Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bevallom, túl költekeztem ebben a hónapban, muszáj lesz... fórum

Bevallom, túl költekeztem ebben a hónapban, muszáj lesz... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

15. gyöngy:) (válaszként erre: 10. - Channa*)
ápr. 15. 22:58
Ilyen "meghurcolás" azért nálunk nincs, de jelzálog bejegyzés van az ingatlanra, nem adják ingyen:)
14. timycat (válaszként erre: 10. - Channa*)
ápr. 15. 20:42

Ahol dolgoztam ott ez egy HR húzás, azért jól esik az a munkavállalónak, ha kap egy jelentősebb összeget hosszútávra, kamat és fedezet nélkül. Jellemzően ez mind több milliós összegek voltak.


Temetés ha munkavállaló halt meg akkor alap volt hogy a munkáltató fizette, ha ne adj Isten kiskorú vagy fiatal felnőtt árva maradt vissza utána akkor picit "alányúlt" a tulaj személyesen is (halál feketén, de ez esetben talán érthető emberségből), de a régi munkavállalók házastársànak, apukájának/anyukàjának, ne adj Isten gyerekének a temetését is a volt munkáltatóm fizette. De volt olyan munkavállalónk is, aki rákos volt, kezelésre járt, dolgozni nem tudott, de mégis teljes bért kapott, nem írták ki betegszabira vagy táppénzre (ez nem is üldözendő, hisz az állam jobban jár és persze a munkavállaló is, se kieső bér, se kieső idő). Vagy ha valami spéci vizsgálat/kezelés kellett akkor kapcsolatok és pénz útján az is kivitelezhető volt, akár külföldön is. Lojalitást kell építeni és ez egy jó módszer. Pl engem sem asztatott soha senki, mikor tudták hogy gáz van, ha jól voltam dolgoztam, ha nem akkor pihenj, majd jössz, no para, a teljes fizum mégis koppant a számlán.


Ilyen is tud lenni egy "csúnya, gonosz, csaló" 100% magyar tulajdonú piaci alapon működő munkáltató.

13. fincsi5 (válaszként erre: 6. - Timycat)
ápr. 15. 14:49

Nem tudtam. Nekem rokon vett fel házvásárlásra 40 évvel ezelőtt, de ő volt a legmagasabb rangú a testületnél.



Nekünk sosem volt ilyen, gondolom, csak nagyon régen ott dolgozó, biztos pozíciójú ember kaphat.


Amit Epres írt; az ÁBC-ben volt egy nő, félév alatt 3 halottjuk volt, síkideg volt, hogy fizetik ki.:((

12. fincsi5 (válaszként erre: 4. - Epresturmix)
ápr. 15. 14:44
Az tényleg szomorú.
11. asztanaviszta (válaszként erre: 10. - Channa*)
ápr. 15. 10:52
Adómentesen a munkáltató a minimálbér ötszörösét adhatja, max. 6 havi visszafizetésre.
10. Channa* (válaszként erre: 9. - Gyöngy:))
ápr. 15. 10:22

Valahogy így. Nálunk 6 hónap alatt kell visszafizetni a munkabér előleget, aminek van egy felső határa, de nem tudom, hogy mi. Talán minimálbérhez kötött, azaz annak a kétszerese talán és a törlesztések nem haladhatják meg a fizetés 50%-át.


Nálunk nincs munkáltatói kölcsön. Érdekes, hogy nem bankoknál van;) És még hitelt sem adnak nagyon a munkavállalóknak, és ha adnak is, akkor keveset, csak úgy, hogy jelzálogot jegyeznek be ingatlanra, és olyanokat néznek munkavállalóknál, amit más bank és más ügyfeleknél nem. Pl. a számlakivonatunkat soronként elemzik ki, és ha pl. a férjem utal nekem, akkor megkérdezik, hogy miért teszi?


Már eszünkbe se jut a saját munkahelyünktől felvenni hitelt, mert kész meghurcolás az egész;)

9. gyöngy:) (válaszként erre: 7. - Epresturmix)
ápr. 14. 20:17

Igen. Ami nálunk van lényegében olyan, mint egy banki hitel, a banknak törlesztesz. Ingatlan fedezet alapú, több évre kérhető, akár több millió is adható.

A munkabér előleget csak pár hónapra lehet kérni és havonta levonják fizetéskor a bérből.

8. timycat (válaszként erre: 7. - Epresturmix)
ápr. 14. 19:36
Megállapodás kérdése. De munkabér előlegnél is lehet az hogy több havi bérből vonják le a teljes előleg összeget.
7. Epresturmix (válaszként erre: 5. - Gyöngy:))
ápr. 14. 19:34
És tényleg! Eszembe jutott. Utóbbit havonta lehet törleszteni ugye?
6. timycat (válaszként erre: 2. - Fincsi5)
ápr. 14. 19:34

Persze hogy van munkáltatói kölcsön, nálunk sokan munkáltatói kölcsönnel vettek autót vagy állták/egészítették ki a ház/lakás vásárlásàhoz, felújításához szükséges összeget.


Persze nem minden munkavállaló kapott, egyedileg döntöttek, az üzletág igazgatónàl kellett jelezni, ő terjesztette elő a vezetőségnél. Fizetéstől függött az összeg, összegtől függött az időtartam, általában 1-2 évre adták, nagyobb összegnél max. 5 évre, mindig kamatmentesen. Ugye feltétel volt hogy munkavállaló maradjon, ha megszűnt a munkaviszony akkor vissza kellett fizetni. A tényleg nagyobb összegeknél kértek csak biztosítékot, de általában "istibizti hozod ha úgy van" adták.

5. gyöngy:) (válaszként erre: 4. - Epresturmix)
ápr. 14. 18:25
Nálunk van munkabér előleg és munkáltatói kölcsön is. A kettő teljesen más.
4. Epresturmix (válaszként erre: 2. - Fincsi5)
ápr. 14. 18:11
Munkabér előlegnek nevezik. Nálunk volt aki temetésre kért sajnos.
3. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 14. 18:07
Ejnye-bejnye! De biztos fontos dologra költöttél ha dóságba kellett hajszolni magad.
ápr. 14. 17:24
Még van olyan? Ezer éve nem hallottam ezt a kifejezést.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook