Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Bevallom úgy érzem sok embernek nincsenek érzései miért... fórum

Bevallom úgy érzem sok embernek nincsenek érzései miért... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4
61. Ghost👻 (válaszként erre: 59. - Csemár)
márc. 19. 15:28

Simogatásról volt szó....

Azèrt mert az neki,nekem nem megy az nem azt jelenti,hogy bántjuk,bele rúgunk....

Hidd el,hogy hozzá sem szólunk,kerüljük az ilyen embereket.

Pont azèrt,hogy elkerüljük az esetleges beszólás miatti nyivákolást.

60. csemár (válaszként erre: 59. - Csemár)
márc. 19. 15:21
Nem várok választ. (Azért nem, mert tapasztalom, hogy ember embernek farkasa. Ha névtelen, akkor meg különösen.)
59. csemár (válaszként erre: 58. - Ghost👻)
márc. 19. 15:19

Ó, nem kellene ehhez "azonosulni"!

Csak azt kellene "elképzelni", hogy az a másik is egy élőlény, akit én szándékosan nem fogok megbántani.

Azért, mert én olyan vagyok, hogy nem rúgok bele a gyengébbe! Mert az, ugye, olyan "snassz"!

Vagy nem?

58. Ghost👻 (válaszként erre: 57. - Csemár)
márc. 19. 15:13

Ha nem tud azonosulni vele,mièrt is tennè?

Èn sem tennèm!

57. csemár (válaszként erre: 56. - Violet18)
márc. 19. 15:12

Meg se próbáltad, fogadom!

Mert Te "erős" vagy!

(Úgy legyen!)

56. Violet18 (válaszként erre: 10. - Hottie)
márc. 19. 14:25
Van akinek tapintatlan van akinek őszinteség. És itt jön elő ki az aki elbírja viselni h valaki nyers tapintatlan őszinte vagy sem. Van akinek simogatni kell a lelkét. Én nem tudok simogatni, 🤷‍♀️
márc. 19. 13:57
De te ilyen voltál? ez nem múlik el és az ember hogy, oldja, meg ha ilyen emberekkel van körülvéve? főleg ha egy gyerekről van szó
54. Lady Lavender (válaszként erre: 16. - Hottie)
márc. 19. 13:52

A legrosszabb, ha meg ingadozik. Az olyasmi mintha mozogna az agyad a legjobban betepett meg az azutami sotetben.

Nekem ilyen jutott. Es mar nem szedek gyogyszert evek ota.


Meg foleg tesznek a cimkezesre. Van az elet, meg kell oldani.

53. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 50. - Mia_random)
márc. 19. 13:48
Mégis úgy írsz erről mintha betegség lenne illetve az ő hibájuk lenne ha megtenné nem arról van szó hogy valaki csúnyán néz a másikra hanem hogy durva dolgokat mond neki.
52. 33d9e639ec (válaszként erre: 38. - Smaragdzöld 🐉)
márc. 19. 13:44
Vélemény önmagában nem képvisel semmilyen értéket, hozzáadott értéket vagy igazságot. Véleménye még annak is van, akinek semmi egyebe sincs a fejében.
51. Lady Lavender (válaszként erre: 21. - Ghost👻)
márc. 19. 13:41
Hacacáré?
márc. 19. 13:39
3 évig tanultam pszichológiát, elolvastam egy csomó könyvet a témában, még se merném a tudásom gyakorolni senkin. Mert lehet bemesélnék neki olyat is ami nem igaz. Ez a világ tele van fogadatlan meg fogalmatlan prókátorokkal, meg olyanokkal akik facebookon szocializálódnak, idézetekből tanulnak, aztán helikopternek képzelik magukat.
49. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 48. - Mia_random)
márc. 19. 13:35
úgysem fogod megérteni ki mondta hogy ismeretlenül? én nem a többire nem reagálok ahogy írtam úgysem fogod megérteni.
márc. 19. 13:32
Honnan lehet ismeretlenül leszűrni azt, mindenféle személyes kontakt nélkül hogy valaki depressziós vagy tovább megyek öngyilkos akar lenni? Mert azt írja hogy nincs jó passzban. Vagy mert hiányzik neki valaki aki már nem lehet vele. Ezek az érzések. Amiket valaki kimond. Más meg nem. De a legtöbb ember ugyanezt érzi. Kimondatlanul is. Most akkor Magyarország hetven százaléka holnap majd vonat elé ugrik, mert úgy érzi nem jött össze neki az élet? Vagy mert a főnöke csúnyán nézett rá?
márc. 19. 13:28
Mit mire? Az agyament összefüggéseire. Aminek kb. annyi értelme van hogy a tésztát villával esszük.
46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 45. - Mia_random)
márc. 19. 13:28
De mire érted?
márc. 19. 13:26
Még jó hogy a pszichiáter diplomát nem az óvodában osztogatják, mert az ilyen nem normálisak egyből repülőnek képzelnék magukat ha elolvasnak egy Coelho idézetet facebookon.
44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 44. - Mia_random)
márc. 19. 13:25
Mire érted?
43. hottie
márc. 19. 13:05

"miért írnak rosszakat a neten a szuperérzékenyekre?"

Ezt kérdezed a vallomásodban, erre válaszoltam a 7. hozzászólásban.

A lényeg az, hogy te, vagy aki érintett ebben a dologban, tudja azt, hogy nem beteg.

Nagyon klassz módszerek vannak arra, hogyan tudjon egy szuperérzékeny személy alkalmazkodni a világhoz, illetve, hogyan tudja esetleg az érzékenységét hasznosítani.:)

42. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 41. - Hottie)
márc. 19. 12:50
Igen,ez igaz és én is azt írtam,hogy ez nem betegség.
41. hottie (válaszként erre: 39. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 19. 12:45
Nem betegség, ez egy veleszületett tulajdonság, általában a lakosság 15-20 százalékát érinti. A kp-i idegrendszer erősebben reagál fizikai/emocionális/szociális ingerekre.
márc. 19. 12:18

Szerintem olvass higgadtan vissza, akkor megérted, hogy én nem mostam össze a kettőt. Pont arról beszéltem, hogy akiről én azt gyanítom, hogy mentálisan beteg, ő egyáltalán nem szuperérzékeny.

Ajánlom figyelmedbe ismét az 1. hozzászólásodat, amelyben te említed együtt a szuperérzékenységet és a mentális betegséget.


Tehát amit most írsz, eleve nem veszem magamra, bár többes számban írsz.


Továbbra is azt gondolom, hogy téged nagyon mélyen érint a téma. Az oka még nem derült ki, de éppenséggel elfér a többi fórumtéma mellett.

márc. 19. 12:05
Senki sem írta a cikkben hogy ez mentális vagy más betegség miatt van mert ezt hiszitek.
38. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 34. - 33d9e639ec)
márc. 19. 11:37

Nem védeni akarom őt, simán tud ő érvelni maga mellett, csak valahogy késztetést érzek ehhez is hozzászólni.

Most te is minősítetted őt. Ha már minősítésről írsz...


A véleményét írta, mint itt mindannyian. Attól, hogy nem megy bele valamiféle tudományos, orvosi szempontból való megközelítésbe (neurológiai tények, ahogy írtad) - attól még mondhatja a véleményét.

37. Ghost👻 (válaszként erre: 34. - 33d9e639ec)
márc. 19. 11:30

Nèzd,èn nem bìrom elviselni a mindenen picsogó embereket akikre mèg ránèzni sem lehet nehogy összeroppanjon.

Ha ez a büszkesèg a tudatlanságomon legyen. Azt is vállalom.

márc. 19. 11:29

Hogyan viszonyul a szuperérzékenyekhez a környezetük?

A szuperérzékenyek szeretik előre tudni, mi történik körülöttük. Barátaik, családtagjaik viszont nem értik, miért válnak zavarttá, ha hívatlanul látogatják meg őket és miért nem örülnek, ha meglepetésbulit szerveznek nekik. Szeretteik szemében ilyenkor önzőnek, barátságtalannak, gorombának bizonyulnak.


Hezitálásuk folytán sok helyzetben furcsának, lassúnak, nehézkesnek tűnnek. Juli Fraga amerikai pszichológus is ilyen szituációban találta magát kisiskolásként. Cikkében ezt a gyerekkori élményt idézi fel:


„Az iskolában tanulmányoztam a tanár arckifejezését, próbáltam kitalálni, vajon fáradt-e, mérges vagy csak unott. Ha felemelte a szemöldökét, azt gondoltam frusztrált. Ha túl gyorsan beszélt, türelmetlennek véltem. »Ha valamit nem értetek, bátran hozakodjatok elő vele, ne kérjetek engedélyt« – mondta. Én mégis megkérdeztem, hogy lehet-e egy kérdésem. Először empatikusan azt válaszolta: »Hát persze.« – majd felbőszülten és értetlenül reagált: »Nem figyeltél? Egyszer már említettem, hogy nem kell külön engedélyt kérnetek.«”


Mivel a szuperérzékenyek alapvetően csendesek és a háttérbe húzódva érzik jól magukat, kollégáik sokszor tartózkodónak, kívülállónak látják őket. Küszködnek a hektikus beosztással, és a sok feladat egyidejű elvégzésével, ezért feletteseik azt tapasztalhatják, hogy többször váltanak hirtelen felindulásból pozíciót vagy munkahelyet.


A fent említett szituációk a szuperérzékenyekben, és a környezetükben egyaránt feszültséget keltenek.


Abban, hogy a szuperérzékenyek és a körülöttük élők jobban megértsék egymást, támpontot jelenthet, ha szavakba öntik, hogy érzik magukat az adott pillanatban, és kifejezik, mire van szükségük a másiktól.


A közös nevezőre jutásban segíthet, ha mindannyian el tudják fogadni, hogy a szuperérzékenység nem rendellenesség, pusztán egy állapot, egy egyedi sajátosság.

márc. 19. 11:28

Milyen a szuperérzékenyek viszonya a környezetükhöz?

Azt hihetnénk, a szuperérzékenyek introvertáltak. Elaine N. Aron vizsgálatai során azonban arra a következtetésre jutott, hogy nem minden érzékeny ember introvertált, a hiperérzékeny férfiak és nők 30%-a az extrovertáltak táborát erősíti. Elsősorban azok a szuperérzékenyek tartoznak ebbe a csoportba, akik családjukban a nyüzsgőbb életstílushoz szoktak hozzá, ezért komfortosnak érzik, ha egyszerre többen veszik őket körül.


Az extrovertált szuperérzékenyek éppen ezért jobban vágynak más emberek társaságára, ugyanakkor mindez lényegesen nagyobb megpróbáltatást jelent számukra, mint befelé forduló társaiknak. Míg az introvertáltak az idő java-részében belső világukkal vannak elfoglalva, és az elmélyült beszélgetéseket részesítik előnyben, az extrovertáltaknak nagyobb igényük van a könnyedebb csevegésre, csakhogy az ő idegrendszerük is idejekorán megkongatja a vészharangot és visszavonulásra készteti őket.


A 31 éves szuperérzékeny Helle így számol be sérülékenységéről és a kapcsolatteremtésre irányuló belső vívódásairól Ilse Sand: „Szeresd önmagad!” című könyvében: „Néha beleegyezem olyan dolgokba, amelyekről már tudom, hogy sok lesz nekem. Nem bírom elviselni a tényt, hogy nem vagyok képes azt tenni, amit mások. Komoly bűntudatot érzek, ha le kell mondanom valamit, és gyakran egészen elszürkülök a kimerültségtől, és képtelen vagyok valódi kapcsolatokat teremteni, annyira kimerít azt mímelnem, hogy minden rendben van. Utána fáradt és boldogtalan vagyok napokig.”


A szuperérzékenyek nehezen vallják be maguknak és vállalják fel mások előtt, hogy sokkal több egyedül töltött időre van szükségük ahhoz, hogy megemésszék a körülöttük zajló történéseket. Partnereik érzelmeivel azonosulnak, és könnyen átveszik a körülöttük lévők hangulatát, sokszor ezért is döntenek úgy, hogy elhatárolódnak. Ez a választás kettős érzést vált ki belőlük, egyrészt bűntudatot élhetnek meg, amiért nem akarnak kapcsolódni, másrészt az a tény, hogy felismerték korlátaikat és figyelembe vették saját szükségletüket, hozzájárulhat énerejük növekedéséhez.


A szuperérzékenyek kerülik a konfliktusokat, mert egy vitában felélik erőtartalékaikat. Az esetek többségében dühüket sem juttatják kifejezésre, haragjuk önmaguk ellen irányul. Dühük tudattalanul a távolságtartás eszközeként szolgál számukra.


Ha huzamosabb ideig nem képviselik saját érdeküket, a felgyülemlett indulatok dühkitöréshez vezethetnek. Amikor lehiggadtak, gyakorta szégyenkeznek amiatt, hogy lobbanékonyságukkal megbántottak másokat.

34. 33d9e639ec (válaszként erre: 29. - Ghost👻)
márc. 19. 11:26

Hát, ez semmit sem jelent a világon sem a neurológiai tények szempontjából, sem másból.

Maximum annyit, hogy büszke vagy a tudatlanságodra, melyet változtatni sem akarsz ... azaz rólad beszél egyedül. Mint minden minősítés.

márc. 19. 11:26

Hogyan viszonyulnak a szuperérzékenyek önmagukhoz?

A szuperérzékenyeket megviselik a változások.


Szeretik a kiszámíthatóságot, ezért minden lehetséges forgatókönyvet elképzelnek és alaposan átgondolják a következményeket, mielőtt a tettek mezejére lépnek. Óvatosságukat értelmezhetnénk úgy is, hogy csupán körültekintőek, viszont az ezt kísérő tépelődés és önostorozás megkeseríti mindennapjaikat.


Hajlamosak arra, hogy magas mércét állítsanak fel maguknak, és az alapján ítéljék meg viselkedésüket, mennyire sikerült megfelelniük a belső és külső elvárásoknak.


Törekednek arra, hogy minden körülmények közt megfontoltak, megbízhatóak és felelősségteljesek legyenek.


Mivel értékességüket attól teszik függővé, hogy mennyire tudnak jól alkalmazkodni másokhoz, kompenzáló stratégiákat alkalmaznak, például akkor is segítőkészek, érdeklődőek és empatikusak, amikor már túltelítődtek ingerekkel és szabad térre lenne szükségük.


A magas mérce és az alacsony önértékelés kölcsönösen erősítik egymást.


„Amikor folyamatosan arra bíztatnak bennünket, hogy változzunk meg, legyünk rugalmasabbak, keményebbek, nyitottabbak, akkor nehéz szeretni szuperérzékeny lényünket. Meg kell tanulnunk úgy értékelni magunkat, amilyenek vagyunk.” – írja Ilse Sand dán pszichoterapeuta, aki maga is ezzel a jellemvonással bír.


A szuperérzékenyekben azért alakul ki önbizalomhiány, mert kultúránkban, társadalmunkban nem elfogadott, ha valaki érzékenyebb az átlagnál és küszködik a beilleszkedéssel. Az ilyen embereket sokszor már gyerekkorukban sírósnak, kényesnek, hisztisnek, gyenge idegzetűnek, nehezen alkalmazkodónak könyvelik el. Ez azonban olyan élményként maradhat meg bennük, hogy úgy érzik, ők azok, akik mindig bonyodalmat okoznak másoknak, és ez felnőttkorban alapjául szolgálhat alacsony önbecsülésüknek.


Elemző alkatuk révén a szuperérzékenyek egyik kedvelt stratégiája megjósolni, mi az, ami félresikerülhet.


Rendszerint önmagukban keresik a hiba forrását, ezzel próbálják megelőzni, hogy mások őket hibáztassák. Bár az önkritika gyakorlását mesterfokra fejlesztették, ha a kritika kívülről érkezik, jellemzően sértésként és nem építő bírálatként élik meg.


Fontos, hogy felismerjék és megtapasztalják, ezt követően pedig tudatosítsák is magukban, hogy nem a tetteikért, a teljesítményükért, hanem önmagukért szerethetőek.

márc. 19. 11:26

LÉLEK

Érzékenység: erő vagy gyengeség?

Szerző FITTPERCEK Ekkor: 2022-12-30

Minden ötödik ember a megszokottól eltérő módon reagál az őt érő környezeti hatásokra. A külső szemlélő számára körülményesnek, aggodalmaskodónak, döntésképtelennek tűnnek, holott csupán egy öröklött jellemvonással rendelkeznek: szuperérzékenyek.


Hogyan alakul ki a szuperérzékenység?

Legtöbbünk számára teljesen természetes, hogy a világ színes-szagos, zajos. Ám a szuperérzékenyek ezt korántsem így élik meg.


Erőteljesebben érzékelik a külvilágból érkező ingereket, és intenzívebb reakciót is adnak azokra. Megriadnak, ha elrobog mellettük egy villogó, szirénázó mentőautó. Feszültté válnak, ha fel kell szállniuk egy zsúfolt villamosra. Lélegzetvisszafojtva utaznak a liftben, amikor megcsapja orrukat utastársuk átható parfümillata. Nehezen tolerálják, ha nagyon melegre, hidegre, vagy szelesre fordul az idő. Még egy nem megfelelően kiválasztott, szúrós, kényelmetlen ruha egész napos viselete is elronthatja közérzetüket.


Azok, akik ezzel a személyiségvonással élnek együtt, rendkívül éberek az apró részletekre.


Elaine N. Aron klinikai szakpszichológus Szuperérzékeny vagyok című könyvében ezt egy egészen hétköznapi példával szemlélteti:


„A legtöbb ember egy idegen szobába lépve maximum a bútorokra vagy a jelenlévő emberekre figyel fel. Ezzel szemben a szuperérzékenyek – akár akarják, akár nem – azonnal átérzik egy helyiség hangulatát, a levegő frissességét vagy áporodottságát, érzékelik a jelenlévők közti barátságokat és ellentéteket, és még a vázában látható virágokat elrendező ember szemé­lyiségét is.”


A látszat ellenére a fokozott érzékenység hátterében nem az érzékszervek kifinomultabb működése áll. A szuperérzékenység oka az idegrendszer sajátos felépítésében és rendhagyó funkcionalitásában rejlik.


A szuperérzékenyek elméje olyan, akár egy szuperszámítógép, ami a beérkező adatmennyiséget más módon strukturálja, és mélyebb szinten dolgozza fel, mint a nem szuperérzékenyeké.


Ha a memória megtelik, az agy nem képes lépést tartani a folyamatosan beáramló információk tömkelegével és lefagy, az ingeráradattal szembeni védekező mechanizmus aktiválódik.


A túlingerlődés hatására a szuperérzékenyek begubóznak, kizárják a külvilágot. Ilyenkor egy biztonságos helyen, például egy elsötétített szobába elvonulva, csukott ajtók mögött töltik fel elemeiket.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook