Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Betegen mehetek kozmetikushoz? fórum

Betegen mehetek kozmetikushoz? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
91. bucili (válaszként erre: 18. - Roos)
2011. febr. 3. 17:09
Gratulálok! Az önzés csúcsa! :(
90. orsolya33 (válaszként erre: 89. - A0c1361e44)
2011. jan. 30. 15:25
Ha nem vetted volna észre,nem azon emberek táborát erősítem akik direkt mennek betegen és fertőznek,erről senki nem beszélt, én sem. Arról van szó,hogy valaki kényszerből megy,ha mennie kell. Példát is mondtam, de te csak azt forszírozod, hogy én esetleg direkt fertőzök,meg ehhez hasonló. Szerinted mire legyek ideges,rád? Ki vagy te, egy idegen egy senki,aki ugyan ennyire ideges esetleg mint én,mert te is és én is saját magunk mellett állunk ki. Annyira vagyok csak ovis, mint te,csak annyira. Nekem most mennem kell,majd írj,ha akarsz még ilyen magasröptű beszélgetést folytatni. Ja, még egy példát felhoznék,amikor kénytelen vagy esetleg betegen elmenni valahova és nem abból a szándékból,hogy lefertőz mást. Tanulsz,mint említetted, gondolom vizsgázni fogsz és ha lebetegszel nem mész el? Még akkor sem,ha szükséged van minél hamarabb a végzettségre? Ha csak annyira vagy beteg, hogy folyik a nózid?
89. a0c1361e44 (válaszként erre: 86. - Orsolya33)
2011. jan. 30. 14:59

Tudod van egy olyan mondás: hogyha tudom, hogy el fogok esni, akkor ülve maradok.

Most veled pont ilyen érzéseim vannak. Ha tudom, hogy ennyire nem tudsz szöveget értelmezni, akkor nem állok szóba veled.

Olyan vagy, mint egy óvodás és most nem jó értelemben.

Hanem az idegesitő fajtából. Bibibi, akkor is te vagy a dühös....Röhejes vagy...


Ezt biztos nem fogod megérteni, de nem segitek:)

88. a0c1361e44 (válaszként erre: 85. - Orsolya33)
2011. jan. 30. 14:55

Valamit félre értettél?

Senki nem értett veled egyet.

2011. jan. 30. 14:55
jesszus...
86. orsolya33 (válaszként erre: 84. - A0c1361e44)
2011. jan. 30. 14:51

Hát , ha olyan jó felfogóképességed lenne,akkor már rég leesett volna az amit írtam és amit állítólag elolvastál,a vádad, miszerint én állítólag betegen direkt megyek és fertőzök.Kérdés, hogy hol tanulsz és hol dolgozol, bár mindenki azt mond,amit akar. Ha te nem lovagolnál a témán nem írtad volna eme újabb hsz.-t. Mellesleg dühöng az,aki mondja.


Szép napot, vigyi magadra, nehogy megfázz és az orvosi rendelőben lefertőzz egy cukros nénit, persze nem direkt. Na ez is egy példa,amikor tényleg kénytelen vagy elmenni és fertőzhetsz is. Na bummmm. :)))))))

2011. jan. 30. 14:44
Talán leesett mindenkinek,hogy egyről beszélünk,csak vannak szituációk amikor a beteg ember kénytelen, vagy nem tehet róla,vagy nem tud róla,de a lényeg,hogy nem direkt szórja a baciját. Szituáció függő.
84. a0c1361e44 (válaszként erre: 81. - Orsolya33)
2011. jan. 30. 14:42

Dühit a felfogó képességem? Na ugye, hogy te dühönsz:) Érdekes a tanáraimat és a munkahelyemet boldoggá teszi az értelmi képességem:) Hát nem vagyunk egyformák:)

Emberi egyoldalúság? Olyanod neked van. Lovagolsz a témán és az általad megélt érzéseket másra akarod fogni.

Szerintem hagyjuk abba. Ha olyan sok oldalad lenne, akkor betegen nem mennél emberek közé, mert akkor a másik oldalt is megértenéd.

83. andi6020 (válaszként erre: 79. - A0c1361e44)
2011. jan. 30. 14:26
Így van!
2011. jan. 30. 14:25

Elég baj, hogy adott esetben az ember rákényszerül arra, hogy betegen köhögve, náthásan menjen dolgozni. Kozmetikushoz menni nem kényszer. Szükség lenne ennyi belátásra...

A fogorvoshoz sem mehetek herpeszes szájjal...

81. orsolya33 (válaszként erre: 79. - A0c1361e44)
2011. jan. 30. 14:24
Engem meg a vádaskodásod és a felfogó képességed dühít, már bocs. Tényleg idegesít az emberi egyoldalúság.
80. orsolya33 (válaszként erre: 77. - A0c1361e44)
2011. jan. 30. 14:23
Ez így van,csak éppen a hsz. amire válaszoltál teljesen nem erről szólt! Ha tudom,hogy beteg vagyok felveszem itthon a maszkot,hogy a gyerekeim ne kapják el,de amíg lappang akkor is bennem van ,de még nem tudom,de átadhatom a gyerekeknek. Ha beteg vagyok az első pár nap már csak azért se megyek sehova,mert nem vagyok jól,de ha kénytelen ,KÉNYTELEN, vagyok,akkor megyek és nem úgy, hogy beleköhögök más ember fejébe. Tél van,az ország fele beteg,de meggyógyul és senki nem direkt fertőz le mást.Hol írtam én azt,hogy én direkt megyek és fertőzök, ha megyek is,akkor is muszályból,ha van intézni valóm. A kozmetikus téma meg a vendég és a kozmetikus dolga. Vannak kivédhető dolgok.Mi nem ezen az érthető. Nem értem,hogy miért kell azt feltételezni,hogy én direkt megyek betegen bárhova is.Mellesleg van olyan megfázás,amivel nem feltétlenül kell otthon csücsülni,mert valaki nem teheti meg sajnos.Ráadásul nem is biztos ,hogy minden fertőző.Volt úgy,hogy a párom megfázott és nekünk semmi bajunk nem lett.
79. a0c1361e44 (válaszként erre: 76. - Orsolya33)
2011. jan. 30. 14:15

Szerintem te dühöngsz egyedül.

Minket csak felháborit a felelőtlenséged és önzésed.

78. Lisy50 (válaszként erre: 76. - Orsolya33)
2011. jan. 30. 14:14
Nincs mondat mögött semmi!!! Nem érted???
77. a0c1361e44 (válaszként erre: 75. - Orsolya33)
2011. jan. 30. 14:14

Ki akart megsérteni?

Látod? És te mondod ránk, hogy milyenek vagyunk...


Nem bűnbak keresés, ha a tudott betegségemmel nem megyek emberek közé, illetve ha elvárom, hogy valaki a tudott betegségével ne jöjjön a közelembe.

Minket igy neveltek. Ha betegek vagyunk, akkor otthon maradunk, ha akar jönni hozzánk valaki ilyenkor felhivjuk a figyelmét rá, hogy betegek vagyunk. Innentől az ő felelőssége, hogy jön e.

És ha megbetegszem és valaki vár, akkor szólok neki, hogy nem tudok menni mert beteg vagyok. Ennyi.

76. orsolya33 (válaszként erre: 74. - Andi6020)
2011. jan. 30. 14:09
Szándékosan???? Hol írtam én azt,hogy ha beteg vagyok,akkor szándékosan megyek és lefertőzök mindenkit,mert én attól érzem jól magam???? VAn egy mondás, legjobb védekezés a támadás, még mindig nem olvastok,csak dühből és nem láttok a mondatok mögé.
75. orsolya33 (válaszként erre: 71. - A0c1361e44)
2011. jan. 30. 14:08
Kit bunkóztam le? Konkrétan? látom nem értitek azt,amit próbálok nektek kifejteni! Úgy is kaphattok el betegséget,ha nem voltatok beteg közelébe. Ha véletlenül megfáztok,akkor egyből a bűnbakot keresitek? Más szemszögből valaki nem tud látni,én igen és ez nem azt jelenti, hogy ha beteg vagyok akkor is megyek és direkt lefertőzök mást,mert én sem vagyok ilyen. De ha esetleg lappang egy betegség bennem és átadom másnak akaratomon kívül,akkor mi van? Én nem fogok bűnbakot keresni mint más. Amúgy nem sértettél meg,mert egy név vagy a sok közül más gondolkodással.
74. andi6020 (válaszként erre: 70. - Orsolya33)
2011. jan. 30. 14:07

"maradj ember"


Egyenlőre Te vagy az, aki vádaskodik, aki cinikus, és aki szerint normális dolog szándékosan összefertőzni mindenkit. :)

73. a0c1361e44 (válaszként erre: 70. - Orsolya33)
2011. jan. 30. 14:02

Mit háborogsz? Csak te mondhatsz ránk bármit?

Rossz az aki rosszra gondol? Én antiszociális? Azért mert én nem fertőzöm az embereket????? Érdekes felfogásod van.

Ha én antiszociális vagyok, akkor te mi vagy?

Én ember maradtam, de te....

72. orsolya33 (válaszként erre: 69. - Lisy50)
2011. jan. 30. 14:01
De valaki nem tudja megoldani,mert egyedül van a gyerekével! Vagy nem hallottál még egyedül álló anyáról,aki segítség nélkül kénytelen megoldani a helyzetét.Természetesen nem akkor fogja senki a gyerekét levinni sétálni ha lázas, de ha már jobban van és láztalan,akkor le lehet vinni sétálni. Azt,hogy hogyan kavarodtam ide,olvasd el végig és figyelj is oda.Mellesleg nem arról beszélünk,hogy lázas gyereket visz egy felelőtlen szülő az oviba,hanem arról, amikor lappang benne a betegség és délután belázasodik pl., de már lehet ráköhögött másra. Vagy ilyen sincs????? A miteszerkezelés pedig csak egy példa volt,de lovagolj csak rajta.
71. a0c1361e44 (válaszként erre: 67. - Orsolya33)
2011. jan. 30. 13:57

Húúú, de felháboritót irtam, ugye?

Zavar az igazság?

Nem nekem van bajom az értelmezéssel, hanem neked. Ha nem igy lenne, most nem zavart volna, amit irtam.

Akárhogy is próbálod rám nyomni azt, hogy bunkó vagyok, nem én vagyok a bunkó, hanem az aki betegen emberek közé megy!

Az értelmi képességemmel pedig semmi baj, de a tieddel van, ha jól látom. Ha nem vetted volna észre sok emberből csak neked más erről a véleményed, amit tiszteletben is tartanánk, de te bunkónak, tudatlannak szólitasz minket, akik tekintettel vagyunk más emberre is. Ki is a bunkó? Az aki figyel másokra, vagy az akit nem érdekel mi történik másokkal. Te még önző is vagy ráadásként, mert neked csak az a fontos, hogy neked jó legyen.

Még jó, hogy nem vagy kozmetikus, mert virusgazdának is jó lennél. Igy remélem, hogy betegen csak nagyon kevés emberrel találkozol.

70. orsolya33 (válaszként erre: 66. - A0c1361e44)
2011. jan. 30. 13:55
Szerinted én a beteg gyerekemért nem teszek semmit, majd a vén kecske dokira fogom,hogy nem figyelt oda? Ezért írom azt, hogy rossz az aki rosszra gondol. Induljál ki csak magadból,így ahogy most, nem csoda,hogy ennyire antiszociális vagy.Látod,ennyire kivédhetetlen egy betegség, lehet tőlem kapta el a lányom úgy,hogy rajtam ki se jött. Benne van a levegőbe.Az hogy nem voltunk sehol úgy értettem, hogy forgalmas, emberekkel teli helyen, csak sétáltunk az utcán. Nem ismerjük egymást ,úgyhogy ne szóld meg az én higiéniás szokásaimat,mert kissé felháborít a feltételezésed, hogy nem mosunk kezet,azért állítsd le magadat ilyen téren, maradj ember!
69. Lisy50 (válaszként erre: 38. - Orsolya33)
2011. jan. 30. 13:53

Igen, mint már írtam, én megszoktam oldani a bevásárlást,stb. a családommal, és a gyerekeimet 100%, hogy betegen nem cimbáltam soha boltba, és nem vittem közösségbe, mivel tudom hogy ha én pocsékul érzem magam, ő sem érezheti magát jól.

Tévedsz! Nem a gyereket "vetem meg" hanem a szülőt, mert igen lelked mélyén tudod a válaszokat, hisz írod, a beteg gyereknek is otthon a helye,egyenletes melegben, akár milyen hihetetlen, de mi szellőztetni szoktuk a szobát!

Mivel hogy óvodában dolgoztam, ezért tudom hogy ha nem lennének ilyen szemléletű szülők, akkor nem cirkulálna körbe a betegség, mivel hozzánk csak orvosi igazolással lehetett behozni a gyereket, egészségesen, nem teletömve lázcsillapítóval:(( Amúgy hogy kanyarodtál el a bunkó képembe köhögő emberekről a gyerekekre????


A kozmetikus meg hiába vesz fel maszkot, ha az előttem lévő ember már mindent befertőzött!

De hát minek ragozzuk,ha te lennél a kozmetikus,biztosan maszkban nyomkodnád a vendég leveses orrát,és mindezt megértően tennéd, hisz EMBEREK????-vagyunk!

68. andi6020 (válaszként erre: 67. - Orsolya33)
2011. jan. 30. 13:53

"Ha ezt értelmezni tudok, akkor felfogod az én véleményemet, hozzáállásomat. "


mi van??

67. orsolya33 (válaszként erre: 65. - A0c1361e44)
2011. jan. 30. 13:47

Arról ki tehet,hogy neked átlagon alul gyenge az immunrendszered? Ha ennyire gyenge,akkor vigyázz magadra,saját magadért te vagy a felelős első sorban és nem 350 másik ember,aki véletlenül lebetegedett.Szerintem ki se menj az utcára,mert lehet valaki lefertőz.Amúgy nem nekem van miteszerem,csak példa képen mondtam, de látszik,hogy nem figyelsz arra amit írok.De ahogy látom a bőrproblémás emberekkel is bajod van,azok is hordozhatnak magukban valami fertőt.

Szerintem a beteg emberek nem azért mennek emberek közé,hogy lefertőzzék a még egészségest,hanem ,mert lehet kénytelenek,de rossz az,aki rosszra gondol.Mellesleg csak úgy kihangsúlyozom, ha az adott kozmetikusos szitura térünk vissza,ha a kozmetikus betegen bevállalja a vendéget,az Ő dolga,ha nem ,megbeszélik.Leírtam, hogy én a kozmetikus helyébe miért vállalnám be.A többi esetet nézve, szintén leírtam, hogy ez sajnos kivédhetetlen,lappanghat egy betegség több napig,amit átadhatsz úgy, hogy még te magad sem vagy beteg. Ha ezt értelmezni tudok,akkor felfogod az én véleményemet, hozzáállásomat.

66. a0c1361e44 (válaszként erre: 64. - Orsolya33)
2011. jan. 30. 12:15
Látod? A gyereked is megkapta és rögtön az jön, hogy a dokik nem vették észre. Nem voltatok sehol? Senki ki sem ment soha az utcára? Ezt nem hiszem el. Biztos, hogy valaki volt kint és az a valaki az alapvető higiéniás dolgokat nem tartotta be megfelelően. Felületes kézmosás, vagy előtte megfogott valamit, amin a bacik megtapadtak, stb. Igy ha a gyerekednek gyengébb volt az immunrendszere simán megkapta. Mindennek van oka, ha nem tudsz róla akkor is.
65. a0c1361e44 (válaszként erre: 47. - Orsolya33)
2011. jan. 30. 12:11

1. A virusos megfázás nem egy egyszerű meghülés. És az egyszerű meghülésből is lehet komoly betegség.

2. Nekem eszembe sem jut beleegyezését kérni senkitől, hogy betegen mehetek e. Tudom, hogy nem kell mennem. Nekem is kellemetlen és fertőzök is, igy megkimélem attól, hogy tőlem kapja el. A maszk nem gyújt elegendő védettséget.

3. Lehet, hogy gyengébb az immunrendszerük, de nem ez a lényeg, hanem az, hogy a szülők beviszik betegen a gyereküket. Tudom, hogy a munkahely nagyon fontos, de valahogy meg kellene oldani, hogy a beteg gyerek otthon maradjon. Hiszen egy beteg gyereknek is épp olyan kellemetlen, mint egy felnőttnek idegen helyen lenni betegen, kiszolgáltatottan.

4. Persze, hogy nem feltétlenül mástól kapom meg, de nem terjesztem tovább. A minuszoktól megfázott ember pedig nem virusos. Köztudott, hogy a virusok nagy része a hideget nem birja.

5. Nem mindenki lázas a megfázása alatt. Én sem szoktam lázas lenni, ennek ellenére virus és nagyon nem érzem magam jól tőle.

6. Mint észre vehetted, nem kértem tanácsadást tőled. És semmi közöd hozzá, hogy mit eszek. Nekem van pénzem zöldségre és gyümölcsre és húsra is. Az immunrendszerem nem ezek hiányától gyengébb az átlagnál. Vannak betegségek, amik ellen nem elegendőek a vitaminok, sem természetese, sem szintetikus formában. Azok ellen bármit tehetsz, akkor sem leszel erősebb. Örülj neki, hogy te egészséges vagy. Bár, akinek kitágult miteszerei vannak ilyen fiatalon, annak biztos van valami baja. Engem a 43 évem évem alatt nem látott kozmetikus, azaz látott, de azt mondta, hogy az én bőröm olyan szép, hogy ő csak rontani tudna a helyzeten. Ellenben van egy jó kis autoimmun betegségem, amit persze nem tudhat senki, hogy minek a hatására fog a szervezetem bármely része ellen dolgozni.

7. Ugye nem gondoltad komolyan, hogy te tudod, hogy a te kis virusod milyen hatással van egy másik ember szervezetére? Mert ezt még hires orvosok sem tudják előre. Honnan tudod, hogy te vagy más emberek egyszerű kis megfázása valakit nem öl meg? Zsepi? Persze beletüsszög, majd a kis kórokozók ugyanúgy a kezén maradnak, előttem megfogja a buszon a fogodszkodót és már meg is kaptam, viszem haza a családomnak. De jó lesz nekem és a környezetemnek is....

8. Ha mindenki úgy gondolkodna, mint én, vagy sokan, akkor nem fertőznének meg mindenkit a környezetünkben. Azt a néhány napot el lehet tölteni otthon, azért senkit nem rúgnak ki. De legalább nem bunkó????? Ezt mire alapozod? Szerintem elég nagy bunkó az aki betegen emberek közé megy, mert csak az érdekli, hogy neki jó legyen. Nehogymár kimaradjon a kozmetikus. Szerintem ez a bunkóság és nem az, ha valaki elvárja az állitólagos nem bunkóktól, hogy ne fertőzze meg, hanem maradjanak otthon pár napot.

2011. jan. 30. 12:05
Lényeg,hogy sajnos valami elkerülhetetlen, Most én is leírom,hogyan jártam tavaly tavasszal,amikor az egyik kisbabámat majdnem elvesztettem. Le betegedet, lázas volt, orra nem folyt,elmentem vele az ügyeletre,mert éppen hétvége volt.Nagyon piros volt a torka,felküldtek a fül orr gége osztályra,ahol a tüszős mandula gyulladását nem vették észre. Egész nap aludt, nyöszörgött, nem evett semmit és alig ivott. 4 nap alatt 3x vittem el orvoshoz, a negyedik napon este újra bevittem az ügyeletre,ahol újra fül-orr -gége. Majdnem össze ért a két mandulája, a vérképébe a gyulladási szint 365 volt,szepszist kapott és nem volt biztos,hogy életben marad. Meglumbálták a gerincét, leállt a bélmozgása,majdnem megműtötték emiatt,tüdőgyulladás, három fajta infúziót kapott egyszerre. De felépült. Mivel ilyen kicsi korban kizárt a tüszős mandula,azt hitték immunhiányos, de nem. Semmi baja,a mai napig, és hogy honnan jött ez a betegség: a semmiből,mert senki nem hozta és Ő sem adta át. Nem voltunk emberek között sem,ahol esetleg elkaphatták. Tavasz volt, kiolvadtak a bacik és ezért senkit nem hibáztatok,ráadásul az ikertestvére nem kapta el ezt a fertőzést, de a rotát ,amit a kórházból haza hoztunk azt igen,de arról sem tehet senki,mert a rota az lappang ,azt hiszem két hétig.Mire elkezd az ember fo...ni,addigra azt se tudja kinek volt vagy van a környezetében. Aki nem akar beteg lenni,az ne menjen az utcára,mert lehet akitől elkapja,az még nem tudja, hogy beteg,vagy sok sok vitamin.
63. 06718ca650 (válaszként erre: 62. - Orsolya33)
2011. jan. 30. 11:42
Bármilyen furcsa, nem volt lázas. És úgy érete mint akinek nincs nagy baja, más is elmegy dolgozni egy kis náthával. Szedte a tüneti szereket és járt dolgozni. Aztán egyszer csak kórház. Csak azért írom le, hogy ilyen is van, tovább itt nem ragozom, mert megbeszéltük már.
62. orsolya33 (válaszként erre: 55. - 06718ca650)
2011. jan. 30. 11:25
A szövődményektől lett szívbeteg? ha így van,akkor sajnálom. Viszont akkor valóban nagyon beteg lehetett és nem náthás, otthon kellett volna maradnia kikúrálnia magát,mert ha otthon maradt volna és kifekszi,kipiheni,kikúrálja a betegségét,akkor nem lett volna szövődmény, főleg ilyen. A tüszős mandula okoz ilyet,akinek nincs mandulája még az is elkaphatja ezt a fajta bacilust,ami szövődményt okoz. Ilyen esetben szigorú antibiotikum kúra,amit ha nem szed végig,akkor szövődmény a vége, és pihenés a kötelező, mellesleg mivel nem egy egyszerű nátháról van szó ez esetben,gondolom fel sem tudott kelni,de csak meg tette, ha ez lett a vége.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook