Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Betegség megelőzése hogyan, érdemes egyáltalán? fórum

Betegség megelőzése hogyan, érdemes egyáltalán? (beszélgetős fórum)


2022. nov. 28. 13:33
Pálinkát.
23. 55Judit (válaszként erre: 21. - Globus)
2022. nov. 28. 12:06

Jó, nem vitázni akartam, nem is fogok, nem én találtam ki. Orvosok ajánlják a nagy dózisú lökésszerű C vitamin adagolását megbetegedés idejére. Nekem még nem volt rá szükségem, én a megelőzés híve vagyok ami úgy tűnik sikeres sok éve már. Tőlem aztán mindenki úgy csinálja a hogy akarja. Még én is.😀

Nekem a lényeg, az idő előrehaladtával én nem rosszabbúl vagyok mint sok idős, hanem egyre jobban.😉🙂

2022. nov. 28. 12:02
Bocsánat de fejlemény van, a 3. teszt a gyereknél kimutatta, hogy covid. Úgyhogy mostmár tudjuk a dolgokat.
21. globus (válaszként erre: 18. - 55Judit)
2022. nov. 28. 11:45
Nem azt mondjuk, hogy halálos a nagy adag, de valószínűleg felesleges. Ugyanezért Lenkeit karóba húzzák. "Drága vizelet" :) Az, hogy 90 év fölött hunyt el, nem ritkaság ma sem, tehát hosszú élet titkának sem mondható. Ha igaz lenne, ma mindenki előtt nyitva áll a lehetőség.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Globus)
2022. nov. 28. 11:44
A legjobb az egészben viszont megfázni sosem szoktam, pedig arra nem is vigyázok annyira.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - 55Judit)
2022. nov. 28. 11:42
Jennyvagyok neked is köszi, amúgy igen sokminden határozza meg az egészségünket. Sajnos én is néha pánikolós vagyok. Már kétszer jártam úgy hogy dolgoztam, és munka közben jöttek elő a tünetek, alig bírtam hazamenni. Mondtam is viccesen, hogy annyit várhatott volna ez a vacak influenza, még hazaérek, így óráknak tűnt az út.
18. 55Judit (válaszként erre: 11. - Michelle.r)
2022. nov. 28. 11:39
Valóban. Én is olvasta, hogy Szentgyörgyi Albert napi 8-10.000-et szedett.
17. 55Judit (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 28. 11:37
Bízzunk benne hogy meg is úszod. Lehet a te szervezeted ellenállóbb sokaknál. Sajnos a C és D vitamin csak az alap, e mellé még nagyon sok mindent kell tenni. Más vitaminok, megfelelő ásványianyagellátottság mert bizony sokan nem is gondolnák hogy némelyiknek milyen jelentős szerep jutott bonyolult immunrendszerük irányításában. A rendszeres, de nem megerőltető testmozgás is nagyon fontos, a bőséges folyadékbevitelről nem is beszélve. Ennek is rendkívül szerteágazó hatása van. Az első legfontosabbak között szerepel pl., hogy a nyirokkeringést hiába fokozzuk mondjuk mozgással, a méreganyagot megfelelő folyadékbevitel hiányában nem tudja kiüríteni, és sorolhatnám. Ez is gyengíti az immunredszer működését és sok más is. Aki itt lehurrog engem és 2 mondatban meg tudja mondani a tuti egészségmegóvást, az nagyon okos. De te döntesz mit választasz. Vagy bízol abban, vagy amiket én érintőlegesen írtam, mindegyiknek szépen utána olvasol.
16. jennyvagyok (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 28. 11:37

Akkor csak echinaceát szedjél. Reggel és este egy szemet.

Esetleg igyál egy kis gyömbér teát mézzel citrommal.

Természetes módon a kiviben van sok C vitamin.

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Globus)
2022. nov. 28. 11:34
Igen, ez tényleg így van.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Jennyvagyok)
2022. nov. 28. 11:33
Köszi szépen bár sokszor úgy érzem hogyha meg is veszem kb a napom ebből állna néha, hogy mikor mit szedjen az ember hogy ne kapjon el semmit. :)
13. 55Judit (válaszként erre: 7. - Aszparagusz)
2022. nov. 28. 11:28
Azt nem írtam hogy hosszú időn keresztül kell úgy szedni. De mint írtam, nem lehet ebbe a témába itt részletesen belemenni. Minél többet ismeretünk van a témában, annál inkább látjuk mennyire bonyolult. Én még mindig nem vagyok annyira tájékozott, hogy 2 sorban meg tudjam mondani a tutit minden részletre kiterjedően.
12. ,zumba (válaszként erre: 9. - Globus)
2022. nov. 28. 11:27
Egyetértek veled és Jennyvel is.Nem is írok semmit.
11. michelle.r (válaszként erre: 7. - Aszparagusz)
2022. nov. 28. 11:20

Szentgyörgyi Albertét miért nem tette tönkre napi 8.000 mg?


Már a háziorvosom is azt mondja, hogy napi 5.000 kell télen, nyáron a 3 is elég.

10. jennyvagyok (válaszként erre: 9. - Globus)
2022. nov. 28. 11:18

Igen. Kell hagyni, hogy a szervezet magától is dolgozzon.

Hiszen igy vagyunk beállítva. A szervezet mindig az egyensúlyra, harmóniára törekszik.

Harmónia= test - lélek- szellem. Tehát a gondolatainkra is vigyázni, nem attól rettegni, mikor leszek beteg,

Szabadban sétálni, figyelni a környezetet, elmerülni benne, kicsit lelassulni,

A stressz gyengíti az immunrendszert.

9. globus (válaszként erre: 6. - Jennyvagyok)
2022. nov. 28. 11:11
Pontosan így van. Tapasztalatom szerint az állandóan vitaminokat szedők közül kerülnek ki az állandó betegek... barátnőm folyton sír, hogy megint megfázott, visszaesett, pedig évtizedek óta szedi az ezres C vitamint.
2022. nov. 28. 11:10

Immunerősítő hatóanyagokat tartalmaz még a cickafark, körömvirág, zsurló,orbáncfű, kamilla, diólevél. Ezeket tea formájában érdemes inni.

Az echinaceat akár tea akár készítmény formájában.

7. aszparagusz (válaszként erre: 3. - 55Judit)
2022. nov. 28. 11:06

A "retard"-nak pont az a lényege, hogy lassú a felszívódása, hosszan tartó a hatása.

Teljesen felesleges az 1000 mg-ból napi hármat szedni.

A pénztárcádat és a vesédet teszi tönkre.

6. jennyvagyok (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 28. 11:06

Igen, érdemes. Az echinaceat ( bíbor kasvirág) lehet szedni megelőzésre. 3-4 hétig érdemes szedni, tovább nem, mert az immunrendszer ismét gyengülni kezd. A fokozott készenléti állapot nem tartható fent a végtelenségig.

Védekező képesség fenntartására, C vitamin. Ennek bevitele sem növelhető végtelenségig, mert az adag csökkentése után épp ellenkező hatást vált ki.

Épp most tanulom ezeket. Hétvégén vizsgázom.

5. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 28. 10:56

[link]


A C+D3-at szedem, amikor elkezdett kaparni a torkom, mézet ettem naponta kanálszámra = 3.-ik nap már nem is kapart. De ezek szerint megelőzésként is eheted, ehetitek! Igaz, hogy nem olcsó. A termelőtől vásárolt akácméz a leghatásosabb. A bolti, kínai eredetűben én nem igazán bíznék.

Évek óta iszok naponta 1 csésze "Csipkebogyó tea hibiszkusszal" = tele van C-vitaminnal.

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - 55Judit)
2022. nov. 28. 10:53
Persze C és D vitamint szedjük és eddig is szedtük, csak rossz látni ahogy terjed ez a nyamvadt betegség emberről emberrel kb bárhol. Remélem nem most munka közben lázasodom be.
3. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 28. 10:44

Az immunrendszer védelme sosem felesleges, de pánikszerűen egyik napról a másikra egy legyengült immunrendszert normál működésűvé tenni lehetetlen. Ez annyira sok rétű feladat, hogy én ebbe most nem is mennék bele. Ami a legrövidebb időn belül hat, az a C vitamin. Ha napi 1.000mg-os retard C vitamint szedsz 3x1-et így közvetlen veszély esetén vagy benne a betegségben, ez sokat segíthet. A D3 vitamin is hatásos nagyon is, de a hatása nem lórúgás szerű. Nem mindegy mennyit szedsz, az adott mennyiség hatása pedig 3 hét alatt éri el az adott adag maximum értékét a vérben. Szándékosan nem hasznosulást írtam, mert ahhoz más is kell. Nem elég hogy a vérben megemelkedik a D vitamin szint. Annak a megfelelő helyen hasznosulni is kell. Olvasni-ovasni-olvasni!

Tehát most a pánikban szedjék C vitamint és más is szedje!

2. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 28. 10:26
D-vitamint szedjél, meg mozogj sokat kint a szabadban. Jól működő immunrendszerrel nem biztos, hogy elkapod. Férjem évente többször is beteg, én sosem kapom el tőle.
2022. nov. 28. 10:09
Családom szombat óta úgy néz ki influenzás, legalábbis ilyen tüneteik vannak. Vasárnapra rajtam kívül már mindenkin látszottak a tünetek, ma a férjem is lázasan kelt. A lényeg, hogy nekem MÉG nincs bajom érdemes ilyenkor még szedni valamit, vagy úgyis felesleges?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook