogy nálad is ez van. A szedett gyógyszermennyiség tényleg nagyon sok, már a kábítószerezés határát súrolja. Egy új lapot kellene nyitni az életedben, egy normális pszichiáter, vagy alváskutatóval leásni a mélyre, hogy mi okozza a problémát. ínnem nem kihagyva az esetleges hormonszint problémákat is. Leet ez még egy hipofizis eltéres is, amire még nem jöttek rá.

Próbálj meg mindent gyogyi nélkül meglenni, amikor álmos vagy, feküdj le, olvass,vagy csak a plafont nézzed. Kapcsolj ki mindent magad körül. A kevés pénzt, a főznivalót, meg a többieket. Próbálj teljesen ellazulni. Az elvonási tünetek nem lesznek kellemesek, remegés, izzadás, fáradékonyság, minden baja van az embernek. Ehhez hozzá tartozik még a családdal történő kapcsolat rendezése is. Próbáljanak segíteni, főzni, mosni, takarítani, ilyenkor minden nagyon nehezen meg,a gondolatok szanaszét szaladnak. Legyen noteszed, amibe a fontos dolgaidat, gondolataidat feljegyzed. Az életedbe próbálj rendszert vinni. Ne akarj minden áron este 10-től reggel 6-ig aludni. Ha felébredsz,láss neki a leginkább nemszeretem munkánkak. (Ilyenkor szoktam fürdőszobát, wc-t takarítani,követ mosni,s más hasonó jó dolgokat. A napközbeni idődet próbáld hasznosan eltölteni. Talám ennyi a saját tapasztalatom

168. Kalmár Edit (válaszként erre: 167. - 13a6fcd24f)
2008. okt. 2. 16:19
Én ha ott lennék a közeledben, megfognám a kezed és meg sem állnék Veled a legközelebbi rendelőig. Elvinném még az üres és teli gyógyszeres dobozokat. Tessék oda állni az orvos elé és elmondani és megmutatni, hogy ezeket a gyógyszereket szedem. Csináljon valamit, mert ez így nem mehet tovább. Ne titkold el előtte a napi mennyiséget sem. Ha ezt nem teszed meg, senki nem tud és fog segíteni Rajtad. Itt csak tanácsot tudunk adni, amit persze, vagy megfogadsz, vagy nem. De ez így nem mehet tovább. Azt írtad, hogy nem akarsz meghalni, akkor mire vársz??? Bocs, de muszáj keménynek lenni. Szóval azonnal indulj az orvoshoz.
2008. okt. 2. 16:05

Már csak azért is, mert nem semmi pézbe kerülnak. :-))

Nekem a dormicum15-ös jön be, abból 3-4 db.tizesével van csomagolva...A gerodorm csak amolyan plusz hab a tortán, de abból is a 30 db elfogy 4-5 nap alatt.


És a többiről nem beszélek, mert azokat legalább rendsen szedem.


egy szó,mint száz én is azt hiszem eljutotam oda, hogy segitség nélkül nem.:-(

2008. okt. 2. 16:04

Szia,

dolgozol valahol? Ha szellemileg nem fáradsz ki, el kell valahogy vonnod a figyelmedet arról, amin a nemalvós időszakokban gondolkodni szoktál. Nekem is voltak(vannak) alvásproblémáim, de nem ilyen súlyosak. nekem segít, ha este, lefekvés előtt olvasok, mindenképpen olyat, ami leköt. Általában próbálok erőlködni, hogy tovább tudjak olvasni, de kb. fél óra, óra után elkezdenek leragadni a szemeim, már nem látok, fáradok. Ilyenkor el tudok aludni.


Az is nagyon fontos lenne sztem, ha kitisztítanád a szervezeted a sok méregtől, amit a z idők során felhalmoztál benne. Nagyon tudom ajánlani az infraszaunát, a sok folyadékbevitelt.


Ezen kívül van egy bizonyos masszázságy, amit én is kipróbáltam már. Kezelés után könnyen megy az alvás.


És ami a legfontosabb, próbáld meg megoldani (ha nem megy, akkor elfogadni) azt, amiért szorongsz. Mert feltételezem, a szorongás áll a nemalvásod hátterében.

2008. okt. 2. 16:00
Alváslaboratóriumokban és alvásközpontokban érdemes érdeklődni, hogy tudnak-e pszichoterápiás segítséget nyújtani, és alkalmazzák-e a kognitív viselkedésterápiát. Ha egyszer már részt vett egy ilyen terápián, valószínűleg később egyedül is képes lesz túljutni alvási nehézségein. És ez az, amiért a kognitív viselkedésterápia olyan hasznos, és jól alkalmazható álmatlanság esetén. Biztonságos, nagyon eredményes, és tartós megoldás lehet alvási problémák esetén.
164. gerna (válaszként erre: 163. - 13a6fcd24f)
2008. okt. 2. 15:58
Ahogy olvasom, a Pécsi Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinikán van neked megfelelő hely ;-) Le kéne állnod a gyógyszerekről, de persze azt sem lehet otthon, egyedül, kísérletezve.
2008. okt. 2. 15:56

Igen sajna már az áterem is megjosolgatta.

Végül is bevallom őszintén, nem is olyan rossz ott.Főleg, multkor rendesek voltak és egyedül lehettem egy szobábab. Na, az megváltás volt.

162. gerna (válaszként erre: 161. - 13a6fcd24f)
2008. okt. 2. 15:53
Breki! már beszélgettünk egy másik topikban. Az a véleményem, hogy önként vonulj be egy pszichiátriára, ahol 1. menetben a gyógyszerelvonást kellene végbevinni. És csak utána derülhet ki (talán), hogy mi is az alapbaj.
161. 13a6fcd24f (válaszként erre: 159. - Aniani63)
2008. okt. 2. 15:49

igen...:-(


Na, de mindegyikőtöknek köszönom, a tanácsot, valőban a dolgok mélyére kell leásni, másképpen nem megy.


Örülnék, ha írna olyan akinek mmegoldodott a nem alvása.

2008. okt. 2. 15:46
brekike2 remélem azért nem vagy itt, mert alszol
2008. okt. 2. 13:48
Úgy látom brekike már megint fullon van.
2008. okt. 2. 13:45

sisuto,,és közönüm.ó,sezmélye jótanácaolta.

eőszazt hiszem, ne lemm imódőzeteb, hiporatapeita és kimezioluhusáAz altaok és myugtatok atipremszáko kős addkviótmokoznak

íma úmőrottrok hohya 15m dormikumnl bevesze ypset plsu2é3 gerodoror sőm2é3 adanxi

Ánugy duom,joy ez keémyküggösőg, ezrét kella akróház.

íbéso ne tujáok meg, milyn ad-vétel folyik gyügyserz tenné

2008. okt. 2. 12:18
Szia brekike2! Az a baj, hogy az alvási problémát altatókkal és különböző gyógyszerekkel nyomják le. A kiváltó okát kellene megkeresni. Ez irányba kellene érdeklődnöd.
156. Roni24
2008. okt. 2. 11:52

Szerintem ez most már az a probléma, amit már gyógyszerekkel nem lehet kezelni! Ha időlegesen sikerül is gyógyszerekkel "kiütni", hamarosan úgyis hozzászoksz az épp ható bogyóhoz, aztán kezdődik minden előlről!

Itt a probléma gyökerét kell mindenképpen megtalálni, vagy saját magad kell, hogy felkutasd, vagy szakember segítségével, de olyan szakemberrel aki nem gyógyszerez!

És tényleg igaz, ha már sehogy sem alszol, inkább bogyó nélkül ne aludjál! A rosszullét és hallucináció pedig lehet elvonási tünet is, de szerintem MINDEN problémád lelki eredetű! Ezt kellene felkutatni, mert CSAK akkor fogsz teljesen meggyógyulni!

155. 372f7e7275 (válaszként erre: 154. - 13a6fcd24f)
2008. okt. 2. 08:25
de lehet a matek a varázsszó:))))
154. 13a6fcd24f (válaszként erre: 153. - 372f7e7275)
2008. okt. 2. 08:23

Igazad van!

De tanulok, igaz nem matekot.-))

153. 372f7e7275 (válaszként erre: 152. - 13a6fcd24f)
2008. okt. 2. 08:07
kihagytad a 200kemény matek példát:))))
2008. okt. 2. 07:47

Na ezért a mondatért ölök! :-))

Nyáron tekertem napi 40 km-t bringán, túráztunk, usztunk stb....az agyamnak ez mit sem számított.

Mondtam is: ha nekem még valaki azzal jön, hogy fárasszam ki magam, azt leütöm. :-))

151. ec63a7fc29 (válaszként erre: 150. - 13a6fcd24f)
2008. okt. 2. 07:40
Ússz 20 km-t, fuss 50 km-t, utána oldj meg 200 kemény matek példát, aztán hátha.
2008. okt. 2. 07:37

Még csak el sem aludtam tőle.-)))


Megszoktam mint cigány a szántást.

Miért? mert időnként elveszik a realitásérzék és az alvásutáni vágy mindent felül ír.

Persze, ez nem egészséges dolog. Mondhatnám nem normális.

2008. okt. 2. 06:38

... és még élsz???


Mi a csudának kell ennyi fajta gyógyszert magadba tömni????

2008. okt. 2. 02:03

sziasztok, bocsi, hogy csak most válaszolok.


Kineziológus....alapvetően jónak tartanám én is, de nem tudom kiben bizhatok, ki a jó szakember, ki a sarlatán.


Apukunturán már voltunk a családban ketten is...semmit nem ért.


Hogy mikor kezdődott? Nem tudom. Irtam, hogy mindig is rossza alvó voltam hajnali 1-2 óráig olvasás hatkor kelésmár gyerekkorban- Közben sokszor rettegés mert minden fimet megnézhettem.


Igen, lehet mégegszer megpróbálom az alttónélküliséget, mikor éppen nincs suli....És most már tudom mire számíthatok -rosszulllét. ahllucináció.


Ha van valakinek hasonlóan sulyos alvás problémája szovesen veszek mnden tanácsot. Vagy beválik, vagy nem.


aŐ, az ilyn mindenfélertonikokat ne vizsgálták, egedül a pajzsmirigy hormont. Az jó volt.


a többi hormona a sok kisérletezéssel -már hogy melyik gyógyszer hat ráderíthetp ki valamelyen képpen. Ez még nagyon gyerekcipőben jár.

147. mucus01 (válaszként erre: 138. - 13a6fcd24f)
2008. okt. 1. 12:39
A 4 napos nemalvással már majdnem megoldottad a dolgodat (legalább átmenetileg). Akkor kellett volna lefeküdnöd, úgy ahogy vagy, és talán el tudtál volna aludni. Szerotonin, melatonin,dopamin pajzsmirigy hormonok, mellékvese kéreg hormonok szintjét ugye senki sem nézte? (Nálam se, csak pufogtatunk).
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook