Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem hiszem el, amit a Biblia ír, hogy a szerelem nem... fórum

Nem hiszem el, amit a Biblia ír, hogy a szerelem nem... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Fokhagyma)
ápr. 26. 11:55
Valahol láttam hogy írták hogy Bibliai de ezekszerint nem Bocsi de nem volt időm válaszolni.
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - Greenredblue)
ápr. 26. 11:54
Bocsi, amiért nem válaszoltam nektek, de nem volt rá időm. Igen, egy döntés a szerelem, de közben mégis egy érzés is, és nem csak a kapcsolat elején, ahogy az egyik kommentelő írta. Szerintem létezik az örök szerelem. Van egy rokonom, nőről van szó, és neki van egy férje. 11 éve házasok, tegnap feltöltött képeket Facebookon, puszis képet is feltöltött. Örültem, hogy van ilyen, és hogy boldogok, de irigy is voltam. Tudom, nem szép dolog. Egyébként látszott rajtuk, hogy szerelemmel szeretik egymást, nem úgy, mint egy szülőt, testvért, rokont vagy mint egy barátot. Szerintem, ha valaki ennyi idő után is szerelemmel szereti a párját, házastársát, az az érzés már nem fog elmulni, amíg valaki él. Kár, hogy kevés ilyen van.
34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - Greenredblue)
ápr. 26. 11:54
Valahol láttam hogy írták hogy Bibliai de ezekszerint nem.
33. Greenredblue (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 26. 09:32

Nem kell elhinned, bár az idézet nem bibliai.


Tény, vizsgálatok igazolják, hogy 15 év távlatában a még együtt maradó szerelmi házasok és az összehozott házasok (pl india stb) pontosan ugyanolyan boldogok.


A szerelem hosszú távon valóban egy döntés: minden nap eldöntitek, hogy egymást teszitek boldoggá mindketten.

Ez a jó házasság.

32. fokhagyma (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 25. 15:36
Többen is kérdeztük, hogy hol ír ilyet a Biblia, de nem vagy hajlandó válaszolni. Pedig úgy lenne korrekt, hiszen elég sokan bekapcsolódtak a topikodba. Talán úgy lenne illő, hogy Te is reagálj a beírtakra. Ha pedig csak egy szimpla vallomásnak szántad, akkor közöld, hogy nem akarsz erről társalogni.
31. bacsipista (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 23. 14:19

A Biblia a szeretetről és nem a szerelemről írja, hogy az egy döntés. Szerethetem azt is aki engem nem szeret.

Márainak vagy egy írása a szeretetről, ami nagyon igaz és helytálló napjainkban is.


Márai Sándor: A szeretetről


Szeretetet lehet adni és lehet kapni. Csak egyet nem lehet: szeretetet zsarolni. S ezt legtöbbször nem tudják azok a szegények és szerencsétlenek, akik szeretetre éhesek.


Nyilvánvaló, hogy vagy szeret az ember, vagy szeretik: ezt a váltóáramot a természet kérlelhetetlen következetességgel szervezte meg. Az összhang legtökéletesebb és legszerencsésebb formája, mikor az egyik különösebb lázadozás nélkül tűri, hogy a másik szeresse. A természet végül is kegyes: igaz, soha nem adja meg, hogy az szeressen, akitől ezt reméljük, de módot ad arra, hogy korlátlanul szeressük azt is, aki bennünket nem szeret. Csak egyre nem ad módot: hogy könyörgéssel, váddal, támadással vagy esdekléssel mástól szeretetet zsaroljunk. Még gyöngédséget és szenvedélyt is lehet zsarolni; de a szeretet szuverén.

ápr. 22. 00:44

Meg azt hogy boldogok, akik éhezik és szomjúhozzák az igazságot, mert ők megelégíttetnek! 🙏


ÁMEN

ápr. 22. 00:42

A biblia azt írja hogy szeresd felebarátodat mint tenmagadat!


Meg azt hogy boldogok akik sírnak, mert megvigasztaltatnak!

28. tumbo2 (válaszként erre: 18. - Hajnallányka)
ápr. 21. 15:57
persze,hogy nem.az első szerelmemet utáltam,mert mindenkinek tette a szépet,csak nekem nem.ránézni sem tudtam,mert mindenki látta volna,mit érzek.
27. Ruslan
ápr. 21. 14:19
Akkoriban, amikor a Bibliát írták döntés volt a házasság. Kijelölték azt az apák közösen, hogy ki kivel fog házasodni. Nem szerelemből házasodtak, az nem számított, ha különböző osztályban születtek. Rossz felfogás, szerencsére már nem így van.
26. tumbo2 (válaszként erre: 24. - Ildi992)
ápr. 21. 12:38
reggel valami ilyet hallottam félálomban egy püspök szórta az igét.hogy eleinte annyira szerelmesek,mindenben hasonlítanak egymáshoz,aztán jön a veszekedés,és a másokban megutálja saját magát.kicsit fura.
ápr. 21. 12:31
Hol írja ezt?
ápr. 21. 06:13
Szerelem egy döntés. Szerintem igaz. Nem az első 2-3 hónapra gondolok, hanem utána. Amikor nem mennek jól a dolgok kitartok mellette. 10 vagy 20 év házasságot rengetegszer fel lehetett volna rugni, de úgy döntöttek hogy együtt maradnak. Az nem azt jelenti, hogy nem szeretik egymást, de mindennap tenni kell a kapcsolatért, még házasságban is. Döntés, hogy kitartok mellette. Amikor jön egy kisértés, vagy a hétköznapi beszürkült napok, vagy egyáltalán, hogy mellette maradok. Hosszútávon csak így működik szerintem. Amúgy a biblia hol írja ezt?
23. jennyvagyok (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 20. 21:54

Hol ir ilyet a Biblia?

Szerintem ez a mondat nem onnan van. Egész biztos.

Az énekek énekében beszél a szerelemről. Érdemes elolvasni, nagyon szép.

22. Violet18 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 20. 21:28

Sztem egy megfoghatatlan érzés. Beszélgettek, ismerkedtek, eljön a pillanat amikor felhív, ránézel és egyszercsak felrobban a gyomrod és érzed ahogy a pillangók szerte repkednek....és rájösz, szerelmes vagy. Minden pillanatban csak rágondolsz, ragyogsz tőle.


A szexuálisan vágy nem egyenlő, de ha jóa testi része könnyen összetéveszthető....

21. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 20. 20:34
Biztosan nincs ilyen a Bibliában. A helyesírásodat látva nem gondolom, hogy sokat olvasol. Bibliát sem.
20. fokhagyma (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 20. 16:03
Kérlek, egy kicsit pontosíts! Hol ír olyat a Biblia, hogy a szerelem nem érzés?
19. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 20. 14:19
Elég jól ismerem a bibliát, de erről nem olvastam még. Igen, van az a rész, ahol arról írnak, hogy a szeretet döntés kérdése, pl. Isten szeretete. Nem a szerelemről van szó benne, legalább is az eredeti bibliában nem.
18. hajnallányka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 20. 13:46
Erre válaszolva, én sem hiszem hogy döntés lenne.
17. globus (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 20. 13:37
Például szeret vele együtt lenni szexen kívül is. Vannak közös célok, tervek, azonos látásmód. Közös témák, amiről tudnak beszélgetni.
ápr. 20. 13:28
Ha nem csak a teste érdekel.
ápr. 20. 13:18
Honnan lehet tudni hogy nem csak vágyat érez valaki?
ápr. 20. 13:17
Honnan lehet tudni hogy nem csak vágyat érez valaki?
ápr. 20. 13:08
Nem ugyanaz, de ha mindkettő meg van az jó.
ápr. 20. 13:03
Igen nem lehet eldönteni viszont a vágy meg a szerelem nem ugyanaz.
ápr. 20. 12:39

A kémia vonzódás,vágy amit nem tudunk irányítani. Ez nem jelenti feltétlen azt hogy az illető más téren ne illene hozzánk.

Én azt gondolom nem lehet eldőnteni hogy szerelmesek leszünk.

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Globus)
ápr. 20. 11:33
Nem kell azt hinni hogy mindegyik elmúlik
ápr. 20. 11:31
Szerintem ez ugyanaz, amit kémiának neveznek. Megmagyarázhatatlan vonzódás valaki felé, aki amúgy ésszel gondolkodva nem kellene. Felszáll a köd, elillan a kémia, aztán ott áll a válás küszöbén pár éven belül.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Violet18)
ápr. 20. 11:31
De akkor mi a szerelem mi hogy legyünk biztosak benne? de a szexuális vágy nem egyenlő a szerelemmel.
ápr. 20. 10:38
Mármint a szeret között
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook